בית?ר ירושלים 12/13: עידן חדש?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/7/12.

1. Ice Cream חסה

רגע, אתה זה שדוחה אנשים שמעוניינים להצטרף לעמותה (היפותטי: איך אני אדע שמחר האוהדים לא יבקשו להחזיר את הכסף לכל התורמים האיתיופים?), ואחרי זה מתפלא למה אני לא מאמין עמותת אוהדים?

ולגבי המשפט השני, אני אסכים איתך שבית"ר עשתה את אבוקסיס להיות מי שהוא, אבל תגדיר סכין בגב. מבחינתי כל אדם שקיבל אי פעם כסף מבית"ר והיום לא מצטרף לעמותה (כמו שאמר היום קובי) תוקע לנו סכין בגב, כן, כולל ההוא מעל התמונה של קובי. וגם מי שבית"ר עושה אותו את מי שהוא ולא מצביע ישראל ביתנו/ מפד"ל תוקע לנו סכין בגב. וגם מי ששומע אדל תוקע סכין בעקרונות הבית"ריים!
    ולומר לבנאדם שמוכן לסלוח שהוא צריך להתבייש בעצמו? אוקייי....

והמטרה של אבירם ברוכיאן בהצטרפות הייתה לדאוג שאביתר יהיה הקפטן... ברור שהרבה מהמפורסמים שתרמו עשו את זה כדי לחזור לכותרות ולקבל פידבק חיובי בתקשורת הספורט ובקרב אוהדי בית"ר. באמת שלא אכפת לי.

איציק- מה הייתי עושה בלעדיך!
    רק שיש לך טעות בהבנה- 9 זה החלוץ המרכזי. רונאלדו פנומנו, היגוואין, איגביני יעקובו. לא ערן לוי ולא בן שושן הם כאלה. חן עזריאל כן. הנחמנים גם. לירון דיאמנט גם אמור להיות כזה...

לגבי הסגל שיצא וכל השחקנים שאנחנו קשורים אליהם:
    1. למה עדן נחמני שם אם הוא יצא להיבחן? התבלבלת עם עומר?
    2. רשימה ארוכה של כאלה שאמורים היו להיות אבל לא: אדיר מנשה, טל כחילה (לפי גרוסמן הוא אחד החלשים...), סהר בן חמו, שי ניסים (הבנתי שהוא שוחרר, יש לך מושג לאן), טל משעלי, הראל פולק, מאיר אלקבץ... שנה שעברה היה לנו גם את פיינשטיין באימונים, הועף לנוער? ויש עוד כל מיני שסיימו גיל נוער, ומושאלים שחוזרים אוטומטית ויחפשו קבוצה חדשה, אין לך שמץ על אף אחד מהם? שהשנה לא יהיה שחקן מיותר אחד באימונים או ביציע הכבוד! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx
    3. אם כל מה שיש לנו כרגע עם דיאמנט ועמרם זה "אופציה" ואלי כהן אמר שהוא לא מתכוון לממש אותה, אז או שכמו שאתה רומז יש סיכוי שעוד יחזירו אותם, או שפשוט כמו תמיד ההתנהלות המקצועית-ניהולית בבית"ר היא מהתחת כבר קיץ שלישי ברציפות! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/BangHead.Xxx

אני מאמין ששנינו מכירים את אורי מלמיליאן רק מסיפורים, ואף אחד לא מוריד מהגדולה שלו, אבל מזו של אבוקסיס (אני כן ארשום את שניהם באותה שורה על אפך וחמתך!) מורידים. לא יודע עד כמה הקבוצה סחטה את אורי בקשר לאירופה (אני יודע שהוא היה שומר אדוק ואפילו לנבחרת היה יוצא עם קונסרבים), אבל הנה משהו שקראתי עליו:
    וגם שכל האשכנזים שתרמו לבית"ר ישמרו את הכסף לעצמם! לא רוצה שהם עוד בטעות יוכלו לנהל את המועדון שלנו...

2. Don Joan Roman Member

מה הקשר? בחייאת חסה, תשתה מים לפניי שאתה שופך דברים לא קשורים.

לי אין שום טעות בהבנה, אלי כהן מחזיק מערן לוי כ-9 ולא משה מה תנסה להסביר לי על זה שהוא לא בדיוק והוא לא בערך, כל זה משנה בכלום כשהמאמן שלו חושב עליו משהו ספציפי.

לא התבלבלתי עם אף אחד, עדן נחמני יצא להיבחן בשדות זרים אבל בדיוק על אותו משקל של דיאמנטו ועמרם גם הוא יצא למחנה, אם יהיה כסף, הוא יושאל לקבוצה שתציע עבורו הכי הרבה, אם לא יהיה הוא יישאר בסגל.

יש דבר כזה: קבוצת נוער שאיתם יכולים להתאמן השחקנים שציינת שכרגע אין להם מקום בבית"ר.

