בית 4 - אני רואה אדום בעיניים

הנושא בפורום 'יורו 2016' פורסם ע"י Die Werkself, ‏31/5/16.

1. Butragueño מנהלים

לטעמי זה הטורניר האחרון של אינייסטה במדים הלאומיים, של פברגאס כנראה יהיה היורו האחרון. את מקומם בעתיד יתפסו כנראה קוקה וסאול.
    הם כמובן ילדים סופר מוכשרים, אבל אני לא חושב שאחד מהם יכול להגיע לרמה של אנדרס.
    גם איסקו מאוד מוכשר, אבל לצד הפעולות החיוביות שלו הוא נוהג לאבד הרבה מאוד כדורים, וכדי לתת לו את החופש שלו, ספרד תזדקק לקשר אחורי גרזן שיוכל לחפות עליו, או לפחות מן מרקוס סנה כזה.
    גם לוקאס, שאני מאוד מרוצה מסיום העונה שלו בריאל, אני לא חושב שהוא יוכל להצעיד את הספרדים בשנים הקרובות, וכאשר דויד סילבה יפרוש, יצרטכו לשבור את הכלים כדי למצוא קשר כמוהו.
    מי שחסר לי בסגל, ולדעתי יכל לקבל הרבה דקות, הוא דניס סוארס. שחקן סופר מוכשר שנתן עונה יפיפיה בויאריאל. הקמפיין הזה הוא ההזדמנות האחרונה של נוליטו לעשות כבר את המקפצה הזו, בחייאת, הבן אדם כבר תכף בן 30.

2. Raulito Madridista

פברגאס בשום שלב לא היה שחקן משמעותי לנבחרת ספרד, לרוע מזלו הוא היה מוקף בקשרים מהרמה הגבוהה ביותר. דויד סילבה הוא הכובש הבולט של הנבחרת מבין שחקני הסגל הנוכחיים אבל לטעמי הוא גם היה שחקן משני. הבסיס של הנבחרת היה איקר-ראמוס-צ'אבי-אינייסטה-ויאה-טורס, בגדול(וגם פויול). כמובן שלאינייסטה אין מחליף מדובר בשחקן של פעם בדור. בעבר מאגר החלוצים למשל היה הרבה יותר מרשים: ראול-מוריינטס-דויד ויאה-טורס ואפילו דייגו טריסטן עוד. אני די טרוד בנוגע למה שקורה. אין ספק שהנבחרת עוברת תהליך הצערה לא מוצלח במיוחד ואם תשאלו אותי צומחים רק קשרים מרכזיים. אני חושב שחסה רודריגס היה בדרך להיות קראק אמיתי וממש ה-דבר הבא בכדורגל הספרדי. נע לעומק וכובש, מהיר כשד, חוכמת משחק סבירה מאוד. עונת הבכורה שלו(2013/14) הייתה מטורפת, אבל מאז הפציעה הוא לא באמת חזר לעצמו חוץ מהבזקים פה ושם.

3. Butragueño מנהלים

מאז הפציעה שלו, חסה הפך להיות כמו אריזמנדי. הוא צריך כל כך הרבה זדמנויות כדי להבקיע, אבל יש לי תחושה שזה יפרוץ ממש בקרוב. עד המשחק הארור נגד שאלקה הוא היה נהדר וגם תרם שערים מאוד חשובים לקבוצה.

בתקופה הנוצצת שדברת עליו, ראמוס שיחק מגן ימני כשפויול ופיקה/מר'צנה היו בלמים. משמאל היה סוג של קונצנזוס לשחק עם קאפדווילה.
    לא יפה ההתעלמות מדני גוויזה :)

4. Raulito Madridista

הגזמת עם חסה, אם היה משוטט בפורום וקורא כאן הוא ללא ספק היה נעלב. חוץ מהשער נגד רומא ועוד יכולת סבירה באוקטובר - היו לו הבזקים נוספים. הוא לא חד מול השער כמו בעבר, אין ספק. אולי הוא צריך לחשוב על המשך דרכו בריאל מדריד. הוא כן שווה הרכב בכל קבוצה חוץ משלוש הגדולות בספרד. חסה השחקן היחיד 'מהקבוצה החדשה'(כריסטיאנו כבר 'ישן') להוציא את בייל - שיש לי חולצה שלו, הוא מבחינתי צריך להיות חילוף ראשון בכל משחק. אני משוחד בנוגע אליו. מה כבר אפשר לומר על שחקן ששער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת הוא בקלאסיקו נגד בארסה?

