בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

גם משה קצב עשה הרבה דברים בפוליטיקה לפני שאנס.

Mamadu אוהב/ת את זה.
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באמת לא מבין מה מוזר בקביעה שלו. הוא לא קבע שצ'ה גווארה הוא אדם זח וטהור אלא שהוא סמל למשהו מסוים, בעוד ברוך גולדשטיין הוא לא סמל לכלום פרט לרצח של עשרות מתפללים חפים מפשע.

כמה אחוז מאוכלסיית העולם כשהם שומעים את השם "צ'ה גווארה" הם חושבים על רוצח המונים? כנראה שמיעוט.
    כמה אחוז מאוכלסיית ישראל כשהם שומעים את השם "ברוך גולדשטיין" הם חושבים על מחבל יהודי? כנראה ש99.9%.

3. VAR Member

מי שאינו בור ויודע באילו נפשות מדובר, יודע שבשני המקרים מדובר ברוצחים (ואם כבר, אז לגולדשטיין יש אליבי הרבה יותר טוב. במקרה שלו אפשר לטעון לאי שפיות זמנית, שכן זו הפעם היחידה בחייו שהלך לרצוח אנשים. לגווארה אין את האליבי הזה, הוא עסק בהרג במשך כל חייו הבוגרים) ולא בסמלים של שום דבר.

מי שאינו בור ומהלל את גווארה = זהה לניאו נאצי שמהלל את היטלר. רק מהצד של המפה שהמיינסטרים יותר אוהב.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR

לא ענית על מה ששאלתי.

5. מזגן Member

מה זה משנה מה טיבי יאשר או לא יאשר. כל הפואנטה בברית הזו זה להעיף את ביבי כבר מראשות הממשלה. משם כבר הדברים יפלו למקומם. אחרי שנתניהו יוסר מראשות הממשלה הקריירה הפוליטית שלו גמורה. ראש ממשלה הוא לא יהיה יותר. משם אפשר להפיל את הממשלה וללכת לבחירות אמיתיות.

6. VAR Member

מה שאלת?

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה אחוז מאוכלסיית העולם כשהם שומעים את השם "צ'ה גווארה" הם חושבים על רוצח המונים?
    כמה אחוז מאוכלסיית ישראל כשהם שומעים את השם "ברוך גולדשטיין" הם חושבים על מחבל יהודי?

אתה יכול לענות על השאלות הללו במקום:
    מה מניע את אילן גילאון לתלות תמונה של צ'ה גווארה על הקיר?
    מה מניע את איתמר בן גביר לתלות תמונה של ברוך גולדשטיין על הקיר?

Mamadu אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

כמה אנשים מתו בגלל מה שמניע את אילן גילאון לתלות תמונה של צ'ה גווארה?
    כמה אנשים מתו בגלל מה שמניע את בן גביר לתלות תמונה של ברוך גולדשטיין?

yonmu ו-VAR אוהבים את זה.
  9. VAR Member

ענית לעצמך על השאלות האלה. אתה צריך אישור ממני?
    אגב, אני בספק אם 99.9 אחוז מהציבור בישראל יודע בכלל מי זה ברוך גולדשטיין.
    צביעות
    גזענות

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו, אז נראה לי שאנחנו מסכימים.

אני אחדד את מה שכתבת:
    אילן גילאון שם תמונה של צ'ה גווארה על הקיר כי צ'ה גווארה הוא סמל לקומוניזם, למהפכנות ובאופן כללי לשמאל פוליטי. הדבר המשמעותי שהוא ידוע בו זה הובלת המהפכה בקובה ולא היותו רוצח המונים. מאותה סיבה אם תשקיף על רחוב תל אביבי מרכזי כנראה שלא יעבור הרבה זמן עד שתראה מישהו עם חולצה שלו, ומאותה סיבה כמעט כל אדם בעולם מכיר את הדיוקן המפורסם שלו. אפשר לטעון שזו צביעות או בורות, אבל לא חושב שאפשר להגיד ברצינות שגילאון תלה תמונה שלו על הקיר כי הוא מהלל את הרציחות שלו.

במקרה של בן גביר, די ברור שהוא תלה את התמונה של גולדשטיין אך ורק בגלל שהוא מהלל את מסע הרצח שלו. אפשר להיתמם ולטעון שהוא תלה את התמונה ההיא סתם כי הוא רופא והרי כולנו תולים תמונות של רופאים על הקיר בבית שלנו, ובמקרה מכל העשרות אלפי רופאים בישראל הוא תלה את התמונה של זה שרצח עשרות מתפללים ערבים חפים מפשע.
    למעשה גם אם ממש מנסים להיתמם בשמו של בן גביר, אז בתוכנית של חנוך דאום שבה נחשף הקטע עם התמונה של גולדשטיין, הנימוק לתליית התמונה שאומרת אשתו של בן גביר הוא "גולדשטיין מסר את נפשו בשבילנו", כלומר היא אומרת באופן מפורש שמסע הרצח של גולדשטיין הוא זה שגרם לה לתלות את התמונה שלו(שזה מגוחך שצריך להוכיח את זה בכלל, אבל מסתבר שיש כאלה שמכחישים).

