בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. VAR Member

אם כבר אז להיפך, מי שלא הקים משפחה יש לו יותר זמן לפנות עבור עשייה למען הציבור. אבל העיקר שמתעסקים פה בדברים החשובים: איפה נולדו ההורים/סבים שלך, מה התואר האקדמי/צבאי שלך וכמה ילדים הבאת לעולם. מה דעותיך ומה עשית על מנת לקדם אותן אלה כנראה שתי השאלות הכי פחות רלוונטיות לקביעת איכות חבר כנסת כיום.

מעניין אגב האם אישה שרוצה אבל לא יכולה להביא ילדים לעולם גם כן אינה ראויה להיות חברת כנסת.

oranfu ו-Lebron אוהבים את זה.
  2. Roma מנהלים

באונ' נתנו לנו לשמוע גיבוב שטויות שלה בהרצאת TED בנוגע לנושא למי ניתן לגדל ילדים, היה נוראי.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אין פה שום ריח רע ואל תחפשו גזענות איפה שאין. בטח שלא ממזרחי אם זה היה המשפט הבא שלך.
    משהו אמר שאין לי ביקורת כלפי פוליטיקאים נוספים שמתנהגים בבריונות?
    מה לעשות שנתתם פה את מיקי זוהר אוסנת מארק ואחרים אז התייחסתי למה שראיתי מהם.

4. VAR Member

שום דבר ממה שכתבת לא סותר את מה שאני כתבתי. יש שנאה גדולה מצד מזרחים כלפי לא מזרחים (שהיא גם הסיבה שרוסים סבלו ועדיין סובלים מאפליה). לפעמים נראה שכדי להוציא עין של אשכנזי הם יהיו מוכנים להוציא עין גם לעצמם.

כמובן שאני מתכוון למזרחים שעלו לארץ ולצערי עדיין מכתיבים את הטון. אלה שנולדו בארץ, לפחות ברובם, הם לא חלק מהשיח המעורר רחמים הזה.

5. yonmu Member

אתה לא יכול לטעון שאני מדבר על אנשים אחרים ואז לעשות בדיוק את מה שאני מאשים אותך בו.
    אסנת מארק היא חברת הכנסת היחידה שההתנהגות שלה לא-מקובלת עליך?

הביקורת מזגזגת יפה מאוד בין 'התנהגות בריונית' לבין 'רקע לא מרשים' לבין 'פודלים של ביבי' לבין טיעון אד-הוק חדש שצריך, כי ברור שאם הביקורת מבוססת על טיעון רציני אחד יהיו גם אשכנזים שם (אין חכ אשכנזי בריון? או פודל של ביבי? או עם רקע לא מרשים?), וכל המטרה היא להגיד 'המזרחים הבבונים האלה' בלי להגיד במפורש מזרחים.

Roma אוהב/ת את זה.
  6. סיונרה Member

יש הרבה מכל הסוגים, תתייחס לטענות ספיציפיות על אנשים ספיציפים.
    אם המוח שלך הולך לעובדה שהם מזרחים על אנשים שהם בבונים, אז כנראה שלשם המוח שלך הולך. לי אין קשר לזה.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

למדת יפה את הוואטאבוטיזם מסגל.
    אסנת מארק היא איפשהו בצמרת של הכנסת בבהמתיות יחד עם מירי רגב, ולמיקי זוהר יש שורה ארוכה של אמירות מטומטות. הם כולם שרים או חברי כנסת מטעם מפלגת השלטון ולכן זוכים להרבה יותר ביקורות וסיקור תקשורתי מפאקינג מיקי רוזנטל.
    כל ההשוואות שלכם על ח"כים מהליכוד גם גרועות - יואב גלנט שר גרוע וזוכה להרבה ביקורת תקשורתית לאחרונה, אבל הוא דמות משעממת להחריד.
    יובל שטייניץ ההגדרה של למל"מ במילון.
    את צחי הנגבי לא שומעים חוץ מסיפור ה"חרטא" שהוא זכה להרבה ביקורת עליו.
    לא יכול לחשוב בשלוף על אף דמות פוליטית אשכנזית שמקבילה למירי רגב, מיקי זוהר, אמיר אוחנה או אוסנת מארק.

