בחירות 2008 לנשיאות ארה"ב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏4/1/08.

1. T0XiN Member

זה ממש לא קשור לדמוקרטים ורפובליקנים.
    בדרך כלל הרפובליקנים יותר תומכים בנו מאשר הדמוקרטים.
    היום יש את ג'וליאני והאקבי שהצהירו שהם תומכים בנו לעומת הילרי שהיא לא מי יודע מה בעדנו ואובמה יש לו עבר מוסלמי אז אני לא ממש סומך עליו...

2. קלייברט Member

בוש רפובליקני, קלינטון דמוקרטי, אבא של בוש גם היה רפובליקני, ולפניו רייגן גם הוא היה רפובליקני.

בסנאט יש 100 חברים.

3. בית"רי מלידה Member

קלינטון היה דמוקרטי, שני הבושים רפובליקנים, גם רונלד ריגן עליו השלום.

הרפובליקנים נחשבים יותר שמרנים: נגד הומואים, נגד הפלות, וכדומה. הדמוקרטים נחשבים יותר ליברלים.

עד כמה שאני זוכר, הנשיאים הרפובליקנים היו יותר טובים לישראל, וקלינטון היה די חריג ( אולי השפעה של היהודיה הפולניה מיס לווינסקי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ).

בין הנשיאים שהיו די עוינים לישראל וסירבו למכור לנו נשק, נימנו קנדי ואייזנהאואר - הראשון היה דמוקרט, השני רפובליקני.

מי שסיפק את מטוסי הסקייהוק הראשונים לישראל היה ניקסון R ( אתם כבר מבינים את הקיצורים לבד, נכון? ), אבל אושרו בעצם על ידי גונסון D בסוף כהונתו

היהודים היו מצביעים באופן מסורתי ברובם לדמוקרטים, אבל בשנים האחרונות המגמה התהפכה.

4. Tony Adams Member

אייזנהאואר כן מכר נשק לישראל, אבל הוא עשה זאת דרך גרמניה.

5. spurs229 Member

בבחירות הקרובות כנראה שייבחר דמוקרט ולא רפובליקן. האמריקאים עייפים מהקרבות במזה"ת והמדיניות של בוש והם יתנקמו במפלגה שלו בגלל זה. השאלה היא רק איזה דמוקרט?
    התועלת לאמריקה לא ממש מעניינת אותי, כל עוד הנשיא לא מרסק לגמרי את המדינה; אכפת לי מה תהיה ההשפעה על ישראל והאיזור.
    או'במה נראה כרגע הכי גרוע לנו מבין שלושת הדמוקרטים המובילים (הוא, הילארי ואדוארדס).
    אין לי מושג לגבי האחרים אבל אני מעריך שמי שייבחר בסוף הוא דווקא המועמד לסגן הנשיא לשעבר, אדוארדס.

6. קלייברט Member

הגיוני לחשוב כך, בגלל שהמועמדים האחרים הם שחור ואישה, אבל לא נראה לי שאדוארדס יבחר. אני בכל זאת מאמין שקלינטון או אובאמה יבחרו כמועמד הדמוקרטי, מה שיביא לבחירתו של עוד נשיא רפובליקני, בתקווה ג'וליאני או מקיין.

7. בית"רי מלידה Member

ממש: טנקים מיושנים מעודפי מלחמת העולם הישנה, ושאר שטויות.

את הבקשות לנשק מודרני הוא דחה. הוא היה שונא יהודים מובהק, בדיוק כמו קנדי.

הראשון שממש היה בסדר היה ניקסון המושחת, ריגן, ובמיוחד הבוש הנוכחי, אולי בגלל שהמאפיה היהודית היתה חלק לא קטן במשרד ההגנה.

8. Gass12 Member

לבקשתך ..הייתי שקוע בשנת צהריים אבל מוטב מאוחר.
    הרשות המחוקקת=(כמו הכנסת בישראל) מורכבת משני בתי נבחרים הסנאט שבו מכהנים 2 סנאטורים
    מכל מדינה(50 מדינות בעלות זכות לשלוח סנאטורים לסנאט בארה"ב)וסה"כ 100 סנאטורים.
    סנאטור נבחר לתקופה של 6 שנים.
    והקונגרס שבו מכהנים נבחרים על פי גודל המחוז שממנו באו.
    בסה"כ 435 חברי קונגרס והם נבחרים לתקופה של שנתיים. לארה"ב יש חוקה וכל העסק מתנהל
    בכפוף ועל פי החוקה.. מפעם לפעם מוסיפים תיקונים לחוקה.

