בחירות 2019 ב'

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏1/8/19.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

11 הצבעות
    25.0%
  2. כחול לבן

15 הצבעות
    34.1%
  3. הימין המאוחד

3 הצבעות
    6.8%
  4. הרשימה המשותפת

4 הצבעות
    9.1%
  5. העבודה-גשר

0 הצבעות
    0.0%
  6. המחנה הדמוקרטי

3 הצבעות
    6.8%
  7. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  8. ש"ס

1 הצבעות
    2.3%
  9. יהדות התורה

2 הצבעות
    4.5%
  10. אחר

5 הצבעות
    11.4%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

אהבתי שציינת שבכחול לבן יש רוסי מחמד אבל שכחת לציין את המזרחיים ברשימת הליכוד.
    שלא יובן שאני מגן על כחול לבן, אני מסכים איתך על המפלגה הזאת אבל הדיון הוא שהליכוד שונה מהם שקרית.

בוכרי.

כל הדיון הזה מזכיר לי את האמירה הזאת של ביבי.
    נתניהו: "אני ממוצא ספרדי"

בקמפיין ה-1 של 2019 ניסו להזכיר לנו שישראל כץ או גלעד ארדן עם סבא מזרחי אם אני לא טועה והתמונה שהבאתי היא לא נכונה ויש מזרחיים בצמרת הליכוד.

2. VAR Member

איזה פאקינג דיון מביך. אני לא מאמין שאני אשכרה קורא את זה ויודע שאנשים בני 23+ אחראים לאשפה הוירטואלית הזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/19
    LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  3. yonmu Member

@חייל שוקולד
    אם השיקול באנטי-ביבי היה בעיה עם שחיתויות - לא היו מביאים את אולמרט לפאנלים תקשורתיים.
    אם השיקול באנטי-ביבי היא נגד 'רדיפת שררה' - שמעון פרס לא היה מכוכבי המחנה הזה.

זה שפרשנים פוליטיים ממציאים דרמות ותנודות ענק ומייחסים אותן לתיקים משפטיים או כל דבר אחר לא הופך את זה לנכון. בפועל תוצאות הבחירות כאן זהות כבר 6 מערכות בחירות ברצף, וההבדלים הם בסך הכל מנדט או שתיים לכל כיוון והתנגשויות אישיות בין ראשי מפלגות (בעיקר ביבי-ליברמן).
    כנסת 18 - ימין וחרדים 65 מתוכם ליברמן 15, מקימים ממשלת ימין-חרדים (פחות או יותר).
    כנסת 19 - ימין וחרדים 61 מתוכם ליברמן 13, 'ברית האחים' יוצרת ממשלת ימין חילונית.
    כנסת 20 - ימין וחרדים 67 מתוכם ליברמן 6, מקימים ממשלת ימין-חרדים.
    כנסת 21 - ימין וחרדים 65 מתוכם ליברמן 5 (אחוז החסימה לוקח 3+- מנדטים לימין), לא קמה ממשלה.
    כנסת 22 - ימין וחרדים 63 מתוכם ליברמן 8, כרגע עדיין לא קמה ממשלה.

בקיצור, לא רציני לראות כאן תנודת גושים משמעותית בעקבות החשדות נגד ביבי, אלא אם אתה מאמין שהמניע האישי של ליברמן בחודשים האחרונים הוא זה שהוא לא רוצה ראש ממשלה תחת כתב אישום (במקרה הזה תגובתי תהיה - פחחחח). +1400 קולות לימין החדש בבחירות הקודמות היו מחזירים אותנו בדיוק לאותה ממשלת ימין צרה לפני.
    הפתרון לפלונטר הנוכחי הוא רק ממשלת מרכז חדשה שתסכים לשבת עם שני הצדדים, והשאלה היא מאיפה היא תמשוך יותר קולות.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu

אולמרט בפאנלים בתקשורת? זה הטיעון הכי טוב שלך ללמה בעצם לאף אחד לא אכפת מהשחיתות של ביבי? אם אולמרט היה רץ לבחירות מול ביבי ומקבל כמות מנדטים מכובדת היה איזשהו היגיון במה שאתה אומר.
    שמעון פרס רץ בפעם האחרונה לבחירות לפני 25 שנה, שוב הולכים אחורה לעידנים אחרים?

