בית המוות: הולנד חוזרים!

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Nesta, ‏9/6/08.

1. JR-Riquelme Member

ראיתי את קייליני גם כמגן וגם כבלם מס' פעמים... ואני דווקא תופס ממנו(שמתי אותו אפילו בנבחרת שלי יורוhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx)
    הוא לא אמור להיות בלם מוביל בנבחרת כזאת, הוא יכול להיות ליד בלם כמו קנאברו ולהיות ענק אבל אחד שיציב את ההגנה של נבחרת כמו איטליה כרגע עם אחד כמו בארצלי, לא חושב שזה צמד בלמים מספיק טוב שיכול לסחוב את היורו ולייצג הגנה איטלקית אמיתית כמו שקנאברו עשה לפני.

כמובן... אין את קנאברו, אין את נסטה, ההגנה של איטליה נחלשת משמעותית.

זה עדיין לא משנה את העובדה ששחקן כמו טוטי חסר בנבחרת... אין להם כרגע מנהיג אמיתי שיכול לסחוב את הנבחרת וטוטי נולד מנהיג לא משנה כמה תרומה הוא נתן לנבחרת מבחינת היכולת שלו על המגרש.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  2. Mr.Eko Member

אחח איזו נבחרת,איזה כיףףףף הטוטאל פוטבול בהתגלמותו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    אחרי השיעממון של רומניה-צרפת המשחק הזה היה משב רוח מרענן ברמות מטורפות,משחק ענק של האורנג'. ואן דר וארט כל כל הרשים אותי,איזה טאצ',איזו מסירה,כמה אינטילינציה.... יש לציין גם את שניידר שעשה באמת עבודה גדולה גם בחלק האחורי וגם בקדמי. האיש המרכזי של הולנד לפי דעתי. עוד שחקן שמעוד הרשים אותי הוא אנגלר(אני מבטא נכון?) שחקן מלהיב. עשה עבודה גדולה בקישור של ההולנדים,מאוד מרשים יחסית לגודלו(איך זה שלא שמעתי עליו?) כמה שזילזלתי בהגנה ההולנדית הם נתנו משחק מצויין,ג'יו ענק ענק ענק..... כמה שמגיע לו..... תמך ללא הפסקה בהתקפה עם העליות הבלתי פוסקות שלו.

בסך הכל באמת המשחק שהכי נהניתי לצפות בו עד עכשיו,בהחלט היה ברמה גבוהה מאוד והיה גם תענוג גדול לראות את איטליה מובסים.

3. MHFC Member

בושה של הגנה, פשוט בושה, וכן החיסרון של קנאברו אתמול פשוט בלט.
    למעט הגול הראשון שבו היה נבדל והשופט עדיין אישר את השער, ב-2 השערים הבאים הגולים היו באשמתה של ההגנה כולה, בגול הראשון סגירה גרועה על ווסלי סניידר גרמה לשער, וגם בגול השלישי שטחים חופשיים מה שגורם לשחקני הולנד להיות איפה שבא להם ולעשות מה שבא להם.
    ככה זה לפחות נראה מהתקציר...

4. דניאל א. Member

גרוע מכך, היא נתנה לו חודש חדש והוא אמור להמשיך בכל מקרה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    תקנו אותי אם אני טועה.

5. אחד_מנתניה Member

ההתאחדות האריכה לדונדוני את החוזה עד 2010, אך יש להם סעיף לבטל את החוזה תוך 10 ימים מסיום היורו.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  6. Jose Mourinho Member

איך בדיוק ראית את נסטה במונדיאל 2006 אם הוא נפצע כבר בתחילת הטורניר ומטראצי החליף אותו בדרך להפוך לאחד מגיבורי הזכייה?

ברזאלי ופאנוצ'י היו אתמול לא פחות גרועים ממטראצי. היחיד שהיה סביר מחוליית ההגנה שפתחה זה זמברוטה, וגרוסו שעלה מהספסל בהמשך.

כל האוהדים האיטלקיים מתוסכלים מהמשחק ודורשים הרכב שכולל את כל השחקנים הטובים שלא עלו אתמול, אבל אין מצב שדונאדוני יחליף חצי הרכב עכשיו. על גאמבריני ואקווילאני אני לא חושב שיש מה לדבר בכלל. אם כבר, אז יותר בכיוון של גרוסו, דה-רוסי ודל-פיירו/קסאנו(אולי אפילו קייליני).

7. 亚历山大帕托 Member

לא יודע מה אתה ראית, אבל נסטה שיחק שלושה משחקים.