הרשות המבצעת=
    בתאכלס הנשיא עומד בראש הרשות המבצעת גם הוא כפוף לחוקה אבל עם בחירתו הוא מתמנה
    כמעט לסופרמן . מעצם בחירתו הוא משמש ראש המדינה,ראש הצבא וראש הדיפלומטיה
    .לנשיא יש גם סמכויות בענייני חקיקה ויש בידו את היכולת להטיל וטו.
    .הנשיא ממנה לצידו את הקבינט שלו (ממשלה אצלנו) אלו על קצה המזלג .. הנפשות הפועלות.

ועכשיו כמה מילים על איך נבחר הנשיא:פה קורה דבר מוזר העם בוחר את הנשיא ואת סגנו הלכה למעשה
    אבל באופן פורמלי זה לא ככה!! העם בוחר אלקטורים והאלקטורים בוחרים את הנשיא.
    ככה שתאכלס כשאזרח בא לקלפי.. הוא בוחר אלקטור מטעמו.
    מספר האלקטורים הנבחרים משתנה בהתאם לגודל כל מדינה .כיום הוא עומד על בערך 540 אלקטורים
    בתאכלס לישורת האחרונה מגיעים רק שני מועמדים. האחד מטעם המפלגה הרפובליקנית.(המועמד הנבחר)
    והשני מטעם המפלגה הדמוקרטית.(המועמד הנבחר)
    ולכן על מנת להיות המועמד הנבחר של המפלגה שלך (רפובליקני או דמוקרטי)
    מתקיימות בחירות מקדימות (פריימריז) וזה מה שקורה היום בארה"ב.

מקווה שעזרתי.

9. ACBenb Member

עזרת לי מאוד בתגובה שלך, תודה רבה!
    עכשיו, הפריימריז האלה קובעים מי השניים (אחד מכל מפלגה) שינסו להיבחר לנשיאות? וכרגע זה האובמה הזה והאשה שדיברו עליה בתחילת האשכול?

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

על הנשיאים ה"טובים" נמנים גם טרומן - המנהיג הראשון שהכיר במדינה הזאת ולינדון ג'ונסון. שניהם דמוקרטים. ניקסון היה גרוע מאייזנהואר, הוא היה הבובה הראשונה של איילי הנפט בתולדות ארה"ב.

זה לא כזה מדוייק הקטע של היחס לישראל, כי בסה"כ יש דוגמאות לכאן ולכאן, בוש הבן הרבפובליקני עשה לישראל יותר נזק מכל הדמוקרטים ביחד. לכן לא צריך לבסס את ההעדפה על עצם המחנה אליו משתייך המועמד.

מה שכן, אובמה זה משהו חסר תקדים, שחור, ולפי השם אני מנחש עם שורשים מוסלמיים, אלו דברים שתמיד ידליקו נורה אדומה פה.

Benb - הפריימריס יקבעו מי יהיה הנציג של כל מפלגה. האישה זאת הילארי קלינטון, אישתו של ביל שהיה נשיא בעצמו. היא כרגע שלישית אצל הדמוקרטים, אובמה הוא הראשון והוא כרגע הנציג אבל יש עוד מספיק זמן להכל להתהפך. הנציג של הרפובליקנים כרגע, הוא מייק האקבי, אבל גם זה צפוי להשתנות כי ג'ון מקיין ורודי ג'וליאני נחשבים לפופולריים יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/08
  11. Gass12 Member

ברק אובאמה והילרי קלינטון נמנים על המפלגה הדמוקרטית ואם אינני טועה יש 3 מתמודדים מטעם הדמוקרטים למשרת המועמד המוביל שלהם ואותו כנ"ל בקרב הרפובליקנים (שם מתמודד ג'וליאני)
    בתום המערכה יהיה רק מועמד אחד מטעם כל מפלגה . בכיף.. שמחתי לעזור (חכה חכה עוד אבקש ממך פעם הסבר על משהו שאינני מבין בו :)

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/08
  12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, לגבי אובמה לפחות מסתבר שהקשר שלו לאיסלאם לא כזה חזק כמו שהשם (ובמיוחד השם האמצעי - חוסיין) מרמזים. הוא בן של מהגר קני (מאיזה שבט עם דת משלו בכלל) ואמריקאית, כל הקשר לאיסלאם התחיל והסתיים בשנות הילדות כשהוא התגורר במשך 5 שנים באינדונזיה.

מרגיע, אבל כמו שאמרתי, תמיד יהיו לנו נורות אדומות, עם כל הגזענות שבכך.

13. Chievo Member

הוא לא מוסלמי אבל למרות הכל, רק השם המוסלמי שלו "חוסין" יספיק כדי להשפיע.

14. בית"רי מלידה Member

חוסיין...אללה ירחמו, ואלמנתו נראתה הרבה יותר טוב מאשתו של אובאמה.

סקר בניו המפשייר:אובאמה הולך להביס את הילארי

:aaarofl:

15. דנידין Member

העיקר שג'וליאני מקבל בראש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx