בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

מצב טוב שחולדאי ירוץ יחד עם עבודה.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מן הסתם. יכול היה לחסוך את הבלגן ולרוץ במסגרת העבודה.

3. הרצליה Member

קשה מאוד לחזות מה יהיה, בטח נכון להיום.
    גם במקרה של איחוד של סמוטריץ' עם עוצמה יהודית, בנט יהיה זה שיכריע בסופו של דבר.
    גם יכולה להיות סיטואציה הזוייה של לפיד(16), בנט(14), סער(15), ליברמן(7), עבודה(5) וגנץ(4)=61

4. italiano Member

ואז מה יעשו?רוטציה משולשת?מרובעת?
    וגם יותר מדי דעות מנוגדות בלא מעט נושאים משמעותיים.

5. הרצליה Member

כמו שזה נראה כרגע הסיכויים למערכת בחירות נוספת הם הגבוהים ביותר. בנט, אם יקבל מספיק מנדטים יהיה היחיד שיוכל למנוע אותה אם יצטרף לנתניהו.
    דעות מנוגדות בלא מעט נושאים משמעותיים, מסכים.
    אבל עם זאת כולם תמימי דעים בנושא שמבחינתם הוא החשוב ביותר, השאר פחות מעניין אותם.

היו כל כך הרבה דברים הזויים בשנתיים האלה שרוטציה משולשת היא לא הדבר המופרך ביותר, הכל זה אגו ומבחינת כולם יש מטרת על אחת.

6. yonmu Member

מאוד לא סביר מספרית. רק במינימום ממש - ליכוד 25, חרדים 15, משותפת 10, דתיים 4, מרצ 4 - יוצא 58. וזה לפני החיסונים.
    הסיכוי היחיד הוא אחוז חסימה שיפיל דווקא את מי שלא יכול לשבת בקואליציית מרכז, כלומר סמוטריץ, מרצ ורע"מ.

נגיד ככה - 90% שנתניהו מנצח, 9% בחירות חוזרות, 1% ראש ממשלה שהוא לא נתניהו.
    גם ככה בנט לא פוסל את ביבי, וראינו מה שוות הצהרות 'לא אשב עם ביבי'. איזה זליכה או חולדאי או אפילו סער (אם כי הוא אדם אמין) בקלות 'יערקו'.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

א. אין לי ספק שאם ההבדל הוא בין בחירות שוב לבין הצטרפות של בנט לשבת תחת ביבי, ברור לכולם שבנט ייצטרף כמו גדול.
    ב. הסיבה היחידה שביבי ימשיך להיות ראש ממשלה היא כי כל מי שבגוש "רק לא ביבי", לא הצליח להסכים על מועמד אחד שיהיה ראש הממשלה. ומצטער, לא קונה את "ראש המפלגה הגדולה ביותר". גם אם לפיד יהיה עם הכי הרבה מנדטים, אני פשוט לא רואה את זה קורה.

8. הרצליה Member

לפני הכל אבהיר שאני לא מגיב מהעדפה אישית, גם אין לי מושג למי אני מצביע בכלל.
    סתם מנסה לשחק עם המספרים ועם דפוסי ההצבעה של אזרחי המדינה ומנסה להבין את השינויים בתוצאות בין מערכת בחירות אחת לשנייה :)

שוב, קשה להעריך מראש כי בשונה מאוד מבחירות ספטמבר 19 ומרץ 20 שהיו כמעט אותו דבר מבחינת מי שהיה במשחק, כאן יש סוג של בלאגן גדול והרבה דברים חדשים.
    אבל בכל זאת, בסופו של דבר האנשים של "בלוק נתניהו" הם נתח מסויים באוכולוסיה שקשה לו להגיע ל-61 מנדטים בעצמו. כל עלייה של מפלגה מסוימת מגיעה על חשבון מפלגה אחרת ב"בלוק". סמוטריץ' עובר זה פחות קולות לנתניהו (מאמין שחלק גדול מאוד ממי שהצביע לעוצמה יהודית בספטמבר הצביע לליכוד במרץ, מה שמסביר חלק מהעלייה של הליכוד).
    בצד השני עם ההתרסקות של כחול לבן (ללא יש עתיד) והמשותפת יש פה התרסקות של 20-25 מנדטים שילכו לכל מיני מקומות אחרים שנכון להיום קשה מאוד לחזות לאן ילכו, הם זזים כל הזמן ממקום למקום.
    אגב, עם עצם העבודה שהמשותפת מאבדת שליש מהכוח וזה שאין מפלגה גדולה בגוש שסוחפת הרבה מאוד מצביעים אחריה, הייתי מצפה שמרצ תתחזק קצת יותר ולא תשאר על 4-5, גם מעניין יחסית.

