בורוסיה דורטמונד 2016/2017 :: העולם שייך לצעירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י VAR, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יושב לי בראש כבר כמה זמן ולאור התגובות אחרי המשחק בשבת זה עוד יותר התחזק אצלי.
    קראתי פה שנכתב שטוכל יהיר. אני לא חושב שהוא יהיר. אני חושב שהוא לא בדיוק יודע מה הוא רוצה או צריך והוא קצת איבד את הדרך.
    מסע הקניות של דורטמונד היה ענק במונחים של המועדון. אבל אני לגמרי לא בטוח שהוא היה נכון או חכם.
    לטעמי נקנו יותר מידי שחקנים שלא ברור בשביל מה צריך אותם ואיך אפשר לתמרן איתם וביניהם. במיוחד לאור מה שכבר יש בקבוצה. אני חושש ששמו יותר מידי דגש על החלק ההתקפי בלי יותר מידי תכנון ובלי לתת את הדעת לחלק האחורי.
    בחלק הקדמי יש את רוייס, קגאווה, אובמייאנג, ראמוס, ובמידה מסויימת קאסטרו ושאהין. עליהם התווספו, מור, דמבאלה, גצה, שורלה. בעצם בין 8 ל - 10 שחקני התקפה כשבמקרה הטוב משחקים 4.
    מצד שני, בלמים יש שניים נורמאליים ואף מחליף אחד רציני. טוב, אולי גינטר. מגינים? גם לא להיט גדול. אף גרזן אחד אמיתי מאחורה.
    מאוד מסקרן אותי לראות איך טוכל יוכל לתמרן בין החבר'ה האלה ואיך הוא ישחק איתם.

2. VAR Member

Froher BVB Tag;)

3. AS R Member

משחק שהיה צריך להיגמר ב 4-4 נגמר בתוצאה מוחצת. במשחק חצי שעה דורטמונד הייתה בפאניקה מוחלטת בהגנה, עד שמשום מקום הגיע השער השלישי שגמר את המשחק.
    וייגל במשחק הכי גרוע שלו מאז שאני זוכר אותו, פוליסיץ' לא נראה קשור לקבוצה ושכחתי שגצה היה היום על המגרש.

מצד שני, בורקי נתן משחק פשוט ענק. הניצחון רשום קודם כל על שמו.
    גריירו מצויין, יש לו טכניקה וחכמת משחק מעולה, וקאסטרו ממשיך לתת מספרים עם שני בישולים שקטים מהספסל.

4. VAR Member

אפשר לתת לשחקן את תואר איש המשחק גם אם הוא שיחק מחצית אחת? כי אם כן אז גונזלו קסטרו. שני האנשים שהיו הכי חסרים לי בפתיחת העונה הם קסטרו ואובמיאנג, האחד עם 2 בישולים (אחד היה צריך להיפסל, אבל עדיין כל הכבוד לו על חוסר האנוכיות. מקווה שדמבלה ילמד להתמקם נכון יותר בעתיד כי אם השער היה נפסל לא בטוח שאנחנו מנצחים כאן בכלל) והשני עם שני כיבושים.

למרות התוצאה צריך לתת את הדעת על הדקות שבין השער השני לשלישי. היינו קטסטרופה, פאניקה מוחלטת והשער היה באוויר ואכן הגיע. ואיך לא, מצד שמאל. כמו כל התקפה מסוכנת ליד השער שלנו. שמלצר מסתמן כאייל משומר של דורטמונד, אני מקווה שטוכל מתכוון להחליף אותו באריק דורם כשזה יחזור מפציעה, אי אפשר להמשיך איתו. למזלנו שיחקנו נגד הקבוצה אולי הכי חסרת אופי באירופה יחד עם רומא וארסנל שעשתה הכל כדי שנצא עם ניצחון משכנע.

גררו ממשיך להיות האטרקציה הכי גדולה בקבוצה כרגע.

ובורקי, לראשונה העונה היה עסוק בהרבה חלקים של המשחק והוא החזיק אותנו בדקות שוולפסבורג לחצה.

