בית ב': ארגנטינה מושלמת

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Obafemi, ‏22/6/10.

1. Raulito Madridista

ארגנטינה השיגה מאזן מושלם עם ניצחון 2-0 פושר על נבחרת יוון שלא הציגה מספיק יוזמה התקפית ומגיע להם שהבונקר לא הצליח להם וארגנטינה כבשה בשלבים מאוחרים יחסית ואז רהאגל לא היה יכול לתקן את המצב. מצחיק שדווקא מרטין פאלרמו כבש את השער השני ומסי עדיין לא הכניס כדור לרשת, אבל זה יקרה בהמשך כנראה. לדעתי מיליטו לא עשה מספיק במהלך המשחק על-אף שקצת קשה לבקר אותו.

בכל-מקרה, המשחק השני היה מעניין הרבה יותר, לבטח המחצית השנייה. היינו עדים לשינויים רבים בקצב המשחק של שתי הנבחרות, בדקות מסויימות קוריאה הייתה עדיפה ולקראת הסיום הייתה זו ניגריה, בעיקר בעקבות כניסתו של אובינה שהגיע חד מאוד למשחק ובעט שני כדורים ממש קרובים. לא היה לי ספק שניגריה לא תעמוד במשימה כי הנבחרת שיחקה בלי סדר, היא הייתה יותר מידי מבורדקת ושחקני ההגנה ממש מרושלים. ג'י סונג פארק עשה מהלך אדיר ברחבה בקלות וזרק שם את אחד הבלמים עם הטעייה, היה עוד חלוץ שכמעט כבש אבל המגן תיקן ברגע האחרון ועוד. רציתי מאוד לראות את אניימה ממשיך לשלב הבא אבל אני אתנחם בכך שהמשחק נגמר בתיקו ואז אולי פחות ידברו על השגיאה שלו במהלך השער השני - גם אם הסתירו לו זה ממש לא תירוץ. זה מזכיר לי את הגול של רוי קוסטה נגד הפועל ת"א בגומלין רבע גמר גביע אופ"א ב-2002 - אלימלך גנב מטר לפינה הנגדית ושילם על כך. אניימה הציג מונדיאל טוב אבל ספג שני שערים באשמתו וזה כבר משמעותי יותר. יעקובו, דווקא במשחק טוב יותר של שאר חבריו, איכזב עם החמצת הטורניר עד עתה והייתה לו גם התמהמהות מיותרת מול השער. קוריאה ראויה להיות בשלב הבא. השחקנים שלה רצו יותר, מדובר בנבחרת מאורגנת והיא מציגה מהלכים קבוצתיים יפים.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם יפגשו בשמינית הגמר את אורוגוואי, ואני יכול להבטיח לך שבשר תותחים הם לא יהיו... הם יכולים לעמוד בכבוד ולתת מלחמה שערה גם מול נבחרות יותר גדולות מאורוגוואי. אני אפילו לא בטוח שהסלסטה פייבוריטים במשחק הזה. לקוריאנים יש יתרון במרכז המגרש על פניהם.

3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לגמרי איתי...דרום קוריאה נתנו משחק כמעט מושלם מול יוון, משחק טוב בהתחשב בנסיבות מול ארגנטינה עד שנשברו אחרי שער בנבדל של היגואין, והיום היו פחות טובים ועדיין השיגו את מה שהם צריכים בלי להתאמץ יותר מדי. ואפשר לחשוב מי זאת אורוגוואי...זה מסתמן כאחד המשחקים השקולים והמעניינים בשמינית, יחד עם ברזיל-ספרד והולנד-איטליה שמסתמנים.

4. SeRgInHo Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

לאורך כל השנים של פארק ביונייטד באו לפרגוסון בטענות של יענו מה הוא מצא בו. במונדיאל הזה כל העולם קיבל תשובה ורואה איזה שחקן ענק הוא. מודה שגם אני פקפקתי בו לא פעם ולא פעמיים.
    אחזיק להם אצבעות גם מול אורוגוואי והלוואי שיגיעו כמה שיותר רחוק.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שכבר לפחות שתי עונות שפארק נותן תשובות לכולם (כן, אלכס פרגוסון יקנה שחקן שהוא לא מאמין בו רק בגלל השוק האסייאתי...), עם יכולת גבוהה ושערים מול הקבוצות הגדולות-צ'לסי, ארסנל, ליברפול ומילאן חטפו ממנו בשנתיים האלה. דווקא במונדיאל הזה הוא לא כל כך בולט, כבש שער יפה מול יוון אבל אני חושב שהוא לא משחק רמה מעל הנבחרת כמו שאולי היה צפוי לקרות, הוא משחק ברמה שווה עם כולם.

6. xavi6 Member

פארק שחקן נהדר והכל, אבל הוא לא שחקן שיסחוף אחריו קבוצה באמת לבדו והוא לא שחקן שיכול לנצח משחקים לבד. שחקן טוב, אבל לא לנפח אותו בבקשה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/6/10
  7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אמת, והקוראנים מצידם גם לא מנסים להעביר את הכדור דרכו כל התקפה אלא לשחק יחד כקבוצה. באמת קל וכיף להתחבר לגישת הכדורגל שהם מציגים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/10
  8. riquelme1 Member

צודק ב100 אחוז, ירדן אתה מפתיע אותי לאחרונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

פארק שחקן נהדר, אבל הוא לא שחקן שבונים עליו, הוא שחקן לוחם שעובדה עבודה טקטית בצורה מדהימה, הוא נכס לכל קבוצה ואני מת על השחקן הזה, אבל הוא לא שחקן שאפשר לבנות עליו קבוצה ודרום קוראיה באמת לא עושה את זה.

