בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אולי נעזוב את צ'ה גווארה ונביא השוואה מעולם הכדורגל? מותר לנו פה. אז אני לא אתלה פוסטר של גריזמאן בגלל איך שהוא סיים אצלינו.

2. yonmu Member

@חייל שוקולד
    האנשים שמעריכים את ברוך גולדשטיין מעריכים אותו כי לדעתם לא היה מדובר בפעולת טרור.
    הם חושבים שמדובר על פעולת מנע של אזרח שהקריב את חייו כדי להציל חיים כי הרשויות איכזבו אותו (והרשויות איכזבו את כולם באותה תקופה).
    הם מגבים את העמדה הזאת בכל החיים של גולדשטיין - רופא מסור, אדם שהציל חיי ערבי בעבר ועוד (הבן שלו טייס, אגב). לא מדובר על פרא אדם שכל החיים תקף ואנס ובסוף חייו יצא במסע רצח, ולכן הגיוני להאמין שמסע הרצח שלו לא היה פעולת טרור 'רגיל'.

בכל מקרה, בשורה התחתונה איתמר בן גביר מתנגד לפגיעה בחפים מפשע בכל פעם שהוא נשאל על כך.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת היא שבגדול אני לא מוצא סיבה להצביע לליברמן בבחירות האלה.
    כאילו כל הבחירות האחרונות הסיסמא שלו היתה שהוא נגד המפלגות הערביות ונגד החרדים, ושהכוונה שלו זה לחייב את כחול לבן והליכוד לשבת ביחד. בפועל, בבחירות האחרונות ראינו שזה לא מצליח לו. המסקנה המתבקשת היא שמצביעי הימין צריכים לבחור מפלגה אחרת מהצד הימני של המפה, וכך גם הצד השמאלי / מרכז.
    הוכח שכדי להקים ממשלה פה, ליברמן חייב לבחור בסופו של דבר על צד כלשהו. רק ככה יהיה פיתרון. הסיבה היחידה שהוא לא מצהיר על אף אחד מהצדדים זה רק כדי להמשיך להנות מהספק של מצביעי שני הצדדים.
    אני אגב, מהמר שבסופו של דבר הוא בבחירות הקרובות אם לא יהיה שוב פיתרון, ייבחר בגוש הימין ויקבל רוטציה עם ביבי (שבסוף לא תקרה כי זה ביבי) אבל עדיין.

yonmu אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

האיש הזה פשוט חתיכת זבלה. למזלו יש לו הרוסים שימשיכו להצביע לו גם אם הוא יחשוף את התחת שלו בשידור, העיקר שיהיה להם את הפוטין שלהם בכנסת.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול להסביר לי איך מסע ירי חסר אבחנה על מתפללים הוא פעולת מנע, ואיך לעזעזל אפשר לטעון שלא מדובר בפעולת טרור? אפשר להצדיק כל דבר בעולם באמצעות תיאוריות קונספירציה שונות ומשונות, שורה תחתונה זו עדיין תמיכה במחבל יהודי אכזר. גם אם מישהו משוכנע שגולדשטיין איבד את דעתו ולכן יצא במסע הטבח - יש מרחק בין לטעון את זה, לבין לתלות תמונה שלו על הקיר בסלון של הבית. מי שתולה תמונה כזו, מביע תמיכה במעשה, אין שום דרך להתחמק מזה.

גם מחבלים פלשתינאים בטוחים שהם מקריבים את עצמם למען המאבק של עמם, ושהם עושים מעשה קדוש. גם מחבלים פלשתינאים אוכלים חרא, בממוצע כנראה שהרבה יותר ממה שברוך גולדשטיין ותושבי חברון אכלו באותה תקופה. בטוח שזה מזיז לך את הקצה של הציפורן.
    גם בטוח שאין בך טיפת חמלה כלפי מחבל פלשתינאי שכל חייו לא תקף ואנס, עד לביצוע הפיגוע.

6. FelaKaT Member

ברוך גולדשטיין פשוט לא רצח בכמות שהופכת אותך מרוצח שפל לדמות ראויה כמו גווארה.

אגב, גם אם גווארה לא היה רוצח שפל וכל מה שהוא היה עושה זה מהפכה קומוניסטית, תליית התמונה שלו עדיין הייתה לא לגיטימית.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי אמר שגווארה דמות ראויה?

לפעמים מרגיש שחצי מהמגיבים פה הם בוטים.

8. רוברטו באגיו31 Member

האמת שגם אתה נשמע בוט בעצמך...אתה טוען שמי שתולה תמונה של צ'ה גווארה בבית שלו זה בסדר מכיוון שהוא מייצג אידאולגייה כביכול, כשזה ברור לגמרי שמדובר ברוצח המונים מתועב.
    לתלות תמונה של רוצח המונים כמו צ' ה גווארה או עראפת יימך שמו וזכרו, זה לא לגיטימי בדיוק כמו לתלות תמונה של הרוצח גולדשטיין .

