בחירות 2009: ניצחון דחוק לקדימה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏20/1/09.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קייזר- על תחילת דרכה של מרץ אני מסכים, אם כי כיום אני לא רואה את זה.
    הכתבה שהבאת מ 2002 מראה את מרץ ביחס למפלגות אחרות מסוימות וזה מעיד רק בגדול, באותה כתבה גם מצוין מי הייתה המחוקקת החברתית הפעילה ביותר (מחד"ש כמובן).
    אני מחפש חקיקות חדשות יותר כיום ולצערי אני לא מוצא, אולי מחוסר ידע שלי אני מודה, בשביל שאני אצביע לחבורת הבורגנים הליברלית הזאת אני אצטרך משהו יותר משכנע מחוקים שעברו לפני עשור וחצי.
    שכמובן גם עניין הזהות שדיברנו עליו מאוד מפריע לי (ההתנגדת לקשת המזרחית כדוגמא).

מצחיק אבל דווקא שר התקשורת מש"ס חוקק בכנסת האחרונה יותר חוקים מכל אחד אחר (ממה ששמתי לב) למען האזרח הקטן.

בכל מקרה תודה על התשובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

התגדות לקשת המזרחית?
    אתה יודע כמה מצביעי מרצ מזרחיים יש מאז שמרצ דאגה להם בחוק הדיור הציבורי? כאן
    גם יוסי שריד כשר חינוך עשה המון למען שכונות קשות בערים בארץ והביא המון תמיכה למרצ בכך.
    מרצ אהודה לא פחות בציבור המזרחי שהבינו כמה מרצ שם ובעיקר למענם.

הכנסת האחרונה הייתה קצת חלשה למרצ, אבל המגמה ברורה. כל כנסת מרצ היא המחוקקת המצטיינת.

רן כהן כבר לא פוליטקאי, אבל בכל זאת קרא כאן

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/09
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קייזר

את חוק הדיור הציבורי יזמה הקשת המזרחית ולא כמו שבויקיפדיה רומזים לך, מרץ אמנם תמכה בחוק ועזרה להעביר אותו עד לשימוש האנטידמוקרטי של ביבי בחוק ההסדרים אך זו לא הייתה יוזמה שלה. אי תמיכה בחוק הייתה מעמידה אותם באור קצת מגוחך לא? אבל "יפה" שהם לוקחים עליו קרדיט.
    שהקשת המזרחית הוקמה אנשי ה"שמאל" בישראל (העבודה ומרץ של היום תכלס) יצאו כנגדם בטענה שזה יפגע ויפצל את השמאל, כאילו רק לבורגנות "הלבנה" יש זכות להלחם למען חלשים.
    אותה גישה שגרמה לכך שהרבה בני מעמד נמוך מקבוצות חלשות יותר מהקבוצה ההגמונית נוטים להצביע לליכוד למרות דעותיו הליבראליות המובהקות.

יוסי שריד אדם יקר שאני מאוד מעריך וחבל לי שהוא עזב את מרץ והשאיר אותה בידיים של מי שמנהל אותה היום, את הכתבה על רן כהן אני אקרא יותר מאוחר.

אין לי את הנתונים שיש לך אבל אני לא בטוח שביחס לכמות הח"כים מרץ מחוקקת יותר מחד"ש, מה גם שיש חקיקות שלא בהכרח טובות כמו שהן נראות על הנייר (הפתיחה בשבת לדוגמא זה לא בהכרח טוב למעמד הפועלים והיוצר אלא יותר לבורגנים לדעתי).

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע מהיכן הבאת את הנתונים על זה שמזרחים התחילו להצביע למרצ בשנים האחרונות? הייתי שמח לראות איזשהו ביסוס סטטיסטי לכך...

