בית 8 - קולומביה, פולין, סנגל, יפן

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י idans10, ‏29/5/18.

1. סמואל אטו Member

זה עניין סובייקטיבי לגמרי.
    אני כן חושב שבלגיה ואנגליה הציגו רמה גבוהה של כדורגל, ובעיני זה לא משנה מול מי משחקים כי גם נגד נבחרות חלשות או חזקות צריך לדעת "איך" לשחק.

אגב, הלכת רחוק רחוק עד 94 כדי למצוא דוגמא.
    זה סימן לשני דברים: 1. שאולי אין כל-כך הרבה דוגמאות כמו שציינו מקודם.
    2. שאולי בגלל שאת המונדיאל הזה אני לא ראיתי יש בינינו חילוקי דעות.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא הלכתי רחוק כי אמרתי שזו הדוגמא הראשונה שקפצה לי מבלי לחשוב יותר מדי. שנית, אם אתה חושב שחוזק יריבה היא לא מדד ליכולת של נבחרת אז אנחנו ממש לא משדרים על אותו גל. אין לי ספק שאם המצב היה הפוך היית מגיע בטענה שקולומביה שיחקה בבית קל מדי ועדיין לא נתקלה ביריבה רצינית. או לשיטתך אתלטיקו נאסיונל שלי שדורגה בדירוג הרשמי ב-2016 כקבוצה הטובה בעולם בזכות הנקודות שהשיגה היא אכן טובה מבארסה או ריאל כי סהכ חוזק היריבות אינו משנה...
    Sent from my SM-G610F using Tapatalk

3. DRORIKO Member

קודם כל הכי מגיע לקולומביה לעלות. ברגע שפולין הבקיע נגד יפן קולומביה לכאורה היתה צריכה להספק בשיוויון, אבל לא הם הלכו בכל הכח על שער והשיגו אותו כמו גדולים. סנגל לעומת זאת המשיכה לשחק פחדני, כמו שהיא עושה כל הטורניר ובצדק עפה. לא יכול להיות ששחקנים איכותיים כמו קייטה באלדה יתעסקו כל הזמן בעבודות הגנתיות. ואגב באלדה, ברגע שסנגל היתה בפיגור זה בדיוק השחקן שהיית צריך על המגרש, אבל סיסה משום מה הוציא אותו. יאללה שיחזור למסיבות אסיד שלו, פקרמן הוא לא.

4. סמואל אטו Member

ברור שהבית של אנגליה ובלגיה קל, לא טענתי אחרת, אבל גם בבית קל אתה יכול לשחק טוב ואתה יכול לשחק לא טוב.

אם לאתלטיקו נאסיונל היו שחקני ברמה של ריאל או בארסה אז אולי באמת הייתי אומר את זה.

5. סמואל אטו Member

פקרמן(שהוא איש מקצוע גדול) רשום על אחד החילופים ההזויים של כל הזמנים.

6. DRORIKO Member

מה עם מוריאל במקום חאמס? חאמס היה פצוע. יכול להיות שהיה צריך להכניס את באקה במקום(למרות שמוריאל היה סביר) אבל זה לא מתקרב בכלל להוצאה של באלדה. אלא אם באלדה היה לא כשיר ואז אני חוזר בי.

7. סמואל אטו Member

אני לא מדבר על אתמול.
    ארגנטינה-גרמניה, רבע גמר 2006.

8. DRORIKO Member

למי אכפת מה היה ב-2006. ב-2006 איטליה גם היתה אלופת עולם, השתנו הרבה דברים מאז.

9. סמואל אטו Member

שלחת בן-אדם למסיבות אסיד בגלל טעות בשיקול דעת ואז קראת לו "לא פקרמן", למרות שעל מה שפקרמן עשה ב-2006 כנראה היו שולחים אותו למקומות הזויים יותר, אבל זה לא משנה כי זה היה ב-06. הגיוני.

10. DRORIKO Member

עברו 12 שנה מאז סמי, מן הסתם היהודי צבר לא מעט ניסיון ב-12 שנים האלה והיום הוא מאמן חכם יותר. ברמה הכללית לא אהבתי את סנגל במונדיאל הזה, לסיסה היו לא מעט כלים איכותיים, ואתמול גם באלדה חזר. במקום זה קיבלנו נבחרת אפורה וצינית שרק עסוקה בלכער את המשחק. אז מסתבר שגם בכדורגל יש צדק פואטי והנבחרת הזאת הלכה הביתה בשביל 2 נבחרות שראויות הרבה יותר ממנה.

עריכה:אני עכשיו עובר על המשחקים של סנגל ב-WHOSCORED ומסתבר שבשני המשחקים הקודמים באלדה ישב על הספסל. אם זה בגלל אי כשירות מילא, אם הוא היה כשיר וסיסה בחר לא להשתמש בו צריך לשלול ממנו את תעודת המאמן.

