בית ה' - ספרד, שוודיה, פולין, סלובקיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2020' פורסם ע"י alexshw, ‏11/6/21.

1. Raulito Madridista

בוא נגיד שאני יותר הולך עם מנצ'יני לגבי ההשוואה שציינת כאן ואני חושב שהיא לא מדויקת. לואיס אנריקה לא נחשב לאיזה מורה לספורט, הוא מאמן ספרדי מוערך ואני חושב שלמרות סגל מצוין הוא גם עשה עבודה טובה בברצלונה. את התקופה שלו בנבחרת קשה להעריך, הוא הגיע לזמן קצר ונאלץ לזוז הצידה בגלל הטרגדייה. מה שכן, מנצ'יני קיבל ירושה בעייתית - נבחרת באשפתות, אימפריה שלא העפילה לטורניר גדול וביטחון בריצפה והוא באמת בנה נבחרת אדירה שיכולה לזכות בטורניר הזה. הביקורת שלי ללואיס אנריקה תמיד הייתה מתונה אגב. לגבי מוראטה? ממליץ לכולם "לשתות מים קרים" - מה שהמפקדת שלי אמרה לי כשהייתי עצבני. הוא שלומיאל אבל משחק עם כל הלב והנשמה ואין לנו חלוץ אחר טוב יותר, באנקר בהרכב ואגב גם לדעתי תיאורטית לפני יאגו אספס אם זה היה מוזמן. כשאתה מעריך את הסגל שלנו הייתי גם משווה ליתר הנבחרות הגדולות. דני אולמו טוב ממה שיש לצרפת\פורטוגל\אנגליה באותה העמדה למשל?

2. DRORIKO Member

היתה לך מפקדת? מה אתה עם כל השרירים שלך היית ג’ובניק?

3. Raulito Madridista

ספרד באופוריה אחרי ה-3:5 על קרואטיה| "בלתי נשכח, עברנו את כל מצבי הנפש האפשריים והלב פועם חזק אחרי משחק כזה", נכתב בשער מארקה. "ספרד הזו ממש מגניבה. היא מתחברת ואחרי משחק היסטורי לחלוטין היא מתקרבת לגן עדן. המשחק הזה יישאר בספרדים". "ספרד ברבע הגמר אחרי משחק הירואי. סימון ביצע שגיאה מביכה אבל ענה עם שתי הצלות מדהימות, פארטידזו (משחק גדול) למוראטה", נכתב בשער "אס". "ספרד הזו היא טירוף מבורך", נכתב בידיעה אחרת. "השערים של מוראטה ומיקל אויארסבאל בהארכה מאפשרים לנבחרת להתאושש מהשגיאה של סימון וכן מבזבוז יתרון ה-3:1".
    אלברו מוראטה השתווה לפרננדו טורס כשחקן שכבש הכי הרבה שערים לספרד ביורו (חמישה), אם כי עשה זאת בהרבה פחות משחקים. "אני אוהב שמוראטה משתיק את שונאיו", פירגן חלוץ העבר והפרשן בהווה, גארי ליניקר. גם בתקשורת התלהבו. "מוראטה – תערוכה לסתימת פיות והצגה בבתי ספר לכדורגל. החלוץ החזיר בגדול למאמן שתמיד האמין בו", כתב העיתונאי חוסה פליקס דיאס. "הוא היה במוקד מאז ההכנה ליורו, כבר במשחק הידידות נגד פורטוגל. התייחסו אליו בצורה לא הוגנת אך הוא התגבר על רגעים עדינים מאוד. הוא יכול להיות גאה במה שעשה נגד קרואטיה. האוהדים יזכרו את השער אך זה לא רק זה. הוא לא הפסיק לרוץ, יצר מצבים והיה מעויל מאוד. ככה זו ספרד". החלוץ אמר: "הראינו שאנחנו נבחרת נהדרת. ספגנו מכות אבל זה היה שווה את זה. הנבחרת הזו תמיד נותנת הכל ונלחמת. נכון שעברו עליי ימים קשים אבל רוב ספרד איתי. השער הוא בשביל אשתי, הילדים שלי וכל מי שתומך בי. צריך לסבול כדי לחוות רגעים כאלה". כשנשאל על מצבו הפיזי ענה: "אני ממש מת, מצפה להגיע לחדר ההלבשה ולקחת קרח. זה היה משחק קשה מאוד ועכשיו עלינו להתאושש".
    לואיס אנריקה נשאל האם זה המשחק הכי אינטנסיבי ומרגש שחווה וענה: "זה המשחק הכי טוב ביורו, צריך למחוא כפיים לשתי הנבחרות. אני שמח על היכולת של הנבחרת להגיב ולהתגבר על הקשיים". כשנשאל על הטעות של אונאי סימון, ענה: "כדורגל הוא משחק של טעויות. אונאי לימד את כולנו לקח גדול בגישה שלו אחר הטעות. דיברתי איתו במחצית, הוא התעשת". על כך שספרד הפכה לנבחרת עם ההתקפה הטובה ביותר בטורניר והאם השער ירגיע את אלברו מוראטה: "מוראטה הראה שיש מעטים שמסוגלים לעשות את מה שהוא עושה. בעבודת ההגנה, בפיזיות, הוא עושה הכל, הגישה שלו ראויה לשבחים. היינו עדיפים על קרואטיה מההתחלה אך ספגנו שער. אני רוצה לראות את מוראטה בדיוק כפי שהוא". כשנשאל מה צריך לתקן, ענה: "הטעות הכי גדולה שלנו הייתה לחשוב שזה גמור אחרי שהובלנו 1:3. אנחנו אסירי תודה לאוהדים, היה תענוג לראות חולצות אדומים ביציעים".
    עם כל הדרמה, כמעט נשכח השער העצמי המגוחך של פדרי בגלל שגיאת ענק של השוער אונאי סימון. "מה זה היה, נקווה מאוד שנוכל למחוק את התמונות האלה ממוזיאון הסיוטים האלה", נכתב בספרד באותו הזמן. סימון, אגב, ביצע שש טעויות גדולות שעלו בשערים העונה במדי אתלטיק בילבאו – יותר מכל שוער אחר בחמש הליגות הבכירות באירופה. מיד לאחר השער השוער השני, דויד דה חאה, לקח אותו הצידה, שוחח איתו וניחם אותו - רגע גדול.

