בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. South Boy Member

ומי שם את אותם קיבוצניקים להחליט מי ייכנס ומי לא ייכנס לחתיכת האדמה הזאת? זה שיש נושאים בוערים אחרים זה הופך את הבעיה הזאת לאחת שלא שווה התייחסות? נושאים בוערים יותר תמיד יהיו כאן.
    מנקודת המבט של חברי הקיבוצים לספח את קיבוץ ניר דוד אליהם זה בסדר אבל כשמדברים על לעשות אותו דבר ליהודה ושומרון זה פשע נגד האנושות?
    אני הייתי מאוד שמח אם חברי קיבוץ ניר דויד לא היו נכנסים לעיר שאני גר בה, יש לנו כאן כמה מועדוני קאנטרי מפוארים וגם המון פארקים יפים, אני לא חושב שהם ראויים ליהנות מהם גם אם ירצו וגם אם לא. ואם היה לי פנקס אדום אולי זה גם היה בסדר אם הייתי שם גדר חשמלית בכניסה לעיר שלי כדי שלא ייכנסו, מקסימום אם זה יפריע למישהו אני תמיד יכול לומר שיש בעיות יותר גדולות מזה.

Roma אוהב/ת את זה.
  2. Roma מנהלים

מרצ יכלו להרוויח עוד קצת מצביעים, אבל הם פשוט נמנעים לעסוק בערכים שלהם שזה מתנגד עם הבוחרים שלהם. לכן, הם עוד מפלגה שקרנית כמו כל המפלגות שיש.
    כמובן שיש היגיון, חלק גדול מהקולות שלהם מגיעים מהקיבוצים או בוגריהם.

3. Mario Balotelli1989 Member

הסיכוי שהחבר'ה ממחאת האסי היו מצביעים למרצ הוא כמו הסיכוי שנתניהו היה מקיים את הרוטציה.

4. Roma מנהלים

תתפלא, זה לא משנה בכל מקרה. רק מוכיח את הנקודה שגם למרצ אין באמת עניין להילחם על הרעיונות שלהם שזה מגיע לפגיעה בציבור בוחריהם.

5. Clichy COYG

איזו גזענות! בושה! אלימות לגלית שישראל הראשונה מפעילה פה ואף אחד לא פוצע פה. אבל הכי חשוב איפה ארגוני הנשים??

אני מניח שאתם יודעים למה.

Lebron, Sturridge, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. oranfu Member

ברח לו הגרבוז.

מה אמר על זה הגזען המטונף אבישי בן-חיים?

Lebron, Sturridge ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  7. South Boy Member

אין בעיה.
    אז מאידך שמרצ לא יזלזלו באינטיליגנציה שלנו וינסו למכור לאנשים עם שכל בין האוזניים שהם יותר אמינים ממנו ושאת ה"ערכים" שלהם הם לא ימכרו, בניגוד לצורר המושחת והשקרן והבלה בלה בלה מבלפור.

Roma אוהב/ת את זה.
  8. סיונרה Member

אתה נכנס לעניין הפרטי של הקיבוץ מול האנשים מהאיזור, באמת מעניין לי את הביצה אם הם יוכלו להכנס לאסי או לא. מצידי שיכנסו לניר דוד ויחרבנו להם שם על הדשא בצורה שתאייר את המילים "קיבוצניקים קקות". יש חוק במדינה ואם הקיבוץ פועל נגד החוק אז יש ממשלה שיכולה לעשות משהו בנידון. אורלי לוי הייתה בקואליציה במשך מספיק זמן, כולל בממשלה האחרונה, היא בטוח מודעת לסיפור האסי, מה היא בדיוק עשתה?
    כשהיה צריך לחפש נושא כדי להסית את הקאריקים מכשלון הממשלה בקורונה, אז זה היה רעיון טוב, ואיזה קטע, זה עבד!

טוב זה לא כאילו זה אשכנזי שצוחק על שם של אשה מזרחית, ועוד ד"ר... זה החלק שאמור לעצבן את קאריק, משום מה פספסתי את הקללות שהוא הטיח בנתניהו.
    אותי מה שמעצבן זה העלבון לאינטיליגנציה. שאשא ביטון הודחה מועדת הקורונה כשהיו 600 מתים. היום יש 5,000.

