בית 2 - ספרד, פורטוגל, איראן, מרוקו

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י idans10, ‏11/6/18.

1. גלץ Member

גם הרכב שני של ספרד מנצח את רוסיה

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההגנה הזו שווה לספוג כל משחק ומול כל יריבה

3. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/26/15300364063700.Xxx

אחרי יממה של זעם בתקשורת הספרדית - ביקורת על היירו וההרכב, על ההגנה, על יתר השחקנים - העיתונות משנה את דרכה ומנסה למצוא נק' אור בנבחרת, והפעם: זכרונות מ-2010 - גם בזכייה במונדיאל אז ספרד סבלה. וזה היה הלו"ז: הפסד במשחק הפתיחה לשוויץ(מארקה הגדירו: 'סוף העולם'), ניצחון קשה מאוד על הונדרוס 2:0 - הניצחון היחיד בהפרש של יותר משער(מארקה הגדירו: 'ניצחון מכוער'), וניצחון בשיניים על צ'ילה 2:1 במחזור הסיום(מארקה הגדירו: 'הרגליים רעדו!'). המשך הדרך: 1:0 סופר-קשה על פורטוגל וכריסטיאנו בשמינית הגמר(מארקה הגדירו: 'שער מוטל בספק'), ניצחון קשה גם על פרגוואי ברבע הגמר ואיקר הדף פנדל(מארקה הגדירו: 'איקר הטוב ביותר הופיע'. בחצי הגמר ספרד השיגה 1:0 על גרמניה מנגיחה של פויול אך הותירה את הגרמנים על אפס מצבי הבקעה, ובגמר היו אלה קסיאס שהדף מול רובן ואינייסטה הכל-יכול עם שער הניצחון. השרידים של ספרד מאותו טורניר - ראמוס ופיקה בהגנה, בוסקטס ואינייסטה בקישור ודויד סילבה לא היה שחקן הרכב כל-כך.

בסקרי הקהל(מארקה) הביעו 74% אנטי כלפי ה-11 של היירו, 65% היו רוצים לראות את אסנסיו בפנים וגם דובר על שני חלוצים והחלפת דויד דה-חאה| מנגד, סאול הוא שחקן הקישור היחיד שלא קיבל אף לא דקה אחת במונדיאל ובמארקה הקדישו גם לכך כתבה ארוכה.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/26/15300198756665.Xxx

יאגו אספס היה זה שכבש את שער השיוויון המרגש והמוזר נגד מרוקו, ובתקשורת כמובן עפים עליו וחלק אפילו דוחפים לשילובו ב-11. בתמונה כאן אספאס מושווה לאגדות העבר של הנבחרת - ראול, טורס ודויד ויאה, שכן הוא כבש את שערו השישי בנבחרת ספרד וכל זה ב-382 דקות בלבד - יותר מהר מכל חלוץ אחר. כמוכן שימו לב לגרף הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/18
  4. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/f/fa1906ffa7185e8aba057fe953c68ebaa3c84f43_1_690x388.Xxx

אין לי הרבה זמן ומצטער אם יש אי-דיוקים. בכל-מקרה, גאמאל אל-גאמדור, השופט הידוע לשמצה מרבע גמר המונדיאל בין ספרד ודרום קוריאה ב-2002, שביטל שני שערים חוקיים של ספרד - בראיון קצר למארקה דרך שיחת טלפון:

“אני לא חושב שהיה קורה דבר כזה לספרד שוב, היום יש את טכנלוגייית ה-VAR, אמנם היא עדיין בהתחלה ורחוקה משלמות ועדיין יש מחלוקת, אבל הפלוסים עולים על המינוסים”.
    “הביצועים שלי באותו משחק היו ציון 8 מתוך 10, בוודאות, אני לא מבין מדוע תוקפים אותי כל-כך הרבה. העוזר שלי כשל בפרשנות עם הכדור של חואקין”.
    “אם מישהו יראה בצורה ברורה שנכשלתי במשחק הזה - אני מוכן לבקש סליחה ציבורית בטלויזיה הספרדית מכל האומה, בשעת הצפייה המקסימלית”.

