בחירות 2013-הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/5/12.

1. אלי מתחן Member

ואיך שכחתי את זה כמובן.

מרץ דואגים לציבור החילוני אבל תמיד איכשהו שאני קורא חצי משפט שאני מסכים איתם, החצי השני עולה לי על העצבים.
    כנראה שזה יהיה יאיר לפיד בסוף, אני אתן לבנאדם להנות מהספק.

2. Vanitas Member

מה המצע שלו?

3. אלי מתחן Member

איפה הכסף?
    סתם לא יודע ולא באמת מעניין אותי. אני מסתכל על האנשים שעומדים במפלגות שמתחרות אליו, והוא היחיד שעוד לא עצבן אותי בפוליטיקה.

4. Vanitas Member

אתה אמור לקרוא את המפה, הוא הולך לעצבן אותך מאוד. הוא לקח סמכויות במפלגה שלו כמו שליברמן לא לקח, סוג של פירהר מפלגתי. כבר התחיל ברגל שמאל וזה כבר לא משנה מי הבובות שיהיו ברשימה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/12
  5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

להצביע ללפיד כי הוא עוד לא עצבן אותך זה כמו לתמוך בברקוביץ' לאימון הנבחרת כי הוא לא נכשל בשום קבוצה. יש לו כמה רעיונות טובים, אבל בינתיים ההתנהלות שלו רחוקה מלהרשים. אני מאמין שהמפלגה שלו תהיה עוד מפלגת אווירה, תוציא תוצאה טובה בבחירות הקרובות, תאכזב ותיעלם.

ואניטס, זה נכון לשנים האחרונות. בתקופה של פרס למשל, העבודה לא התביישה להצהיר על כוונתה להמשיך בתהליך השלום ולממש את הסכם אוסלו. היום בחיים לא תשמע הצהרה כזאת.

נסיים במשהו משעשע:

6. אלי מתחן Member

אם מישהו עצבן אותי עד עכשיו, כנראה שהוא ימשיך לעצבן אותי.
    אם מישהו לא עשה את זה, יש סיכוי שהוא יתחיל, או סיכוי שהוא לא. אני מוכן לשחק על הסיכוי הזה.
    בכל מקרה, הקול שלי בודאות לא ילך לקדימה, ליכוד, עבודה, ש"ס, איחוד לאומי, ישראל ביתנו, הבית היהודי, יהדות התורה, חד"ש והמפלגות הערביות.

7. Vanitas Member

קאריק, מהעבודה של שנות ה 90 ומהציבור שרצה שלום בשנות ה 90 אתה יכול לשכוח. היום כל המעומדים מהימין ומהשמאל מנסים להראות כמו אנשי מרכז כי שם נמצאים כל הקולות. קדימה עשו קריירה מזה. שלי מדברת על ההתנחלויות ופרס שיחק אותה ביטחוניסט ודיבר על ירושלים מאוחדת. עזוב, אלו תעמולות בחירות. צריך להסתכל על הרשימה ולקרוא את המפה של היום שאחרי. בהבט הזה מפלגת העבודה היא האופוזיציה הכי מרכזית וחשובה שיש לנו. רק צריך לחכות לרמיזות יותר ברורות לאי כניסה שלהם לממשלה של ביבי.

ג'ו קול, אז תצביע מרצ ואל תשלח את הקול שלך לרשימה האנונימית של לפיד (שבעצם גם הוא אנונימי, לכן הוא לא מעצבן, כי אי אפשר לחלוק על מי שלא אומר כלום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ).

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/12
  8. אלי מתחן Member

אני מזדהה עם המקום שממנו יאיר לפיד בא לפוליטיקה, אני מאמין שזה ממקום נקי ורצון אמיתי להשפיע. אני מאמין שגם שלי יחימוביץ' הגיעה ממקום כזה, אבל שתי פעולות שלה הבהירו לי שאין סיכוי שאני מוכן לתמוך בה, היא נוגדת את כל מה שאני מאמין בו.
    ומנגד קדימה והליכוד שמייצגות את כל מה שרע במדינה ובפוליטיקה הישראלית, האופורטוניזם, שקרנים, קבלי קולות ומושחתים.