א. הנה הורדתי בשבילך את השם של המצורע שורה אחת מתחת.
    ב. תקרא את הכתבה הזאת: http://beitar-jerusalem.net/article_440
    ותבין קצת מי זה אורי, ומה הוא מסמל בעבור בית"ר ירושלים, חוץ מזה שיש הבדל עצום אבל עצום בין לעשות שרירים כי לדעתך מגיע לך יותר לבין לעזוב קבוצה במצב הכי קשה שלה, ועוד אחריי זה להוסיף חטא על פשע וללכלך על המועדון שבנה אותך בצורה הכי בזויה שיש, לחגוג מול הקהל שהפך אותך לשחקן המדובר במדינה ולהתגרות בו בכל רגע נתון, אלו דברים שאורי בחיים שלו לא היה עושה לבית"ר ירושלים גם אם היו מצמידים לו אקדח לרקה ואלו דברים שלאנשים שאוהבים את הקבוצה אהבת נפש זה מפריע, לאנשים כמוך שלא יודעים מה זה בית"ר ירושלים לטוב וגם לרע זה לא מזיז בכלום, שיהיה לך לבריאות.
    ג. אף אחד לא הוריד מגדולתו של המצורע, אף אחד מעולם לא אמר שהוא לא היה שחקן גדול ושהיום אין אף קשר ברמה שלו, אבל אנשים יודעים להבדיל בין המצורע כשחקן לבין המצורע כחיית אדם.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/12
  3. סמואל אטו Member

אני לא דוחה אף אחד, רק את הנבלה הכי גדולה בהיסטוריה של בית?ר.
    עצוב שיש אנשים שמוכנים לסלוח לו, אולי גם נסלח לפרעה.

תגיד לי אתה קורא את הדברים שאתה כותב? מה הקשר אדל ומפד?ל לדיון על בית?ר?
    חבל על הזמן שאני מבזבז עלייך. את לא מוכן או יכול להתדיין ברצינות, ואתה מחפש כל תירוץ קלוש כדי לעשות דה לגיטימציה לעמותה.
    ניפגש בליגה ג?!

4. skyday20 Member

זה נשמע יותר מדי בלשון פקודה, ורגשות אשם, ולא מזמין לקנות את המניה של בית''ר.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. Ice Cream חסה

ואני באמת לא דוחה אף אחד למען המטרה. יש אנשים שמה שהם עשו לבית"ר זה לא פחות גרוע ממה שעשה אבוקסיס, ויש לנו גם שחקן בסגל שעשק מאיתנו 700 אלף שקל ברגעים הכי קשים שלנו.
    ורגע, מה עם החברים של הנבלה הכי גדולה בהיסטוריה של בית"ר? כאלה שלא מתביישים להיות איתו מול כל האוהדים שבוע לפני רבע גמר ביניהם בתור מאמנים, תוך כדי שהם רואים חצי גמר נוער בין 2 הקבוצות? לבנאדם כזה מותר להיות בעמותה?
    זה שיש אנשים סלחנים בעולם לא אמור להיות עצוב! ואם פרעה יחליט לתרום 1080 שקל לעמותה, אז כן יש סיכוי שאני אסלח לו. סך הכל עד שבאנו אליו בבקשה שישחרר אותנו חיינו אצלו על סיר הבשר...

מה הקשר בין בית"ר למפד"ל? לא יודע. לא עולה לי כרגע.
    ואדל זה סתם דוגמה למוזיקה של אשכנזים שאסור שהיא תהייה מקושרת לבית"ר! בית"רי אמיתי שומע מוזיקה רק בסגנון שמנגנים בטדי לפני המשחק או במחצית.
    ואני לא חושב שיש מישהו יותר רציני בפורום שבאמת עונה על כל טענה של כל אוהד. העמותה מבחינתי לגיטימית. לא תומך נלהב שלה, לא מאמין בה- אבל אין סיבה שאני לא ארצה אותה במצב הנוכחי. (המצב הנוכחי=חייבים לאסוף שקל לשקל ואין שום הכנסה אחרת).

או-קיי. אם ערן ב-9 (וזה נראה לי רעיון לא משהו, כי הוא צריך לגעת בכדור הרבה במשחק), אז מי מתחת לחלוץ? ריקן? קריאף? מקפיצים את ניצ'קו?

אחלה. אז עומר לא בתכניות? ימשיך כחריג או יושאל?

נראה לי שהם כבר סיימו גיל נוער. ואני קורא בירושלים נט על כל מיני שחקנים שהפועל בודקת כמו דניאל דרעי, אורן כהן ושלום דהן וחזי פנחס שכבר שוחררו. אני מבין טוב מאוד שאין להם מקום בבית"ר, אז כל עוד יש לנו את כרטיסי השחקן שלהם אז חייבים להשאיל את כל מי שרק אפשר תמורת כמה שרק אפשר! כל חריג גיל זניח שלא צריכים בנוער ואף אחד לא בונה עליו ממילא לדחוף מצדי לבית"ר גבעת זאב שנקבל עליו 1000 שקל! אם נשאיל 15 שחקנים בממוצע של 15 אלף לשחקן יחד עם משכורות זניחות שנחסוך נוכל להגיע לחצי מיליון שקל- ואני מקווה שאתה מבין כמה שזה חשוב עכשיו!