4. DRORIKO Member

אגב מדהים שפדרי רק בן 18. במשחק שלו הוא נראה בן 25 לפחות. רק לחשוב לאיזה קשר אדיר הוא יכול להתפתח. אומרים שאסור להשוות לדור הזהב, אבל נזכיר שצ׳אבי ואינייסטה בגיל שלו עוד שיחקו בברצלונה ב׳.

Jefecito אוהב/ת את זה.
  5. Jefecito Member

המשחק ה61 שלו העונה.
    יש לו עוד מה לשפר אבל אין ספק שיש לו פוטנציאל מטורף.

6. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/4f76151a0372fabf19f238772f1093db/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/06/30/16250374013980.Xxx

סיום המשחק המטורף נגד קרואטיה קצת השכיח את הטעות שלו אבל אונאי סימון למשך דקות ארוכות היה האיש הכי בודד בעולם. שוער אתלטיק בילבאו שביצע שגיאה איומה וספג שער עצמי מפדרי אחרי שהתרשל בעצירת מסירה פשוטה - היישיר מבט למצלמה והתראיין היום. הוא ניסה להסביר את השער: "התאוששתי וראיתי את המהלך הזה שש או שבע פעמים, אין ברירה. אני לא מוצא הסבר. לא החלקתי, השמש לא הפריעה לי. ניסיתי להשתלט על הכדור והוא ברח לי, זו תאונה". עוד אמר כשנשאל על המחשבות: "דברים כאלה קורים, ככה זה הכדורגל. אתה חושב במשך דקה-שתיים ומקווה שהקרואטים לא יגיעו לעוד מצב אבל ידעתי שעליי להשתחרר מזה". עוד אמר: "אני (כבר) לא השוער שספג את השער הזה".
    כיצד עודדו אותו: "מחיאות הכפיים היו נחמדות אך גם עומס, כולם עודדו אותי, נתנו לי המון אנרגיה ואני אסיר תודה. הנבחרת מגובשת, אתה מנצח רק כקבוצה, כנבחרת. לא אגיד מה דה חאה לחש לי אבל הוא חיכה לי שארד לחדר ההלבשה והרגיע אותי מאוד ואנני אסיר תודה".
    "לואיס אנריקה הוא האדריכל של כל מה שקורה, הוא מדריך ומכוון אותנו. אנחנו הולכים יד ביד. סרחיו בוסקטס מביא הרבה ניסיון, הוא עוזר לנו מאוד הווא גם מנהיג. בטורניר הזה אנחנו הנבחרת שאיימו מולה הכי מעט פעמים על השער, יש לנו הגנה טובה ואנחנו מחזיקים בכדור עוד הרבה".