9. Vanitas Member

יש נטייה בציבור ללכת עם מפלגות חדשות שמגיעות במומנטום חזק ועבר נקי וכמו שקאריק אמר, אחרי זה נעלמות. עבר "נקי" הוא לא רקורד שאפשר להסתמך עליו ולכן השטח מוכן לכך שתתאכזב. מילא עוד הייתה לו רשימה טובה של אנשי עשייה שאפשר היה להתרשם בה, אבל גם אין וגם הוא ביסס עצמו כמעומד בלתי נגיע במפלגה לא דמוקרטית שיצר. רוצה ללכת עם הטרנד? as you wish, אבל אל תגיד שלא הזהירו אותך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

10. Charlton Member

העבודה, רחוקים מלהיות מה שהיו פעם אבל מתחבר בעיניי הם באמת הרע במיעוטו.

11. Nitay a Member

לא כך הדבר.
    שלי יחימוביץ מחביאה את הדעות השמאלניות שלה? להפך!
    בכל ראיון היא מבהירה שהיא תומכת בכלכלה סוציאל-דמוקרטית,
    ושהיא רוצה לקיים פה מדינת רווחה.
    יש יותר שמאל מזה?
    נכון שבעניינים מדיניים היא כרגע לא הביעה עמדה חד משמעית.

אותו דבר בליכוד, רק ששם הקולות הולכים חזק ימינה.
    בשבועות האחרונים חברי הליכוד מביעים דעות ניציות,לכבוד הפריימריס הקרב ובא.
    הם יודעים שמי שידבר על פינוי ישובים ויציאה מהתנחלויות יקבל פחות קולות.

12. Nitay a Member

מה שכן, המפלגות תמיד ידברו בבחירות על "הדבר החם".
    בבחירות האלה זה הולך להיות נושא החרדים והמחאה החברתית

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בעיקרון אתה צודק, אבל אנחנו לא מדינה נורמלית, כאן שמאל-ימין אומר בעיקר (שלא לומר אך ורק) לגבי דעתך בענייני הסכסוך והבטחון. לפני כמה זמן הייתה תוכנית על אייל ברקוביץ', והוא אמר משהו כמו: "אני איש ימין, אבל אני בעד שלי יחימוביץ'...לא מעניין אותה ימין-שמאל, היא פה בשביל האנשים". סביר להניח שעל מצביעים מסוגו היא בונה.

14. אלי מתחן Member

כי לכל מי שהוא לא חדש יש עבר מלוכלך.
    קדימה היא מפלגה דמוקרטית חדשה, רמת הלכלוך שנמצאת שם היא מדהימה, ערים שלמות שיש בהן יותר מתפקדי קדימה מכאלה שמצביעים להם בבחירות. אולי עדיף מפלגה שלא מתלכלכת בפריימריז.

15. StevieG Member

היא הבהירה את דעותיה. היא הבהירה שהיא תכנס בכל מצב לקואליציה, והיא הבהירה שהיא בעד המשך הכיבוש. לא ברור לי איך היא טובה יותר מברק.

לגבי יאיר לפיד, מדובר בבן אדם שאמר שהוא יקבל כל מה שמערכת הביטחון אומרת לו לעשות. מדובר בבן אדם, שבנושא המרכזי שעליו הוא מתמודד, הוא בכלל מציע לתתת פטור מלא לחרדים מגיוס לצה"ל עד 5 שנים, שאחרי החמש שנים האלה, הפטור יחודש לעוד חמש שנים(כמו חוק טל). מה הוא בכלל מביא לפוליטיקה? איזה שיח? איזה רעיונות? חברתי? ממש לא. מדובר בקפיטליסט, שאני זוכר טור שלו בעיתון על זה שהוא רשם את עצמו בתור חברה בע"מ על מנת שהוא ישלם פחות מס למדינה. גיוס לצבא? מדובר בסמרטוט ששירת בבמחנה. מה הוא יודע על צה"ל כבר?

השיח הרדוד והמטופש שהוא מביא לפוליטיקה... הוא לא מועיל בכלום. הוא ביבי לעניים. אני מעדיף את ביבי על פניו, כי לפחות לביבי שי סוג של אידאולוגיה ברורה. כלומר, אני רואה את נתניהו, ואני יודע מה הוא רוצה, מה הדעה שלו. למפלגה של לפיד אין מצע, ואין לי שמץ של מושג בעד מה היא תהיה.