לגבי שאר ההודעה, שים לב להשתלשלות הדיון - עלתה טענה שאסטרטגיית ה"רקלאביבי" נובעת מניסיון הפיכה של האליטה האשכנזית, אני טענתי שאין קשר ושהאנטי-ביבי נובע בגלל שהבחור מושחת, ועכשיו אתה מנסה להוכיח לי שלא היה מהפך פוליטי בבחירות האחרונות, כאילו מישהו בעולם טען אחרת. בקיצור, מה הקשר בין מה שכתבת לבין ההודעה שלי? רק הסברתי למה בעבר תקפו אותו על המדיניות שלו, וב2 מערכות הבחירות האחרונות תוקפים אותו פרסונלית.

ביבי שוחה בכתבי אישום ולעניות דעתי ברור כשמש שהדבר היחיד שמעסיק אותו כרגע הוא היחלצות מהכלא. מעבר לזה הוא נתפס כבן אדם שיותר חשוב לו להמשיך להיות מושל מאשר אשכרה למשול. אם אתה חושב שיותר הגיוני שהאנטי אליו נובע בגלל שהוא מייצג את המזרחים מאשר בגלל הסיבות שאני מניתי - כנראה שכבר לא אצליח לשכנע אותך אחרת.

5. yonmu Member

@חייל שוקולד
    אולמרט בפאנלים בתקשורת בהחלט מעיד על זה שהמאבק נגד ביבי לא קשור לכתבי אישום.
    גם העובדה שבנט ושקד סופגים אש אגרסיבית בשמאל ובמקביל ליברמן ואשכנזי מחובקים ומהוללים אומרת את זה.
    שמעון פרס היה חבר כנסת עד לפני עשור, והוא סמל מובהק של המחנה שהגלגול הנוכחי שלו הוא כחול-לבן, ובמקביל סמל מובהק לרדיפת שררה.
    המאבק הוא לא 'מושחתים' ו'רודפי שררה' מול צנועים ונקיים. אגב, משעשע מאוד לראות כמה מהר דרעי וליצמן הפכו מחברים בממשלת החשודים של ביבי לשותפים פוטנציאליים לממשלת שמאל. בקיצור, די עם הצביעות.

אתה וכחול-לבן מנסים לצייר את המפלגה כאיזו אלטרנטיבה לליכוד שכל ההבדל הוא שהליכוד מושחת ורודף שררה וכחול-לבן לא.
    הבחירות מעידות שזה לא המצב, אלא שכחול לבן היא פשוט הגלגול הנוכחי של קדימה או המחנה הדמוקרטי.
    ההבדל המשמעותי היחיד בין מערכות הבחירות האחרונות זה היחסים האישיים של ביבי עם ליברמן.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu

קודם כל אני לא מנסה לצייר שום דבר, אתה טוען אומר לאורך כל הדיון שיש אידיאולגיית "רק לא ביבי", אני מסביר מאיפה היא נובעת. עובדתית מבחינת חשדות, הליכוד מפלגה מושחתת וכחול לבן לא(או הרבה פחות).

אולמרט בפאנלים בתקשורת לא מעיד על שום דבר פרט לכך שכל ראש ממשלה לשעבר שיסכים להתראיין, יצליח לקבל במה. הוא לא רץ לבחירות ואם היה רץ לבחירות לא היה עובר את אחוז החסימה, לא משנה מה היה הטיקט שלו.
    ביום שליברמן יוכתר על ידי השמאל לראש ממשלה יהיה משהו בטענות שלך. בפועל לא פוסלים הרכבת קואליציה איתו, כמו שלא פוסלים את דרעי, ליצמן וכו'. מה ההבדל בין כל המושחתים לביבי? שביבי ראש ממשלה, וביבי מחזיק את המדינה בת ערובה כדי לא להיכנס לכלא. השאר לא קרובים לפוזיציה הזאת ומעניינים הרבה פחות את הציבור.

לא יודע אילו מעשים מושחתים פרס עשה כדי להישאר בשלטון, אבל זה לא מכשיר שום דבר שביבי עשה.