קצת על קצה המזלג: ב-AS פרגנו ללואיס אנריקה שצדק בכל ההחלטות שלו, בדגש על ה-MVP פעמיים ברציפות סרחיו בוסקטס, החלוץ אלברו מוראטה וכן ססאר אספיליקווטה| ספרד מדורגת שנייה בסוכנויות ההימורים כפייבוריטית לזכייה ביורו אחרי אנגליה| במארקה פרגנו וכתבו שהנבחרת התמודדה עם כל הדברים ההזויים שעברו עליה.

7. Raulito Madridista

אלברו מוראטה
    שספג לא מעט בוז מהקהל הספרדי, התראיין ל-Deportes Cuatro ודיבר על הכל: "אני יודע למה שורקים לעברי, אני יודע את זה בצורה מושלמת ולא כל כך קשה לגלות את זה, כשהיורו יסתיים, אם הכל יילך כשורה - אני אדבר. זה לא נעים שאשתך וילדייך שומעים דברים קשים. אני כאן עם החברים שלי והם גם סובלים. אשתי במארבלה עם הילדים ומקבלת גם חיבה. הגבול צריך להיות גבול. אם לאנשים שעשו את זה יש ילדים - אני לא יודע אם הם חושבים". עוד אמר: ,אתה צריך להיות מוכן לזה שאתה עלול לאכול את כל החרא (במקור השתמש במילה 'רע') שאפשר ואז ליהנות כשאתה חוגג שער עם חברייך לקבוצה".
    "זה לא חדש, האוהדים צריכים לדעת שבשבילנו, כשאנחנו בחימום, לראות את הפרצופים שלהם נותן לנו את הכוח הגדול לדעת שכל ספרד איתנו. זה נורמלי שאנשים מתרגשים יחד איתנו ויפסיקו לחפש בכוח דברים כדי לבקר אותנו. אונאי סימון היה הטוב ביותר במשחק בהתחשב באיך שהוא התחיל ועלינו להיות גאים שהוא בנבחרת".
    האם צפה בשער שלו: "ראיתי מעט, אני רוצה לראות את כל המשחק שוב יחד עם החברים שלי כדי ללמוד ולהשתפר. זה היה משחק עם הרבה רגש. אנחנו לא יכולים להרשות לזה לקרות כשאנחנו מובילים 1:3 וסופגים. החגיגה שלי? הייתי מאושר, היו לי שתי שניות שהרגשתי בהן נוח. אם נמשיך להתקדם יזכרו את המשחק הזה".

8. Raulito Madridista

https://img.bleacherreport.net/img/images/photos/001/773/978/147537447_crop_north.Xxx?1341182119&w=3072&h=2048

לפני תשע שנים: ספרד המשיכה את האגדה
    שלה ועשתה היסטוריה עם 0:4 מוחץ על איטליה בגמר יורו 2012 בקייב. יורו-מונדיאל-יורו. דויד סילבה כבש בדקה ה-14, ג'ורדי אלבה נהנה מבישול אדיר של צ'אבי ודהר ודהר ודהר (41) ופרננדו טורס המחליף הספיק ברבע שעה גם לכבוש בעצמו את השלישי (84) וגם לבשל למחליף אחר - חואן מאטה (88), שהיה דקה על המגרש. איקר קסיאס אמר לשופט לסיים את העניין. נבחרת עם דור הזהב, סגל שחקנים נדיר - שהוציאה מעצמה את המקסימום בעיקר ברמת התארים.
    ההרכב: איקר קסיאס| אלברו ארבואה, ג'רארד פיקה, סרחיו ראמוס, ג'ורדי אלבה| סרחיו בוסקטס, צ'אבי אלונסו, צ'אבי| אנדרס אינייסטה (חואן מאטה, 87), דויד סילבה (פדרו, 59) וססק פברגאס (פרננדו טורס, 75).