11. סמואל אטו Member

טוב, אז בוא נחכה 12 שנה ונראה מה הניסיון עושה עם סיסה, אחרת ההיגיון שלך קלוקל.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יורו 2016: קרואטיה- פורטוגל- קרואטיה נתנה שלב בתים מצויין וסיימה מעל ספרד, עפה בשמינית מול פורטוגל שבקושי עלתה לשמינית אחרי שלא ניצחה משחק אחד בבתים בבית די קל (קרואטיה לא מאריות היבשת, אבל יש לה שחקנים מובילים, דוגמא מצויינת לכך ששלב בתים הוא לא מדד).

מונדיאל 2014: ארגנטינה ובלגיה טיילו בשלב הבתים עם 9 נקודות. בקושי ניצחו בשמינית, בהארכה, את שוויץ וארצות הברית הנחותות משמעותית, עוד דוגמא לכך שהפערים בשלב נוק אאוט, במשחק אחד, מטושטשים, גם אם טיילת בשלב הבתים בהליכה.

יורו 2012: אנגליה נתנה שלב בתים טוב מאוד, סיימה מעל צרפת, ועפה מול איטליה בשלב הבא אחרי שאיטליה די בקושי עלתה לרבע גמר. גם פה אין פערי רמות גדולים, אז היה לאנגליה דור יותר מיוחצן וכשרוני מכרגע, שלב בתים טוב לא פקטור.

יורו 2008: הולנד נותנת שלב בתים חלומי עם 3 ניצחונות והצגות מול איטליה וצרפת, עפה ברבע גמר מול רוסיה.. קרואטיה נתנה שלב בתים גדול וסיימה מושלמת מעל גרמניה, עפה בשלב הבא מול טורקיה .

מונדיאל 2006: ספרד הרשימה בשלב הבתים סיימה מושלמת, צרפת בקושי עלתה עם 2 תוצאות תיקו, צרפת הדיחה את ספרד בשלב הבא.

מונדיאל 2002: שבדיה עלתה מהמקום הראשון והשאירה מאחורה את ארגנטינה ואנגליה, סנגל גם כן הרשימה אבל הייתה אנדרדוג והעיפה אותה בשמינית.

אם נילך עוד אחורה נמשיך למצוא דוגמאות כמעט בכל טורניר, כי:

א. קודם כל אין טורניר ללא הפתעות.
    ב. שוב, שלב בתים הוא לא מדד לשום דבר, במשחק אחד הכל פתוח.

ואם נתייחס למקרה הנ"ל שבעקבותיו התפתח הדיון- אנגליה לא מאריות היבשת, בטח על הנייר היא נחותה מכל נבחרת אחרת שמועמדת, היא שום היגיון שנבחרת כזאת, עם DNA כזה לוזרי, שבסך הכל ניצחון את טוניסיה ופנמה עד כה, היא פייבוריטית מוחלטת מול קולומביה שגם לה יש שחקנים מהטופ, ובטח נבחרת שהצליחה לא רע בטורניר האחרון, בטח יותר טוב מאנגליה. אז נכון שמסתכלים על יחסי הכוחות כרגע ולא היסטורית, אבל DNA, אופי, זה חלק לא קטן ביחסי הכוחות הכלליים.
    בשורה התחתונה- אנגליה וקולומביה די באותה רמה התחלתית, על הנייר, לא רואה חשיבות למה שקרה בשלב הבתים, זה משחק אחד שמתחיל מ 0-0 ו2 הקבוצות מגיעות עם ביטחון גבוה.

יאן קולר ו-idans10 אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

תקרא עוד פעם את ההודעות שלי, הביקורת שלי היא לא רק על החילוף הזה. סיסה באופן כללי די בזבז את הסגל הסופר מוכשר שלו. החילוף של באלדה זה "הדובדבן שבקצפת". מותר לא לעלות, אתה לא גרמניה, אבל לא ככה.

14. סמואל אטו Member

לירן, רוב הדוגמאות שלך מתבססות על התוצאות של הנבחרות ולא על היכולת.
    ארגנטינה ובלגיה לדוגמא, לא טיילו בבתים שלהם במונדיאל הקודם, ובהמשך גם לא שיחקו כדורגל יותר טוב בנוק-אאוט.

אני לא מסכים עם כמעט אף דוגמא שנתת, אבל זה כנראה בגלל שאנחנו רואים את הדברים שונה מלכתחילה.

כל הדיבורים על DNA בעיני זה בולשיט אחד גדול. איטליה זכתה ב-4 גביעי עולם והיא בכלל לא העפילה לטורניר.

15. גלץ Member

אנגליה נבחרת קצת יותר איכותית ואני לא מסכים שהן באותה רמה. כמובן שקולומביה יכולה לעבור אבל הם האנדרדוג כאן בלי קשר לעובדה שאנגליה מסוגלת להפסיד לנבחרות הרבה יותר חלשות.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.