בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. italiano Member

אגב, נאום מדהים של גנץ:D*/aaa021

2. yonmu Member

נתניהו לא מחזיק אף אחד בביצים. נתניהו מאוד-מאוד-מאוד אהוד בישראל. מספיק אהוד כדי שלא תוכל לקום אף קואליציה בלעדיו.
    זה כל הסיפור.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרור, ואיך אתה קורא לחרדים? גם מפלגה ציונית? אין לי מושג למה אנשים כן מוכנים לקבל את ליצמן ולא את טיבי. מבחינתי שניהם לא צריכים להתקרב לשולחן הממשלה.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

הליכוד שחרר את הניצרה של הרימון בחדר וקיווה שמישהו אחר יקפוץ עליו ויציל את כולם. גנץ עשה זאת, נקווה שישכיל להתנהל בצורה שתועיל עם מי שבחר בו גם בטווח הבינוני.
    אסור לשכוח שאנחנו במצב חירום שלא היינו בו מעולם, והליכוד היו מוכנים ללכת לסבב 4 כשחצי מדינה מבודדת בבית.

טל. אוהב/ת את זה.
  5. alexshw Member

אנחנו במצב חירום מדומה לגמרי. המהלכים היום הוא אחת הסיבות למה ניצלו את המצב כדי ליצור מצב חירום שכזה. כמובן גם לצד דחיית עניינים משפטיים.
    ביבי מסוכן לישראל עשרות מונים יותר משפעת עם יח"צ. הוא הולך לעלות לנו בעשרות מיליארדים.

6. טל. Member

de Middenweg
    DRORIKO

ממשלת מיעוט מעולם לא עמדה על הפרק. רואים שגנץ שקל את זה הרי. אולי אפילו דחף לכך. אבל בשלב מסויים הוא הבין את המצב לאשורו.
    ראש סיעה הרי חש בדופק של חבריו לסיעה...
    הוא כנראה ערך סקר וגילה שאין לו רוב גדול אפילו במפלגה שלו לעניין הזה... ושהנדל והאוזר הם רק קצה הקרחון שהיה להם מספיק ביצים להבהיר את עמדתם גם באופן פומבי.

לגנץ לא היתה ברירה.

הקורונה טרפה את הקלפים. יצרה תחושת לחץ וסנטימנט ציבורי מסויים.
    לפיד מנע את בגופו את האופציה של רוטציה אחדות ליכוד+כחולבן בלבד.
    האוזר והנדל והבת של דוד לוי (וכנראה גם אחרים שדיברו רק בדלתיים סגורות) - מנעו בגופם את האופציה של ממשלת מיעוט.
    בא בג"ץ הפטרנליסטי והוריד מצ'טה על כל המו"מ הארוך מאחורי הקלעים כשדרש/כפה על כל המערכת זירוז הליכים מלאכותי.

מה עוד נשאר לגנץ? בהינתן האקסיומות הללו, מה האופציה שנשארה לו? לצעוד באופוזיציה כמו למינג ולהתאבד בכוח מהצוק שנקרא בחירות מועד 4?

(אם אתה שואל אותי, הוא כנראה הבין שאם הוא לא מצטרף - אז האוזר והנדל והבת של דוד לוי: יערקו/יצטרפו לבד. מתישהו בעתיד במעלה עקומת נדבי הקורונה. מבחינה חוקית הם הרי יכולים... בכל רגע נתון שום דבר לא מונע בעדם לערוק.
    -ואז מה ישאר לו ביד?)

נערך לאחרונה ב: ‏26/3/20
  7. Lebron Member

אני משוכנע שרוב הבוחרים שלו (ואני ביניהם, לא הצבעתי להם בגלל לפיד) מעדיפים גם את מרצ על סמוטריץ ופרץ, לא בכדי הקמפיין הנגטיבי שלהם התרכז בלתקוף את שניהם ולא את מרצ.

מותר לך להגיד הכל ולי מותר לחשוב שאתה לא קורה נכון את בוחרי כחול לבן, לא יכול לחשוב על מצביע אחד של כחול לבן שהלך לקלפי להצביע להם שרצה שיצטרף לבלוק ימין עם חוסן לבד. מסכים איתך שפוליטיקה זה לא אוטופיה, אבל לכל הפחות כמצביע שלהם הייתי מעדיף שלפחות יעיפו את פרץ וסמוטריץ

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

שי, LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

מצחיק אתה. הבנאדם והמפלגה שלו מצפצפים על פסיקות בג"ץ. יש לו את בלוק החסינות וממשלת החסינות. יעשו מה שצריך בשביל שלא יקרה לו כלום.

יאיר גולן דיברתי על מפלגת העבודה, לא על הציבור. ברור לי שהציבור הרחב פה לא יתמוך בו, הוא לא מתכופף בפני המתנחלים ולא מפחד להגיד מה שהוא חושב.