אז מה היה לנו בטורניר? ספרד הגיעה בלי החלוץ הבכיר דויד ויאה שסבל מפציעה קשה מברצלונה ובמשחק הפתיחה ויסנטה דל בוסקה אילתר עם ססק פברגאס כ-'9' מזויף והוא סיפק את השוויון נגד איטליה - 1:1. ניצחון סופר-קשה 0:1 על קרואטיה וסיום שלב הבתים עם 0:4 קל על צפון אירלנד. המנחוס הצרפתי נשבר ברבע הגמר עם צמד של צ'אבי אלונסו ברבע הגמר ובחצי הגמר גם היה קצת מזל בדו-קרב הפנדלים נגד כריסטיאנו רונאלדו (כלל לא בעט) וחבריו. ספרד לא ספקה מאז משחק הפתיחה.

כפי שלא תיארתי לעצמי שנזכה בכל כך הרבה תארים - לא הנחתי שיהיו לאחר מכן שלושה טורנירים כושלים כשעוד היו שאריות מדור הזהב ההוא. נהניתי מכל רגע וחגגתי בטירוף בעיקר במונדיאל 2010 המצמרר. אולי הייתי קצת ביקורתי מדי אפילו שהכדורגל לא ממש היה כמו ביורו 2008. געגועיי לאיקר קסיאס ודויד ויאה.

9. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/19137287a621fc8150cd7d32fae0bc81/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/07/02/16251803106372.Xxx

ספרד בטירוף לקראת המשחק נגד שווייץ
    . "אנחנו חולמים", נכתב בשער המארקה. "איש התהילה" נכתב בשער ה-AS על רקע תמונה של מוראטה, שם הזכירו - ספרד, כשהעפילה לחצי הגמר - תמיד המשיכה עד לזכייה היסטורית כמו שהיה ב-1964, ב-2008 וב-2012| הרבה כותרות כמו: "ספרד חולמת שוב על הצלחה, התשוקה לנבחרת התגברה והאוהדים מרגישים שוב מחוברים" וגם התעסקות במוראטה: "עכשיו הוא מתחיל את הטורניר מחדש ויהיה שחקן אחר, ללא לחץ", בטוחים חלוצי עבר כמו אלפונסו ואיסמאעיל אורסאיס וכן מאמנים שהתראיינו| השער הראשון של לואיס אנריקה כשחקן הנבחרת היה נגד שווייץ ביולי 1994 במונדיאל, אגב. שווייץ הפסידה לספרד 16 פעמים וניצחה אותה פעם אחת בלבד - במשחק הפתיחה באותו בית במונדיאל 2010. השרידים היחידים הם סרחיו בוסקטס מצד אחד ושרדאן שאקירי מצד שני| מה ששני משחקים טובים עושים - ספרד "התקפית יותר מאיי פעם" - כבשה בממוצע 2.75 שערים למשחק - 11 בארבעה משחקים - השיא שלה בטורנירים גדולים, כשרק בשתי הזכיות הקודמות ביורו היא כבשה יותר - 12 שערים בכל הטורניר. לואיס אנריקה אמר שהכל יכול לקרות אך הצהיר: "לא ראיתי אף נבחרת טובה מספרד ביורו הזה" - אלה הצהרות קצת שונות. מיקל אויארסבאל: "רוצים לשחזר את ההצלחה של דור הזהב"| לגבי ההרכב: ג'ורדי אלבה יחליף את חוסה גאיה, דני אולמו ימתין על הספסל על אף שבישל פעמיים. רודרי, סרחיו בוסקטס, פאו טורס ואלבה צריכים להיזהר מצהוב שימנע מהם לשחק בחצי הגמר.

10. Raulito Madridista

קצת מהיום שאחרי בספרד:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2021/07/03/portada/marca_papel/g0307.d0a08286b67b5f9ceae2ce137db5e569.Xxx

