בחירות 2019 ב'

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏1/8/19.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

11 הצבעות
    25.0%
  2. כחול לבן

15 הצבעות
    34.1%
  3. הימין המאוחד

3 הצבעות
    6.8%
  4. הרשימה המשותפת

4 הצבעות
    9.1%
  5. העבודה-גשר

0 הצבעות
    0.0%
  6. המחנה הדמוקרטי

3 הצבעות
    6.8%
  7. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  8. ש"ס

1 הצבעות
    2.3%
  9. יהדות התורה

2 הצבעות
    4.5%
  10. אחר

5 הצבעות
    11.4%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. abcd Member

תיארת בדיוק דחליל וההשוואה למגן שמאלי היא עלבון לאינטילגנציה. לפי מה שאתה אומר גם אני ואתה יכולים להיות רמטכ״לים כי בסה״כ הוא מקבל הוראות ומבצע אותן ואין לו שום רצון או דעה משל עצמו.

אף אחד לא דיבר על לשטח את עזה אבל אני כן מצפה שיבוא ויציג כמה תכניות עבודה, בשביל זה הוא שם! הוא בשטח, הוא אמור להבין יותר מכולם מה אפשר וצריך לעשות. אם יקבלו בסוף או לא זה כבר באמת קצת פחות ברמתו.
    מצטער שאני שוב חוזר לדוגמא עם המנהרות אבל היא פשוט הכי בולטת. למה בנט יכול לבוא עם הצעה והוא לא? איך חבר קבינט זיהה סכנה שלא הוא ולא שר הביטחון זיהו? היא נגלתה אליו בלילה?

לבוא ולהגיד שהוא בסה״כ מילא פקודות? אוקיי אז איזה רזומה יש לו כדי להתאים להיות ראש ממשלה? ההצלחה שלו בהיי טק?

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  2. סיונרה Member

למה אתה בכלל טורח לכתוב נימוקים אם כל מה שאתה רוצה לכתוב זה "אל תצביע לגנץ אני רוצה את נתניהו", יחסוך לך את המאמץ לכתוב מילים חסרות משמעות ולי את המאמץ לקרוא אותן.
    אני ואתה יכולים להיות מגנים שמאליים בקבוצת כדורגל? רמטכ"ל צריך לנהל את הצבא ולקבל הוראות מדיניות מהדרג המדיני. אתה טוען שכל אחד יכול להיות רמטכ"ל כי הוא לא מחליט לבד על יציאה למלחמה, יכול להיות. זה לא שגנץ הוא הרמטכ"ל הראשון בהיסטוריה שתפקידו היה למלא פקודות של הדרג המדיני, ככה זה כל הרמטכ"לים בכל הצבאות בכל המדינות שבהן אין שלטון צבאי. אם מדברים על רזומה, אז לנהל את הצבא היא כנראה משימה רצינית יותר מאשר להיות מנהל מכירות של חנות רהיטים בירושלים.

אני לא יודע ואתה לא יודע מה היה בישיבות הקבינט, כי הן חסויות. אין שום דבר שמונע מבנט לדבר על דברים שלא היו בישיבות הקבינט ולהגיד שהן היו שם. בכל מקרה, על מקרה בודד שבו אין לך אפילו מיליונית מהמידע שיש לאנשים אחרים שמקבלים החלטות אי אפשר לשפוט תפקוד של אדם.
    אפשר לדוגמא לשפוט את מילותיו של הבוס שלו בטקס הפרידה

שי ו-חייל שוקולד אוהבים את זה.
  3. abcd Member

אני רואה שמאוד חשוב לך שאני אשווה את זה לכדורגל אז אני אנסה.
    ביבי הוא המנהל המקצועי, גנץ המאמן והחייל בשטח הוא המגן השמאלי. מאמן יכול להפיל אחריות על מנהל מקצועי אם לא קיבל את השחקן שרצה או שהתערבו לו ב-11 ויכול גם להפסיד כי המגן שמאלי שבר את מלכודת הנבדל.
    הוא יכול גם לבוא ולהגיד אין לי שום אחריות פשוט כי אני רק המאמן ואני עושה כל מה שאומרים לי אבל אז כל מה שזה אומר זה שהוא מאמן בובה סטייל בב״ז ולא סביר שקבוצה אחרת תמנה אותו להיות מנהל מקצועי פשוט כי הוא לא הראה שום דבר שיגרום להם להאמין שהוא מתאים לזה.

יכולות להיות 1001 סיבות להחליף את ביבי, לדעתי לבוא ולהגיד שהמצב הבטחוני הוא אחד מהם ואז לבחור ברמטכל ובשר ביטחון שלו זה מצחיק.

ובקשר לקבינט, יש פרוטוקולים והיתה ועדת חקירה. אף אחד לא מתכחש למה שבנט אומר שהיה חוץ ממך.

נערך לאחרונה ב: ‏7/12/19
  4. סיונרה Member

הוא גם יכול לקבל החלטות בעצמו בלי שהבוס שלו אומר, קוראים לזה הפיכה צבאית.

