בחירות 2009: ניצחון דחוק לקדימה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏20/1/09.

1. אלי מתחן Member

מה הוא אומר שאתה כל יוצא נגדו?
    יש לו תדמית של קיצוני, בפועל, הוא הרבה פחות קיצוני מהאיחוד הלאומי.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

רוב חבריי הפלשתינאים/ערבים מצביעים למרץ או לעבודה דווקא, אני אישית חושב שזה מגוחך בשבילהם, או כל מיעוט מקופח, להצביע לכביכול שמאל הזה שרובו מורכב מהנאו ליברלים. מבחינה חברתית מרץ, למרות הרטוריקה, שווה לכל מפלגת מרכז.

אבל זו רק דעתי

3. צחי לייבמן Member

אותי הוא קנה.. מה רע בזה?

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפעמים זה בגלל שיש שם איזה ערבי בתוך המפלגה אז כל המשפחה חברים וכו' מצביעים לו .

אני אישית גם חושב כמוך שכמיעוט חייבים כולנו להצביע שיהיו כמה שיותר ערבים שייצגו אותי ואת הדעות שלי כי רק הם מרגישים את מה שאני מרגיש,

כמו שלדעתי צריכה להיות מפלגה לאתיופים שתייצג אותם כי גם הם מאוד מקופחים וסובלים מאותה גזענות

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חבריי לא מצביעים לבל"ד ורע"ם תע"ל כי הם לא חושבים שטיבי ושאר החברים שם דואגים לאינטרסים שלהם, לחד"ש הם לא מצביעים כי הם נרתעים מהתדמית הקומוניסטית וההתנהלות של המפלגה.

לצערי לרוב הם אכן מצביעים על סמך הבטחות שהמפלגות הגדולות נותנות "לנציג" המקומי של החמולה בפוליטיקה כמו שציינת.

מסכים איתך שלעניין היצוג יש חשיבות גדולה, למרות שלא כולם רואים זאת כך.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ת'אמת שאני לא ממש מבין מדוע ערביי ישראל בכלל טורחים להצביע לבלד או לתעל. שתי המפלגות האלה עוסקות רוב היום בלגנות את מדינת ישראל, לדבר על הפלסטינאים ועל מצבם הרע. לערביי ישראל הם בכלל לא דואגים ולראייה מספר החוקים המועט שהם מעבירים בכנסת מידי קדנציה (שלא תתלוננו יש ביכולתן להעביר חוקים שהם רוצים).

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/09
  7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תכלס,מרץ הכי נורמאלית לערבים,יש הרבה יותר סיכוי שהם יעזרו לערבים הישראלים וערבים בכלל מאשר אנשים כמו אחמד טיבי שהם אנטי-ישראלים.
    אמיר91,איך אתה יכול לתמוך באחמד טיבי?הבנאדם חוץ מלמצוא מימון לאיצדטיון של בני סכנין לא עשה כלום לטובת הערבים הישראלים ורק מגנה כל הזמן כל דבר שקשור למדינה.

סלע,אני לא מאמין לאף אחד,אבל אני בוחר בקול הכי שפוי וזה הקול של ליברמן,הוא היחיד שמביט קצת מעבר לחמא"ס וקולט שהבעיה העיקרית זה איראן שמממנת ועוזרת לחיזבאללה ולחמא"ס ולכל הטרוריסטים.
    הוא היחיד שסוף סוף נכנס ב"חברי הכנסת" הערבים שהם בעצם סוס טרויאני.

גם על אריאל שרון אמרו שהוא קיצוני ובלה בלה בלה ובסוף מה שקרה שהוא לא היה כזה קיצוני,גם ליברמן לא כזה קיצוני כמו שעושים אותו.

אגב,טלאב אה-סנע ירד על ליברמן שהוא עולה חדש ואז אמר לו שהוא גזען,ממש דוגמא למופת.

גם המפלגות הערביות לא,להגיד ישראל זה רע זה לא באמת מצע נורמאלי והם במשך שנים לא עושות כלום
    עם זה שהם בכנסת חוץ מלברבר..

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מרץ יעזרו לערבים ? חזון אחרית הימים מבחינתי...

מה המצע החברתי של ליברמן ? אני שואל כי באמת שלא ראיתי התייחסות לנושא.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זיו, אפילו ימנים ממך כאן הודו על דפי הפורום שמרצ היא מפלגה חברתית שבאמת פועלת בעזרה לחלשים ובעיות היום יום במדינה. מפלגה איכפתית אמיתית.
    קצת גדול עליך כנראה להודות בזה.

להגיד שהם רק מברברים מראה על בורות מצדך. אין לך מושג איזה חוקים חוקקו ומחוקקים מרצ למענך, למען האזרח הקטן.

ת'יודע מה, עזוב. תמשיך להלל את ליברמן שבכל שנותיו כחבר כנסת לא עשה כלום חוץ מלהפעיל את שרירי הפה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קייזר - אני אשמח לשמוע על החוקים שמרץ העבירה למען "האזרח הקטן"

כמו כן את הנימוקים שלהם להתנגדות ההתחלתית ל"קשת המזרחית"...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/1/09
  11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע,לפני שאתה תוקף תקרא טוב,אני דיברתי על המפלגות הערביות ולא על מרץ.
    מרץ מבחינה חברתית בסדר גמור,אבל הם קיצוניים לכיוון השמאל ובגלל זה אסור לבחור בהם.

12. ACBenb Member

מרצ לא כאלה קיצונים כמו שכולם חושבים, הם לא מתאפיינים במה שמתאפיין השמאל הרדיקלי בישראל. הם שמאלנים, אך לא קיצונים.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ד"א יש מצב שש"ס הפעם יפלו עם המנדטים?יחסית לבחירות בדרך כלל הפעם אצלהם מאוד שקט,או שאני טועה?

14. SkiMan Member

הייתי מצביע למרץ אילולא הדעות המדיניות-בטחוניות ההזויות שלהם.
    כל פעם שאני שומע אותם מתבטאים בנושאים מדיניים-ביטחוניים אני נזכר למה אני לעולם לא אצביע להם.
    מעבר לכך בנושאים חברתיים הם עושים עבודת קודש, אבל שוב, הנושאים המדיניים-ביטחוניים מונעים ממני להצביע להם.

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

סתם דוגמא ישנה, אבל זה כל כנסת אותו הדבר
    http://news.walla.co.il/?w=/0/306673

מרצ היא תמיד המפלגה החברתית שמעבירה הכי הרבה חוקים חברתיים בכנסת בפער משאר המפלגות ששמות זין על האזרח.

החוקים היותר חשובים שמרצ חוקקו היו:

1. חוק יסוד כבוד האדם וחירותו כאן

2. חוק יסוד חופש העיסוקכאן

בעצם ב 2 חוקים אלו מרצ החלו את המהפכה החברתית בישראל. לעובדים בקושי היו זכויות לפני מרצ הגדולה של 92. אבל אז הגיעה השינוי. מפלגה חברתית שנלחמת למען האזרח ולמען חוקה. כמובן שלהיות במיעוט מאוד מגביל, במיוחד שיש ש"ס, לכן חוק יסוד חופש הדת נכשל כל פעם מחדש. אבל חוק קבורה אזרחית למשל או קניונים בשבת, אלו פריצות בחוק שמרצ דאגה למצוא ועוזרת לאזרח החילוני בצורה חוקית וללא כל ניסיון לייצר שנאה למפלגות חרדיות כמו ששינוי עשו. המטרה היא מאבק לטובת האזרח החילוני והאזרח החלש ולא נגד אף אחד.