השופט אומר שלדעתו עוזרי השופט חייבים להיות מאותה המדינה וכן אלה שצופים בטכנולוגית ה-VAR כדי למנוע כשל בתקשורת.
    בהתייחס לעתיד - “קוריאה הייתה טובה מאוד באותו המונדיאל למרות הטענות על השיפוט לטובתה, ואני לא רואה את המארחת הרוסית חזקה כמוה. אני מאמין שספרד תמשיך הלאה ותנצח ואני רוצה את הטוב ביותר עבור המדינה, ומקווה שבעתיד יוכלו לשכוח מזה”.

5. Raulito Madridista

לפני הגול המרגש של אינייסטה בדרום-אפריקה, שגרם למדינה שלמה לצאת מדעתה ולבכות מאושר יחד עם סאן-איקר - היה גול אחר שהוציא את ספרד מחושך לאור, 'הגול ששינה את ההיסטוריה'. במארקה חוגגים 10 שנים לשער הניצחון של טורס נגד גרמניה בגמר יורו 2008[מסירה של צ'אבי], וקמאצ'ו משתולל בשידור והופך לצרוד. על הקווים: לואיס ארגוניס ז"ל. עוד שיחקו בהצגה - קסיאס, צ'אבי ואינייסטה, מרקוס סנה, דויד ויאה.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/06/29/portada/marca_papel/g2906.655d0a26e0ea627368a4e141adfc1785.Xxx

'זה מרגיש כאילו זה קרה אתמול', זו הכותרת בשער המארקה וטורס מדבר בראיון על הכל. בכותרת בראיון באתר הוא אומר - "היינו נבחרת שצעקה לעולם - אנחנו יכולים לשנות את ההיסטוריה שלנו".

הראיון המלא של טורס:

ספר לנו על השער ההיסטורי מהגמר.
    - "ראיתי שצ'אבי קיבל את הכדור באמצע ויש שלו זמן. באותו רגע זזתי ימינה, ידעתי שהוא מסוגל למסור לי אלכסון בצורה מושלמת והכנתי את עצמי לספרינט. להאם ניסה לעצור אותי עם הגוף, להאמן יצא מהר. האצתי, הצלחתי לכבוש והשער, השאר - היסטוריה".
    כמה דברים אתה שומר מהמשחק?
    - "הכל. הנעליים, המדליה, כרטיסי המשחק, קטעי עיתונות, תמונות שצילמנו על המגרש".
    מה יש לך להגיד על ארגוניס המאמן.
    - "אני מתגעגע אליו", אומר טורס ואחרי שנשאל על שיחה מיוחדת ביניהם, אמר - "הוא תפס אותי לבד במסדרון לפני העלייה לכר הדשא, הניח אותי על הקיר ותפס לי את החזה - "זה הזמן שלך, אל-ניניו, אתה הולך לצאת לשם ולהבקיע את השער ונהיה אלופי אירופה. הוא סימן צלב על המנצח שלי ונתן לי ללכת".
    האם אתה מודע לכך ששינית את ההיסטוריה של הכדורגל הספרדי?
    - "לואיס ושאר השחקנים עשו את הסיפור יחד איתי והיה לי מזל גדול להיות חלק, אני גאה".
    האם דיברת איי-פעם עם להאם או להאמן על השער הזה?
    - "עם להאם נפגשתי לא מפעם לאחר משחקים, כמו הסופר-קאפ האירופי בין צ'לסי לבאיירן ב-2013. הוא אמר לי שבכל פעם שאנחנו משחקים אחד נגד השני אני מצליח לכבוש. תמיד הערצתי אותו. עם להאמן נפגשתי במנהרה כשהיה המשחק ארסנל-אתלטיקו והוא אמר לי 'אני זוכר אותך'. בירכתי אותו בחזרה ודיברנו על כדורגל". עם לואיס הוא לא דיבר על הגול לעולם לאחר המשחק.
    איך אתה מספר לילדים על החודש באוסטריה ביורו?
    - "אני אגיד ככה - בחיים באיזושהי הזדמנות הם יחשבו שיש משהו שבלתי-אפשרי להשיג אותו. אנשים רבים יגידו להם שהם לא יכולים כי הם לא מספיק טובים, ויחכו לכישלון אפילו. אבל חייבים לנסות ולהעז, הם יימצאו אנשים עם אותו חלום ויוכלו להגיע רחוק. הדרך קשה ומלאת מכשולים אבל נחישות שווה הכל. ספרד לא תמיד היתה ספרד של היום, הפייבוריטית, המועמדת לזכות, האהובה על כל. הטילו בנו ספק. צעקנו לעולם - "הנבחרת הזו יכולה לשנות את הסיפור שלה".
    איך אתה רואה את ספרד בגביע העולם הזה?
    - "אני מאחל לה את הטוב ביותר, יש לי הרבה חברים בנבחרת. אני מקווה שהם יגיעו הכי רחוק שיש".
    האם דייגו קוסטה יהיה כמו טורס של 2008?
    - "הלוואי שזה יהיה הוא, או סאול או קוקה - גם טוב. וברצינות - או כל אחד אחר".

