בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מפא"י לא בשלטון כבר 41 שנה, Give or take כמה שנים בודדות של רבין וברק (גם כן מפא"י...). מתי אפשר יהיה להפנות את החצים לאלו שמנהלים פה את העסק באמת?

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  2. סיונרה Member

אני גם לא מקל ראש בשאלה של גניבות אופניים, אז עכשיו אני צריך להתחיל להכנס לכל נושא של אופניים שיגנבו?
    יש רשויות גם לנושאים האלו וגם לנושאים של פלישה לקרקעות. אתה יודע מה, אפילו אם הם פלשו בהתאם לחוק ואתה לא אוהב את החוק, אתה מוזמן לבקש מנבחרי הציבור שלך שיתקנו את החוק.

3. South Boy Member

אני לא יודע אם שמת לב אבל ההתייחסות למפא"י הייתה כדי להסביר איך נולד העוול הנפשע הזה. אני לא יודע איך אפשר להיות יותר ברור בהפניית החיצים מאשר לומר "הטענות שלי מופנות למי שנותן להם חסות לעשות את זה" ו"הם עושים את זה בחסות המדינה". אם למי שיש את הכוח לשנות את העוול הזה היה אכפת מהסוגייה הזאת בכלל זה כבר מזמן היה משתנה, אם לא מצליחים אז לפחות היו מנסים להיאבק בחברי הקיבוצים ששודדים את המדינה הזאת כבר עשרות שנים.
    ועדיין, שניכם לא מבינים שאני לא מתעסק בסוגייה עצמה אלא בהצגה המגמדת שלה שזה פשוט מגוחך בעיניי.

4. Mario Balotelli1989 Member

קיבוץ ניר דוד הוקם לפני קום המדינה אז הם לא שדדו שום קרקעות מדינה כי לא הייתה עוד מדינה.
    קיבוץ זה גם לא כמו עיר.
    אם אני רוצה אני יכול מחר לעבור מאור יהודה לת''א אבל כדי לגור בקיבוץ צריך לעבור ועדת קבלה, זה סוג שונה של ישוב.

5. South Boy Member

*/aaarofl
    יש לי כל כך הרבה מה להגיד על ההודעה הזאת, החל מהעובדה שאתה חושב שבגלל שקיבוץ ניר דויד הוקם לפני קום המדינה אז חברי הקיבוץ לא שדדו אותו מאזרחי מדינת ישראל ותבעו עליו בעלות פרטית ועד זה שאתה לא מבין כמה זה נורא שבשנת 2021 אתה צריך לעבור ועדת קבלה כדי לממש את הזכות שלך לגור באדמה ששייכת לך כמו לכל אזרח ועוד מגדיל לעשות ולומר בעקיפין שזה לגיטימי לעבור מתל אביב לאור יהודה באופן חופשי אבל לקיבוץ לא. אבל זה נראה לי חסר טעם.
    אני רק אציין שכאנשים פרטיים עושים את זה לערבים ומסרבים לתת להם לגור באזורים עם אוכלוסייה יהודית (מעשה מחליא בעיניי) זה יכול לפתוח מהדורות חדשות ולזעזע המון אנשים במדינה הזאת, איכשהו כשחברי הקיבוצים עושים את זה זה בסדר.
    כוחו של הקומוניזם.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/21
    Roma אוהב/ת את זה.
  6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיפור של בנייתה, קיומה ופירוקה של התנועה הקיבוצית בארץ ישראל ובמדינת ישראל מורכב (הרבה) יותר מ'שודדים את המדינה', ועדות קבלה או קומוניזם.

הנושא של ניר דוד עלה (ע"י המשתמש קאריק) בדיון הזה כדוגמא לעוולות השמאל, כך שיש משמעות לשאלה האם מדובר בעניין של שמאל-ימין (או באחד מהקונפליקטים המקבילים: אשכנזים-מזרחים, קיבוצניקים-תושבי עיירות פיתוח לשעבר וכו'). אם אנחנו באותו דף לגבי כך שלא מדובר בעניין כזה אלא בקונפליקט ספציפי שנצבע בצבעים פוליטיים לצרכים פוליטיים אז אין בשר בדיון בינינו. האם זה לא צודק? כנראה שכן. האם זה קשור למערכת הבחירות וצריך להשפיע על מערך השיקולים של המצביעים? ממש לא.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  7. South Boy Member