מכיר את כל כתבות בית"ר.נט על כל בוריהן...
    מעולם לא גרעתי מאורי (למרות שהוא מאמן קצת לא משהו...) ומצדי לתת לו תפקיד של נשיא כבוד בקבוצה/ בעמותה. ואני מכיר את מעלליו של אבוקסיס עם אוהדי הבועל נגדנו, גם מעולם לא ממש התנגדתי לשירים נגדו (למרות ש"הלוואי תישרף עוד היום" זה איחול שאפשר לוותר עליו), ואני גם מבין שזה חלק מהכדורגל לעשות מיתוסים טובים או רעים משחקנים ומסיפורים איתם, אני עצמי עשיתי עשרות כאלה- אבל לעשות ממנו פרסונה נון גראטה (מצטער, אני כמעט תמיד מאמין בתיקון, גם לרוצחים ואנסים) ולבוא אליו בחרב וחנית כשהוא רוצה לעזור לנו. לעשות סלקציה על מי יכול לקנות מנייה ומי לא זה לא לעניין. ובוא נחזור לגבי המיתוס של אבוקסיס המרושע שדפק שתקע לנו סכין בתחת: הוא עזב אחרי שנגמר לו החוזה וסביב בית"ר הייתה אי ודאות מוחלטת וזה גרם לרוב/ כל השחקנים להתפזר. והוא חזר לקבוצה שכולם ידעו שהוא גדל בה.

מה עם פאולו?

לא סתם. גם אם אבוקסיס הוא השטן, תתייחס לזה שהוא תרם לעמותה לא בתור בנאדם, אלא בתור שחקן עבר של בית"ר! כמו סביליה, אמסלם, שאלוי וקלדירה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/7/12
  6. Bensh Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

מקבל בהכנעה. לא מתבייש להגיד שאפילו כיוונתי לשם

7. סמואל אטו Member

שום מטרה בעולם לא מקדשת את האמצעים, תמיד חייבים להיות נאמנים לדרך.
    אף אחד לא עשה לבית?ר דבר יותר גרוע מאבוקסיס, עזריאל הוא סתם ילד מפונק שרצה לעזוב ובית?ר רצתה למכור, הוא לא היה סמל וקפטן של הקבוצה.
    אין פה עניין של סלחנות, אם אתה אוהב שמשתינים עלייך בקשת ולחשוב שזה גשם אז חבל לי עלייך כי בעולם הזה צריך לדעת להיות טוב יותר מזה.
    אתה צריך להבין משהו בכל הסיפור הזה: הפועל תל אביב זרקה את יוסי אבוקסיס ובית?ר נתנה לו בית בזמן שהם בקלות יכלו להביא איזה זר ברמה גבוהה שהיה קובר מאבוקסיס את הקריירה. בית?ר עשתה אותו גדול והקהל היה כעפר לרגליו.
    הוא סימל עבורנו את בית?ר, הוא לבש את המדים בגאווה ואת סרט הקפטן של המועדון, הוא היה הלב של הקבוצה. וברגע הכי קשה שלה כשהקבוצה עומדת בפני פירוק הוא תקע לנו סכין בגב וברח לקבוצה הכי שנואה עלינו וזאת שלא רצתה אותו מלכתחילה( כשלעומתו עומד שחקן בשם איציק קורנפיין יד ביד עם הקבוצה ומסרב להצעות משלושת הגדולות).
    אין שום סליחה לדבר כזה!
    מדובר בבגידה הכי קשה שבן-אדם מסוגל לעשות ואותך אפשר לקנות ב-1,080 שקל.
    עכשיו אחרי שהוא הבין שהוא שרף את עצמו בבית?ר, הוא מנסה למצוא לעצמו שביל חזרה כדי שבעתיד הוא יוכל אולי לאמן אצלנו ואתה באמת ותמים מאמין שהוא מעוניין לעזור לבית?ר.

אמסלם? למה זה צריך להפריע לנו ששני חברי ילדות יושבים יחד במשחק? זה החיים.
    גם גווארדיולה ופיגו נשארו חברים קרובים.

אני אומר את זה בשיא הרצינות, יש לך כמה בעיות נפשיות לפתור.
    אין לי מושג איך בכלל לגשת למה שכתבת.

זה שאתה עונה על כל דבר לא הופך אותך לרציני, זה שאתה עונה בצורה הזויה זה מה שהופך אותך ללא רציני.

8. Ice Cream חסה

נתחיל מהסוף:

אני בתשובות שלי הכי רציני בעולם ופורס את כל הדעה שלי וכל מה שיש לי לומר, בלי להשתלח ולומר כמה שהאחרים מפגרים.

קצתך דמגוגיה: אתה לא כותב את זה בשיא הרצינות. אם באמת היית חושב ש"יש לי כמה בעיות נפשיות לפתור", היית מעביר את זה הלאה, נמשיך בה"פ אם אתה ממש רוצה.