התקופה הנוצצת מבחינתי היא 2008-2012. ככה שקאפדוויליה כבר לא היה פקטור ביורו האחרון. דני גויזה הגיע כפיצ'יצ'י הגאון של הליגה ליורו 2008 וחבל שראול לא היה החלוץ הרביעי בסגל במקום סרחיו גארסיה. השחקנים שציינתי היו דומיננטים מאוד בכל הטורנירים ותקופת הזהב הזו והוספתי את פויול לאות כבוד.

5. Butragueño מנהלים

כן, מסכים עם חלק ממה שאתה אומר. אני יכול לפתח את זה עוד הרבה. אבל אם אמשיך, אני מסוגל להיגרר לשיחות של ימים על נבחרת והליגה הספרדית לדורותיה :)

6. Raulito Madridista

האוהדים בחרו את ההרכב האידיאלי של ספרד ביורו: למעלה מ-50 אלף מצביעים בסקר המארקה

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/06/08/14654133420331.Xxx

דויד דה-חאה(72% מהקולות) מועדף בין הקורות ע"ח קסיאס כמובן. ההפתעה, אולי, היא בחירתם של האוהדים באלבארו מוראטה ע"ח אריץ' אדוריץ' שהציג עונת שיא באתלטיק בילבאו. שאר ההרכב של הנבחרת די סגור למען האמת. האוהדים רוצים לראות בפנים גם את קוקה. בדקתי את אחוזי ההצבעות ופדרו(1.29%) ומארק בארטרה(1.28%) קיבלו את מס' הקולות הנמוך ביותר. אפילו השוער השלישי סרחיו ריקו זכה ליותר אהדה. מבין שחקני השדה ראמוס זכה להכי הרבה הצבעות - 23.9% וג'ראד פיקה קצת אחריו.

קצת על נבחרת קרואטיה:
    שער המארקה עם לוקה מודריץ' - 'מלך המערך'

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2016/06/09/portada/marca_papel/g0906.3f89f6b8937b421b957a2a0d88d4ab50.Xxx

בארבע השנים שלו במדריד קיבע עצמו לוקה מודריץ' כאחד הקשרים הטובים בעולם וכמובן שהוא מנהיג הנבחרת. הוא זכה פעמיים בליגת האלופות ומדבר על מה שחסר לו - "חסר לי טורניר גדול ברזומה עם נבחרת קרואטיה וכן זכייה באליפות הליגה עם ריאל מדריד". קרואטיה הודחה ברבע גמר יורו 2008 במשחק דרמטי ומאז לא הגיעה לשלבים האלה. במונדיאל האחרון הודחה כבר בשלב הבתים. מודריץ' מחמיא לספרד - 'יש לה את ראמוס שהוא הבלם הטוב בעולם'.

7. Ohad_Glr Member

אני חושב שהמצב של נבחרת ספרד, לקראת העתיד, הוא בכלל לא רע.
    מבחינת ההגנה (והשוער) הנבחרת לגמרי מסודרת. אמנם ראמוס ופיקה לא צעירים אבל יש מספיק כשרונות מאחוריהם בעמדה הזאת. בעמדות המגנים והשוער הנבחרת מכוסה לגמרי.