ישנם חוקים שגם "מעמד הפועלים" (הלא ממש קיים בארצנו) וגם ה"בורגנים" יכולים ליהנות מהם וזה אחד מהם, אין צורך לצייר מלחמה והתנגשות אינטרסים בין השניים בכל מצב.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

צודק, נסחפתי , אם כי לא התכוונתי למעמד הפועלים אלא לאיש הפועל. בניגוד לבעל העסק שרוצה לפתוח בשבת או לאלו שעושים קניות בשבת שאני אקח ניחוש פרוע ולא מבוסס יותר מדי ואגיד שרובם מעמד בינוני.

מה גם שבדיון אנחנו מתעלמים מהאספקט היותר בעייתי בהתנהלות המפלגה, לפחות לדעתי, שזה ברמת הרשויות המקומיות. שם ההתנהלות האלטיסטית של מרץ (בהשוואה לליכוד לדוגמא) די בעייתית מבחינתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/1/09
  6. דנידין Member

התפתח כאן דיון מכובד וענייני, כל הכבוד.

הנושאים החברתיים הם הדברים הנוגעים לנו באמת. כאשר מדיניות החוץ גם ככה כמעט זהה ולא משנה כלום במציאות המחורבנת, הנושאים החברתיים הם אלמנט הצבעה מרכזי בבחירות.

sixtobastia ידידי, אני נהנה לדון איתך ואשמח לקרוא הסבר שלך לגבי מי תלחם על האזרח הקטן יותר ממרצ? במילים אחרות, למי אתה מצביע ולמה?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דנידין

כמו שרשמתי בהודעה הראשונה שלי בנושא אני אצביע ככל הנראה לחד"ש, זאת למרות שיש לי הרבה ביקורת על התנהלות התנועה ועל העומד בראשה, פשוט משום שאני מאמין שהיא תנשא את הדגל החברתי יותר מהשאר.

אני אומר ש"כנראה אני אצביע" כי יש מספר סוגיות שאני לא רואה עין בעין עם התנועה ולכן אני רוצה לדבר עם הנציגים או הפעילים של התנועה על מנת להבין בדיוק את עמדת המפלגה, היום עקב עבודה פיספסתי כנס שלהם בתל אביב אבל אני מקווה להגיע לאחר עוד לפני הבחירות.

לילה טוב, מקווה להמשיך את הדיון מחר.
    באותה נימה אני חייב לציין שזהו אכן כבוד לאייסוקר ולחברי הקהילה שניתן לנהל פה דיונים מכובדים וראויים גם בנושאים כאלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. דנידין Member

גם חד"ש זאת מפלגה בעיקר עם עבר, או יותר נכון אדייק ואומר - תמר ג'וזנסקי. אישה כה נלחמת למען צדק חברתי אין בעולם, אין.
    היא שווה קול בשביל מפלגה שלמה בכמות העשייה שלה ב 4 שנים.

אבל כיום לצערם של כולם (אתם מצטערים גם אם אתם לא יודעים את זה אפילו) היא לא חברת כנסת, הפסד ענקי, אך בכל זאת ממשיכה את העשייה החברתית בחזיתות אחרות ומבחירה אישית שלה.

בכל מקרה, כיום חד"ש לא מספקת את הסחורה, בעצם במילים אחרות למה שאמרת.

9. Riki Member

אני יבחר פעם נוספת בליברמן.

למה אני לא יצביע למרץ ? שורה תחתונה, זה מעורר הערכה שיש שמפלגה בכנסת שדואגת לאזרח ואני חושבת שזה מאוד חשוב, אבל לא החשבו ביותר. הבעיה בדבר שהם מפלגה ששוכחת לעיתים קרובות מה המיקום הגאוגרפי שלנו בעולם, ענייני בטחון ומדינה צריכים להיות בראש סדר העדיפויות ואין אף אדם במרץ שיכול לתת לי את הבטחון שיש מי שיגן עליי כאזרחית מפני איומים למינהם וזאת כתבתי בצורה הכי 'תכלסית' וברורה שיכולתי. שאותם אנשים סלע שאתה נורא נהלב לעודד את תרומת החברתית היו עושים איזו שהיא פעולה מדינית למען תושבי הדרום במקום לצאת בהצהרות נגד בתקשורת, אולי הייתי גם מזכה אותם בכבוד מצידי.
    הומנים עאלק, ורק בעאלק.

