בחירות בעוד שלושה חודשים - למי מצביעים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Kgt1, ‏5/11/02.

1. AFC Member

את הטוב נקבל מאת ה' אבל את הרע לא נקבל?

מה שאמר איוב לפני כמה אלפי שנים, נכון גם היום.
    זה שלבית"ר יש קהל גדול הופך הרבה משחקים לחוויה. זה גם כיף לעלות לירושלים בשבת לקראת משחק ולראות מאות מכוניות מקושטות בצעיפים ודגלים וצופרות את הצפירה המסורתית שלנו. זה כיף להיות חלק מעשרת אלפים איש שגועשים ביציע אחרי שער של הקבוצה שלנו. יש כוח גדול בחווית ההמון.

אלא שכדי ליצור קהל כזה גדול, אי אפשר להסתפק בבוגרי מכון וייצמן למדע ובחיילי מילואים של סיירת מטכ"ל. קהל גדול, כמו צבא גדול, מורכב מהרבה חיילים קטנים שחלקם, בשפה לא עדינה, הם בשר תותחים. מר לירן הוא דוגמא קלאסית - טיפש המוני שנידון כבר בגילו הצעיר לחיים של דלות רוחנית. אנשים כמוהו הם חומר גלם למלחמות, מסעות בחירות או כל דבר אחר שמצריך רגליים רוקעות, פה צורח, שתי ידיים מתנופפות ומעט מאוד פעילות בין האוזניים. החיבור של אדם נחות כזה עם מקלדת נראה מוזר, אבל זו הדמוקרטיה הנהדרת והמתסכלת של האינטרנט. אני חושב שלא היה מקום לפרסם את ההודעה הטפשית הזאת על הפלשטינים, כי אין הרבה הדר בחשיפת טפשותם של אחרים. זה אמנם משעשע לראות בחור שלא מסוגל להשלים משפט תקני בשפת האם שלו, מתהדר בתואר ימני, אבל בסופו של דבר, לצחוק עליו זה כמו ללעוג לעוניו של קבצן או למחלתו של מצורע. הוא לא בחר להיות טיפש ובור - זו מכה שהגורל הנחית עליו ועל משפחתו.

ברצוני להבהיר כמה דברים - אני לא הצבעתי מעולם למרץ ואני לא סובל את המפלגה הזאת, אבל באמת, לירן, הנאצים התבססו על אותם עקרונות כמו שלך - חצי מהעם הזה מחבלים ושונאי ישראל - להרוג את כולם. הם בני אדם בדיוק כמונו, והסטייה שלך כבר עברה מזמן את תחום ה"דעה אישית".

2. לירן-ביתר Member

זאת הדעה שלי וממש לא אכפת לי שהיא לא מוצאת חן בעיניך. אתה שמאלני קיצוני שאוהב את
    הפלשתנאים למרות הפיגועים. ואם אתה רוצה אז תגיד שאתה שהפלשתינאים הזונות הם בדיוק
    כמוך. אבל אל תגיד: "הם בני אדם בדיוק כמונו" כי זה שאתה כמו הפלשתינאים המזדיינים לא
    אומר שכולם ככה.

3. green-ape Member

חחחחחחחחח , לסמוך על הכלב הזה שפירק ממשלה בגלל אינטרסים פוליטיים מחורבנים?!?!
    זו טעות אם פואד יבחר בכלל להנהיג את המערך.

4. Julian Joachim Member

אני לא אשטח את כל האידאולוגיה הפוליטית-חברתית שלי פה (אולי בהזדמנות, לא עכשיו).

אבל, אני אגיד לכם מה לדעתי יקרה בבחירות הללו.

העבודה/ישראל אחת הולכים להתפרק סופית בבחירות האלה. במיוחד כשמר "אני מפרק את הממשלה כי היא לא בסדר (ואני אינטרסנט מושחת" עומד בראשה.

ש"ס הולכים להחלש, אבל לא בגלל שאנשים כועסים עליהם (בינינו, כל מי שמצביע להם עושה את זה כי הם עוזרים לו, והם ימשיכו לעזור לו). הסיבה שש"ס יירדו היא פשוטה מאוד. בלי אריה דרעי אין להם מנהיג אמיתי למפלגה, ובטוח לא אחד כריזמטי.