את הקישור המרכזי כנראה שיובילו איסקו ותיאגו ביחד עם קשר אחורי (חאבי מרטינז?) . הרבה מזה תלוי ביכולת של איסקו ללמוד לשחק בצורה יותר אחראית. אמנם זה לא צ'אבי-אינייסטה-צ'אבי אלונסו- בוסקטס (מרכז השדה של הספרדים בשנים האחרונות הוא כנראה הטוב בהיסטוריה) אבל זאת עדיין חוליית קישור מהטובות בעולם.

הבעיות מגיעות בשלישייה ההתקפית. לספרד חסר קראק התקפי (דויד סילבה לא שם כרגע). אם יצמח אחד כזה והשניים האחרים בשלישייה יהיו סולידיים זאת תיהיה נבחרת חזקה מאוד.

לספרד יש נבחרות צעירות מצויינות וסביר להניח שחלק מהשחקנים שם יתחילו להשתלב בבוגרת בקרוב.

8. Raulito Madridista

אם מקור ההשוואה הוא נבחרת ספרד של היורו-מונדיאל-יורו אז זו בעיה כי זו הייתה נבחרת מושלמת שהיה לה הכל חוץ מקשר אגף. שילוב של אחד השוערים הגדולים בהיסטוריה של המשחק, הגנה מאוד חזק, קישור על וגם חלוצים גדולים כמו דויד ויאה ופרננדו טורס. אבל הסגל הנוכחי הספרדי נופל גם מנבחרות אחרות שספרד שלחה לטורנירים גדולים. הסגל ביורו 2004 היה טוב יותר וכן במונדיאל 2006. מבין הסגל הקיים - מוראטה נמצא על קו התפר בין שחקן שיכול להתפתח לחלוץ גדול באמת לבין אלה שלא, אבל רוב שחקני הסגל לא שם. מוראטה היה צריך לקבל יותר הזדמנויות בניגוד לפאקו אלקסר שנחות ממנו משמעותית. חסה היה בדרך הנכונה אבל זו גם הייתה עונה אחת ואז הכל נקטע בגלל פציעה. קוקה ואיסקו אולי יגיעו, אולי. צריך לקחת בחשבון שלא כל שחקן גדול מצליח להביא את היכולת שלו לידי ביטוי בנבחרת. פראנק ריברי למשל - דוגמא טובה, וגם סטיבן ג'רארד.

צריך לקחת בחשבון שלא כל שחקן שהיה עילוי בגילאים הצעירים מצליח לעשות אותו דבר בנבחרת הבוגרת. מרקו אסנסיו למשל נראה כמו הדבר הגדול הבא. אז מה? זוכרים את בויאן?

9. Butragueño מנהלים

דווקא ביורו האחרון ספרד הוכיחה שהיא לא הייתה צריכה חלוץ כדי לזכות בטורניר. דווקא לא מסכים שהיה לה חסר שחקן כנף, סילבה היה מדהים ואפילו מאטה השתלב (וכבש בגמר). כשהמגנים של ספרד דאז היו אלבה וחואנפראן, לא היו צריכים יותר מ2-3 מסירות עד שאינייסטה וצ'אבי מצאו בצ'יפ מדהים את אחד מהם ברחבה. אמנם קזורלה לא מהיר, אבל כששובץ בצד, הוא הראה שהוא יכול לתת לספרדים שקט כשאינייסטה או צ'אבי נחים. חזוס נבאס, בלי המאניה דיפרסיה שלו, היה יכול להיות הבורג הכי משמעותי בנבחרת ב-5 שנים האחרונות.

