בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. מזגן Member

ומצד שני אני יכול להגיד בוא ניבא את כל מי שמסכים איתי פוליטית מצד אחד ומוריד את השכר בשוק עבור בעלי תאגידים מצד שני. על חשבון העובדים במדינה ועל חשבון חצי מהמפה הפוליטית. וזה בדיוק אחד לאחד מה שקורה במדינות קנדה וארה״ב.
    וזה גם מה שקורה עם המסתננים בארץ מבחינת עבודה ואם תינתן להם זכות ההצבעה מבחינה פוליטית.

אני אוסיף גם ששלילת זכות ההצבעה לא זהה לאי מתן זכות הצבעה. בגרמניה אם אני לא טועה (ויש לי משפחה ישירה שחיה שם עכשיו) לוקח 8 שנים עד שהזכות הזו ניתנת. לדעתי דור מהגרים ראשון לא צריך לקבל זכות הצבעה כלל. רק הילדים שלהם. הילדים של המהגרים יהיו פחות או יותר כבר חלק מהחברה. אולי אפילו הייתי אומר שבני מהגרים יכולים להצביע לקראת שנות ה-40-50 שלהם כדי להוציא את הבאג הסוציאליסטי כמה שיותר.

2. DRORIKO Member

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  3. Bon Argumentum Ad Hóminem

.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/20
    gilgo אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

אני לא זה שמייבא אותם, ככה שאל תדבר איתי על ייבוא אנשים שמסכימים איתי. מה גם שהדעות של אותם אנשים כנראה דומות יותר לדעות של הבית היהודי, פשוט עם גוון מוסלמי.
    אי מתן זכות הצבעה באופן זמני לאדם שהחליט להגיע אלייך לא זהה לאי-מתן זכות הצבעה לאדם שאתה החלטת שיגיע אלייך.

אילו אינטרסים יש למדינות פה?
    כשאתה נוקט במדיניות על סמך האמונה שכולם יהיו בסדר איתה אתה אולי תפגע, אבל כנראה שתיפול. גם האמריקאים לא תמיד יהיו מה שהם עכשיו, כשלא בלתי סביר שזה יקרה כבר עוד שנה.

5. yonmu Member

@חייל שוקולד
    1. מה שציטטת לא סותר בשום צורה את מה שאני אומר.
    אפרטהייד זה בדומה למה שהיה בדרום אפריקה, ואצלנו זה לא דומה. זה כל הסיפור.
    ישראל לא מונעת מהפלסטינים זכות ללאום יותר מאשר גרמניה או אנגליה. הם מוזמנים להקים את פלסטין שם אם בא להם.
    2. למה אין לגרמניה ריבונות עלייך? כשאתה מטייל בגרמניה אתה חייב לציית לחוקים שם, לא?
    אז לגרמניה יש ריבונות עליך בדיוק כמו שלישראל תהיה ריבונות על הפלסטינים לאחר סיפוח.
    אני לא שם לב להבדל כי הוא לא קיים. אולי חוץ מזה שאנחנו קצת יותר נחמדים מגרמניה כי בתחומים אחרים הם יקבלו יותר זכויות.
    3.
    זה משפט המפתח כאן.
    בשורה התחתונה מה שאתה אומר זה -
    אם נלחמת, ניצחת ורצחת את האזרחים - אחלה, תהנה.
    אם נלחמת, ניצחת, וגרשת את האזרחים - אחלה, תהנה.
    אם נלחמת, ניצחת, והיית נחמד לאזרחים - נדפקת! בעצם הפסדת, כי אתה חייב לאזרח אותם עכשיו ובעצם הם ניצחו.
    טרלול מוחלט, בטח כשהמנצח הוא הצד המותקף.
    4.
    והנה נקודת המפתח. אתה יוצא מנקודת יסוד שאנחנו כאן שלא בצדק (ויש בזה הגיון).
    אני מאמין שאנחנו כאן בצדק.
    היה יותר פשוט להתחיל את הדיון כאן.
    5. סמוטריץ' מציע גירוש מחבלים. זה מאוד פשוט. כיוון שברור לי ולך שלא קראת את המאמר שלו, יהיה הרבה יותר פשוט אם... תקרא את המאמר.

@Bon
    אני מסכים ביחס לאו"ם אבל מאוד חושב שבפועל יהיה מדובר בגינויים בלבד. בסוף הארנק חושב למדינות האלה הרבה יותר מהפסאודו-מוסר שהם מנסים לשווק.
    האם ביבי רוצה מהלך כזה? לא, אבל סביר מאוד שזה מה שהוא ידחק לעשות לאור הנסיבות. הלוואי.

Roma אוהב/ת את זה.
  6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

7. DRORIKO Member

לא, אבל דמות מאד דומיננטית בכחול לבן. מיועד גם להיות שר החוץ.