אותה בורות שאתה מתיימר לסלוד ממנה היא אותה אחת שאתה מציג כרגע בנושא, אתה שומע ליברמן ואתה נאטם. האם באמת ניפוחי המדיה גורמים לך להרגיש יותר נוח שאתה מביע הסתייגות מהמפעל החברתי שלו ודואג לצמצם את זה לכדי מינימום ? הייתי אומרת שיש לך איזה שהוא תסביך בנושא, אבל זה כבר שייך לדיון אחר וזמן אחר.
    האם המפלגה של ליברמן לא דאגה לקדם אינטרסים חברתיים ? פעלה למען האזרח ? האם לא התבטאה והייתה כנה בהקשר למצע הפוליטי שלה בענייני בטחון ? האם אתה יודע כמה המפלגה מעורבת בנושאי ארץ ישראל ושימור מקורות טבעי ?
    נכון, אתה לא יודע כי עובדה שאתה מבטל את כל זה על כלום.

כי אתה יודע מה, אולי באמת אתה צודק וההתבטאויות שלו בנוגע לשונאי ישראל ולסוכני טרור סמויים שנמצאים ביננו כולל עדויות זה חוצפה, איך הוא מאז להגן על היחוד שלנו כעם ומדינה שזה העובדה שאנחנו יהודים.
    בסנלג עממי " לאוכלי כאפות" כמוך הייתי מציעה לעשות בדיוק מה שעשית לעוף למדינה אחרת שבה הם מרגישים בנוח להיות ליברלים ולחזק בכך את האגו השברירי שלהם בכך שהם עושים טוב לאנושות, רק אל תשכח על מי הגישה הזאת דורכת על הדרך, בנו.. יהודים... ישראלי... בטח שמעת על זה פעם.

כי להיות חבר כנסת ערבי ולהטיף לנו מוסר בעוד טובחים בנו מידי יום ולקבל כסף על לחפור ולחפור ולחפור ולפעול מאחורי הגב בעצם לא מאחורי הג, בגלוי באותם מדינות שמוצהרות כאויביות נגדנו ולקדם אינטרסים של אחרים מתוך הכנסת שלנו !!!! ולפעול נגדנו, זה הרי לגיטימי מוסרי והגיוני. יחי הרציונל שבכך.

אתה מציג אותו כק'יצוני, בעוד שמדובר באדם משכיל שמדבר אך ורק לטובת המדינה ופועל כדי לקבל את זה.
    העובדה שאתה אומר שהוא לא עשה כלום, מזה לא עשה כלום ? מה אתה מצפה ממנו להתנהג כמו הסטיגמה שאתה נהנה לבנות בו ושיקח רובה וירסס את כל הערבים ?
    מדובר באדם שפועל בדרך דמוקרטית ולכן לכ כל מה שהוא מנסה לעשות עולה לאישור. אתה יודע... יש כזה דבר שנקרא כנסת וכו'
    בקיצר, אתה ליצן.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לפחות נסי להיות קצת מקורית, כי לדבר בצורה מכובדת כבר אין לי כאן ציפיות מאף אחד.

אני מצפה ממנו לעשות מה שאת מצפה שיעשה האדם בו את בוחרת וזה יקיים את ההבטחות שלו. יותר נכון, שיבטיח דברים שהוא יכול לקיים, כי אם הוא מבטיח הבטחות מרחיקות לכת בידיעה שאין סיכוי ליישם אותם, הרי שהוא ברברן שמנסה להרוויח קולות מאזרחים תמימים כדוגמתך. אי אפשר לשלול את האזרחויות של ערבי ישראל שלא משרתים בצבא כמו שאי אפשר לשלול את אלו החרדים שלא עושים זאת. למה הוא לא מזכיר את החרדים? כנראה זה קצת יקלקל לו ת'תכוניות.