מרצ אני מאמין, יקבלו את המכה הסופית בבחירות האלו, ויקטנו מאוד (בבקשה אלוהים!). שריד איבד כל קשר עם המציאות, וממשיך להלל את מיסטר ערפאת גם אחרי פיגועים המוניים ("הוא הברירה הטבעית, כל אופציה אחרת גרועה יותר").

האיחוד הלאומי - ישראל ביתנו יתחזקו, יקבלו המון קולות של עולים ושל אנשים שרוצים לרצוח את כל הערבים (לירן למשל). אני צופה הפיכה שלהם לגורם השלישי בגודלו בכנסת, על חשבון ש"ס.

שינוי לא יתחזקו. אני מצטער, אבל אני חושב שבמצב הבטחוני, הצבעה למפלגה עם אידאולוגיה חברתית ותו לא, היא חוסר אחריות. לדעתי, רוב הציבור יסכים איתי, ושינוי תישאר מפלגה בינונית בגודלה.

מפד"ל לא בדיוק עשו כלום בקדנציה הזו, והדרך היחידה שבה לא יאבדו מנדטים לאיחוד הלאומי היא קמפיין מוצלח במיוחד שבו אפי איתם יקרא להרג כל הערבים ויצדד בהתנחלויות בלי סוף.

יהדות התורה פשוט מאוד גאונים. הם יישארו בגודל הנוכחי, כי קהל המאמינים לא יילך לשום מקום, ולדעתי יהוו את הגורם המשלים לכל ממשלה שתקום לאחר הבחירות.

הליכוד יצמחו ל30+ מנדטים, ויהפכו למפלגה הגדולה בכנסת, כשלא ברור מי תהיה לשון המאזניים בצד השני...

בקיצור, איך שאני רואה את זה, אחרי הבחירות המצב יהיה בערך ככה:
    הליכוד - 38 מנדטים.
    העבודה - 18 מנדטים.
    האיחוד הלאומי ישראל ביתנו - 15 מנדטים.
    ש"ס - 12 מנדטים.
    מרצ - 5 מנדטים.
    שינוי - 7 מנדטים.
    המפד"ל - 6 מנדטים.
    יהדות התורה - 6 מנדטים.
    10 מנדטים למפלגות הערביות...
    וההפתעה הגדולה הרב בא-גד ומפלגתו יזכו בכשלושה מנדטים (טוב, אשליות...).

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יפה... טוב לראות שיש פה אנשים שמעדיפים את שינוי כי אני גם ורוב המקומות שהבעתי את דעתי לא אהבו שם את טומי לפיד.

אבל צריך מישהו שיהיה נגד ש"ס שמשתלטים לנו על המדינה ורק טומי יכול.

סוף סוף אני יכול להצביע ואני יצביע לשינוי ולנציג הליכוד.

6. Julian Joachim Member

לירן...

אלו בחירות לא ישירות...
    יענו בוחרים רק מפלגות...

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

צודק, טעות שלי.

8. Fernando Cavenaghi Member

הליכוד לא מבינים שטומי הוא די ימני ושונא ערבים לא קטן, אז הם לא יצרפו אותו לקואליציה אלא רק את ש"ס

9. Ilan Member

פולדש... אני ממש לא מסכים איתך...
    מרצ לא יתחלשו בכלל, להפך הם ישמרו על עצמם אם לא יתחזקו- אתה לא מבין שיש אנשים כמו אבא שלי, שנמאס להם ממלפגת העבודה, אז הם עוברים למרצ?... בכלל מרצ היא אלטרנטיבה למפלגת העבודה... ושמפלגת העבודה במצב כ"כ גרוע יעברו הרבה שמאלניים אלייה...

שינוי- יתחזקו, לדעתי בבחירות האלה יהיה להם כ11 מנדטים... כמעט פי שתיים... מה לעשות, החילוניים לא טיפשים- ואיך טומי לפיד אומר: על כל 1 שקל שילד חילוני מקבל- ילד חרדי מקבל 1.4 שקל... שזה אבסורד...
    תחשבו- הדוגמא הכי טובה... ילדים חרדים לומדים בכיתות גדולות- עם 20 ילד בכל כיתה, בעוד אנחנו לומדים בכיתות של כ40 ילד... זה ממש חוצפה, וזה נמאס...
    עוד דבר זה שנמאס מהסחטנות שלהם, ומאי- שירותם בצבא.....
    בקיצור הם נמאסו ושינוי תגדל...