10. Raulito Madridista

ספרד זכתה ביורו 2012 עם אלבארו ארבלואה כמגן ימני ולא עם חואנפראן. אחת הדוגמאות הגדולות לקיבעון של דל-בוסקה הוא אי-זימונו של קרבחאל במונדיאל הקודם ואפילו בחואנפראן הוא לא השתמש אז חוץ מאשר במשחק נגד אוסטרליה שהיה לפרוטוקול בלבד אחרי שני הפסדים. אזפיליקווטה היה המגן הפותח במונדיאל 2014 ועם כל הכבוד ליכולת וליציבות שלו - הוא מאוד אפור התקפית לעומתם. במונדיאל 2010 ראמוס היה זה ששיחק בעמדה כשעוד היה את הסלע פויול ששיתף פעולה עם פיקה.
    הנבחרת הייתה כבר עייפה ושחוקה במונדיאל אחרון אחרי עונה של מאבק אליפות קשה מאוד בין ריאל-בארסה-אתלטיקו, הייתה סוג של שחיקה מנטאלית גם כן ודל-בוסקה לא האמין בגדול המבקיעים של הנבחרת - דויד ויאה. כמובן שהמשחק היה יכול להתפתח אחרת נגד הולנד וסילבה היה קרוב לכבוש את השער השני - אבל זה לא מספיק, אין תירוצים. לא הוסקו מסקנות לקראת המשחק נגד צ'ילה שדרסה אותנו במרכז וזו הייתה של צ'אבי אלונסו בנבחרת. אני מניח שכל שחקן בינוני+ שהיית משבץ לנבחרת האיכותית הזו היה יכול להשתלב כמו שצריך.

אני חולק עלייך משמעותית בנוגע לחסוס נאבאס למרות שדרשתי שישחק בכל טורניר כי אין לנבחרת הרבה שחקני קו איכותיים. חואקין סאנצ'ז וחוסה אנטוניו רייס שזומנו כקשרי הכנף הבאים של הכדורגל הספרדי ב-2004 - היו הרבה יותר מוכשרים ובעיקר מגוונים ממנו. רייס ידע לכבוש שערים ולשחק גם כחלוץ שני וחואקין היה עובר מגנים על ימין ועל שמאל ושידרג את בטיס בצורה משמעותית. חסוס נאבאס משקיע המון אבל הוא מאוד לא רב-גוני במשחק שלו - רץ ומרים.

11. Butragueño מנהלים

חואקין הוא אחד השחקנים הספרדים, שלא שחקו בריאל, שאני הכי מעריך. למרות שלא היה מהיר, זה היה נראה שאי אפשר לעצור אותו. חוסה אנטוניו רייס סבל המון מעונות שפל לצעד עונות גדולות, אף פעם לא הצליח לבדוק ברצף גדול של עונות בפיק, וזו הבעיה העיקרית שלו בקריירה.
    לגבי נבאס, כחלק מפרוייקט שהגשתי לגוף ספורט בארץ, עשיתי עליו עבודת מחקר (כי נגמרו כל השחקנים בעולם פשוט, אה?), עקבתי אחריו מהמשחק הראשון שלו בבוגרים. הוא שחקן מוכשר מאוד, מהיר בטירוף, אבל גם הוא סובל מהרבה מאוד עליות ונפילות, בעיקר כמו שציינתי קודם, ממחלתו - מאניה דיפרסיה. וזו הסיבה העקרית שבגללה לא שיחק בנבחרת עד 2009 (ובנבחרת הנוער ששיחק רק במשחקי הבית של הנבחרת) מפני שלא יכל לצאת מחוץ למדינה עקב הבעיה הרפואית. ולכן דחה הצעות מצ'לסי ב-2008 (אחרי העונה המדהימה של הקבוצה, בעיקר בזכות דני אלבס, דודה, פרדריק קאנוטה וסאלס, וכמובן פטירתו של אנטוניו פוארטה אחד שהתמוטט במשחק מול חטאפה).
    הקריירה שלו יכלה להיות במקום אחר היום, ולכן ציינתי שיכל להיות בורג משמעותי.

כמו שכתבת לא מעט פעמים, דור הזהב של ספרד, לא השאיר הרבה הזדמנויות להרבה שחקנים מצויינים, שלא יכלו פשוט להעפיל על צ'אבי-אינייסטה-בוסקטס-פברגאס, ולכן לא זומנו ולא יכלו להיות חלק מהתכנית האופקית של הקבוצה.