7. yonmu Member

@חייל שוקולד
    אז זהו, שעובדתית מבחינת מצביעים מדובר באנשים שמראש לא הצביעו לליכוד.
    מילא תדבר איתי על הפלג של תל"ם בתוך כחול-לבן, שהם באמת 'ליכודניקים-לא-ביביסטים', אבל ברור לכולם שהמשקל האלקטורלי שלהם זניח, ובסופו של דבר מצביעי כחולבן אלה אותם מצביעי קדימה-עבודה-ישעתיד-מחנ"צ בעבר, או במילים אחרות - אנשים שגם לפני החשדות לא הצביעו לביבי.
    הנקודה שלי היא זו -
    החשדות נגד ביבי לא שינו דבר בתמונה הפוליטית. הסכסוך האישי עם ליברמן הוא השינוי המהותי, והוא לא קשור לניקיון כפיים.
    אין ציבור משמעותי שיכול להגיד 'אני ליכודניק אבל ביבי חשוד וזה לא מוצא חן בעיניי אז אני מצביע כחול-לבן'.
    מצביעי כחול-לבן אלה מצביעי שמאל שוויתרו על אידאולוגיית שמאל, ולכן הם 'רק-לא-ביבי' ותו לא.

שאבין, שר חשוד בפלילים זה סבבה אבל ראש ממשלה חשוד בפלילים זה הקו האדום המוסרי?

נ.ב. "ביבי מחזיק את המדינה בת ערובה כדי לא להיכנס לכלא" זו אמירה אנטי-דמוקרטית.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu

אתה כל הזמן חוזר לכמות האנשים שהצביעו לכחול לבן וכו'. מי מדבר על זה בכלל?
    שוב פעם, תקציר הדיון - נכתב פה שמפלגות השמאל בחרו באסטרטגיית "רקלאביבי" בגלל שהוא מייצג המזרחים(אמירה הזויה אני יודע, אבל זה נאמר), אני הסכמתי שהייתה התמקדות פרסונלית בביבי בבחירות האחרונות אבל נתתי סיבה אחרת - שהבחור מסתמן בשנתיים האחרונות כמושחת מעבר לכל צל של ספק(ההקלטות שפורסמו אתמול מזעזעות, נשמעות כאילו נלקחו מבית הקלפים. עצוב מאוד שחלק כל כך גדול מהציבור משלים עם ראש ממשלה שמשתתף בשיחה כזאת). רק אתה מבין מה הקשר לשינויים בגושים וכו'.

שר שחשוד בפלילים זה כמובן לא סבבה, וגם לא ראיתי שמישהו הציע לזכות את ליצמן או דרעי מכתבי האישום שעומדים נגדם, או שהציע להכניס אותם לקואליציה בתמורה לחסינות. לא פוסלים אותם וגם את ביבי לא פוסלים(בכפוף לתנאים מסוימים, למשל פרישה במקרה של כתב אישום).
    ההתמקדות בביבי ולא בליצמן או דרעי נובעת מהפוזיציה שלו. ראש ממשלה מושחת חמור יותר משר מושחת ושר מושחת חמור יותר מפקיד מושחת.

אתה שוב פעם משתמש בערכים מעולם הדמוקרטיה, ושוב פעם עושה את זה לא נכון. מותר לאנשים להצביע לביבי מתוך משיחיות/אמונה שהוא הרע במיעוטו/שהכל קונספירציה של הבונים החופשיים, ומותר לי להגיד שהדבר היחיד שמניע את ביבי בימינו זה הישרדות אישית. מותר גם לפוליטקאים יריבים של ביבי לסבור כך ולהגיד את זה, וזו תהיה אמירה דמוקרטית גם אם ביבי היה מנצח ברוב מוחץ ומקים ממשלה.

9. סיונרה Member

הסכנה שבשחיתות ספיציפית היא פונקציה של כוח של אותו אדם. פקיד בעירייה מושחת הרבה פחות מסוכן מראש עיר מושחת, כי הוא יכול לגרום לפחות נזק.