צ'אבי וסנה התראיינו אף הם למארקה. לואיס לא חשש לתת את המפתחות לקשר המצוין של ויאריאל שהיה הקשר ההורס, צ'אבי שיחק יותר מקדימה ויש היגידו שמאותו טורניר הוא הפך לקשר הטוב ביותר. "היה מאוד קל למסור לעומק כי טורס ו-ויאה המעולים עשו תנועה ללא הפסקה והיו מהירים וחזקים", מספר צ'אבי שהוסיף שלואיס אמר לו למסור ולמסור ושזה יצליח. "המסירה בזמן הייתה תכונה טובה שהייתה לי", סיפר. "טורס 'טס' לחלל הריק בזמן הנכון וזה היה גול זכור במיוחד שעשה אותנו שמחים". צ'אבי סיפר שעכשיו כשהוא מסיים את קורס המאמן הוא מבין עד כמה לואיס היה מאמן גדול, מאסטרו. מרקוס סנה היה זה שמסר לצ'אבי את הכדור. "קודם כל תפסתי את הראש. לא האמנתי שטורס יוכל להשיג את פיליפ להם שהיה הרבה יותר קרוב לכדור. גם להאמן יצא בזמן אבל טורס עשה הכל נכון. זה היה הרגע שלנו ומצאתי את עצמי חוגג כפי שלא חגגתי שער מעולם".

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/28/seleccion/1530178217_340638_1530178283_noticia_normal.Xxx

וקצת לקראת רוסיה ביום ראשון: דני קרבחאל ואינייסטה דיברו כל אחד במסיבת עיתונאים. המגן אמר - "אף-אחד לא אמר שהמשחקים שלנו היו טובים - חייבים להשתפר", והוסיף שברמה האישית חש קצת חוסר ביטחון עם הכדור לאחר הפציעה. אינייסטה אמר את הציטוט שכבר שמעתם - "מאז גיל 30 אומרים שאני זקן"| ספרד מתרגלת פנדלים נגד רוסיה למרות שהיא כמובן לא רוצה להגיע למצב הזה. המאמן היירו החליט 'להקל' על דויד סילבה וסרחיו ראמוס יהיה זה שייבעט אם ישרק פנדל במהלך המשחק, כמו שהיה היירו עצמו הן בריאל והן בנבחרת לזמן מה. עוד 'הודלפה' רשימת חמשת הבועטים אם וכאשר: דויד סילבה, דייגו קוסטה, איסקו, ואינייסטה| ברמה המקצועית: לפי ה-AS היירו עשוי להפתיע. דויד דה-חאה ייקבל את כל הביטחון שבעולם, אבל שימו לב: קוקה בתמונת ההרכב ע"ח טיאגו, והפעם באמת, וגם אסנסיו נלקח בחשבון| האוהד המוכר עם הכובע הענק והתוף המפלצתי, מנולו - יוכל להכניס את הציוד למשחק, לאחר שבעזרת המארקה קיבל את האישור מפיפא|