עכשיו, אם אתה לא יכול להתדיין בכבוד ולענות לכל טענה בלי לומר דברים בסגנון "אתה הזוי אתה דפוק את טמבל ואתה לא שווה תגובה", אז תוותר מראש על התגובה.
    ולגבי האישיו עצמו לגבי הקשר בין בית"ר למפד"ל (או כל מפלגת ימין אחרת, אין היום שום מפלגה שקרובה לעקרונות שאני מכיר של בית"ר ומנהיגה הראשון): אז קצת מצחיק שאתה מייחס חשיבות ליריבות בין בית"ר להפועל כטאבו, אבל לא אכפת לך מכל הבסיס של זה. מבחינתי ומבחינת עוד אנשים בהיסטוריה של בית"ר להצביע שמאלה מקדימה זה בגידה בעיקרונות של בית"ר. אי אפשר לקרוא ביתרי למצביע מרצ (או אחד שלא מצביע בכלל), אז זה אומר שאני אקלל כל שמאלני? שאני לא אסכים ששמאלנים יתרמו לעמותה? לא. סתם למקרה שלא תטען שזה מצוץ מהאצבע, סטטוס שפרסם העמוד הראשי של קבוצתנו האהובה:
    אתה מבין שאפילו בשביל לומר כזה דבר טריוויאלי צריך להיות עם גישה מאוד מסוימת שבמקרה בית"ר כן דוגלת בה?

ולגבי אדל (או כל מוזיקה אחרת של אשכנזים, כלומר לא מזרחית או האוס)- אז הייתי ציני. ברור שאף אחד במקור בבית"ר לא חשב על זה שהאשכנזים הם אם כל הצרות, אבל אם תשאל כמה אוהדים דומיננטיים של הקבוצה, חלקם לא ממש ירצו יקים בקבוצה... הנה למשל מתוך קבוצה נגד ארקדי של 923 חברים, מישהי כתבה את הסטטוס הזה: "בן של זונה הרוסי הזהההה כל רוסי נחש ארסי!"- קיבל 7 לייקים, אף אחד לא גינה, ובטח שלא מחק.

ועכשיו נעבור על העיקר, משפט משפט מילה מילה:
    אפשר לשמוע על הדרך או כל מסמך עקרונות אחר של בית"ר ירושלים? הנדר הבית"רי (והסעיף על הקדשת החיים למען מדינה עם 2 גדות)? דוד הורן ושמואל מרקוביץ' פרסמו ברבים מסמך עקרונות למועדון הכדורגל שהם הקימו? או שמא מי שקובע את העקרונות של בית"ר הם אנחנו, האוהדים- ואז גם לי יש זכות למילה לגבי הדרך, אפילו אם היא לא פופולרית.

אני מסכים שהמעבר הכי קשה ומכוער בתולדות בית"ר היה של אבוקסיס, אבל דווקא בגלל שהוא היה קפטן (למשך כמה עונות?) ושחקן גדול- אפשר להבין למה הוא לא חיכה לבית"ר (כמו גם רוסו (מכבי חיפה...) ומזרחי (הפועל פאקינג כפר סבא) ובחר לחזור לקבוצת נעוריו אחרי שהוא מיצה הכל. גם יעקב שוורץ אגב, עבר מבית"ר ירושלים להפועל תל אביב ישירות. לא צריך לספר באיזה מחלקת נוער כל אחד מהם גדל נכון? ועזריאל, בניגוד לאבוקסיס, הוא ילד ממחלקת הנוער שלנו, פוץ שכבש 3 שבועות רצופים ובטוח שהוא מלך העולם, מדליפן ובכיין- שדווקא בתקופה הכי קשה שלנו הלך ועל גבי העיתון הכי גרוע שהוא יכול היה לבחור (אבל איי, גם "ראש ביתר" היה נוהג לפרסם שם את דבריו...) בכה שלא משדרגים לו את השכר והציב אולטימטום לעבור לחיפה. כעבור יומיים כשהיינו חייבים מכירה שלו דחוף ונהיננו לבקשתו, הכוכב שלנו שינה את דעתו, ודווקא כשהיינו זקוקים לאסוף שקל לשקל ושחר הסכים לעזור לנו- בא הזבל הזה מלווה במודע בדודו-קומבינה ודרש מאיתנו 700 אלף שקל שהיו מאוד משמעותיים לקבוצה בעמדינו. הוא הלך וסובב אותנו על על הזין הקטן שלו! אם הוא היה קפטן וסמל- אז הזין שלו היה קצת יותר גדול ואז הייתי יכול לקבל בטיפ-טיפה יותר הבנה למה הוא היה צריך לסובב אותנו עליו.

אני אולי כולי עכשיו ספוג בנוזל חם, מלוח ומסריח- אבל זה לא כי השתינו עליי, סתם לחות גבוהה. ביום שבו אני ארגיש שישתינו עליי ובהתאם לכל הנסיבות אני אחליט אם לחשוב שזה גשם. המעבר של אבוקסיס להפועל זה לא השתנה בקשת, ועל מה שהוא עשה כן אפשר לסלוח. בטח אם הוא עוזר לך ברגעים הכי קשים. וסלחנות זה ערך עליון!

בגלל שבשנת 93 לא בדיוק היה לי חיבור לתקשורת כלשהי איפה שגרתי (שק האשכים של אבי) ולא עברתי על הארכיון של תקשורת הספורט בארץ, אני איאלץ להאמין לסיפורים, אבל תלוי ממי. בן כמה אתה היית ב-93'?

אז מה היה התפקיד של פישונט? אפסנאי?

מהמעט שכן מצאתי באינטרנט: http://www.beitar-jerusalem.org.il/news/news0701.htm
    איך נגיד, לא בדיוק...