אני שמח שקוריאה עלו, אבל כאב לי על ניגריה שבסוף דווקא שיחקו כדורגל לא בכלל.

אבל זה המשך ישיר לאפריקאיות המאכזבות, מחר גם גאנה תלך הביתה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכרתי את המוניטין שיצא ליוון בעיקר מהדיבורים מסביב כי כמעט לא ראיתי אותם משחקים, גם לא ביורו שזכו בו, אחרי היום אני אשמח לא לראות אותם משחקים עוד כמה שנים טובות. לא ברור לי הבונקר הזה בשלב שהם ידעו כבר שהקוריאנים השוו, שום נסיון להשיג את ההעפלה...ממש לא מובן לי.

10. קרלס פויול5 Member

ניגריה הם נאיבים מטומטמים, עם קצת מזל הם כבר היו בשמינית הגמר אבל הם טיפשים.

11. cazzo Il Capocuoco

ספרתי 6 (!!!!) שחקני הגנה, סוקראטיס פאפאסתאטופולוס הוא בכלל בלם ועל הנייר הוא שיחק כקשר. קאצוראניס, טורוסידיס, קאראגוניס היו הקשרים היחידים שפתחו וסאמאראס היה חלוץ יחיד אבל חוץ מאותה הזדמנות, הוא בקושי יכל להראות משהו, כי לא היה לו עם לשחק בהתקפה. יוון עשתה את המקסימום וראהאגל הוציא את המיץ מהנבחרת הזאת, לא חושב שאפשר לעשות עוד עם החומר הזה של השחקנים.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זפזפתי בין המשחקים, אך התעמקתי יותר במשחק בין ניגריה לדרום קוריאה. הניגרים יצאו פראיירים גדולים על כך שלא הצליחו להבקיע בהזדמנויות הטובות שהיו להם, אם כי אני חושב שזה לא היה עושה צדק עם מה שראינו עד כה מהנבחרת בירוק בהשוואה לנבחרת של דרום קוריאה, שהציגה כדורגל מרשים עד כה ואני חושב שמגיע לה לעלות בצדק.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ארגנטינה כמו יתר הגדולות לא ממש הרשימה אותי, אבל עשתה את העבודה על הצד הטוב ביותר וסיימה עם 100% הצלחה. עכשיו מתחיל המונדיאל שלה, עכשיו מתחיל המבחן הגדול של מסי. אין יותר מקום לטעויות ומי שחושב שהמשחק מול מכסיקו הוא קל, טועה ובגדול. אני לא כ"כ מעורה בדעת הקהל בארגנטינה (אליאס כנראה יוכל לספר יותר טוב), אבל ה-100% שהאלביסלסטה משיגים מוריד קצת את הלחץ ממראדונה, כי אני חושב שאנשים באמת האמינו שתחת הדרכתו ארגנטינה מוסגלת עוד לעוף בשלב הראשון.
    אגב, מדוע אתמול מסי היה הקפטן כשורון היה גם על המגרש? לא קצת מוגזם לתת לילד בן 23 להיות הקפטן גם אם הוא השחקן הכי טוב שלך?

לגבי קוריאה, בהחלט עשו בית מוקדם יפה, מול יריבות לא פשוטות, אבל לדעתי זה לא יספיק להם בשמינית מול אורוגואי שנראית טוב. בכלל כיף לי מאוד לראות את הדרום אמריקאיות מצליחות, אולי יסתמו קצת פיות בתקשורת הישראלית החובבנית.

14. riquelme1 Member

עידן, אתה יודע מתי הייתה דרום אמריקאית שהיא לא ברזיל וארגנטינה יותר משמינית גמר? למעלה מ30 שנה.

דווקא במונדיאל הזה אני מאמין שתיהיה דרום אמריקאית שכן תעבור את השמינית(להוציא את ארגנטינה וברזיל כמובן), כי האירופאית התחלשו מאוד, שלא נדבר על האפריקאיות החלשות להחריד.

15. eran levy Member

עידן, התקשורת לא תיישר קו על פי המונדיאל. כבר היה פעם נסיון כזה עם הקופה אמריקה בשנות התשעים (שידורים ישירים, מסכי ענק בפארקים) וזה לא המשיך. נוח יותר לכתוב ולפרשן את אירופה, זה קרוב יותר, אף שחקן ישראלי (חוץ מאסלאם כנען) לא מחפש קריירה בדרום אמריקה ובזה מסתכם האינטלקטואל העיתונאי בישראל.
    לפחות העולם (בראיה אתנוצנטרית) רואה שיש כדורגל גם במקומות רחוקים מהעין ומכרטיס טיסה בשלוש מאות דולר (חוץ מקולומביה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )
    ארגנטינה וברזיל אף פעם לא מפתיעות אותנו אם הן עולות לשלבים מאוחרים, עכשיו תור האחרות שאינן ארגנטינה או ברזיל להאכיל את התקשורת כובעים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/10