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/18
  6. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/29/15302748582407.Xxx

דאבל-פוסט, ברשותכם. השחקנים תוקפים את התקשורת - שתוקפת חזרה. האם שחקני ספרד מצאו את האשמים ליכולת הלא(מספיק) טובה במונדיאל? בעוד המאמן היירו די שם בצד את כל מה שכותבים והסתפק בציטוטים כמו 'נשתפר', 'זו לא הדרך' - השחקנים בקריזה. והיום היה תורו של טיאגו אלקנטרה - "העיתונות צריכה לעשות ביקורת עצמית לפעמים. אני מבין את תפקידה, אבל כשהיא נגדינו אז זה בטח לא עוזר והדברים הולכים קשה"| שלוש שעות אחרי, מאוד-מהר, כבר הגיעה 'התגובה' של העיתונאי תומאס קמפוס שבטור דיעה כותב - 'מצטער, אנחנו לא שם(ברוסיה) כדי לעודד', והנה חלק מדבריו: "שמדובר כבר בשחקן השני, זה לא יכול להיות צירוף מקרים. השחקנים של ספרד שהגיעו למסיבות העיתונאים מדברים בקו אחיד. ג'ורדי אלבה 'פתח באש' בראיון לטרנזיסטור('אף אחד לא צריך לספק לנו משהו, אנחנו לא ילדים, אנחנו יודעים מתי אנחנו טובים ומתי אנחנו לא), וכיום טיאגו הצטרף אליו('גם אתה, בהיותך ספרדי, צריך לעשות ביקורת עצמית, אנחנו חייבים להיות יחד, אין אחרת, אחרת יהיה לנו קשה לעשות את ההישג לבד'. הכתב מוסיף שלשחקנים גם קיימת הזכות לבקר אבל אצל העיתונות מדובר בחובה, והיא חייבת להיות כנה'. הוא גם הגדיר את טיאגו כ-'תפוח רקוב'. הוא מוסיף שהעיתונות לא תוותר על תפקידה ושלכוכב כדורגל עם תהילה אין סופית יש גם את 'תשלום האגרה' הקטן שלו, ושכל מה שנכתב לא סותר את העובדה שהם רוצים לחגוג את הגולים של ספרד עם בירה ביד. 'כנראה שהעיתונאים כן מבינים בכדורגל אם כמו רוב הספרדים הם תוהים על החלפה של דה-חאה בין הקורות או דויד סילבה, 'וההבדל הוא שאנחנו מקבלים משכורת כדי לדווח ולכתוב, וחלק מזה גם טורי דיעה'.

7. Andrei Kanchelskis Member

רוסיה תנצח בפנדלים

8. Ajax Amsterdam Member

ספרד של ארגואנס הייתה נבחרת ששיחקה יפה.
    מאז ספרד היא נבחרת שמשחקת בונקר בהסוואה של החזקת כדור,יש להם את הכלים לשחק הכי יפה בטורניר הזה אבל זה לא קורה

morata אוהב/ת את זה.
  9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גם לי זה נראה בונקר, אבל מדי פעם ספרד חוטפת.

אולי לכבוד 10 שנים לתואר הראשון התקשורת צריכה להעלות את מה שהיא כתבה אז על דון לויס ארגונס, לאכול את העיתונים הישנים ולשתוק.