אגב, מי ששם לב לספין החדש של חברי הליכוד, שיש סיכוי שמעמיד בצל את הטמטום שהם ייחסו למצביעים שלהם עד כה. מסתבר, שהחיסון, לדעת שום חוקר או יצרן חיסונים, יספיק רק לחצי שנה. ולכן צריך לבחור בנתניהו, כי האפסנאי הלאומי הוא כנראה האיש היחיד שיוכל לקחת את הכסף שלנו ולשלם לחברה שתספק למדינת ישראל את המוצר.
    אני מציע עסקת טיעון, נתניהו יתפטר מראשות הממשלה ויעבור לעבוד באגף הרכש של משרד הבריאות. ככה גם נקבל ראש ממשלה שמסוגל אשכרה לנהל משהו, וגם נקבל את המומחה מספר אחת בעולם לתשלום וקבלת סחורה.

modric19 ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. South Boy Member

זאת בדיוק הבעיה אצלך, קל מאוד להגדיר את כל הסוגייה הזאת כ"חתיכת אדמה שלא נותנים להיכנס אליה" ואז גם אני אגיד לך בכנות שאני אוותר על התענוג הגדול לנסוע עד ביב השפכים שנקרא ניר דויד ולהשתכשך במים שלהם. אבל אני בטוח שגם אתה תסכים איתי שזה הרבה יותר מזה.
    אפשר גם להציג את הסוגייה הזאת כפי שהיא, שבישראל של שנת 2021 ישנה קבוצה אליטיסטית שמתיימרת להחליט עבור אזרחים של אותה מדינה בעלי אותן זכויות מי מהם יזכה לדרוך על אדמה שיש להם את אותה זכות לנוע עליה בחופשיות מתוקף היותם אזרחי ישראל שווי זכויות בדיוק כמו אותם חברי קיבוצים. וכשמציגים את זה כפי שזה זה פשע איום ונורא (לפי דברייך זה נראה שלפחות אני רואה את זה ככה) שסותר כל זכות דמוקרטית וחוקית שיש במדינה הזאת.
    העניין הפרטי של הקיבוץ מול האנשים מהאיזור? באיזה זכות האדמה הזאת הפכה לשלהם? אני יודע שלאדם מן היישוב יש את הזכות לקניין וזה מסתכם בבית שלו, מקסימום איזה גינה או שטח חקלאי. ממתי סביבת מגורים הפכה לבעלות של אנשים פרטיים? מישהו ביקש להשתכשך בבריכה הפרטית שלהם שאתה מציג את זה כ"עניין פרטי"? עד כמה שאני יודע השטח הזה שייך למדינת ישראל ואזרחיה לפני שהוא שייך לקיבוץ כזה או אחר, תקן אותי אם ההיגיון המעוות שלי מטעה אותי.
    זה שמדינת ישראל בימיה הראשונים חילקה אדמות למי שמצא חן בעינייה ואת מי שלא שיכנה באוהלים מחורבנים בלי מים זורמים או חשמל (לא לפני שהיא ריססה אותם ב-DDT כמובן) לא אומר שזה לגיטימי, וזה לא אומר שבגלל שעבר הרבה זמן חל על זה חוק התיישנות ושלא צריך לעשות שום דבר נגד זה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/21
    abcd ו-Roma אוהבים את זה.
  10. סיונרה Member

אני אומר לך שזה לא מעניין אותי ואתה ממשיך להסביר לי למה זה לא בסדר. אני לא השופט ולא מנהל מקרקעי ישראל, ככה שאותי אתה לא צריך לשכנע.
    אתה הופך את זה למאבק עדתי או מלחמת מעמדות כשבפירוש מדובר במאבק בין אנשים ממקום X לבין אנשים שגרים מסביב למקום X, זה הכל. זה לא שלחברי קיבוץ ניר דוד אכפת שתלך לעשות מנגל על הדשא של קיבוץ שכן. הם לא מעוניינים שיגיעו אליהם אנשים זרים ויסתובבו להם בין הבתים. האם הם היחידים בהיסטוריה של מדינת ישראל שזה הפריע להם? האם הם האנשים הראשונים במדינת ישראל שניסו לנצל את המצב הקיים ולהרחיק אנשים זרים מהשטח שלהם? יואב גלנט ניסה לעשות את זה עם הבית שלו ואני ביצה סרוחה אם מנהיג המאבק לא יעשה את זה במידה ותהיה לו את ההזדמנות.
    גם השכן המניאק שלי מקומת הקרקע עשה את אותו דבר עם חלק מהגינה של הבניין. אני כמובן חושב שזו התנהגות לא ראויה, אבל בשביל זה יש ועד בית ויש את האגודה לתרבות הדיור ובתי משפט. בסוף אנחנו (עדיין) חיים במדינת חוק, ויש כאן רשויות שתפקידן הוא לדאוג שהשטחים הציבוריים נשארים בידי הציבור. ככל שאדם/מושב/קיבוץ/עיר/משרד ממשלתי מספח לעצמו דברים שלא שייכים לו על פי חוק, אז תפקיד הרשויות לפעול. ככל שהן לא פועלות, הן אלו שמתרשלות בתפקידן.