5. alexshw Member

ביבי הוא מלך המסרים של "תחזיקו אותי". תמיד הוא רוצה אבל הדרג הבטחוני מתנגד.
    אז שוב מה המשמעות שאתה ראש ממשלה? מתלוננים על אי משילות? אבל זה הראש הממשלה שלא מעוניין למשול.

לדרג המדיני יש את כל הסמכות להדיח כל קצין שירצו ובטח בזמן לחימה.
    גורודיש במלחמת יום כיפור, אודי אדם במלחמת לבנון שנייה - שניהם הודחו מפיקוד במהלך לחימה.

ביבי כבר שנים מטפח את חמאס ומדבר איתו, אבל גנץ אשם.

6. abcd Member

לא חייב לעשות הפיכה, אפשר סתם להציע דברים שלא יתקבלו ואם הפערים קיצוניים אז גם להתפטר. רק שמעולם לא שמעתי אותו טוען שזה מה שהיה, לכן כל שנותר זה להבין שהם היו און דה סיים פייג׳.

אני לא מנקה את ביבי מכלום, להיפך, הוא הראשון לשאת באחריות. אני פשוט חושב שגנץ ובוגי הם התוצאה של כל תהליך האימפוטנטיות שעובר על הצבא ולא הפיתרון.

7. סיונרה Member

אז הוא אשם שהוא לא התפטר, אחלה היגיון. נתניהו כמובן הראשון לשאת באחריות, אבל איכשהו האחרון לפנות את המקום שלו.

8. abcd Member

אם בן אדם לא מרגיש שנותנים לו את הכלים לעשות את התפקיד שלשמו הוא מונה (במקרה הזה להגן על תושבי ישראל) אז הוא צריך להתפטר.
    אם הוא לא מתפטר אז או שהוא מאמין במה שהוא עושה או שהטייטל יותר חשוב לו מהביצוע. בשני המקרים זה לא מוציא אותו מי יודע מה.

אני באמת שואל, איך אתה שופט רמטכ״ל? מה עושה אותו מוצלח יותר או פחות?

9. italiano Member

מנסה להבין על מה הויכוח פה.
    יש פה מישהו שחושב שגנץ היה רמטכל מצוין?הוא היה בינוני ביותר, בדיוק כמו יורשו בתפקיד.
    הייתה לו קריירה צבאית יפה מאוד אבל עם הרבה פאשלות ולפינאלה קינח עם רמטכלות פאסיבית ביותר.

10. alexshw Member

אבל למה מנתקים את זה מהדרג המדיני. נתניהו לא רצה במבצע הזה, לא נתן יעדים ברורים. לא ניסה לשנות מציאות.
    לא היה מודע בכלל למנהרות, ופה בנט שיחק אותה. אז חוץ מהמנהרות לא השתנה כלום. בשביל לחסל מנהרות לא היה צריך לבזבז 10 מיליארד שקל ולשלול חופשה נורמלית מילדי הדרום.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. סיונרה Member

ממתי אנחנו בכלל יודעים לשפוט קריירה של רמטכ"ל? פתאום כל אחד נהיה פה אייל לחמן לאנשי צבא.

yakov_y, חייל שוקולד ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  12. yonmu Member

לא צריך לשפוט קריירה של רמטכ"ל בצורה אובייקטיבית כדי לדעת שבפועל בין הקודקודים של כחולבן לבין הקודקודים של הליכוד לא היתה שום מחלוקת עמוקה ביחס לטיפול בעזה. בוגי היה שר בטחון ולא שמענו על התנגשויות שלו מול ביבי (למעט בסוגיה הזניחה של אלאור עזריה), גנץ ואשכנזי היו רמטכ"לים שעבדו צמוד לביבי, וגם כשלפיד היה שר בכיר לא היה שום הבדל. כנ"ל לגבי ליברמן.
    המצב הנוכחי בעוטף עזה הוא מה שכ80 מנדטים במדינה - ליכוד, ביתנו, כחולבן - מציעים להמשך הדרך.

מי שמציע יותר אגרסיביות זה המפלגות הקטנות מימין ומי שמציע חתירה להסכם אלה המפלגות הקטנות משמאל.
    המיינסטרים מציע more of the same.

Maccabi Diamond ו-abcd אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

לא בטוח שכחול לבן מציעים את אותו דבר. לביבי יש בעיית אופי קשה. הוא לא מסוגל לנהל מבצעים צבאיים יעילים.
    זה לא קשור להשקפה אפילו.

14. סיונרה Member

מה שמדהים אותי בשיח על גדעון סער והליכוד, זה שתומכי נתניהו אפילו לא חושבים שיש טעם גם לתמוך בנתניהו וגם לתמוך בקיום בחירות במפלגה. אם אתה תומך בקיום בחירות אז אתה בהכרח חותר תחת המנהיג. יחסית למפלגה עם מסורת דמוקרטית מכובדת, הם לא ממש מבינים את הקונספט.
    גם בסין המפלגה מאמינה שאין טעם בקיום בחירות כי זה בזבוז זמן.

yakov_y, חייל שוקולד ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הכי מצחיק כי פימפמו לנו כל כך הרבה על הדמוקרטיה המהוללת שהולכת בליכוד לעומת כחול לבן.

מצב נושא:
הנושא נעול.