10. רוברטו באגיו31 Member

הפוך, חבר . הכוח של הפקידים ( יועץ משפטי לממשלה, הפרקליט הראשי ועוד פרקליטים בכירים ומושחתים כמו ליאת בן ארי, היועץ המשפטי לכנסת וכו') הוא הרבה יותר גדול ומסוכן לציבור ולדמוקרטיה, מאשר של ראש ממשלה ועל אחת כמה וכמה שר או חבר כנסת .

על האנשים הללו שמכונים בלעג " שומרי סף" אין שום פיקוח, אי אפשר לפטר אותם או לעשות להם שימוע ציבורי, כמובן שהם נבחרו בדרכים לא דמוקרטיות ובקומבינות מפוקפקות של חבר מביא חבר או אשכנזי שמאלני מביא אשכנזי שמאלני .

תראה מה שקורה בימים אלו...גם אנטי ביבי כמוך יודה שיש פה אכיפה בררנית שזועקת לשמיים כנגד ראש הממשלה, כאשר נבחרי ציבור מהשמאל כמו ליבני, לפיד וכבל שקידמו את חוק ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד של המאפיונר ארנון משה, וכמובן הצביעו בעד החוק הזה, אפילו לא נחקרו . וגם כבל שנחקר וגם שיקר בחקירתו הראשונה סגרו לו את התיק .
    ובמקרה של נתניהו שהפיל את חוק ישראל היום ונלחם כנגדו הגישו כתב אישום בחשד למרמה והפרת אמונים .
    זה נשמע לך הגיוני ??

נשמע לך הגיוני ש 3 אנשים ( שי ניצן, מנדלבליט וליאת בן ארי) יחליטו על עתיד מדינה שלמה ??
    אין עליהם שום פיקוח, וכמובן שברוב כלי התקשורת מדבררים אותם ולא מותחים עליהם מילת ביקורת .

ככה נוצרת אנרכיה וככה נוצרת מדינת משטרה במשטרים אפלים .

אותי זה מטריד פי מאה מאשר השמפניות והסיגרים שנתניהו קיבל או כתבה אחת אוהדת שהוא קיבל באתר "וואלה " .

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בוא נעשה את המהלך ביחד.

רוב הציבור האשכנזי-חילוני-בורגני-מבוסס הצביע בהמוניו, פעמיים, לכחול לבן. נשאלת השאלה-למה?
    האופציה הראשונה היא שהם מזדהים אידאולוגית עם כחול לבן. האופציה הזו יורדת מהפרק כי לכחול לבן אין אידאולוגיה, אין נושא אחד שלא נשמעו עליו שתי דעות סותרות מחברי הרשימה. רק היום חילי טרופר, מי שזה לא יהיה, אמר שלא תהיה ממשלה צרה (כי ערבים זה איכסה) ועופר שלח אמר שזה כן בא בחשבון.
    אז לא אידאולוגיה-אם כך הם הצביעו בגלל המוסר האישי של המנהיגים. רוצים מנהיגות נקייה. אבל כמו שנכתב לך-אין להם בעיה לאתרג מושחתים אחרים שאינם ביבי (מה גם שביבי לא מושחת ואני לא רואה סיכוי שיורשע במשהו), ולבנות עליהם כשותפים קואליציוניים. וגם כחול לבן עצמה לא ממש נקייה, מתוך הרביעייה המובילה רק שמו של בוגי לא נקשר בפרשות מפוקפקות.
    אז לא מוסר אישי-אם כך הם הצביעו בגלל האישיות הסוחפת, הכריזמטית, מלאת החזון והתבונה של בני גנץ. תרשה לי לגחך.

אז מה נשאר? ביבי, גם אם הוא עצמו אשכנזי מרחביה, מייצג את ה"אחרים" של מדינת ישראל. המזרחים, עולי בריה"מ, עולי אתיופיה, החרדים, הדתיים והמסורתיים. יש כמובן קבוצה אחת של "אחרים" שהוא לא מייצג אלא מעדיף להתנגח בה ואלו הם הערבים, אבל גם שם יש קולות שאומרים שעדיף מנהיג שמסית נגד הערבים הנוהרים לקלפיות אבל ממשלתו נותנת תקציפים יפים לחברה הערבית, מאשר מישהו שידבר נורא יפה ולא יעשה כלום. בכל מקרה, מול ברית הדחויים הזאת כחול לבן מייצגת את האליטה הישנה, יפי הבלורית והתואר שהקימו את המדינה ולא מבינים למה פתאום היא מתמלאת באנשים שלא נראים כמוהם. אז המוטיבציה של מצביעי כחול לבן היא להחזיר לעצמם את השליטה בסדר החברתי. לא רואה שום הסבר אחר לבחירה בהם.