Jese, oranfu, LFC-Gerrard1 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  11. South Boy Member

בסדר, הבנתי ששום דבר חוץ מלצעוק כמה ביבי זבל לא מעניין אותך עוד לפני שהגבתי לך בכלל, זה פשוט צרם לי שאתה מגמד את כל הסוגייה הזאת כדי לקדם את האג'נדה שלך. תרצה או לא תרצה זה הרבה יותר מחתיכת אדמה שלא נותנים להיכנס אליה ואתה לא חייב להתעסק בסוגייה הזאת שזכותך לא להתעניין בה כדי לא לגמד אותה.
    אנשי ניר דויד יכולים לקחת את האצבע שלהם ולדחוף אותה עמוק לתוך המקום שבו השמש לא זורחת, לא מבין באיזה ייקום אפשר להקל ראש בסוגייה שבה מישהו יכול לקיים הלכה למעשה את חוסר הרצון שלו "שיסתובבו לו בין הבתים" אבל כנראה שזה רק אני. בוא נתחיל מהעובדה ששום דבר שנמצא בין הבתים שלהם לא שייך להם, אחר כך נתעסק במה יותר ומה פחות חשוב.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא עניין פרטי אך זה בהחלט עניין ספציפי. זה אפילו לא הקיבוצניקים מניר דוד לעומת המזרחים מבית שאן, זה הקיבוצניקים מניר דוד לעומת מי שאינו קיבוצניק מניר דוד ואינו משלם להם על הזכות לנפוש באסי. אם הם מצפצפים על חוקי המדינה אזי הממשל מוזמן לטפל בהם. למה כל קיבוצניק, אשכנזי או אדם בעל עמדות שמאל צריך לשאת עליו את אות הקלון המטופש הזה?

13. סיונרה Member

נתחיל בזה שלא תמציא סיונרה משלך ואז תדון איתו. מה האג'נדה שלי בדיוק?
    בתור אחד מאלו שלא יכולים להכנס לקיבוץ ניר דוד, אני לחלוטין נמצא בצד השני. אני לא חושב שהמאבק שלי מול השכן מקומת הקרקע אמור לעניין אותם, לכן אני לא מבין למה המאבק של אנשים מאיזור בית שאן אמור לעניין אותי (או כל אדם אחר שנמצא במצב דומה משלי כמה מאות קילומטרים משם), גם אם אנחנו באותו הצד במאבקים דומים.

אסור להקל בזה ראש. אפשר לדרוש מהרשויות לקיים את החוק ולכפות על הקיבוץ לפתוח שעריו.
    האם העובדה שהם מעוניינים לשמר את המצב בו יש להם פריבילגיות שלא מגיעות להן הוא נדיר? האם הם היחידים? האם זה בכלל מעיד על משהו מלבד על העובדה שהקיבוץ מורכב מאנשים?

14. South Boy Member

הם מצפצפים על חוקי המדינה? הם עושים את כל זה בחסות המדינה. האבסורד הוא שהם לא עוברים על שום חוק.
    אני לא מבין למה אתה מנכס לי את המילים של מישהו אחר וטוען שאמרתי באיזשהי צורה שכל קיצובניק אשכנזי ושמאלני צריך לשאת באות הקלון הזה? אני בטוח שבניר דויד יש גם מזרחים ואולי אפילו ימנים, אות הקלון הוא של מדינת ישראל ומפא"י ששדדה את אדמות המדינה הזאת וניכסה אותם למקורביה, הטענה שלי היא אפילו לא לחברי קיבוץ ניר דויד אלא למי שנותן להם חסות לעשות את זה.
    אני התייחסתי בפירוש להצגה של כל הסוגייה הזאת ובתגובה שאלו אותי למה אורלי לוי לא עשתה עם זה כלום. ביום שאני אבין מהי בכלל מהות הקיום של האישה הזאת או איזה קשר יש בין השאלה הזאת לבין מה שאמרתי אולי אצליח לענות על זה.

Roma אוהב/ת את זה.
  15. South Boy Member

יחסית לאחד שלא מקל בסוגייה הזאת ראש להגיד מאידך ש"מעניין לך את הביצה אם הם ייכנסו או לא לחתיכת האדמה עם מים הזאת" זה נשמע לי מאוד מקל.
    אני באמת משתדל לא להיות טרחן אבל אתה כאילו מבקש ממני את זה.

Roma אוהב/ת את זה.