12. Raulito Madridista

חואקין
    תמיד נחשב ליורש של פיגו בריאל מדריד ואפילו אחרי שפרס פרש מהנשיאות באמצע 2006 ובקיץ בחלוף כמה חודשים - אחד המועמדים לנשיאות רצה לבנות קבוצה על טהרת ספרדים וחואקין ורייס היו על הכוונת. ההחלטה לבחור בולנסיה הייתה שגויה כנראה והוא היה הצל של אותו שחקן גדול וחבל. לגבי רייס - הוא הגיע למכונה משומנת כמו ארסנל בחורף 2004 והשתלב נהדר, הוא כבש שערים מכריעים והיה בלתי-ניתן לעצירה. ברור שהיה קל להצליח בקבוצה כה מפוארת אבל היה לו סוג של קסם ברגליים לפחות בהתחלה. הוא פספוס גדול ויש לו בעיה מנטאלית ואופי מחורבן. הרבה שנים הלכו לפח מצידו. לטעמי הוא המוכשר ביותר מבין השלושה אבל גם זה שהיה מוכן לעבוד הכי פחות קשה.

כל הכבוד על העבודה על חסוס נאבאס ואין ספק שזה נושא מעניין. אני חושב שבכל-מקרה מה שציינת לא סותר. ללא הבעיה הפסיכולוגית ממנה סבל הוא היה מגיע רחוק יותר, אבל אני חושב שבצד המקצועי גרידא הוא פשוט שחקן לא מספיק מגוון. הוא לא גולר, לא נע לעומק בכלל והוא שחקן קו טוב שמכדרר יפה וגם בעל יכולת הרמה מצוינת. נשים לרגע את נבחרת ספרד בצד, אם כי אני חושב ששחקן גדול באמת היה מוצא את מקומו בכל-מקרה - גם במנצ'סטר סיטי חסוס נאבאס לא הפך לאיזה עילוי ולא התקדם, ופלגריני כן האמין בו.

Butragueño אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

יורו 2016 מתחיל - והנה פוסט שאני חייב לכתוב.

Con todos La Roja! Euro-Mundial-Euro

Que Viva España!

http://cache2.asset-cache.net/gc/891946-raul-of-spain-celebrates-scoring-the-third-goal-gettyimages.Xxx?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=OCUJ5gVf7YdJQI2Xhkc2QCWm3dXabX2TP4%2fABqHzTDVJyRMrEe9TaVG5Fcvw64qD

http://cache1.asset-cache.net/gc/78974199-football-2002-fifa-world-cup-finals-second-gettyimages.Xxx?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=fOqRSGnZREbdOD5U9z9TH52PINGIpDde5%2flIQX2CVzfJFZU%2bC7e%2fkKknt%2bBrDJq5

יורו 2016 מתחיל. שקלתי לצרף תמונה של איקר מניף עוד גביע אבל אני מקווה שתהיה תמונה עדכנית יותר בסיום. היו אחריו כאמור את איקר, ראמוס וגם דויד ויאה - אבל ראול הוא כמובן השחקן שבגללו אני אוהד הסלקסיון, אוהד את נבחרת ספרד. חורה לי שהוא לא זומן ליורו 2008 למרות שהמציא את עצמו מחדש בריאל מדריד ושלא היה חלק מההצלחה המטורפת של הנבחרת. אני זוכר את המונדיאל הנהדר שלו בשלב הבתים(2002) ומשוכנע שללא הפציעה המטופשת הזו הוא היה מביא את ספרד רחוק, אולי לגמר נגד ברזיל.

מי שכן היה חלק מההצלחה הוא הקפטן שירש אותו - איקר קסיאס. זקנתו מביישת את נעוריו, ללא ספק, ואסון אם דה-חאה יסופסל בטורניר. אבל אסור לשכוח מה איקר תרם לנבחרת. בכמה משחקים חשובים הוא לא ספג. השחקן הספרדי הגדול בהיסטוריה(או.קיי, יש כאלה שיאמרו צ'אבי או אינייסטה - גם נכון).. לא לזמן אותו בכלל ליורו? הגזמתם.