yonmu אוהב/ת את זה.
  12. סיונרה Member

אני לא אנטי-ביבי זה דבר ראשון. דבר שני, פולטיקאי מושחת יכול להשחית את כל המערכת, פקיד מושחת יכול לעשות נזק מוגבל לתחום שבו הוא מתעסק. אני מבין שהתפיסה במקומות מסויימים זה שהכל נבחרי ציבור אמורים לעשות, אני גם אמור ללכת פעם בכמה שנים לקלפי לבחור מי הפקידה במשרד הפנים שתטפל לי בדרכון החדש.
    איתן כבל ולפיד כן נחקרו ממה שזכור לי. אם לליכוד יש ראיות דומות לאלו שיש למשטרה כנגד נתניהו גם נגדם, הם מוזמנים להפיץ אותם ולהכריח את הפרקליטות לפתוח בחיקרה. בכל מקרה, זה תיק שולי יחסית. בתיק 4000, החמור פי כמה, אין שום כבל, ח"כ זוטר לשעבר, שאפשר להפיל עליו את הפצת השקרים.

לגביי האובססיה של קאריק עם אנשים בהירים, בעולם שבו נתניהו כורת ברית עם החרדים שמטרתה לדפוק את החילונים עם חוקים כמו חוק המרכולים ועכשיו לאסור על תחבורה פרטית בשבת, אני לא מבין מה הבעיה עם לבחור במשהו אחר. הליכוד היא מפלגה שנראית למספיק אנשים בעייתית, ולכן הם מצביעים למתחרה שלה. זה כמו שאני לא אתדלק בדלק בגלל יצחק תשובה, אתה תטען שזה כי הוא לקח לי את המדינה, אני אטען שאני לא אוהב את ההתנהלות שלו. אני לא צריך להיות מעריץ של פז או סונול על מנת לבחור במשהו אחר.
    אילו מושחתים אותרגו?

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

https://img.mako.co.il/2019/07/26/1046895_I.Xxx

14. רוברטו באגיו31 Member

מכל ההודעה שלך אני רוצה שתסביר לי מה חמור בתיק 4000 ומה ההבדל בין זה לבין 43 חברי כנסת שהצביעו בעד חוק ישראל היום, כשלפני ההצבעה נפגשו ותודרכו ע"י המאפיונר ארנון משה.

הרי אם מערכת אכיפת החוק/ היועץ המשפטי לממשלה/ הפרלקיטות ממש הייתה רוצה לחקור מה חברי הכנסת הללו קיבלו בתמורה להצבעה בעד החוק שנועד לפגוע בישראל היום ולעזור כלכלית לארנון משה ו"ידיעות אחרונות" ( רמז : התמורה הייתה סיקור אוהד, בדיוק כפי שמערכת אכיפת החוק והמערכת המשפטית טוענת כנגד נתניהו בתיק 4000 ), אז ממזמן הייתה נפתחת חקירה כנגד אותם חברי כנסת+ זימון עובדי " ידיעות אחרונות" לחקירה + כמה עדי מדינה כפי שנאספו בתיקי נתניהו .

דרך אגב, איילת שקד זה מקרה מובהק לסיקור סופר אוהד שהיא מקבלת עד היום אצל " ידיעות אחרונות " בתמורה להצבעה שלה בעד חוק ישראל היום .

15. LFC-Gerrard1 Member

ההתעסקות וההתמסכנות של כמה אנשים פה בנוגכע ל"גזע העליון הלבן והאשכנזי" חורגת מגבול הטעם הטוב כבר מזמן.
    מעבר לזה שאתם מביכים את עצמכם לחלוטין אתם גם גזעניים יותר מכל "אשכנזי" שפגשתי לאחרונה.

איכסה.

סיונרה אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.