נבחרת ספרד העפילה לחצי גמר היורו החמישי בתולדותיה. לא פחות מ-9.7 מיליון איש צפו בפנדל המכריע של מיקל אויארסבאל שהיה בתפקיד ססק פברגאס מיורו 2008. את שער המארקה לא צריך לתרגם, מחמאות לגיבור החדש - האיש בין הקורות. "ידיים של קדוש", נכתב בשער ה-AS. ספרד השוותה את שיא השערים שלה בטורנירי היורו שעמד על 12 שערים - כמו בזכיות שלה ביורו 2008 וביורו 2012. גם בשני הטורנירים האלה, אגב, היא ניצחה בדו-קרב פנדלים. ב-2008 עברה את איטליה ברבע הגמר וביורו 2012 את פורטוגל בחצי הגמר.
    השוער אונאי סימון השווה את ההישג של איקר קסיאס שנגד איטליה ב-2008 הדף שני פנדלים. לאחר המשחק הוא נבחר ל-MVP כמובן: "הייתי נותן את התואר הזה ליאן זומר (שוער שוויץ)", אמר בצניעות. על הפנדלים: "נגד בטיס עצרתי שניים בדו-קרב פנדלים. אני חושב שזה קרה לי גם כשהייתי צעיר". "הכדורגל היה הוגן, ניצחנו בצדק. עלינו למחוק במהירות את השגיאות אבל גם לאפס את ההצלחות מכיוון שתגיע יריבה קשה מאוד. צריך להפגין מנטליות חזקה, כל משחק הוא חדש. המחשבה היחידה שלנו היא לנצח, אנחנו רוצים לזכות ביורו הזה". כשנשאל על החיבוק עם לואיס אנריקה, ענה: "נכון, חגגתי קצת, זה מה שהרגשתי לנכון, בדרך כלל אני לא מתנהג ככה. זה היה רגע של אופוריה בו כל הכעס והתשוקה התפרצו".
    קוקה: "לאונאי יש ביצים ענקיות, אני מקווה שימשיך ככה. הבגרות בה פדרי משחק מדהימה, מה שהוא עושה לא קל בכלל. אני מקווה שהוא ימשיך ברמה הזו, לספרד יש מזל גדול". על כך שהנבחרת התגברה על הקשיים: "ברור שהעובדה שהתגברנו על מצוקות הפכה אותנו לחזקים יותר, איך לא? אנחנו עובדים טוב והנבחרת מאוחדת, אנחנו במאה אחוז".
    המאמן לואיס אנריקה שתוכלו לראות תמונות שלו קופץ בטירוף על השוער, היה ציני כדרכו: "מזל שג'רארד (מורנו) היה זה שהחמיץ, כי אם זה היה מוראטה התקשורת הייתה עושה לו את המוות (תרגום חופשי)".

11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2021/07/04/portada/marca_papel/g0407.4c7b136947c305574cf7300f5b991e2a.Xxx

פדרי
    סיפק הבטחה: "אני מגלח את הראש אם הנבחרת תזכה ביורו". כשנשאל על דו קרב הפנדלים אמר: "אם הייתי על המגרש בוודאי שהייתי מבקש לבעוט, כי אני מאמין בעצמו ומשוכנע שהייתי כובש". הוא השחקן שרץ הכי הרבה ביורו - 61.2 קילומטר, כלומר כמעט 12.3 בממוצע למשחק| פבלו סראביה בספק לחצי הגמר בשל פציעה מה שאולי יכניס להרכב את דני אולמו שבישל פעמיים נגד קרואטיה והיה טוב כמחליף נגד שווייץ| חוסה פליקס דיאס טוען בטור דעה כי יש הרבה אנטי נגד ספרד: "אנשים סובלים שהנבחרת הגיעה לחצי הגמר, רבים רצו לראות אותה מודחת. בסוף היורו נדבר על כל מה שנעשה בזמן שגרמניה וצרפת כבר בבית וכך גם פורטוגל אך בינתיים תנו לנו לחלום". בשער המארקה נכתב: "זה לא היה מזל", ופירטו על ההכנות המדוקדקות של ספרד לקראת שווייץ - הפסיכולוג נכנס לפעולה גם כן בשיחות עם סימון, המאמן הכיר את השוויצרים מצוין.

12. Raulito Madridista

בספרד מתחילים לחשוב לאט לאט על חצי הגמר נגד איטליה וציינו כי סרחיו ראמוס כקפטן לא עבר את שלב שמינית הגמר ואילו סרחיו בוסקטס כבר בחצי הגמר. דני אולמו בכותרת בשער המארקה: "נצטרך להיות בשיא שלנו בוומבלי". סרחיו בוסקטס אמר שהוא יודע שראמוס צופה במשחקים ומודה על התמיכה של שחקני העבר. עוד אמר: "האוהדים יהיו גאים בנו", והוסיף שלנבחרת יש זכות להתאמן תחת מאמן טופ כמו לואיס אנריקה.

