בין חיים למוסר

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏17/7/08.

1. King Kenny Member

הוא רצה גם לשחרר אסירים פלסטינאים. לראייה, הוא קיבל גם גופות של פלסטינאים ולא רק של לבנונים.

2. ראול Member

אין דבר כזה אנחנו. הכללות בארץ לא עובדות.
    יש אנשים נאורים. יש חלאות. האחוזים ממש לא לטובת החבר'ה הטובים. זה הכל.

ארתור, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

3. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. Tony Adams Member

אני מעריץ את אביו של רגב על הדברים שהוא אמר בזמנו, אבל אני חושב שהיום הוא די חושב אחרת, אבל זאת לא הנקודה שלי.
    קונטאר הוא רוצח. לא מחבל, לא ג'יהאד ולא כלום. חד וחלק רוצח. אפילו התקשורת קוראת לו "הרוצח קונטאר" ולא "המחבל קונטאר". האם לשחרר רוצח בשביל גופות? אני לא יודע, ואני חושב שלעולם אני לא אהיה סגור על זה. הכאב של המשפחות נגע לי עמוק בלב היום, אבל מצד שני קשה לי לראות את הבן זונה הזה נואם משוחרר נגד ישראל בלבנון.
    בגדול אני מסכים עם צ'אבי6. החיילים שומרים עלינו מפני אנשים כמו קונטאר, ועכשיו הם השיגו בדיוק ההפך. בעל כרחם הם שחררו אותו... לדעתי, לפחות ממה שראיתי אצל משפחת רגב, אלדד היה מסכים למות למען מהמדינה ולמען זה שדינו של קונטאר יבוצע עד המוות.

5. Love Is Red Member

אבל כל הנקודה שלא שחררנו רק את קונטאר אלא עוד ארבעה שבוים לבנונים והבאנו להם 200 גופות, ולעומת זאת קיבלנו שתי ארונות של חיילים מתים, אז מה העיסקה הזאת הייתה שווה לעזאזל, אההה?
    לדעתי למרות הדבר הריגשי של החזרת חיילים (בין אם מתים ובין אם חיים) מדינת ישראל צריכה לוודא בעצמה שהם מתים ב100% ואז להחליט מה לעשות, ברגע שמדינת ישראל לא בטוחה לגבי גורל החיילים אז יש איזשהו מקום לאיזשהי עסקה, אבל במקרה הזה המדינה ידעה מה עלה בגורל החיילים וידעה שנותר מהם גופה ללא רוח חיים, אז למה המדינה עשתה את העסקה, למה?!

6. צחי לייבמן Member

רצית שהם ישארו שם? שגורלם יהיה כגורל רון ארד?

7. elidr1 Member

אולי כדי שממשלת אולמרט תקבל לגימטציה קצת ותשרוד עוד כמה חודשים?

אלי, מאשים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

8. Tony Adams Member

רון ארד זה סיפור מאוד שונה. רון ארד שרד כמה שנים שם בחיים. אני חושב שיותר מ-5, אבל אני לא בטוח. בכל מקרה, ברגע שרון ארד מת (וזה ברור שהוא מת) אין מקום לעסקה בומביסטית כמו זאת.

9. REAL MADRID Member

אני משוכנע לחלוטין שרוד ארד לא שרד בשבי 5 שנים. אולי 3 שנים, לא יותר מזה.

10. FelaKaT Member

אף אחד לא רוצה את זה, אבל אין ברירה. מה עדיף? לראות שידור חוזר בעוד שנה ,שנתיים או 3 או לשים סוף לדברים האלה?