אני אגיד את זה שוב, לא התייחסתי לנושא שהמשתמש קאריק העלה והאם זה קשור למערך השיקולים של המצביעים (מאוד יומרני לדעת מה מערך השיקולים של כל מצביע במדינת ישראל ואני ממש לא מתיימר לדעת את זה). אני רק התייחסתי לצורה המגמדת שבה הציגו את הנושא הזה כעוד איזה משהו שולי וחסר חשיבות, שאם אתה כבר שואל אותי בנושא הזה זה נראה לי כמו מקרה מייצג של בעיה הרבה יותר גדולה ממה שאתה וסיונרה חושבים בחברה הישראלית ובשיקול סופר מוצדק למי להצביע ובעיקר למי לא להצביע.
    באותה מידה שנושא האסי הוא חתיכת אדמה בעיני סיונרה גם אני יכול לומר שהתיקים של ביבי זה כולה עוד פרשייה של נבחר ציבור ושאם הוא אשם הוא יורשע ואם לא אז לא ואז אין שום סיבה שזה יהווה שיקול פוליטי למי שמצביע או לא מצביע לו, אבל שנינו יודעים שזה לא ככה. אז אם זה באמת לא ככה ואתם מתנצחים פה בלי סוף על הנושא הזה ככה גם נושאים אחרים לא הופכים לכאלה שוליים ולא חשובים.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז:

א. אתה מגיב למשהו שלא נכתב כאן.

ב. אתה יכול לחשוב שויכוח סביב קיבוץ אחד שלא פותח את שעריו למבקרים מבחוץ שקול בחשיבותו לראש מדינה שעל פי ההאשמות מנהל את ענייניהם של עשרת מיליון אזרחיה ע"ס השיקולים האישיים הצרים שלו. אני יכול לחשוב שאתה טועה.

9. Mario Balotelli1989 Member

@South Boy
    בוא תסביר לי איך קיבוץ שנבנה לפני קום המדינה שדד קרקעות?

ושוב יש הבדלים גדולים בין עיר לקיבוץ, בקיבוץ הבעלות על הכנסים היא משותפת, השכר של החברים בקיבוץ נכנס קודם כל לקופת הקיבוץ ואז מתחלק בין התושבים, העבודה היחידה שיש היא או חקלאות או ייצור, אין הייטק, אין אוניברסיטה.
    אם מתאים לך אורח חיים כזה אז בבקשה תגיש בקשה להיות חבר קיבוץ ואם אתה צעיר עד גיל 40 אז סיכוי גבוה שיקבלו אותך.

בקיבוץ יש אורח חיים שונה לחלוטין מעיר.
    כשאתה גר בעיר אז אתה לא מתחלק בנכסים שלך.

10. DRORIKO Member

11. abcd Member

אין אוניברסיטה?
    שני ההורים שלי קיבוצניקים וסיימו את התארים שלהם לפני משהו כמו 40 שנה.
    אני מניח שלא הבנתי אותך נכון.

גם להגיד שאתה חייב לעבוד ברפת או במפעל חוטא מאוד לאמת.
    הקיבוצים מופרטים ואנשים שם עובדים במקומות בדיוק כמוני וכמוך.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

@abcd צודק. יש לי קרובי משפחה שגרים בקיבוץ. כולם עובדים מחוצה לו. אחד מהם הוא חבר אגד כבר 40 שנה.

13. DRORIKO Member

גנץ מסתער על מצביעי העבודה: אני ממשיך דרכו של רבין - חדשות רוטר

ה"ממשיך דרכו של רבין" הזה הוא קשקוש ילדותי שמביך את כל שמשתמש בו, ולא משנה אם זה בני גנץ או מירב מיכאלי. רבין היה בן אדם רגיל. הוא לא היה החכם באדם ולא היתה לו איזה משנה סדורה סטייל קרל מרקס או הרמב"ם שצריך להמשיך את זה. השימוש הזה שפוליטיקאים עושים בשם שלו הוא לא יותר מפופוליזם ציני כדי לגרוף עוד כמה פתקי הצבעה. גם לאור איך שאוסלו שלו הסתיים אני לא יודע אם ממש בא לי סרט המשך. אם לזה התכוון המשורר.

אמיר ע, Mario Balotelli1989 ו-abcd אוהבים את זה.
  14. VAR Member

חבל שלא שאלו אותו מהי דרכו של רבין. ככה בשביל הצחוקים.

DRORIKO ו-Roma אוהבים את זה.
  15. Clichy COYG

רק אני מרחם על רבין ובגין ז"ל שמשתמשים בשם שלהם בתדירות כזו? גם במותם לא משחררים מהם.