ומי שסימל ומסמל יותר מכל בעיני את בית"ר הם 3 מהקשרים האחוריים שלנו ב-5 העונות האחרונות: פייטר נינג'ה חסר לאות שמתאבד על המגרש. לאחד נתנו "לפרוח" באירופה, זה שעדיין על תקן הווה מתנדנד ועזיבה שלו הולכת לשבור לי את הלב יותר מכל שחקן שגדל או התפתח אצלנו ועזב, והשלישי קיבל יחס קר (למעט פוג'יקום אחת מסכנה במשחק שכולם היו כל כך גרועים שהלחימה שלו התבלטה) ומעטים האנשים שנשאר להם תא אחד בלב לזכור אותו. העזיבה של השניים הללו הייתה לי ממש קשה, ובניגוד לאבוקסיס שניהם גם לא העלו בדעתם לתרום לקבוצה מה שהם קיבלו מאיתנו בזמנו ביום/ שעה.
    אגב סרט קפטן, גם בנאדו ענד את הסרט הנ"ל וגם אמר לא פעם שהוא רוצה לסיים את הקריירה בבית"ר, גם עידן טל (שלו סלחו קצת פחות) ושניהם החליטו לחזור לקבוצות הנעורים שלהם, מה עושים אם הם מציעים לתרום מנייה? ובכלל לעידן טל מותר אחרי הבגידה האיומה שלו להחזיק את הילדים שלו במחלקת הנוער שלנו?

כבר ציינתי שחקנים שכמו אבוקסיס החליטו לעזוב אותנו, והוא לא הראשון שעובר ישירות מבית"ר להפועל- יעקב שוורץ לפניו, וכפיר אדרי למשל אחריו....
    לגבי קורנפיין- חוץ מהאתר הסרקסטי של בית"ר שלא מתייחס ברצינות ממש לאופציה שאיציק יעבור למכבי תל אביב (למה הפועל הייתה צריכה אותו כשהיה לה את אלימלך בשיאו?), אפשר סימוכין?

כן אה. מה זה בגידה באישתך, או כל הזיגזוגים של שאול מופז לעומת מעבר מקבוצה מפורקת שלא יכולה להציע לך כלום לקבוצה שגדלת בה אחרי שנגמר לך החוזה. פרופורציות...

קיבלתי את אבוקסיס וידעתי להוקיר אותו גם לפני. למשל כשרוני לוי ברח והחלה חרושת שמועות הייתי לגמרי בעד שאבוקסיס יחזור לאמן בצוותא עם אמסלם. פייא איזה היסטוריה רחוקה זה נראה עכשיו...

והוא גם הביע חמלה לפיטורים של אברהם לוי כי הוא ידע שזה מה שיספק לו את תפקיד המנהל במקומו אחרי שגיא לוזון ישלח אותו לפרישה כעבור שנה. למה הוא צריך לאמן את בית"ר כשהוא עכשיו עובד עם המאמן האהוב עליו בנבחרת ישראל?
    עזוב קונספירציות... כלומר יכול להיות שהוא עושה את זה כחלק ממהלך מתוכנן של אוהדי הפועל להשתלט על הקבוצה באמצעות הכסף של כל האוהדים בתור נקמה על זה ששרנו לו "הלוואי תישרף עוד היום". אה, אופס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx.

מי שמוכן להיות חבר של הנבלה הזו לא ראוי לחיים האלה!!!111
    לא בדיוק חברי ילדות, חברים מימיהם ביחד בקבוצה, אבל לא משנה.

ואם אתה אומר שאלה החיים, אז במה המעבר של אבוקסיס מבית"ר להפועל הוא חריג בחיים הללו?

התנועה של בית"ר, וגם בית"ר עצמה רוצה להיראות עממית. וזה אומר שלכולם יש זכות להצטרף, בלי קשר למי מתאים לערכים של האוהדים הרמים במעלה של בית"ר. היום זה נגד סמלים של הפועל, מחר נגד ערבים, מחרתיים איזה דתי או חרדי כלשהו יפריע לו שגויים שותפים בעמותה הזו ועוד שבוע זה האשכנזים המנאייק האלה שרק הורסים את בית"ר.
    בדיון המקביל של עמותות האוהדים בכללי אני כתבתי ש-3,000 אנשים עם 30 אלף עקרונות שונים ופוליטיקה וטובות אישיות שעומדת לפני חלק מהם זה מתכון לאסון, זה אתם שרוצים שהציבו ישלוט בבית"ר ולא בעל הון אחד. גם לניהול ציבורי יש את האספקטים השליליים שלו...

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אני לא נכנס לקטע של 'לא צריך טובות מאבוקסיס', או 'אפשר לסלוח לו', אבל דה לה-האזה (רונן?), רק כדאי שתדע - הפועל ת"א 'הימרה' על שחקן די בינוני ואלמוני בשם יוסי אבוקסיס, וזרקה אותו... ממנה עבר לעונת פלופ נוספת בבני יהודה ולאחר מכן בקבוצת הפאר מחולון. הוא כבר היה בדרך לשחק בליגה השנייה או השלישית אפילו בקבוצות כמו בית-שאן ושות', ואז אלי כהן החליט להביא אותו לבית"ר. ככה, משום מקום, הקריירה של אבוקסיס ניצלה, הודות לבית"ר. עם השנים הוא הפך לקפטן בבית"ר ולסוג של סמל, כן, סמל.
    אתה לא יכול להיות קפטן של קבוצה שהצילה לך את התחת וללכת לקבוצה המרה והשנואה שלה רק בטענה של 'לחזור למקורות'.
    קצת שכח שה'מקורות' זרקו אותו לכלבים ובלי בית"ר מי היה מכיר אותו בכלל...