ג'רארד מורנו סיפר: "כשאתה מחמיץ פנדל - אתה מגיע לבעיטה הבאה עם ספקות, אבל ניסיתי לא לחשוב על ההחמצות של בוסקטס או רודרי אלא להיות רגוע. צברתי כוחות בימים האחרונים, נזכרתי באלה שתמכו בי, אני נחוש מאוד. התאמנו על פנדלים הרבה החודש, המאמן נתן רשימה של שבעה-שמונה שחקנים ושאל מי מוכן". על המשחק נגד שווייץ: "הגיע לנו לעבור לפני הפנדלים. זה היה משחק עם מתח ורגשות אבל נהנינו בסוף והיה מדהים".

המשחק הראשון של לואיס אנריקה כמאמן ספרד היה בשמונה בספטמבר 2018, בוומבלי, נגד אנגליה והוא ניצח 1:2. בוסקטס הוא השריד היחיד מבין אלה שפתחו בהרכב שהוא ב-11 גם היום. גם טיאגו אלקנטרה פתח| כתבה במארקה: "איטליה וספרד לא יודעות להפסיד. איטליה מוסיפה 32 משחקים ללא הפסד והם שלושה מהשיא העולמי, וספרד הפסידה פעם אחת בלבד ב-29 משחקיה האחרונים.

https://i.guim.co.uk/img/static/sys-images/Football/Pix/pictures/2012/7/2/1341248599595/Sergio-Ramos-008.Xxx?width=300&quality=45&auto=format&fit=max&dpr=2&s=c33a4f50b20ad0726ebdea9abd0cd39a

סרחיו ראמוס ואנדרס אינייסטה התראיינו לאתר אופ"א ושחזרו את הגמר נגד איטליה ב-2012. "זה היה המשחק המושלם, ייקח שנים לשחזר את מה שעשינו", אמר ראמוס על הדור הספרדי שהגיע לשיאו. יורו-מונדיאל-יורו. אינייסטה: "יש לי זיכרון נהדר מכל המשחקים. זה היה אחד המשחקים הכי טובים שלנו בנבחרת. שלטנו בכדור, היינו מהירים, הצגנו עליונות. כשהיה צריך ידענו להגן, לצופף, להחזיר בכדור. גמר מושלם". ראמוס: "דל בוסקה שם דגש רב על הנבחרת באופן כללי ולא על שחקן ספציפי למרות שהיו שחקני על כמו פירלו, קסאנו, באלוטלי הצעיר וכמובן שהם מנוסים ויודעים להכריע את הפרטים הקטנים". אינייסטה: "ראיתי את ססק מספק מסירה מדהימה לדויד סילבה. ראמוס: "אני זוכר את ה-0:2, ג'ורדי אלבה לא הפסיק לעלות ולרדת והכל כל כך מהר, הוא היה מפתיע. השער היה נהדר". אינייסטה: "הכרנו אחד את השני, היינו מרוכזים. אלבה ידע שכשהכדור אצל צ'אבי הכל יכול לקרות". ראמוס: "אני לא יודע אם יעשו את זה שוב. היה לנו את זה בראש, ידענו שזו נבחרת היסטורית למרות שקשה לזכות בכל התארים האלה. היינו נרגשים ועם מוטיבציית שיא".

13. Raulito Madridista

קצת מהצד הספרדי לקראת חצי הגמר נגד איטליה:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2021/07/06/portada/marca_papel/g0607.3d095708c65aada0c15ee6277d5ffd22.Xxx

