בין דובאי לגלאטסראיי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Obafemi, ‏1/2/06.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קאבנגי העדיף את רוסיה על אירופה בגלל הכסף אבל העדיף את רוסיה על פני קטאר למשל
    בגלל שהם באירופה,יכולים לשחק במפעלים אירופאים ששם הוא יכול לבלוט מול קבוצות אירופאיות..

בקיצור..אנחנו לא נהיה ליגה ספרדית או משהו כזה אבל בהחלט נהיה קרש מקפצה לליגות כמו ספרד
    אנגליה וכו...ואם אנשים יבינו את זה,אז הליגה שלנו תשתפר.

2. TariboWest Member

אני רוצה לתקן משהו חשוב - אני חושב שהתבלבלתי עם בודיפו שמשחק העונה באלאבס, אם אני לא טועה. תמיד התבלבלתי בין השניים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתם ממשיכים לחיות בהשליות, מספיק לראות את התיקשורת בארץ שנכנסה לאופוריה מאז שכל המאפיונרים, הממ סליחה אולגריכים, נחתו כאן.
    איזה כותרות צועקות " ברבאטוב יעדיף את ביתר על פני חצי אנגליה" , איוון קלאסניץ יוותר על כסף בהמבורג בשביל הביצה המקומית שלנו" , זיזו יגיע לשנת פרישה בביתר".. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    בסוף מי נחת כאן, אל מה אתם עושים רעש?? לרואה??
    אין ספק שחקן לא רע...לליגה שלנו! בשביל זה מביאים זרים שיהיו ברמה אחת יותר גבוהה מאשר יש פה בארץ, איםה העילוי פה?? אגנסו?? חלוץ שבקבוצה שעומדת לרדת ליגה בספרד ישב על הספסל, במה הוא שונה ממר אלברמן שכן שיחק בליגה השניה..?
    דמיטרזה של מכבי?? רק ברוסיה הצליח, באוקראינה הוא נכשל טוטאלית!
    להשוות אותנו לליגה הטורקית לשם מגיעים סטארים אמיתים כמו ניקולס אנלקה לדוגמא זה פשוט מצחיק!

אני מבטיח לכם, אף אחד מהזרים החדשים שנחתו כאן הוא לא עילוי, חצי שנה- שנתיים והם עוזבים עם הזנב צמוד לישבן...

4. Mourinho Member

אנחנו לא משווים אותנו לליגה הטורקית, יש לנו עוד זמן להגיע לרמה שלהם, גם בנבחרת וגם בקבוצות, אבל על תשכח שלפני כמה שנים(משהו כמו 10 שנים), לא היה שום הבדל בין טורקיה לישראל, נבחרת טורקיה הובסה ע''י נבחרת ישראל 4-1, היא היית נבחרת בינונית מינוס, גם הקבוצות הטורקיות, למשל פנר' הקבוצה הכי טובה בטורקיה אז, וגם כיום, היא הית בדיוק ברמה של מכבי תל אביב, היום אי אפשר להשוות בין פנר' למכבי תל אביב, או אפילו למכבי חיפה, יש לה שחקנים אדירים כמו: אנלקה, אלקס, ועוד ועוד.

אבל בשורה התחתונה, מאיפה הם התחילו? מאפס. קודם כל,
    * הגיעו לשם אולגירכים, אנשים עשירים שהשקיעו בכדורגל, קודם כל התחילו אם הנערים, פיתחו בטורקיה מחלקות נוער אדירות, מגרשי ילדים ברמה גבוה,
    התוצאות לכך: טורקיה במונדיאל 2002 הגיעה לחצי גמר. שחקנים טורקים מככבים באירופה, כמו ניהאט, בשטורק, וכו'.
    * איצדיונים מפוארים- בטורקיה ניבנו איצדיונים מדהימים, ברמה אירופאית גבוה ביותר.
    תוצאות: גמר ליגת האלופות 2005 התקיים בטורקיה באיצדיון המפואר 'אטה טורק'.
    * כסף, כסף רב התחיל לזרום בכדורגל הטורקי, וככה הכדורגל הטורקי יתקדם, גאלטסריי זכתה בגביע אופ''א, פנר, גאלטסריי, בשיקטאש מופיעות כמעט באופן עיקי בליגת האלופות.

זה תהליך, אתם לא באמת מצפים שמהשנה הבאה לבייב וגיידמק היבנו קבוצה שתיקח בעונה הבאה את ליגת האלופות, לא ממש לא, אבל אם האוליגרכים ישקיעו בילדים, יבנו איצדיונים מפוארים, אני לא רוצה ברנבאו בישראל, אני רוצה איצדיון מפואר של 50 אלף צופים, היבנו מתקני אימונים מפוארים, אחרי כל זה, יגיעו לכאן שחקנים ברמה גבוה כמו אנלקה, ברבטאוב וכו'.

אני אופטימי, לבייב וגיידמק הישארו פה עוד שנים רבות, ואתם תראו שעוד 3-4 שנים זה יפיק תוצאות.

5. Yeste Member

זה יבנו , לא היבנו

6. אלי מתחן Member

זה היה מאוד חשוב לדיון.