שוב, לגבי לפיד גם, אני דיברתי על מצביעי השמאל, לא כלל המצביעים.
    אני לא אוהב את לפיד אבל הוא חד משמעית העלה מאוד את קרנו בפני גוש השמאל.

איזה סקרים תומכים במהלך של גנץ? של פילבר? חח
    לא בשביל זה הצביעו לו. וגם, זה אפילו לא אחדות, זה הוא בממשלת החסינות.
    רק המשפחה שלו תצביע לו בבחירות הבאות (לא שזה רלוונטי, עוד שנה\שנה וחצי הוא כבר מחוץ לפוליטיקה).

הנדל והאוזר סוסים טרויאנים בהחלט. איך אחרת אפשר לקרוא למי שסירבו לתמוך בראש המפלגה שלהם בשביל שיהיה ראש ממשלה?
    לפי הדיווחים הם אפילו סירבו לתמוך ביו"ר כנסת מטעם המפלגה שלהם.

פייר? אני מקווה שהדיקטטור יגיד להם שהם לא מקבלים כלום ואין שום הסכם. הלוואי, רק בשביל ההשפלה של גנץ ואשכנזי.

9. Clichy COYG

צריך להגיד את זה - הבגידה של גנץ בבוחרים שלו התחילה שהתחייב מאה פעמים לא להשען על המשותפת ודקה אחרי זה כבר היה במו"מ איתם (לגיטימי או לא, שכל אחד יחליט בעצמו).

10. italiano Member

טיבי רוצה אותי באדמה.
    ליצמן לא.

אני באמת לא מאחל לאף אחד מכם לגלות כמה חלק מהחרדים שאתם כל כך שונאים תורמים. ובאיזה דברים.
    נכון, יש בעיות מסוימות עם הקהילה ובשנים האחרונות יש שיפור, אבל להפוך אותם, את כולם, לאויבי המדינה?
    להשוואת ביניהם לבין אויבי המדינה שחותרים תחתיה?אין גבול?

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu
    ברור שנתניהו אהוד. אני גרתי מספיק זמן בארץ כדי להבין למה. אני זוכר היטב איך הוא התחיל הקריירה הפוליטית שלו בימי מלחמת המפרץ הראשונה. הוא בעיקר מצטיין ביחסי ציבור, אבל גם בהריסת הדמוקרטיה של מדינת ישראל. כזכור, יש לאדון היקר כתב אישום על הראש שלו. מדגיש שוב, כתב אישום על ראשו.

אין איש מעל לחוק גם לא ביבי. אני לא אנטי ליכוד או ימין, אני אנטי נתניהו. מדינת ישראל ראויה למישהו יותר טוב מהאיש הזה. ולמה הוא כל כך אהוד? הוא יודע מצוין מה הרחוב רוצה לשמוע. הוא מנצל נהדר את השנאה בארץ. הוא מצליח כבר שנים לשחק ברגשות השנאה בגושים השונים. שמאל ימין, חילוני דתי, אשכנזי ספרדי. האיש פוליטיקאי חלש (אפילו את הטילים על תל אביב כבר שכחו...) אבל הוא יודע מצוין לשרוד פוליטית. הוא יודע מצוין מה ה"עם" רוצה לשמוע. כן, אותו ה"עם" שגם חשב שאל צ'אפו גיבור....

נערך לאחרונה ב: ‏26/3/20
    LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

מאוחר מדי לחסינות ובג"צ לא זה שמנהל את משפטו. אבל אם אתה רוצה סיבות לפירוק יחסית מהיר של השותפות אז יתכן ויהיו קשורות למצבו המשפטי.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@italiano
    תרצה או לא תרצה, יש גם ערבים שתורמים למדינה. יש חרדים שתורמים כמו שיש אלה שיורקים לאחרים בפרצוף. שגרים בבועה הדתית שלהם ולא מוכנים להתחשב בכללים בשביל למנוע את התפשטות הקורונה.

טיבי רוצה את היהודים מתחת לאדמה? יש בכנסת ישראל או אלה שרצו לשם שרוצים את אותו גורל לערבים. זה מקובל לך? לי לא. ונגיד שאתה צודק לגבי טיבי, ליצמן יתן לך לחיות רק באורח חיים שהוא מאמין בו. זה גם יהיה גיהנום לאלה שטיפה חושבים אחרת....

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. italiano Member

לא דיברתי מילה אחת על ערבים. אין לי שום דבר נגדם, להפך, אשמח לראות ערבים משתלבים ברשימה של הליכוד.
    דיברתי על הרשימה המשותפת שמורכבת מתומכי טרור.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  15. Lebron Member

אתה מכניס לי מילים לפה, אני לא משתמש במונח המאוס לא דמוקרטי בכל הקשור להפרת הבטחת בחירות ולא אמרתי שמה ששרון עשה בסדר, אמרתי שבקרב רוב המצביעים שלו לא הייתה התנגדות למהלך וראינו את זה בבחירות 2006 כשהליכוד קיבל 12 מנדטים.

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.