אני מאמין שגם אחוז ההצבעה ירד משמעותית בבחירות הקרובות, קורונה, מגזר ערבי, מיצוי ואכזבה...

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/21
    yonmu אוהב/ת את זה.
  9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

המנדטים שהמשותפת איבדה או שילכו לליכוד או שלא ילכו להצביע בכלל. לשמאל הציוני אין מה לבנות עליהם.

10. VAR Member

ממה שהבנתי המנדטים האלה הלכו לאיבוד בגלל הפרסומים על הרומן בין ביבי לעבאס, איך זה הגיוני שהם יעברו לביבי?

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

יש חלק בציבור הערבי שתומך בגישה של עבאס, לנסות להשתלב בממשלה ובעשייה הפוליטית, ולא להיצמד לנרטיב הפלסטיני המדיני. אם עבאס לא ירוץ עצמאית, או שירוץ אבל יהיה רחוק מאחוז החסימה, אני בהחלט רואה חלק מהקולות האלה (כ-2-3 מנדטים) הולכים לליכוד.

12. Mario Balotelli1989 Member

להבנתי הירידה באחוז ההצבעה במגזר היא בגלל חוסר היכולת של המשותפת לספק את הסחורה בנושאים כמו הפשיעה אחרי שקיבלו תמיכת שיא של 15 מנדטים.
    גם בגלל המחלוקות שם, לדוגמה כל מה שקשור לנושא הלהט''בי.

13. avicii Member

בסופו של דבר,הרשימה המשותפת היא קצת כמו כחול לבן (לא הנוכחית,הכוונה לזו שבין סבבי הבחירות).
    לך תכניס רשימה שתומכת בשיוויון דמוקרטי ומדינת כל אזרחיה יחד עם רשימה שבעד חוקי שריעה ומדינה פלסטינית בלבד, לרשימה אחת שהמכנה המשותף ביניהם שכמעט כולם ערבים מוסלמים.
    עכשיו, בגלל שזה המכנה המשותף בין הרשימות, אז הדבר היחיד שהם יכולים להסכים עליו הוא הנושא הפלסטיני.
    אז הנושאים החשובים של זכויות האזרחיות של הערבי ההומו ביפו, תחושת הביטחון של הערבי ברחובות כפר מנדא וכדו' לא עולים לשיח בכנסת על ידי המפלגה הזו,כי יש שם דעות סותרות.

14. רוברטו באגיו31 Member

מספר "הקסם" מבחינת נתניהו הוא 45 :
    במידה והליכוד+ המפלגות החרדיות מביאים לפחות 45 מנדטים, נגמר הסיפור מבחינת גוש אנטי ביבי .

הסיכוי שהם לא יצליחו להביא לפחות את המספר הזה הוא פחות מקלוש .

דרך אגב מבחינת נתניהו דווקא עדיף שהרשימה המשותפת תקבל כמה שיותר מנדטים ( לפחות 13) ואז הוא בכלל יכול להיות רגוע ושקט .

הרי בנט עם כל שגעון הגדלות שלו לא יאפשר הקמת ממשלה בתמיכת הערבים, וככה אין היתכנות להקמת ממשלת אנטי ביבי .

מנגד, הסיכוי היחיד להקמת ממשלת ימין מלא מלא היא שסמוטריץ יתאחד עם בן גביר.
    לכן אנשי ימין אמיתיים חייבים להבין שלהצביע לגדעון סהר = הצבעה למרכז שמאל .
    אני לא טוען שסהר הוא איש שמאל, אני טוען שהממשלה היחידה שהוא יכול להקים זו ממשלת מרכז שמאל .

15. VAR Member

למצוץ לביבי זו לא ההגדרה שלי לאיש ימין אמיתי.

yakov_y ו-סיונרה אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.