מי שלא מסוגל לתפוס את הקונספט שחלק מהאנשים לא מסתכלים על העולם ממשקפיים של גזע(לפחות לא ברמה שאתם מתארים פה) - מעיד בעיקר על עצמו.

Telkiyski, Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה לא בסדר באמיר אוחנה חוץ מזה ששם המשפחה שלו הוא אוחנה? ואסנת מארק כבר לא חברת כנסת.

9. קשר שמאלי Member

השמאל הנאור והמתורבת. היא בטח מאותם אנשים שצופרים בכבישים כאילו אין מחר ומאיימים

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/21
  10. yonmu Member

הוו, מילת הקסם "וואטבאוטיזם". מצביעים על צביעות מפורשת - לא לא, זה לא לגיטימי כי זה וואטבאוטיזם. הצביעות מוגנת!
    הצלחת לשלוף כאן הרבה טיעוני אד-הוק נהדרים - אחד למל"מ, אחד משעמם, אחד לא שומעים, אבל בצירוף מקרים נדיר דווקא אין תירוצי הגנה לרגב, אוחנה, קרעי ומארק. ברור שמדובר בניתוח על פי פרמטרים מוגדרים ומובחנים היטב אפריורית, ולא בהמצאות דיעבדיות של תירוצים. בא נמשיך בלוליינות הפוליטית - מה הסיפור של קרעי? ואמסלם וביטן?
    מת לשמוע על הפרמטרים המדידים והברורים האלה שאיכשהו, בצירוף מקרים מדהים ולא-גזעני בכלל, התוצאה שלהם היא תמיד על המזרחים.

@סיונרה
    יש הרבה מכל הסוגים - יש אשכנזים דבילים, יש מזרחים דבילים, יש אשכנזים חכמים, יש מזרחים חכמים.
    אתה והתקשורת הישראלית בוחרים להצביע דווקא על המזרחים הדבילים. זו גזענות.
    יש עשרה בבונים - חמישה אשכנזים וחמישה מזרחים. אתה שואל אותי מה משותף לחמשת הבבונים המזרחים, אני עונה המזרחים - ואני הגזען.
    העיקר שזה עושה לך טוב וגורם להרגשה נעלה ומוסרית.

11. סיונרה Member

אני מצביע על הבבונים, אתה מציין שהם מזרחים.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

במה מירי רגב יותר בבונית מתמר זנדברג? במה מיקי זוהר יותר בבון ממיקי רוזנטל?

13. רוברטו באגיו31 Member

מכיוון ש"משום מה" מבחינתך כל "הבבונים" מגיעים מהליכוד ובמקרה כולם בני עדות המזרח.

אל תשליך את הגזענות שלך על אחרים, אנחנו בימין לא מקטלגים אנשים כ"בבונים" לפי העדה או השיוך הפוליטי שלהם.

לפי הסטנדרטים שלכם הרי יהיר לפיד הוא ההגדרה המילונית המדוייקת ביותר ל "בבון " - איש עם 0 השכלה וידע, אפילו תעודת בגרות הוא לא הצליח להוציא מרוב שהוא רפה שכל .
    הרזומה של לפיד אשכרה מסתכם בלקרוא מפרומטר כמו קוף .
    יש יותר "בבון" מלפיד בפוליטיקה הישראלית ??

החבר'ה בליכוד שאתה וחברייך מהשמאל הגזעני מכנים " בבונים" הם אינטיליגנטיים, מלומדים ומשכילים פי כמה מאחרים בשמאל.

זה שהם טיפה מרימים את הקול, מדברים בתנועות ידיים ולא מתרפסים בפניי הבראנזה וההגמוניה לא הופך אותם לטיפשים, ההיפך הוא הנכון .

Roma, Nigel de Jong ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  14. סיונרה Member

מי אמר שזה מבחינתי, עצם העובדה שאתה מקשר את זה כרגיל למוצא, ומבחינתך זה מכשיר התנהגות שלא מכבדת בנאדם בחברה מתורבתת, אז זה מראה בדיוק איך המוח שלך עובד.

15. רוברטו באגיו31 Member

אתה זה שמקשר את זה וגם מנסה לערבב אותנו שלא .
    שאלו אותך כבר 5 פעמים ולא ענית :

מה הופך את אלה שציינת ל אנשים עם "התנהגות שלא מכבדת בנאדם בחברה מתורבתת ??