11. צחי לייבמן Member

אם הממשלה לא הייתה עושה את העיסקה, אלדד רגב, ואהוד גוולוסר היו נשארים שם, וגורלם היה כרון ארד.
    מדינת ישראל ידעה דברים על רון ארד שנתיים מיום החטיפה, מאז לא יודעים כלום עליו.
    מדינת ישראל שלחה חיילים למלחמה, מדינת ישראל צריכה להחזיר את החיילים הביתה, חיים או מתים, זאת לא שאלה בכלל.
    אני רוצה לראות מישהו מכם אומר לאמא של חייל שהבן שלך לא יחזור ולא יודעים מתי הוא יחזור..
    עדיף תמיד שיהיה קבר לבכות עליו.

12. ראול Member

בתור הוד השרוני גאה, הבית שלי ממוקם 50 מטר בקו אווירי מביתה של משפחת ארד.
    יצא הגורל והעבודה הראשונה שלי הפגישה אותי עם אחת הנשים הנפלאות שפגשתי מימיי - בתיה ארד, אימו של רון. במשך של כ-3 שנות עבודה איתה פגשתי אישה מלאת חיים, אסרטיבית וחזקה. מפאת גילי הצעיר המעטתי בגודל האישה והיום, 3 שנים אחרי מותה זה גם לא רלוונטי. היא למדה לחיות עם עובדה הרבה יותר קשה ממות בנה - היא למדה לחיות עם אי הידיעה על גורל בנה, דבר שהיום נראה לי כבלתי אפשרי.

אלה דברים שאני לא מתיימר לנסות להבין אפילו, על אחת כמה וכמה רוצה. אני לא מדבר בכלל על כל ההודעות המטופשות פה בהן אנשים ששמים עצמם במקום משפחות שכולות\משפחות נעדרים. אל תשימו את עצמכם ואת אותם משפחות ללעג כשאתם מתיימרים בכזו בורות. אם אתם רוצים לצאת טיפשים, אתם יכולים לעשות זאת בדיון האוף טופיק. השאלה שלי היא מוסרית כעם. אל תענו לי בתור מישהו שאני לא מאחל לכם לעולם להיות - תענו בתור עצמכם.

ארתור, מבהיר.

13. elidr1 Member

לדעתי העסקה עברה את הגבול בזה שנתנו רוצח תמורת חיילים מתים. עיסקה שבה היינו נתונים את 200 הגופות ואת 4 שבויי המלחמה תמורת גופות החיליים, זה עיסקה לגטימית ורצוייה בעיני. ברגע שהוספנו רוצח, אז העסקה הפכה מבחינתי ללא לגטימית. לעומת זאת עם החיילים היו חיים, הייתי מוכן להוסיף בכיף את קונטר.
    ראול,
    לדעתי אף אחד פה לא יודע איך מרגישה משפחה שבנה נמצא בידי ארגון טרור ואני בטוח שאף אחד גם לא מנסה ולא יכול להתיימר לכך. סביר ביותר שאם אחי(חס וחלילה) היה בידם, הייתי מתחייס לסטיאוציה באופן שונה. בלתי אפשרי להיות אובקטיבי בעניין הזה.
    עריכה: כמדינה שמכריחה בחוק את הכל האנשים(למעט ערבים וחרדים) להתגייס לצה"ל. במקרה של חייל שנופל בשבי, אני רואה פה חובה מסויימת של המדינה להחזיר את החייל למשפחתו(בין עם הוא מת ובין עם הוא חיי). עקב זה שהחייל לא התנדב מרצונו החופשי ולא היה לו אפשרות לבחור האם לסכן את חייו או לא. לכן, לדעתי חובת המדינה צירכה להיות להחזיר כל חייל וחייל למשפחתו, בין עם הוא מת ובין עם הוא חיי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/08
  14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

15. yoni10 Member

מה זה "אנחנו" דומים להם. ברור שיש מקרים כאלה ילדותיים בצבא. כל אלו הם מקרים בודדים של ילדים מתבגרים שלא חושבים פעמיים.
    באשר למקרה עצמו. בהחלט מזעזע ולא יפה.

אני גם לא מסוגל לשמוע את המילה "בצלם". נמאס לי כבר מהארגון המסריח הזה.