הוא ישב בממשלה ואפילו לא ניסה, רק ניסה! לעשות מה שהוא הבטיח לך, ריקי. היינו, כנראה שהוא יודע שזה חסר סיכוי. או במילים אחרות, זה היה טוב לתעמולת הבחירות ואחרי הבחירות חוזרים למציאות.

אני אפילו לא מתחיל לדבר איתך אידיאולוגית, ימין או שמאל, לא מנסה לומר לך איך לחשוב, אבל יש לו מפלגה ריקה מאנשי עשייה והוא עוד יותר ריק מכולם. אם למשל אני הייתי ימני, הייתי בוחר באיחוד הלאומי. מפלגה ימנית שלא מציעה ומבטיחה שום הבטחות אנטי ערביות\גזעניות שאי אפשר לקיים כמו שעושה ליברמן. דיבור אל הבטן של אנשים זאת בהחלט שיטה, אבל מאכזב לראות שאנשים נופלים לזה (וגם סכנה כמובן שיש בעניין).

אם ימין אידיאולוגי, אז האיחוד הלאומי. בלי הבטחות מיותרות והצהרות שאי אפשר לעמוד מאחוריהן.

נ.ב. בנימה אישית, קצת דרך ארץ. בדיון הזה בניגוד לדיון המצב הביטחוני, אנשים מדברים כאן בכבוד אחד לשני בלי מילות גנאי מזה 3 עמודים. זה לא מעט ומאוד מתאים לדרך הישר של אייסוקר. אנא ממך, מדבר אליך כאל בוגרת, תשמרי על המצב הקיים.
    תודה.

11. Riki Member

בוא נתחיל מזה שאתה לא מחנך אותי, לכתוב לך תגובה אישית על גביי הפורום כקונטרה לדבריך זה לא פגיעה. לא קיללתי, ולא דיברתי בצורה מילולית גסה וחריפה.
    במידה ולך יש בעיה להתמודד עם מחאה על תוכן השווא שאתה מציג פה והלצה לנוכח העובדה שאתה גורם לי לצחקק, זה לא בעיה שלי. אז אל תדבר אליי כאילו אני ילדה קטנה שצריכה לבלום את הפה שלה.
    בהקשר האחר של דבריך, אני יגיב שאני יחזור הביתה.
    במידה ו'אוכל כאפות' פגע ברגשותיך הרבה לי להתנצל על גבי הפורום באופן אישי, שחס וחלילה לא תיפגע לי.

12. Mark Hughes Member

מה הבעיה במצע של מרצ? שום שמאל קיצוני, מפלגת שמאל כמו שמפלגת שמאל צריכה להיות בישראל. כלכלית, חברתית, מדינית, ביטחונית.

13. צחי לייבמן Member

איזה דבר ביטחוני יש במרצ?

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הבעיה,שהם לא ריאלים ובמשך שנים על גבי שנים הם לא הבינו מול מה אנחנו מתמודדים ועדיין לא מבינים(למרות שלאט לאט הם קצת פחות גרועים).

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זאת שפת רחוב. כמובן שמותר לך לדבר כאן בפורום כך ולחנך אותך אני גם לא מנסה.
    אני לא מבין מאיפה זה מגיע, כאילו שאי פעם התייחסתי להודעות שלך בצורה כזאת, אולי בגלל שאני חושב אחרת (שמאלני?) או אולי זאת תגובה בקשר למשהו שאמרתי בעבר?, אז סליחה מראש.

אשמח להתייחסות רצינית ומכובדת להודעה כמו שהבטחת ברגע שתחזרי הבייתה.