ולכן אין השוואה בין תליית תמונה של צ'ה גווארה על הקיר לבין תליית תמונה של ברוך גולדשטיין, אפילו אם הראשון הוא אדם נוראי פי 10000 מהשני. מה שמשנה הוא המניע של כל אדם לתלות את התמונות. אחד תולה תמונה של מי שהוא סמל לשמאלנות ולמהפכנות(אפילו אם תולה התמונה מתעלם או לא מודע לרצח של חפים מפשע שאותו סמל עשה), אחד תולה תמונה של מי שהוא סמל למחבלים יהודים ולא של שום דבר אחר.

Mamadu אוהב/ת את זה.
  11. VAR Member

גם יגאל עמיר הוא סמל עבור לא מעט אנשים שלא חושבים כמוך ובטוחים שהוא הציל את המדינה והקריב עצמו למענה. אני מניח שלאילן גילאון לא תהיה כל בעיה עם אותם אנשים שיתלו תמונה שלו אצלם בבית. הרי זה לא עצם היותו רוצח אלא מה שהוא מסמל והאידיאולוגיה שלמענה היה מוכן להקריב את החופש שלו, וזה הופך את כל עניין האהדה אליו ללגיטימי לגמרי.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל יגאל עמיר לא עשה שום דבר יוצא דופן שהופך אותו לאייקון, חוץ מרצח רבין. כמו שברוך גולדשטיין לא עשה שום דבר יוצא דופן שהופך אותו לאייקון, חוץ מהרצח במערת המכפלה.

13. VAR Member

אז שנעבור לדבר במושגים של היטלר, מוסוליני ופרנקו שעשו יותר מאשר סתם לרצוח? מספיק אייקונים לטעמך כדי להצדיק אנשים שסוגדים להם? (ויש כאלה, לצערנו)

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.זה לא דיון של האם אילן גילאון צודק, אלא האם יש הקבלה בין התמונה בבית שלו לתמונה בבית של גולדשטיין. מכיוון שהמניעים שונים(ואנחנו מסכימים על כך), לדעתי ההקבלה לא נכונה, אפילו אם גווארה הוא אדם שפל הרבה יותר מגולדשטיין.
    2.היטלר הוא לא סמל לשום דבר חוץ מדברים כמו פשיזם, טוהר הגזע ונאציזם. כנ"ל מוסליני, ואני חושב שגם פרנקו אם כי אני לא בקיא לעומק בהיסטוריה של ספרד ולא יודע מה איך הציבור שם היום תופס אותו.
    צ'ה גווארה הוא עובדתית סמל למהפכנות, קומוניזם ושמאל פוליטי. אם אתה לא מסכים עם העובדה הזו תגיד לי ואני אשים פה כתבות שמסבירות על העניין.
    אתה יכול להגיד לי שמושחת מוסרית שהפכו אותו לסמל לדברים האלה, אבל עובדתית זה המצב כיום בעולם. כשמישהו תולה תמונה שלו על הקיר בסלון הוא לא בא להלל רצח הומואים, בעוד שמי שתולה תמונה של היטלר על הקיר כן בא להלל את טוהר הגזע, אנטישמיות ונאציזם.

כמו שמי שתולה תמונה של סמל האצ"ל על הקיר לא בא להלל טרור נגד אזרחים, ומי שתולה תמונה של מייקל ג'קסון על הקיר לא בא להלל פדופיליה.

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR ו- @yonmu
    אין לי שום סימפטיה לגווארה ואני מודע לצדדים הבעייתיים שלו, ולמען האמת אני מגחך כשאני רואה מישהו שתולה את תמונתו או לבוש עם החולצה של דיוקנו, אבל ברור לי שמי שתולה את תמונתו (בוודאי כשמדובר באילן גילאון שאת דעותיו אנחנו מכירים) לא עושה זאת בכלל היותו הומופוב או רוצח, מנגד, כשבן גביר תולה את תמונת גולדשטיין, ברור לכולם, גם לכם, שהוא לא עושה זאת כי האיש הציל ערבים בחייו.

@yonmu, תקרא לי שקרן, אידיוט, אנטישמי, נאצי ומה שתרצה, אני בטוח שאתה יודע ומבין למה אני ושחם מתכוונים.

מצב נושא:
הנושא נעול.