8. Dimitar Berbatov Member

דונאדוני ללא ספק כשל בניהול המשחק אתמול. לא ראיתי את דניאלה דה רוסי ואקווילני יותר מידי פעמים, אבל בפעמים שראיתי אותם הם היו מצוינים. אין לי ספק שאחד מהשניים היה חייב לפתוח לצד פירלו וגאטוסו במקום אמברוסיני שהיה חלש. בעצם לכולם לא היה ספק, אבל לדונאדוני היה. דה רוסי היה יכול לפתוח עוד אופציות התקפיות מלבד המשולש די נאטלה, קומורונסי וטוני ואיתו אולי הקישור של איטליה היה יותר דומיננטי. לא ברורה לי גם ההחלטה לפתוח עם פאנוצ'י. הוא מבוגר מידי ועבר את השיא, גרוסו היה צריך לפתוח כמגן שמאלי וזאמברוטה שקויט עשה לו בית ספר, היה עובר לשחק מגן ימני כמו שהוא יודע ואוהב. גם ההחלטה לפתוח עם מאטרצי ובראצלי במרכז ההגנה התבררה כשגוייה. אני דווקא חשבתי שמטראצי למרות הפציעה והעונה הלא פשוטה יתעלה על עצמו ביורו ויפגין יכולת גבוהה, אבל מסתבר שטעיתי. קלייני חייב לקבל במקום מטראצי את האשראי.

לגבי הולנד, נאמר כבר הכל. משחק נפלא, התקפות מתפרצות מושלמות, הנעת כדור נהדרת, אבל שהשתן לא יעלה לשחקנים לראש. זה חשוב לפתוח את הטורניר ברגל ימין, אבל הדרך עוד ארוכה. בכלל לא בטוח שהולנד ברבע (כפי שרבים כבר מיהרו לקבוע). נצחון על רומניה יספיק, אבל אסור לזלזל ברומנים. הם כבר הוכיחו שהם נבחרת נהדרת.

9. משוגע בירוק Member

נסטה נפצע בתחילת המשחק מול צ'כיה, אבל זה לא ממש משנה כי קנאברו היה בכושר שיא במונדיאל הזה, ונראה כאחד הבלמים הגדולים בהיסטוריה, שהוא גרם אפילו לאנטי בלם כמו מטראצי להיראות מעולה... כשלצד מטראצי נמצא ברצאלי זה נראה בדיוק כמו שזה נראה...

10. cazzo Il Capocuoco

לא טוטאל פוטבול ולא נעליים, זה היה לא ריינוס מיכלס, זה מרקו ואן באסטן, חברים.
    איטליה הזכירה לי את נבחרת הולנד של השנים האחרונות ובדיוק ההפך, והולנד הזכירה לי המשחקים התכליתים של איטליה. בדיוק ככה. הולנד פה לא פירקה לגמרי את איטליה, אבל הראתה יעילות כמו שצריך, ולמעשה שיחקה כמו שאיטליה שיחקה במוקדמות ובמשחקי הידידות - נסיגה והתקפות מתפרצות קדימה. על הגול הראשון אם היה או לא היה, זה לא משנה. המצב המנטלי והמומנטום היה בדיוק לצד של הכתומים, והנה כמעט גול מקרן של פירלו וטראח, כדור נוסף ברשת של בופון. ושוב, שכל איטליה יושבת על השער של ואן דר סר, כמו בהפגזה המצויינת של פירלו וההדיפה העוד יותר מדהימה, השלישי הגיע שכולם חשבו שהמשחק יתפתח מחדש. התפוז המכני קטלני בזמן הנכון ברגע הנכון. בדיוק כמו די נאטלה שרגיל לכבוש במתפרצות, התוכנית ישומה בצד השני. לדעתי דה רוסי היה צריך לשחק על מקומו של גאטוזו שהיה נוראי, דווקא אמברוזיני היה טוב מאוד לדעתי.
    אני מרגיש תמימות בצד של דונדוני, רואים שאין לו את הקור רוח ואת הניסיון, זה לא שועל נוסח חוס המנחוס או פאביו קאפלו, מחכה יותר מדי לחילופים, לא החלטי בזמן הראוי. הנסיון של ואן באסטן בשורות המאמן עשה את שלו, למרות שגם הוא ספג ערמות של ביקורות מהטלגרף וכל העיתונות ההולנדית.
    זה הפסד ממש סימלי, הפעם האחרונה שאיטליה הפסידה 3-0, הייתה בסן פאולו בנאפולי נגד שבדיה, במוקדמות יורו 1984. הפעם האחרונה שאיטליה ספגה שלישיה הייתה במשחק הידידות האחרון בבודאפשט באוגוסט, אותו משחק שמטארצי חטף את הפציעה ומשם הכושר ירד.

אגב - אורי, איזה משורר...ממש סרגיי אסנין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונה שעברה מטראצי שיחק ליד קורדובה והוא היה ענק. מטראצי היה בלם מצויין, שעבר את השיא, והפציעה העונה גמרה אותו, זה מה שיש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/6/08
  12. y56kh Member

כבר על פי היכולת של הולנד כל ההימור שלי משתנה ועם גם איטליה ימשיכו ככה (עם חילופים קריטים מאוחרים) וגם הולנד אז הגמר כנארה ריך להיות הולנד-גרמניה (נראה מה יהיה עם ספרד (שבנתיים מול רוסיה דווקא משחקים טוב מאוד), אולי אי זימון ראול דווקא יוריד את המנחוס?)