"איזו נפלאה המסיבה הזו", נכתב בשער המארקה עם אזכור ליריבות ההיסטורית נגד איטליה. ב-AS הייתה הכותרת: "פורצה ספרד", והמבין-יבין. ספרד רחוקה שער אחד מקביעת שיא היסטורי עבורה - מעולם לא כבשה מעל 12 שערים ביורו. כולם זוכרים את הגמר הנפלא נגד איטליה מ-2012 אולם זה הניצחון היחיד של ספרד על איטליה במהלך היורו בתשעה משחקים (ארבעה ניצחונות לאיטליה וארבע תוצאות תיקו)| "הנבחרת לא מושלמת, אבל משחק טוב, יודעת לסבול. גם אלה שלא התחברו ממש עד עתה - לא יוכלו לדבר ויחייכו אם ספרד תנצח", נכתב בטור דעה| דני אולמו יחליף את פבלו סראביה שלא כשיר. במארקה נכתב אתמול שלואיס אנריקה שקל שינויים כולל אפילו ג'רארד מורנו על חשבון אלברו מוראטה אך לא נראה שזה יקרה| לצערה, ספרד לא תוכל לזכות לעידוד מאסיבי מצד אוהדיה שכן בבירטניה חלות הגבלות על הבאים מספרד. על כן, ארגון ה-"RFEF" הוציא הודעה רשמית וקרא לספרדים המתגוררים בבריטניה לתמוך בנבחרת בוומבלי. "חשוב יותר מתמיד להגיע ולעודד את הנבחרת ברגע כה חשוב ובמשחק מכריע", נכתב. "אנחנו צריכים אותך!", הייתה הכותרת.
    לואיס אנריקה שהודח ברבע הגמר נגד איטליה כשחקן הנבחרת, בתמונה הכי זכורה שלו, מלא בדם לאחר המרפק של מאורו טאסוטי, הבטיח כי הוא לא מצפה לנקמה (אמר דברים שונים לפני רבע הגמר ביורו 2008) והוסיף: "אני אוהב את איטליה, הייתה לי חוויה נהדרת ברומא גם אם לשנה אחת. זו נבחרת גדולה. מה שקרה? זה חלק מהקריירה שלי ככדורגלן וזה מאחורי". עוד אמר: "לא צריך לתת מנוחות, העייפות נעלמת במעמדים האלה, כולם מצפים למשחק". על 'קיר' רבע הגמר: "אנחנו לא מומחים. לחצות את רבע הגמר זה היה חיובי. גם איטליה נהדרת עם הכדור, זה קרב. אני עדיין רוצה להשתפר כמאמן. אני אוהב שחקנים שטסים. אנחנו מייצגים מדינה שלמה"

14. Raulito Madridista

היום שאחרי ההדחה נגד איטליה:

https://pbs.twimg.com/media/E5pRzR8XoAAVwhL?format=Xxx&name=small

ספרד "בוכה" אבל גאה לאחר ההדחה נגד איטליה, כשלראשונה בתולדותיה היא לא מצליחה לנצח בחצי גמר של טורניר גדול. "עם כבוד" (שער המארקה, בסיקור נכתב: "ספרד בוכה בגדולה") ו"חרא קדוש" (באיטלקית - נכתב ב-AS) היו חלק מהכותרות| פדרי מירר בסיום וזכה לשבחים מלואיס אנריקה שהחמיא לדני אולמו אך אמר: "מה שהילד הזה עשה בגיל 18, עם כל הכבוד לשאר - אפילו דון אנדרס לא עשה| אלברו מוראטה הפך לשיאן השערים של נבחרת ספרד בטורנירי היורו איי פעם אבל כנראה לא ירצה לזכור את המשחק הזה, הוא כתב באינסטגרם לאחר המשחק שזה היה החלום שלו והחלום של כולם לזכות אבל לעתים הכדורגל הוא אכזרי. הוא השחקן היחיד כובש לפחות שלושה שערים ביורו בשני טורנירים ברציפות; ג'ורדי אלבה השתווה לאנדרס אינייסטה וססק פברגאס כשיאני ההופעות עם 16 משחקים בטורנירי היורו. לאחר המשחק אמר: "אני כבר תשע או עשר שנים בנבחרת הזו ולא ראיתי צוות כזה". סרחיו בוסקטס אמר: "זה רגע להיות עצובים אבל כמובן עוד יותר גאים בנבחרת שלנו"| גם שחקני העבר מיהרו להגיב ולברך, ג'רארד פיקה כתב: "לא ראיתי נבחרת טובה יותר מספרד בטורניר הזה". "עצוב ולא הוגן. זה לא היה צריך לקרות (הגיע לנבחרת לנצח), אבל גרמתם למדינה שלמה לרטוט ולהתרגש, גאה בנבחרת שלנו", כתב ראמוס. קסיאס: "לא קל להגיע לחצי הגמר, כאלה הם הפנדלים, והיום הם אכזריים. המזל לא היה בצד שלנו אך היה זה טורניר נהדר ואני מתרגש לחשוב מה יהיה בהמשך. תודה רבה לכולם".

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בהתחלה נראה לי בסדר ששני שחקני אטלטיקו זומנו ומשחקים פה ושם. בסוף ספרד עפה בגלל חוסר מודעות של לויס אנריקה לגבי השניים האלה. לי היה ברור שקוקה זה הקפטן ואסור להחליף אותו. ויורנטה יותר סקורר מכל מה שהיה בסגל. מה הוא קיבל? חצי שנה כמגן, לרדוף אחרי אינסיניה.