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/12
  10. אלי מתחן Member

כדי שתהיה מרוצה רונן, גם כפיר אדרי מחוק מבחינתי.

11. Bensh Member

אז רגע,

אתה לא מבין למה שקבוצה תהיה בבעלות האוהדים שלה
    לא אוהב שחקני בית ולא מבין למה בכלל צריך לטפח כאלה
    לא אכפת לך במיוחד ששחקנים הופכים לסמלים בקבוצה ואז משתינים עליה בקשת
    אתה חושב שכל צביון מקומי בקבוצות הוא מיותר

תסביר לי רק דבר אחד, מה בדיוק אתה אוהב בכדורגל?

12. Alta Tensione Member

תגידו, מה עם קוז'וקין? הבנתי שהוא סוף סוף החלים מהפציעה ויצא למחנה. מה אלי כהן מתכנן לגביו? מיעד לו הרכב ראשון לצד "פנדל" או שהוא רוצה לרכוש בלם אחר (אם וכאשר המצב הכלכלי יאפשר, כמובן)?

13. Ice Cream חסה

הבלם האחר שמועמד כרגע לצידו של "פנדל" (מתי היה האחרון שהוא גרם?), הוא דינו שקבורץ הקרואטי, למקרה שיהיה כסף. אם לא, אז מי שצפוי לפתוח לצידו הוא כרגע מתן בראשי, שאני חושב שבגיל 24 (זה פשוט איום!) הגיע זמנו לפתוח 10 משחקים רצופים ולקבל צ'אנס אמיתי כדי לראות אם הוא היורש של רענן דרעי או שאולי יש בו משהו. קוז'ו (שתודה לאל סופסוף החלים! והלוואי שהוא לא יצטרך יותר להתעסק בצולבות שלו לעולם ולא משנה אם בבית"ר, בהפועל ירושלים, בקטמון, או רחמנא ליצלן בהפועל תל אביב) מיועד להיות בלם רביעי.

קודם כל, אני מבין שלא כולם יודעים ספרדית וש-Z באמצע מילה אצלם נותנת צליל של ס', אבל לפחות מאוהדי בית"ר אפשר לצפות מהם שיזכרובעונת 2009/10 כשקובי עדיין לא היה בשל והזריקה למים העמוקים לא הכי עשתה לא טוב, עידן טל היה מעבר לשיא ולא פעם ולא פעמיים הסריח את המגרש, הקשר האחורי המאולתר קוזוקין קרע ת'רצועות- היה קשר אחורי פרואני תותח שאיך שהוא התאקלם הוא היה מהטובים והיציבים בקבוצה, כשבשיא (מחזור 17 מול הנבלות מהכפר) הוא זכה בפלאזמה הנכספת. שמו בישראל היה פאולו. פאולו דה לה האסה! וכן, אפשר לקרוא לי גם פשוט רונן.

אתה זוכר בגיל שנתיים את העונה של יוסי אבוקסיס בבני יהודה? המלכה ויקטוריה אומרת שהיו לו 4 שערים ב-29 הופעות...
    ואתה זוכר גם בגיל 5/6 שאובקסיס כבר היה רגל וחצי בבית שאן לפני שאלי כהן בחר לתת לו את הצ'אנס בבית"ר? נגיד, הלוואי עליי זיכרון כזה. גם דודו אוואט היה בדרך לעונת השאלה בבני יהודה, עד שבאה ראסינג סנטאנדר ורונן קצב והפכו אותו למי שהוא היום. זה לא הכי הפריע לו לעבור לדפורטיבו בהמשך, להבדיל אלפי הבדלות כמובן.
    הוא לא נהייה סמל בעל כורחו, האוהדים הפכו אותו לסמל, וזה לא נותן להם בעלות עליו. זה שהפועל תל אביב היא קבוצת נעוריו זה לא הסיבה שהוא עזב, ומעולם לא אמרתי שאני מצדיק את העזיבה שלו להבועל, אבל זה לא אומר שהוא בנאדם מחוק!

ויעקב שוורץ? ואלירן חודדה שעבר לסכנין אחרי שאנחנו הפכנו אותו לבלם לגיטימי (?) בליגת העל ודגנו אותו מקרית פאקינג אתא?

