בית, חוץ, זה כל כך משנה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏8/4/06.

1. SeRgInHo Member

מיכאל, סליחה אבל היו כבר הרבה מקרים שהקטנות ניטרלו לגמרי את הגדולות וניצחו בצדק!
    כדורגל זה לא מדעים מדוייקים, העיקר פה זה הרצון לנצח.
    ואתה יודע מה, שישחקו בונקר שישחקו איך שהם רוצים, רק שינצחו בצדק, שזה אומר להבקיע יותר, לספוג פחות ולא לעלות שלב רק בגלל שער חוץ!
    יוון עשתה את זה לכל אריות אירופה במשחק אחד, הקבוצות יכולות לעשות את זה בשני משחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/06
  2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל זה קשה ולא ניתן להשגה ע"י כל אחת ואחת, לכן שוב פעם, פונים אל אפשרויות סבירות יותר.

זה הקטע, שכמעט ולא. כדי להפתיע בשני משחקים דרוש הרבה יותר.

3. SeRgInHo Member

מה לעשות מיכאל, החיים קשים. ושוב, כדורגל זה לא מדע מדויק. הקבוצה רוצה להוכיח שהיא יותר טובה? שתבקיעה יותר!

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

או תספוג פחות. לומר "החיים קשים" אפשר גם לקבוצות הגדולות שמפסידות בגלל בונקרים, החיים קשים, כדורגל לא מדע מדוייק, לא תמיד הטובים מנצחים וכן הלאה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/06
  5. SeRgInHo Member

לספוג פחות, זה אומר מן הסתם גם להבקיע יותר. לגבי החיים הקשים, מה אתה מביא עכשיו את כל האמירות האלה? מה שאני טוען הוא שלא אכפת לי איך הקבוצה תשחק, העיקר שתעפיל לשלב הבא בצדק, שזה אומר לא בגלל שערי החוץ אלא בגלל שהיא הבקיעה יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/06
  6. Barcik Member

שוב, אתה מערבב פה ביצים בבירה. יש הבדל בין לשחק all-out attack ולנסות "לגנוב שער". כולנו יודעים שהדרך הטובה ביותר לנצח היא לא בהכרח להתקיף גלים גלים. אם קבוצה א' עולה למגרש חוץ מול קבוצה ב' בסגנון מבוקר, אין זה אומר כי המטרה שלה היא לשרוד את המשחק. יתכן כי מבחינתה מדובר בדרך הטובה ביותר להשיג את התוצאה הטובה ביותר. ב- 18 במאי, בארסה תעלה מבוקרת לסאן-סירו, במטרה לנצח (או לכל הפחות תיקו עם שערים).

7. שבצ'נקו Member

אני לא מדבר על לתקוף גלים גלים,אלא שממוצע ההתקפות והיכולת והסיכוי לנצל כל התקפה לשער בבית הוא גבוה יותר מאשר בחוץ.
    סגנון מבוקר(או איך שתקרא לזה) זה כבר תלוי בסיגנון המשחק של הקבוצות,ולא מדובר בלשרוד את המשחק או מי יודע מה,אני מדבר על האופי של בית לעומת חוץ שקבוצה בבית תמיד תשחק עם יותר ביטחון לתקוף ותראה לרוב הגדול של המשחקים יותר טוב.
    ברור שבקבוצות כמו מילאן וברסה המטרה היא תמיד להשיג את המקסימום,אבל תודה שברסה משחקת בבית הרבה יותר טוב ועם יותר התלהבות מאשר בחוץ.