אני זוכר איך הנבחרת שידעה רק אכזבות 'יצאה מחושך לאור' כשהדיחה את איטליה ברבע גמר היורו. את השער של טורס שהוציא את קמאצ'ו מדעתו בגמר ב-2008; במונדיאל 2010 הנבחרת פתחה עם הפסד וכשאמרתי לאבא שלי 'אתה תראה - ספרד זוכה' - הוא צחק עליי. כמובן ששוב ניצחנו בדרך את גרמניה ובגמר היה אנדרס בעל הנס. איקר לא יכול לעצור את הדמעות ואחר-כך דופק נשיקה לשרה קארבונרו; וכמובן יורו 2012, ההתעלות האחרונה עם הגמר הכה חד-צדדי נגד איטליה. נכון, זו לא הייתה 'שירה בתנועה' כמו נבחרת צרפת של זידאן וגם לברזיל של רונאלדו ורונאלדיניו היה יותר קסם, אבל קצת כבוד לנבחרת שעשתה מה שאף אחת לא עשתה לפניה.

דור הזהב של ספרד הוציא מעצמו מאה אחוז ואני מודה שלא שבעתי מכל ההצלחות אבל כן, הטירוף סביב הנבחרת מעט קטן מבחינתי. מה שהנבחרת הזו עשתה בארבע שנים - יש נבחרות שלא עושות לאורך כל הדרך(אהמ, אהמ - אנגליה למשל), ככה שאין שום תלונות. אחרי הפיאסקו במונדיאל 2014 - התקשורת לא הייתה יכולה לשחוט - "אנחנו לא מסוגלים לכעוס, תודה רבה על כל מה שנתתם", נכתב בשער ה-AS. הנבחרת סובלת מהיעדר רעב ותשוקה, סגל שלא עבר מהפכה מספקת, מאמן מקובע, והכל שוב יפול על רגליו וכתפיו של אנדרס אינייסטה וגם נוליטו. מצד אחד זה נראה כמו היורו של המארחת צרפת. מצד שני - גם אלופת העולם גרמניה מגמגמת, איטליה מציגה נבחרת רעה, אנגליה תפסיד לעצמה ואני לא מתרשם מההייפ סביב בלגיה. לא הייתי ממהר להספיד את ספרד. יש לי רק בקשה אחת: איקר עולה שוב על הפודיום ומניף עוד גביע. ואז הוא יוכל לפרוש בשקט.

ברמה המקצועית יותר, אני חושב שספרד מגדלת עוד ועוד ועוד שחקנים עם איכויות גבוהות בקישור אבל לגבי השאר יש פספוס. דויד סילבה מעולם לא היה משמעותי באמת בנבחרת למרות שהוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים בסגל הנוכחי. דור החלוצים הנוכחי די מאכזב. אדוריץ' הוא האנטיתזה לסגנון המשחק ולגבי מוראטה גם קיים סימן שאלה אם כי הוא היה צריך לשחק לאורך כל המוקדמות ולא פאקו אלקסר למשל. נוליטו ואינייסטה יהיו אחראים על הקסם ואני מקווה שתמיכת המגנים תהיה איכותית. יצא לי לדבר עם חברים על נבחרת ספרד ועתידה. אם נשווה כל דור של ספרד לדור הזהב שלה אז כמובן שתהיה אכזבה, יכול להיות שדור כזה שגם ידע להתעלות במאני-טיים - לא יחזור. אבל לדעתי הסגל הנוכחי פחות טוב ממגוון הכשרונות של יורו 2004 למשל ואם נסתכל רק על ההתקפה אז במונדיאל 2002 עם ראול, מריינטס, ואלרון ואחרים - היה קצת יותר מעניין. מדברים הרבה על מרקו אסנסיו אבל צריך לזכור איפה בויאן משחק היום ומה חשבו שיהיה. איסקו עדיין 'נמצא באיזור' של הנבחרת אבל הוא לא עשה את קפיצת המדרגה. נכון שגם אינייסטה לא היה שחקן של מספרים, ועדיין. מבין השחקנים שבחוץ - חסה רודריגס היה בדרך להיות שחקן על לדעתי ובורג חשוב גם בנבחרת אבל הוא לא באמת חזר שלם מאז הפציעה ההיא. מעניין אותי עד כמה דל-בוסקה ישתמש בלוקאס ואסקס, אולי הוא יפתיע.

14. k_700 Member

נראה לי שנדרשת עריכה לסיקור.....

15. Raulito Madridista

דויד דה-חאה:"הכל שקר וכזב, זו פעם ראשונה שאני שומע על הדבר הזה. עורך הדין שלי מטפל בהכל. האימונים בנבחרת והציפייה ליורו נותנים לי כח, אני מרגיש את התמיכה של כולם ולא יכול לחכות למשחק הראשון".

http://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2016/06/11/eurocopa/1465597066_374098_1465597707_noticia_normal.Xxx

מתעלמים מפרשת דה-חאה. ספרד ממשיכה להתכונן לקראת משחק פתיחת היורו שלה נגד צ'כיה. כמובן שפרשת דויד דה-חאה עמדה במרכז העניינים. השחקן הכחיש מכל וחול את הדיווחים על כך שקיים יחסי מין עם קטינה והמאמן דל-בוסקה משוכנע בחפותו כמובן. "אין לי מה להגיד בנושא חוץ ממה שהשחקן עצמו אמר במסיבת העיתונאים. הוא דיבר איתי עוד קודם ואנחנו שלווים ובטוחים לגביו. אנחנו נותנים לו את כל התמיכה שיש - הצוות המקצועי, הקפטנים, השחקנים וגם האוהדים ואין לנו שום סיבה לפקפק בו", אמר דל-בוסקה. בקיצור, אותם דיווחים לא ישפיעו בכלל על בחירת האיש בין הקורות ביום שני וכמובן שדל-בוסקה לא סיפק שום רמז. "הוא התאמן כמו תמיד והיה רגוע מאוד. הוא מרוכז אך ורק בכדורגל ובהלחת הנבחרת".
    כשנשאל מקצועית על המשחק הקרוב(הראיון היה בתחנת רדיו Cope) לאחר ההפסד לגיאורגיה אמר - "כן, יש מאמן שצריך להגיב והנבחרת תגיב להפסד הזה". דל-בוסקה הוסיף שמשחק הפתיחה בו צרפת התקשתה נגד רומניה מוכיח עד כמה האתגר בפני הנבחרת גדול.

בואו נראה מה הנבחרת הספרדית עשתה במשחק הפתיחה של היורו:
    1996 - ספרד נקלעת לפיגור מול בולגריה מפנדל של סטויצ'קוב אבל משווה עם שער של אלפונסו. היורו יסתיים מבחינתה עם פנדל ברבע הגמר נגד אנגליה
    2000 - ספרד מאכזבת עם הפסד במשחק הפתיחה לנורבגיה! בהמשך ספרד תנצח את סלובניה וגם את יוגוסלביה במשחק מטורף ותעפיל מהמקום הראשון. בהמשך היא תודח ע"י צרפת במשחק אכזרי ברבע הגמר.
    2004 - ספרד משיגה ניצחון 1:0 על רוסיה משער של מוריינטס. בהמשך ספרד תסיים בתיקו מול יוון ותפסיד לפורטוגל - יאללה, הביתה.
    2008 - ספרד מביסה 4:1 את רוסיה עם הצגה של דויד ויאה שכובש שלושער. ססק המחליף הוסיף שער נוסף.
    2012 - ספרד מסיימת בתיקו 1:1 נגד איטליה. ססק שיחק כחלוץ מזוייף וכבש את שער השיוויון.