הוצאת הכל מהקשרו בכזו רמה, שנראה לי שעברת כמה קורסים אצל אופירה.
    1. תדייק, אני פשוט לא חושב שבישראל זה רעיון טוב. ועובדה שהרעיון הזה הוא לא כזה נפוץ בכל העולם.
    2. אני לא "לא אוהב שחקני בית" באופן כללי, אני שונא כשהם מתהפכים עלינו כמו הסוכן של הארץ ולא זוכרים לנו חסד נעורים, כשהם רצים להשתיק אותנו וכשהם בכללי חושבים שזה שהם שחקני בית נותן להם נקודות זכות על פני שחקנים מבחוץ. מעולם לא הייתי נגד טיפוח שחקני נוער (תבדיל מ"גניבת שחקני נוער ממחלקות אחרות"). ודווקא אני, שצעקתי מהמחזור ה-5 "עדן נחמני", שאכפת לו שכל שחקן מהסגל המאוד רחב שלנו ומהמצטיינים בנוער יקבל את הצ'אנס, שאכפת לו שבית"ר תתנהל עם שחקני הנוער כמו שצריך בנושא ההשאלות וטיפול בשחקנים צעירים, שחשוב לו שהשחקנים שלנו יהיו גם אוהדים (ואכפת לו מהאוהדים שמגיעים לשחק עבורנו), שמכיר (באופן שטחי, מודה) את רוב שחקני הסגל הצעירים וחלק גדול משחקני הנוער למרות שהוא גר במרחק של שעה וחצי ו-30 שקל נסיעה מבית וגן, שחשוב לו שכל הבנים האובדים של מחלקת הנוער (גל בראל, ואם עומר מולאי ירשים ברעננה העונה אז גם אותו להביא כבר בינואר!) יחזרו לביתם, שהשחרור בחינם של דימאקו פילדיס (שאתה אפילו לא יודע מי זה...) מרתיח אותו יותר מכל עסקה הוזיה על בואטנג ואלרבמן, דווקא עליי אתה אומר שלא אכפת לי משחקני הנוער שלנו?
    3. אף אחד לא השתין עליי, הפשע הכי גדול של אבוקסיס היה לשיר "ירושלים על ה---", אני דווקא מכיר שחקן אחר שהיה סמל בהתהוות (פחחחח עאלק!) שבמלוא עזות מצחו סימן לי לשתוק ושבועיים אחר כך רץ לנשק את הסמל (מזל שלא את זה של אדידס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx). ואני פשוט מספיק חכם לא להפוך שחקנים לסמלים במאה ה-21. לקובי מויאל יש פוטנציאל להפוך לשחקן השלישי הכי גדול בבית"ר אי פעם ועזיבה שלו תשבור לי את הלב, ואני לא רץ להכתיר אותו בתור הסמל של בית"ר (פעם גם יצחקי היה סמל בפוטנציה, בצדק כמובן, אבל 2M$ שגולדהאר הפראייר הסכים לשלם היו חשובים באותו רגע מבית"ר.
    גם לך, ובעצם לאף אוהד בית"ר לא היה אכפת שאורי מלמיליאן, 3 שנים אחרי שהוא עשה עלינו פוזות ולא פתח את האימונים בגלל ש-450 אלף שקל לעונה לא הספיקו לו, עזב תמורת כמה ירוקים לקבוצת הבת האהובה עלינו, מכבי תל אביב. זה לא אומר שצריך לשנוא את אורי, אבל ולהטיף לי שאני צריך לשנוא מישהו ואסור לי לסלוח לו זה אחד הדברים השפלים שיש בחיים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx לא לשנאה נוצרתי, אלא לאהוב.
    4. ופה הגענו לשיא ההוצא מהקשרו- דפאק?! דווקא לי מאוד אכפת ומאוד קשה לי עם האיחוד האירופי שהרס כל צביון מקומי בכדורגל, ועם המודרניזציה בכללי שהרסה את כל מערב אירופה, בכללי. זה שאני רוצה שאפשר יהיה להביא יותר זרים כדי להגדיל את הסיכויים שלרשות כל קבוצה יהיו 5 זרים טובים, זה אומר ש"אני חושב שכל צביון מקומי בכדורגל הוא מיותר"? שוב, אופירה הייתה גאה בך.

5. לפי הטענות (השגויות) שלך, סעיפים 1-4 אמורים להוביל לזה שאני לא יכול לאהוב כדורגל.
    http://memberfiles.freewebs.com/91/25/48442591/photos/FAIL/ooops_01.Xxx

ובכל זאת אני אענה על השאלה שלך: את האלמנט של התחרות, את הפשטות במהות של המשחק, את זה שהוא נמצא בכל מקום בעולם ובחיים שלנו (מעולם לא ראיתי אנשים בשכונה אצלי שמשחקים קריקט), את המתח, האדרנלין והלב בתחתונים, את תחושת ההיי כשהקבוצה שלי מנצחת או זוכה במשהו, את הסיפורים המרגשים והתופעות האדירות שמתלוות אליו, את האסתטיקה והצבעוניות שמתלווה אליו, וסתם כי כדור שפוגש את הרשת זה משהו שמרגש אותי ועוד אלפי בני אדם. כמו שומר מסך של דיוידי שפוגש את הפינה. אני באמת פריק של כדורגל, ונהנה לראות גם ילדים שמשחקים בשכונה.

14. Ice Cream חסה

אחרי שסיימתי לענות לכולם- ברכות ותודות מקרב לב לדוד אדי, מנכ"ל מובייליטי אין קלאוד, חברת הייטק שמתמחה בפתרונות אחסון ואבטחת מידע ברשת (אם הבנתי נכון, איזה מסובך זה...), שהצטרף לרשימת תורמי הזהב של העמותה.

ראיתי גם בפייסבוק באנר של העמותה שמופיעים בו הסמלים של לה גרדיה גריל בר בתל אביב וחברת כח אדם דקל לעובדים זרים. מירו, יש לך מושג מי אלה, מי האנשים שעומדים מאחורים ותרמו לעמותה (אני משער) וכמה הם תרמו?