8. Ampelmann Member

לדבר על ה-18 במאי זה עוד קצת אופטימי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אם אפשר בבקשה להתעלם קצת מבארסה ומילאן ולשוב לדיון, כדאי להחשיב עוד כמה נקודות- משחק חוץ זה לא משהו שמתחיל ונגמר באיצטדיון. הלכתי קצת אחורה עם החשיבה שלי והפסיכולוגיה. בסה"כ, שלא כמו בארץ, ברוב מדינות אירופה ובטח שבליגת האלופות, משחק חוץ הוא לרוב ארוע שדורש די הרבה ארגונים ומעמסות. נסיעה ברכבת בין מינכן לברלין למשל, תארך לאוליבר קאן וחבריו כשמונה שעות לכל כיוון. טיסה בין טורינו ללונדון, ארכה לדל-פיירו כשעתיים, וזה עוד נטו לפני שדה-תעופה ונסיעות נוספות. כל ארגון כזה (דגש הפעם על טיסות) דורש יומיים-שלושה של עשייה מראש.
    כשמגיע היום, נדרשים השחקנים להתכונן לנסיעה של שבוע, ושבוע מחוץ לבית (בעיקר לצורכי עסקים) זה תמיד בלאגן. אני לא בטוח שכל הכוכבים הגדולים כל-כך אוהבים להשאיר את הילדים והאישה בבית, או סתם להתנתק מהכל. הטרטורים, הנסיעות, שעות השינה, הבלאגן מאחור, אלה דברים שמשפיעים על ראש של שחקן ומעייפים אותו. דבר מקשה נוסף, הוא גודל המגרש. כידוע, אורכם ורוחבם של משטחי הכדורגל הינן מידות דינאמיות. לעיתים, מתקשים שחקנים שרגילים לכנפיים הרחבות של איצטדיון אחד, להתאקלם לצפיפות של אחר, או אולי האצנים הטובים, שמסתבכים כאשר המרחק בין מרכז המגרש לרחבה מתקצר בחמישה מטרים. דברים כאלה, בעיקר בשנים שבהן הכדורגל הפך כל-כך מחושב, הם לעיתים קרדינאליים עבור המשחק הקבוצתי.

9. cazzo Il Capocuoco

אתה עורך דין של איזה כדורגלן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

10. George Best Member

איזה דיון טיפשי, וסליחה על המשפט הזה.

לא, בכלל אין הבדל.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

11. Ampelmann Member

אתה רוצה לפסול את דברי בצורה מעט יותר אינטלקטואלית?

12. נדב מיכאלי Member

לביתיות יש יתרונות וחסרונות.
    מצד אחד עם הקהל תומך בך אז אתה נכנס לאטרף .
    וככל שאתה מנצח בבית ככה קבוצות יותר יפחדו
    יש לביתיות חיסרונות גם שתמיד כשאתה מפסיד בבית זה אסון,גם אם זה משחק שלא קובע כלום כי הרי זה בבית שלך.
    והקהל הביתי שיכול להכניס שחקנים לאטרף יכול גם להלחיץ שחקנים ולגרום להם לעשות טעויות (ראה מקרה בית"ר )
    כשאתה משחק מחוץ לבית שלך יש לך יותר מוטיבציה כי אתה אנדרדוג ואם אתה מנצח אתה בעננים.
    אני חושב שיש משמעויות לבית וחוץ.
    למשל אם שנה שעברה חצי גמר ליגת האלופות (הגומלין) בין ליברפול לצ'לסי היה מתקיים נניח בוומבלי אז לא בטוח שלליברפול היה יתרון ביתיות והקהל לא היה דוחף אותם ככה.
    הרי באנפילד שנה שעברה זה היה מדהים איך הקהל של ליברפול דחף אותה עוד ועוד .

13. Engel Del Madrid Member

הנה עוד דוגמא לקהל :
    מילאן-אינטר
    משחקים באותו מגרש על אותו דשא, וכל קבוצה ניצחה בבית.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בספק שהקהל גרם לכך שהגנת אינטר תזרוק לגמרי את קאלאדזה לבד. ואני גם לא ממש חושב שהיה לו חלק בכך שמילאן לא הצליחה לסגור את אדריאנו בדרבי הראשון. צירוף מקרים ולא יותר מזה, זה היה יכול להיות גם הפוך באותה המידה.

15. נדב מיכאלי Member

ומה אתה אומר על הקהל של ליברפול שנה שעברה?