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב נו, כולם עשו את זה , אז גם אני :

לוקח את כל המילים הרעות שאמרתי אי פעם, בפיינורד, ארסנל, ברצלונה, נבחרת הולנד, שוב פיינורד - על ג'יו. לא ייאמן.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/08
  14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שכותב מילים כמו אלה שיצאו מידך על התרומה של טוטי הם אלה שלא באמת מבינים את המשחק לפרטיו או שיתכן שגם בוחרים שלא. כאשר בוחרים לגשת לכדורגל כבידור נטו מתייחסים בהערכה רק למהלכים שנתפסים בקלות בעין, דריבל יפה או בעיטה מ-30 מטרים למשל, ואילו לפעולות, הלכאורה שוליות, כאלה הדורשות יותר מאמץ ואף רצון, אוריינות ואף חשק, בוחרים לזלזל בהן. הם כמובן טועים, כפי שטועה אתה רק מכיוון שלא מצליח (או אולי לא רוצה) להבין את חשיבותן.
    אלה אשר בוחרים להתייחס לכדורגל יותר מלסתם עוד בידור להמונים הפונה למחנה המשותף הנמוך ביותר של כולנו, אלה גם יודעים להעריך ולהבין עד כמה התרומה של טוטי בנבחרת היתה מונומנטלית, אשר בלעדיה הזכיה במונדיאל האחרון היתה הרבה יותר קשה. אלה האחרונים נמנים בדרך כלל עם המאמנים או עם פרשנים מדופלמים או לפעמים סתם כאלה שבאמת מתייחסים לכדורגל במלוא הרצינות.
    אם יום אחד תרצה לעבור "לצד השני" אני מציע לך להשיג את כל משחקי הנבחרת האיטלקית במונדיאל בגרמניה ולהתמקד בפעולות ובמהלכים שטוטי היה מעורב בהם, ולא רק באלה בהם ניסה לתקוף את השער, או למסור מסירה של 50 מטרים. אחר כך אתה מוזמן לנסות להבין את החשיבות של המהלכים הלכאורה שוליים אלה ובהעדר שבהן במשחק מול הולנד אתמול.
    תוכל למשל לראות שפירלו שהיה אחד הכלים ההתקפיים היותר מרשימים והמהוללים של איטליה במונדיאל לא הצליח לאיים על שערו של ואן דר סאר אתמול אפילו לא פעם אחת (בלי לקחת בחשבון את הבעיטה החופשית), זאת משום שלפניו טוטי אינו היה בנמצא ואינו יכל, כפי שעשה במונדאיל, ברגע הנכון ובתזמון המדוייק, תוך שילוב של מחשבה ואינסטינקטים, לעשות את התנועה שתיקח איתה שני שחקני הגנה של היריבה, תנועה שתשחרר לפירלו שטח ותעניק לו די זמן לחפש את שער היריבה. בנוסף לכך תוכל לתלות עיניך איך ברגעים קריטיים בהם טוטי הצליח להחזיק בכדורל 3 שניות יותר מכל שחקן אחר בנבחרת, 3 שניות שלכאורה הן זמן כה חסר חשיבות עד שלפהק לוקח לפעמים זמן ארוך יותר, אבל הן השניות המעטות הללו, הן שנתנו למטראצי להשלים את הצעד וחצי שכה היו חסרים לו כמה וכמה פעמים אתמול. כי אותו מטריקס לא היה שחקן מהיר יותר לפני שנתיים.
    וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שאת הטורניר האחרון שלו, זה שבסיומו הנפנו את הגביע המוזהב, סיים טוטי כמלך הבישולים של הטורניר. לא נתון שפל בכלל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/6/08
  15. אחד_מנתניה Member

אורי, שאפו על התגובה העניינית.

לענות מצידי בכמה שורות - יראה מזלזל. אני מקבל את הדברים שלך, אבל אני עדיין טוען שטוטי לא מיצה את עצמו ברמת הנבחרת. בין אם זה היכולת הדלה לעומת הציפיות הגבוהות שהשאיר מהליגה - לדוגמה מונדיאל 2006 , כן כן יכולת דלה, סטטיסטיקה יבשה אינה משנה עובדה זאת, ואם אתה כבר בעניין של קלטות, צפייה בגמר מוכיחה מצויין את דבריי. בין אם זה תקריות שונות : אדום עקב צלילה ב-מונדיאל 2002 , או תקרית היריקה ב-2004 . יחד עם כל הפלוסים שטוטי מסוגל להנפיק לנבחרת באים גם כמה מינוסים. סתם לדוגמה - ברומא כמעט כל המשחק עובר דרכו, באיטליה מנגד לטוטי יש את פירלו על הגב ושיטה שונה לגמרי להתמודדת איתה וזאת דרך אגב אחת הסיבות לירידה ביכולת כשהוא משחק בנבחרת. אז נכון אולי טוטי מביא איתו ערך מוסף כלשהו, אבל לשמוע את הטענות שבלעדיו זאת לא אותה נבחרת, אפשר לחשוב כשהוא היה זמין לנבחרת הכל הלך כל כך חלק. אני כבר מעדיף "לבכות" על העדרות של קנאברו פעם נוספת, מאשר להיזכר בימים של טוטי בנבחרת - שלא זכורים לי לטובה.