8. מזגן Member

לא אומר שאתה מייבא מישהו. גם לא אומר שאנשים כאלה או אחרים מסכימים איתך.
    הדעות של הפלשטינים דומות יותר לבית היהודי? המטרה שלהם הפוכה. הגוון הזה זה עצם העניין.

כל האי מתן זכות הצבעה זמנית או לא - זה ממש לא אותו הדבר. אם מספחים את השטחים אין לתת לתושבי השטחים הללו זכות הצבעה. יש לתת להם זכויות של אזרחים אבל לחלוטין אסור לתת להם זכות הצבעה. וכמובן דברים הגיוניים כמו שירות צבאי. כאילו שחסר אנשים כבר עכשיו בישראל שלא מקבלים מהמדינה נשק בגיל 18.

בכל אופן כמו שאמרתי קודם כל עניין סיפוח השטחים מטופש. מהסיבה שאותה אוכלוסיה תשריץ בכמויות וככה או ככה תהיה עצם בגרון של ישראל רק שהפעם מבפנים. אם כבר אז הפתרון הישים היחיד הוא גירוש האוכלוסיה הזו ואז סיפוח השטח אבל זה כבר הגזמה מוחלטת שאפילו חברי הכנסת של ארץ ישראל השלמה לא ילכו עליה.

9. סיונרה Member

המטרה שלהם לא הפוכה. רוב הערבים והדתיים היו מעדיפים לחיות בחברה שמרנית שבה נשים הולכות מכוסות ובה אין מועדונים שבהם צעירים וצעירות לא נשואים רוקדים כאילו אין מחר. הבוז שהם רוחשים לתל אביבים הליברלים הנאורים ודעותיהם זהה כמעט לחלוטין.

10. רוברטו באגיו31 Member

מסתמן: היועמ"ש יתנגד לפסילת ח"כ יזבק - ערוץ 7 חדשות, פוליטיקה, תרבות, יהדות ועוד

המנדלבליט הוא איש ארור ומסוכן, מכשיר ותומך בתומכי טרור ומהללי טרוריסטים רוצחים כסמיר קונטאר ושאר חלאות אדם רצחניות של האומה הערבית .

מי שטוען שהאיש המושחת והמטונף הזה הוא איש ישר ( איילת שקד כמובן שרת המשפטים שגיבתה אותו ואת שי ניצן לאורך כל הכהונה שלה), הוא עיוור, אידיוט או שניהם ביחד .

11. סיונרה Member

הרף לפסילת נבחר ציבור אמור להיות מאוד מאוד מאוד גבוה. אבל כנראה שמבחינת אנשים מסויימים זה בסדר שפקיד יקבל החלטות ערכיות לפסול נבחרי ציבור, כל עוד הוא עם כיפה ומי שנפסל הוא ערבי קקה.

12. רוברטו באגיו31 Member

באופן אישי אני נגד פסילה של התומכת טרור הזאת, היא נבחרת ציבור ואם יש ערבים שרוצים להצביע לה - אין לי בעיה עם זה .

אני מסכים שהרף לפסילת נבחר ציבור צריך להיות מאוד מאוד גבוה, והעמדה העקרונית שלי היא חד משמעית שאסור ליועמ"ש או לבג"צ לפסול נבחרי ציבור מלהתמודד בבחירות, וכנ"ל במקרה של היבא יזבק, רק מה הבעיה??

שהאיש חסר המעצורים המנדלבליט הארור תמך ועשה כל שביכולתו בשביל שברוך מרזל, מיכאל בן ארי וגופשטיין יפסלו ע"י ועדת הבחירות ובג"צ ( מה שכמובן קרה בסוף ) .

אם שלושת אלו נפסלו ע"י בג"צ והיועמ"ש, אז כל הרשימה הערבית המשותפת הייתה צריכה להיפסל מלהתמודד בבחירות .

אכיפה בררנית זה פשע - והמנדלבליט הוא פושע משפטי .

13. סיונרה Member

אם יש לך בעיה עם פסילת מועמדים, אז תפנה למחוקק הקרוב לביתך ותבקש ממנו שישנה את החוק. בהנחה וזה החוק, אז אין סיבה שהוא לא יוחל על מי שעומד בתנאי החוק.

14. VAR Member

החוק מספיק ברור, הבעיה היא שניתן לפרש אותו עפ"י דעה סובייקטיבית לחלוטין ובכך לבצע אכיפה בררנית ומוזמנת לפי אג'נדה.

15. מזגן Member

זה כמו להגיד שמדיניות ההגירה של ישראל זהה לזה שישראל תאפשר רק למוסלמים ערבים להגר אליה. הפך מוחלט. אמנם זה זהה בכך שאוכלוסייה מסויימת מקבל פרבילגיה אקסקלוסיבית על בסיס גזע אתניות או וואטאבר. אבל עצם האוכלוסיה זה ההפך. הפלשטינים רוצים את ההפך המוחלט ממה שישראל רוצה.

מצב נושא:
הנושא נעול.