15. סמואל אטו Member

להזכיר את המפד"ל ואדל בהודעה על אבוקסיס זה אחד הדברים הכי לא רציניים שיצא לי לקרוא.
    אתה בכל הודעה שלך פותח כל מילה שלי ל-20 משמעויות שונות ואז מנסה לענות בעזרת דוגמאות שהקשר בינם הוא מקרי בהחלט, או בגלל שהמצפון המוסרי שלך מקולקל.

אני אשתדל לענות לך על כל הדברים פה,אבל קודם אני חייב להבין איך משיחה על הבגידה של אבוקסיס לאד"ל והמפד"ל? איך אתה לא שם לב שאתה סוטה מהנושא בכמה דרגות?
    יוסי אבוקסיס בגד בבית"ר, נקודה. מה אכפת לי איזה מוזיקה אתה או כל אוהד אחר שומע בזמנו הפרטי?

בן-אדם שבכל הודעה שלו כמעט מנסה להכניס משפטים על כמה זה לא בסדר להיות שמאלני או לשמוע מוזיקה לועזית בתור אוהד בית"ר זה בן-אדם שיש לו כמה דברים לפתור עם עצמו(ולא מענין אותי שזה היה בציניות, כי זה סטייה קשה מהנושא).

אולי אתה לא פוקד את היציעים הרבה, אבל אני מבטיח לך שרוב האוהדים בזים לסוג כזה של גזענות.
    רק אידיוט לא יודע שאת בית"ר הקים בכלל אשכנזי(שעל העקרונות שלו מנסים לחרבן 20 אנשים חמומי מוח שלא בדיוק אוהדים את בית"ר).

בגידה בויקיפדיה מוגדרת ככה:

בגידה במובנה הרחב וההיסטורי היא הפרת חובת האמונים של אדם לעמו, למולדתו ולמדינתו וסיועו לאויב במאבקו כנגד מדינת האם של הבוגד

אני מקווה בשבילך שלא תזכה בחיים להרגיש את הכאב של הבגידה,אבל אתה כנראה לא תבין את מה שאבוקסיס עשה עד שהבוס שלך שעבדת איתו 10 שנים יזרוק אותך בשביל איזה חבר שלו, או שעד שאשתך לא תבגוד בך עם החבר הכי טוב שלך.
    האם במידה ואשתך תבגוד בך אחרי 20 שנות נישואין, זה יהיה בסדר בגלל שהיה לכם 20 שנות נישואים?

איך לעזאזל אתה יכול להכניס לראש שלך מחשבה כמו "בגלל שאבוקסיס היה קפטן אז מותר לו לעזוב"? איך?!
    לא מזמן הפקטן של ספינה שהתהפכה בים ברח מהסיפון, האם זה גם בסדר כי הוא היה הקפטן ולא נוסע רגיל?
    כשאני אומר שאתה עוד ילד זה לסוג הדברים שאני מתכוון. כל בן-אדם יודע שאין מחילה לבגידה ושמדובר במעשה הכי רע שבן-אדם מסוגל לעשות.
    אם אתה לא מסוגל להפנים את העובדה שמה שאבוקסיס עשה היה מעשה נתעב, אז על מה אנחנו מתדיינים בכלל? ואיך אתה מצפה שאני אקח אותך ברצינות כשאתה מראה באופן מוחלט את חוסר ההבנה שלך לחיים?

אתה הזוי לגמרי.
    אולי היית רוצה שמשה סיני יהיה העוזר מאמן שלו?

שוב פעם, התמימות.
    לפני חודשיים אותו אבוקסיס אמר בראיון ל-YNET שהוא מתחרט על כך שהוא הפך למזוהה עם הפועל כי זה פסל לו את האפשרות לאמן בבית"ר ובמכבי בעתיד.
    הוא לא צריך לאמן את בית"ר עכשיו, אבל בוא נראה אותו מתמודד עם קריירה של 30 שנה כשהאופציה היחידה שלו היא הפועל.

אתה מבין למה אני אומר הפרעה נפשית?
    מה זאת התגובה הזאת? משהו ששמעת מילד בן 14 ביציע?

אני די בטוח שהסברתי את עצמי כמה פעמים בנושא הזה...

בית"ר הפסיקה להיות תנועה כבר לפני הרבה מאוד זמן.
    אנחנו מדברים היום על "עמותת אוהדים" ואם אתה לא מבין מה זה אומר אז תפתח מילון.
    מי שרוצה להיכנס לעמותה מוזמן, אבל רוב האנשים הפשוטים(לא סלבים ואנשי מקצוע) לא יצטרפו לעמותה אם אינם אוהדים.
    (שוב פעם הקטע של האשכנזים המנייאקים, מה נסגר איתך?)

צודק, עדיף שכולם יחשבו כמו רובוטים בלי שום יצירתיות וחילוקי דעות.
    לכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות, אבל בעניין הזה הכל מסתכם בעניין אחד פשוט:
    מי מעוניין בטובת בבית"ר ויהיה שם לצידה תמיד - האוהדים או איש עסקים אינטרסנט?
    (זהירות! שאלה מכשילה)