7. נדב מיכאלי Member

אני מאד מקווה שהאופציה השניה,כמו בטורקיה ויוון היא הריאלית עבור הכדורגל הישראלי.
    הגיע הזמן שהכדורגל הישראלי ישתנה .אולי הכניסה של גאידמק לכדורגל היא הכניסה שתביא שינוי לכדורגל הישראלי.

8. sagiv Member

סתם ככה, בלי קשר מדוייק לדיון אבל משהו שמפריע לי, תעשו הבדלה בין אוליגרכים ל...מי שלא.
    אוליגרך זו לא מילה נרדפת למיליארדר. האוליגרכים הם אנשים רוסים שבמהלך התפוררות המשטר הקודם, לפני בערך 18 שנים, הצליחו בתבונה רבה להשתלט על כל מיני אוצרות טבע ברוסיה וכל מיני מאגרי אנרגיה ובקיצור, לקחו את הכסף של העם הרוסי, לעצמם. על המעורבות שלהם אחרי זה בפוליטיקה הרוסית ובחיי הקהילה הרוסיים אני לא ארחיב, גם כי אני לא יודע מספיק. עפ"י מיטב ידיעתי, גאידמק הוא אוליגרך. אני לא בטוח לגבי לבייב. יאמר הוא בשום פנים ואופן לא אוליגרך. בטורקיה אין אוליגרכים.
    בבקשה, למען הסדר הטוב, תהיו יותר גדולים מהתקשורת ואל תתנו לה להטעות אתכם, לא כל מיליארדר שנכנס לכדורגל הוא אוליגרך.[
    ודרך-אגב קטן לסיום: נתון אמיתי. יש 87 מיליארדרים רוסים בעולם. מעל 40 מהם יהודים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/06
  9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו אז יאללה...יש 12 קבוצות בליגת העל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

האמת שכבר שאלו באיזה תוכנית[נראה לי יציע העיתונות] אם יש מצב שיגיעו עוד מיליונרים רוסיים לכדורגל
    [הביאו איזה מומחה שהביא את אותו הנתון ששגיב נתן] אבל לפי מה שאמרו בתוכנית,אותו מומחה אמר
    שלא יבואו עוד מיליונרים...מצד שני אני בטוח שאם לפני שנה היו שואלים אותו את אותה השאלה
    הוא היה אומר ששום מיליונר לא יבוא.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותי מעניין לדעת על מה הוא מבסס בכלל את ההשערה הזאת שלא יבואו עוד מיליונרים? זה איזה להקלת מיליונרים שפועלת לפי איזה קריטריונים קבועים?

לא ידעתי על הנתנון הזה של היהודים, ואו... אז איך זה יכול להיות שהקהילה היהודית הכי גדולה זה ארצות הברית (12 מיליון משהו כזה)?

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/06
  11. אלי מתחן Member

גאידמק לא אוליגרך, הוא עשה את הכסף שלו באנגולה בלי קשר לרוסיה.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהוא ביסס את זה ע"פ זה שפשוט השאר לא ממש אוהבים כדורגל ואין להם שום קשר לזה.

13. John Barnes Member

בשטורק ממש "מככב" באירופה, ממש הכוכב העולה. ניהאט? בהחלט חלוץ טוב, אבל לא לרמות הגבוהות. השמותהטורקים החמים שמתרוצצים כרגע ביבשת הישנה הם האחים אלטינטופ, שגדלו בגרמניה. המהפכה הטורקית לא הגיעה בזכות בעלי ההון, אלא בזכות תוכנית ממשלתית שקידמה את כל תחומי הספורט. בעלי ההון הגיעו לאחר מכן. הטורקים אמנם מביאים שחקנים בעלי שם, הבעיה שהשם זה מה שנשאר מאותם שחקנים. אנלקה נשאר פרובלומט, ואלכס נשאר שחקן מבוזבז. גאלטאסריי מתפרקת, אף קבוצה טורקית לא מצליחה להגיע לשלבים הגבוהים בצ'מפיונס ליג באופן קבוע (או לפחות לעבור סיבוב...), וטורקיה מחמיצה עוד טורניר גדול. ואתא טורק? "מפואר" זה הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו, בטח לא איטצ' מהשורה הראשונה באירופה.

לא צריך להתלהב מה"מהפכה" הזו יותר מדי רבותיי.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גיא, בשטורק בלברקוזן היה אדיר, אחד מאבני היסוד שלהם בתקופה של אחרי באלאק!
    אומנם בהרטה הוא לא משהו אבל עדיין שחקן נהדר.
    והשם הטורקי הכי חם לצד ניהאט והאחים אלטינטופ הוא דווקא נורי סאהין( מי שרוצה להחכים בנושא סאהין, מוזמן לקרא את כתבת הצבע עליו בגרמני)...
    ד"א גם את אמרה של ניוקאסל שכחת.
    הלוואי עלינו שנייצא כאלה שחקנים ..גם אחד כמו האקן שוקור לא יזיק להתקפה הרעועה שלנו( פחחחח הולצמן..).
    בקיצור אם אנחנו רואים את טורקיה כמודל לחיקוי זה אפקט חיובי לטעמי, הלוואי שהליגה שלנו תגיע לרמה של הליגה שלהם..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/2/06
  15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסור לשכוח גם את גביע אופ"א שבו זכתה גלאטאסארי...שזה משהו שאנחנו יכולים רק לחלום עליו.
    תן לנו להגיע להשיגים הלא מפוארים של טורקיה...