דרך אגב, אני מצביע " עוצמה יהודית" וגולדשטיין מבחינתי הוא רוצח מתועב ומטונף, ממש לא מעניין אותי מה הוא עשה לפני שטבח ב 29 ערבים חפים מפשע .

9. FelaKaT Member

מי שמנסה לתרץ את המניעים של גלאון.

זה נותן לך 50% להיות בוט.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עברתי על ההודעות שלי בדיון כדי לראות שלא אמרתי בטעות משהו שלא התכוונתי אליו - ולא, לא אמרתי בשום מקום שזה בסדר לתלות תמונה של צ'ה גווארה על הקיר. למעשה אני הדגשתי כמעט בכל הודעה שלי שזה לא מה שאני אומר, בגלל הודעות כמו שלך שמנסות להכניס לי מילים לפה. אז כן, פורום של בוטים.

אני אומר 2 דברים מאוד פשוטים:
    המניע של גילאון לתלות תמונה של צ'ה גווארה על הקיר הוא לא מעשי הרצח שלו, או תמיכה במעשי רצח.

המניע של בן גביר לתלות תמונה של גולדשטיין הוא חד משמעית מסע הטבח של גולדשטיין, ולולא מסע הטבח התמונה לא הייתה מופיעה על הקיר בסלון שלו.

תכתוב(גם @FelaKaT מוזמן) עם איזה מהטענות אתה לא מסכים, כדי שנבין איפה הכשל בתקשורת.

11. רוברטו באגיו31 Member

כל המהות של צ'ה גווארה זה רצח של חפים מפשע בשם אידאולגייה רצחנית ומעוותת..זה האיש וזה היה פועלו .
    גילאון תולה את התמונה הזו מכיוון שהוא תומך באידיאולוגייה הזו, חד משמעית . תפסיק להלבין מעשים של פוליטיקאים מהמחנה שלך, זה נשמע נלעג ומגוחך .

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קומוניזם זו אידיאולוגיה שקוראת לרצח, וכל מי שמגדיר את עצמו קומוניסט או מרקסיסט תומך ברצח? זו טענה שאתה צריך להוכיח.

13. VAR Member

גם נאציזם לא ממש קורא לרצח, סך הכל מדרג את הגזעים לשווים יותר ושווים פחות.

בפועל קומוניזם אחראי להרג של הרבה יותר אנשים מאשר נאציזם, זה דווקא משהו שדי קל להוכיח.

14. yonmu Member

@חייל שוקולד
    1. כידוע, מסגד הוא מקום התארגנות לטרור. לא מופרך שמערת המכפלה שימשה מתישהו להתארגנות לקראת פעולות טרור.
    2. השאלה היא לא הצדקה, אלא במה מאמינים שם. אף אחד לא תומך בטרור, פשוט חושבים, מסיבות טובות או גרועות, שלא מדובר בטרור.
    3. כאמור, גולדשטיין לא היה רק רוצח. הוא היה אדם נערץ בחברון לפני הרצח, ובצדק. רבים מאוד מהישוב היהודי בחברון מכירים אישית אנשים שהחיים שלהם ניצלו בזכותו. ממש לא מדובר בסתם אדם שלא עשה שום דבר ייחודי בחיים שלו עד הרצח.
    4. מחבלים פלשתינאים רוצחים תינוקות בסכינים. אין מה להשוות.

מעבר לזה, לרגע לא דיברתי על חמלה כלפי גולדשטיין.
    דיברתי על זה שבאופן גלוי לחלוטין מפלגת עצמה יהודית מתנגדת לכל גילוי אלימות כלפי חפים מפשע. זאת העובדה. הם מקבילים למרצ.

לטעון שבן גביר תומך ברצח על סמך התמונה כשבכל הזדמנות הוא אומר בפירוש את ההיפך זה לא הוגן ולא חכם.

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נאציזם כן קורא לרצח, לאו דווקא של יהודים אבל של הומואים, נכים וכו'.
    נאציזם זה דוגמא לאידיאלוגיה נוראית ואכזרית שהמימוש שלה היה נוראי ואכזרי.

קומוניזם מנגד לא קורא לרצח או לשום דבר אכזרי בסגנון תורת הגזע. ההפך המוחלט מזה למעשה.
    הקומוניזם לעומת הנאציזם זה דוגמא לאידיאלוגיה לגיטימית(אף אחד לא חייב להסכים איתה) שמומשה בצורה נוראית ואכזרית. אבל אני לא חושב שהרבה קומוניסטים מודרניים מעריצים את סטאלין ודזה דונג.

מצב נושא:
הנושא נעול.