בקשר לישראל ביתינו- לצערי יש הרבה אנשים לא חכמים במיוחד שתומכים במפלגה הכי מטומטמת שיש, תסלחו לי, אבל אני למפלגה של ליברמן לא יצביע בחיים, פשוט זאתי מפלגה שהמצה שלה זה להרוג ערבים... עדיף כבר איזה פנינה רוזנבלום או עלה ירוק......!

וזהו,
    רוב האנשים שלנו במדינה טיפשים והימין ישאר בשלטון... חבל...

10. green-ape Member

מה רע בלהרוג ערבים?

11. ג'רי בית הלוי Member

זה גם מה שהנאצים שאלו את עצמן.
    "מה רע בלהרוג יהודים?"

12. ג'רי בית הלוי Member

שינוי לא יתחזקו(וזה חבל מאוד) משתי סיבות:
    1. הבחירה הישירה בוטלה, ואנשים מעדיפים להצביע למפלגות בעלות מצע גדול יותר, ולא רק חברתי, מה שאומר שהליכוד והעבודה יתחזקו.
    2.הרבה אנשים מסתמכים על מערכת החינוך הזולה (תרתי משמע) של ש"ס, והם פשוט לא מבינים שאם המערכת הנצלנית הזאת תועף, תבוא מערכת באותה מחירים, אבל הרבה יותר טובה.

13. AFC Member

אין מה לעשות, יש פה כמה ימנים קיצונים, שמזכירים בדיעותיהם את יגאל עמיר והיטלר.

מובן שתגובה כל כך חכמה כמו "מה רע בלהרוג ערבים?" לא ראויה להתייחסות, זה החינוך שלו וצריך להאשים את הוריו שמביאים לו כאלה רעיונות.

אני מרוצה מאד ש"שינוי" מובילה בסקר. חבר'ה, אין מה לעשות, אבל כרגע למי יש לנו להצביע? למפלגה הפאשיסטית של ליברמן? לעבודה שכבר אין לה מנהיג כמו רבין? לליכוד שהביא אותנו למצב הזה? לש"ס (ומי שיצביע חוטף כדור לראש)?

אני רק רואה מפלגה אחת שראויה להצבעה. חבר'ה, אני יודע שהמצב הבטחוני בשפל, אבל קודם כל צריך לפתור את הבעיות מבפנים. מליארדי דולרים נשפכים על החרדים שלא מוצאים עבודה, בעוד 1 מתוך 5 אזרחים מרוויח פחות מ2000 שקל בחודש וכמעט מליון ילדים עניים. כל יום מפוטרים אנשים, קיצוצים - מה יהיה? יש לנו מליארדי דולרים שמתבזבזים על מערכת החינוך החרדית, על האנשים ללא עבודה, הכסף שלא נכנס כי הם לא משלמים מס הכנסה - כל זה יכול לבוא לאנשים שבאמת זקוקים לזה. תרצו או לא, שינוי היחידה שיכולה לעשות את זה, ואי אפשר לסיים את המצב שאנחנו בו ללא כסף. תצביעו לשינוי, אני מתחנן.

14. ג'רי בית הלוי Member

אין לך מה להתחנן, כי אני לא חושב ישש פה יותר מ-10 אנשים שיכולים להצביע.

וגם, כל החכמים שלא מבינים מה רע בלהרוג ערבים, אתם הרי לא באמת חושבים את זה, אתם ס"הכ אנשים קטנים וחסרי דעה, שכמו כל הישראלים חולים במחלת העדר. מספיק שמישהו אחד אומר משהו, אתם ישר נתפסים לדעה שלו, ומקצינים אותה. אפי איתם הוא אולי פאשיסט מגעיל, אבל לפחות יש לו דעה משל עצמו.

15. לירן-ביתר Member

לצערי יש הרבה אנשים לא חכמים במיוחד, שתומכים במרץ, מפלגה שמאלנית קיצונית הכי
    מטומטמת שיש, למרות כל הפיגועים של הפלשתינאים. תסלחו לי, אבל אני למפלגה של שריד לא יצביע בחיים.