10. morata Member

דל בוסקה פשוט ניסה להעתיק אחד לאחד את הטיקי טקה של ברצלונה לנבחרת רק שלו לא היה את מסי אז זה נראה מעפן. לופטגי לא נראה כמו מאמן חדשני במיוחד והוא גם לא צעיר(51), היירו בדיחה

11. טל. Member

"בונקר התקפי"

Gianzola אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/29/15302924710969.Xxx

במארקה כותבים על האווירה בנבחרת ספרד לקראת המשחק. למרות הביקורת של השחקנים כלפי העיתונים וכביכול הקשר שלהם ללופטגי - הם שמו את המשקעים וגם את הכדורגל הרע מאחור. נכתב שהשחקנים אוהבים שאין שינויים רבים והם מקבלים הזדמנויות למרות שחלק איכזבו, שהם בוטחים בהיירו ושהם מאוחדים, בניגוד למונדיאל 2014[בכתבה הזו דווח על אווירה רעה שם וחילופי האשמות בגלל התוצאות הרעות]. נשיא ההתאחדות רובילאס אמר להיירו - "תהנה מהמונדיאל ותגרום גם לשחקנים ליהנות" והיירו אכן מנסה להפחית לחץ, אבל בפנים הוא ממש לא רוצה לאכזב אחרי שקיבל את הצ'אנס בנבחרת.

ברמה המקצועית, המאמן עשה שיחה לבבית עם השחקנים וביקש מהם לשחזר את הביטחון. בנבחרת מנסים להתמקד בכך שהם כבשו שישה שערים, ורק בלגיה ואנגליה כבשו יותר בבית הקל שלהן, לצד רוסיה. בדרום אפריקה גולת הכותרת הייתה ההגנה עם קסיאס-ראמוס-פיקה בשיאם וכמובן הקישור האחורי, אבל ספרד של אז היא לא ספרד של היום. המאמן לא יבצע שינויים בהגנה והוא משוכנע שרמת המשחק של החבר'ה תעלה. בנבחרת לא עוצמים עיניים ומודעים לכך שיש תקלות וזה כבר השלב הראשון בתיקון.

בכתבה במבט על ההיסטוריה מצאו במארקה שרק נבחרת גרמניה ב-1954 ספגה יותר מחמישה שערים בשלב הבתים והצליחה לסיים כאלופת העולם. 'האם ייתרחש 'נס רוסיה', האמנם?', כתבו במארקה. גרמניה ההיא ניצחה את תורכיה 4:1 במשחק הראשון והובסה 8:3 ע"י הונגריה. השתיים נפגשו שוב אגב, בגמר, וגרמניה ניצחה 3:2. במונדיאל 2010, פורטוגל, פרגוואי, גרמניה והולנד לא הצליחו לכבוש נגד הנבחרת וכך גם הונדרוס. עוד נכתב על 2006 אז שוויץ הודחה בלי לספוג אף שער - בפנדלים. אורוגוואי זכתה פעמיים בלי לספוג בשלב הבתים - 1930 ו-1950, ברזיל עשתה זאת ב-1958 ואנגליה ב-1966

13. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/07/01/15303961213486.Xxx

כריסטיאנו הציג את המונדיאל הטוב ביותר שלו עם שלושער במשחק הפתיחה נגד ספרד ושער ניצחון נגד מרוקו במחזור השני, והגיע ל-4 שערים - הכפיל את כמות שעריו במונדיאלים. אבל גם זה לא הספיק, והוא לא הצליח להחזיר את פורטוגל לפחות לתקרת הזכוכית שלה - חצי גמר המונדיאל, כפי שהיה במונדיאל הבכורה שלו ב-2006. בסיום המשחק הוא בירך את אורוגוואי שניצחה, אמר שהנבחרת הולכת הביתה עם ראש מורם כי היא נלחמה ונתנה הכל, ולגבי עתידו? 'זה לא הזמן לדבר על זה'. האם קריירה נפלאה בת 15 שנה בנבחרת במהלכה הפך לשיאן ההופעות(152) ושיאן השערים(85) באה לסיומה? "זה לא הזמן לדבר במונחים של שחקנים או מאמן, הודחנו, צריך לברך את אורוגוואי, אבל אנחנו הולכים זקופי קומה. לפורטוגל תהיה תמיד נבחרת טובה ובסגל היום יש שחקנים מוכשרים מאוד". כריסטיאנו, שלא הצליח לכבוש במשחקי הנוק-אאוט מעולם במונדיאל - הודה על הארגון המופתי ברוסיה ואמר שזו חוויה נפלאה.
    במארקה כתבו על עשרה שחקנים נפלאים ומהגדולים בהיסטוריה שלא זכו במונדיאל, וגם כריסטיאנו נכנס לקבוצה שכוללת את מסי, ואלה שמות: לאונידס(ברזיל), פרנץ פושקאש(הונגריה), די-סטפאנו(ספרד\ארגנטינה), ג'ובאני ריברה(איטליה), יוהאן קרויף(הולנד), מישל פלאטיני(צרפת), זיקו(ברזיל). המונדיאל ב-2022 בקטאר נראה מסובך עבור כריסטיאנו שיהיה בן 37. סביר להניח שפפה בן ה-35 יודיע על פרישה מהנבחרת.

14. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/07/01/portada/marca_papel/g0107.1ac28f030182e96e823e3f08b8044f83.Xxx

בספרד מתכוננים לשמינית גמר המונדיאל נגד רוסיה היום, ובשער המארקה הלכו על דרך יצירתית. 'אנחנו מאמינים בכם', כתבו בשער העיתון על רקע אדום עם השמות הפרטיים בצהוב(הרי בכדורגל תמיד משתמשים בשמות המשפחה)| לגבי ההרכבים, סלט אחד גדול. מקורות רבים דיברו על אפשרות לפיהם דוד סילבה יסופסל לטובת יאגו אספס, והיירו נשאל אתמול ואמר - 'דויד סילבה ישחק? ה-11 - תגלו רק מחר', בעוד בהרכבים של ה-AS הבוקר הציגו את רודריגו ע"ח דייגו קוסטה, כשמה שבטוח - קוקה ע"ח טיאגו.

מי צריך להיות כוכב המשחק? איסקו. כתבה גדולה ב-‘ידיעות’ מצד אורי קופר - ‘הגאון עם הרגליים העקומות’. הנה קצת מספרים: 10 שערים ב-15 המשחקים האחרונים בנבחרת, יותר מכל אחד אחר| 130 נגיעות בממוצע במשחק במונדיאל - הכי הרבה| 4 בעיטות למסגרת, הכי הרבה בספרד יחד עם דייגו קוסטה| 7 מסירות מפתח, יותר מכל שחקן אחר בנבחרת ספרד| 14 דריבלים מוצלחים - יותר מכל שחקני הקישור האחרים בנבחרת גם יחד.

מעבר לכך שימו לב למפגשי העבר נגד רוסיה, הזכרונות נהדרים. במשחק הפתיחה של שלב הבתים ביורו 2004 - ספרד ניצחה 1:0 את רוסיה משער של מוריינטס אחרי בישול של ראול בעקב; אבל גולת הכותרת היא יורו 2008 - ניצחון 4:1 במשחק הפתיחה בשלב הבתים עם שלושער גדול של דויד ויאה ועוד אחד של ססק פברגאס, ו-3:0 גם בחצי הגמר על הנבחרת של חוס הידינק שהדיחה את הולנד הלוהטת ברבע הגמר, וכל זה ללא דויד ויאה הפצוע, כשצ'אבי, דני גויזה ודויד סילבה כובשים. רבות נאמר על הכדורגל של ספרד אבל ביורו 2008 רבים החמיאו לה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/18
  15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מעכשיו מותר לקטול את היירו. הרוויח את זה עוד במשחק הראשון. כואב לי על השחקנים של אטלטיקו, אבל לפחות אני לא אוהד של ספרד. סבל לראות את השיעמום הזה.