5. Raulito Madridista

למי שפיספס - דור הופמן על ילד הפלא של בורוסיה דורטמונד - כריסטיאן פוליסיץ' בן ה-18 שמצית את הדימיון בקבוצה של טוכל.

http://www.israelhayom.co.il/sites/default/files/styles/566x349/public/images/articles/2016/09/20/14743739855669_b.Xxx

כמו בכל תחום בתרבות החיים שלהם, גם בכדורגל האמריקנים נוטים להגזים. הם מכתירים מלכים, מייצרים גיבורים ובטוחים שהם פסע מלהשתלט על העולם. עד כה זה לא הצליח להם: את פרדי אדו הכתירו כשהיה בן 13, קראו לו ה"פלה החדש", והיום, בגיל 27 ואחרי גיחות בסרביה ובפינלנד, הוא משחק בטמפה ביי רואדיס מהליגה האמריקנית השנייה.
    בובי קונביי הגיח לנבחרת הבוגרת כשהיה בן 17, אך מי שהוגדר כ"פוטנציאל עצום" כבש שער אחד בלבד ב־46 הופעות. יובאן קירובסקי נרכש בגיל צעיר על ידי מנצ'סטר יונייטד, סומן כדבר הגדול הבא בטים USA, אבל מעולם לא זומן לסגל הנבחרת למונדיאל.
    בהינתן היסטוריה של פאשלות כאלה, היה אפשר לצפות מהאמריקנים למתן את ההתלהבות מהילד החדש שעושה כותרות. אבל במקרה של כריסטיאן פוליסיץ' (או פוליסיק בארה"ב) ההתלהבות חצתה מזמן את האוקיינוס האטלנטי, והיא בהחלט מתקבלת על הדעת.
    רק לפני יומיים קשרה של בורוסיה דורטמונד חגג יומולדת 18. בשנה האחרונה לפני כניסתו לעולם הבוגרים, פוליסיץ' שיכתב את ההיסטוריה של הכדורגל האמריקני, הגרמני ואת זו של דורטמונד. בפברואר היה לאמריקני הצעיר ביותר אי פעם לשחק בליגת האלופות; במארס לאמריקני הצעיר ביותר להשתתף במוקדמות המונדיאל; באפריל לזר הצעיר אי פעם לכבוש בבונדסליגה; במאי לצעיר ביותר שכובש עבור נבחרת ארה"ב; בספטמבר לצעיר ביותר לייצג את דורטמונד בליגת האלופות והרשימה עוד ארוכה. "מזל טוב, כריסטיאן, סוף סוף תוכל להוציא רישיון בגרמניה", בירך מאמן נבחרת ארה"ב יורגן קלינסמן, אחד מני רבים שמוכנים להפקיד את עתידם ברגליים של הילד.
    קלינסמן התלונן לא פעם על חוסר היכולת של ארה"ב לגדל שחקנים צעירים. "הם לא מבינים שנדרשת עבודה קשה כדי להצליח", אמר הגרמני בראיון ל"וול־סטריט ג'ונרל", ואפילו נקב בשמות; "נתתי לאמרסון הינדמן הזדמנות בגיל 18 והוא נעלם". על פוליסיץ' יש לו כרגע רק מילים חמות. "תמשיך לפרוח ולהתקדם כפי שאתה עושה", ביקש המאמן הלאומי מהילד עם השורשים הקרואטיים שבגיל 16 עזב את ביתו בפנסילבניה ועבר לגרמניה.

אחרי שחתם על חוזה בדורטמונד הוא החל לטפס במעלה ההיררכיה ומאז לא עצר. תומאס טוכל עוד שקל להשאיל אותו הקיץ ללייפציג והיו גם שמועות על מעבר לליברפול, אבל היכולת הטובה לא רק שהשאירה אותו בזיגנאל אידונה פארק, היא גם סידרה לו מקום בהרכב. "אנחנו בונים עליו לשנים הבאות", הודה טוכל, עוד אחד שנשבה בקסמו של הילד. וקשה שלא להיסחף. לפוליסיץ' (1.73 מטרים) שליטה מצוינת בשתי הרגליים והוא יכול לשחק כקיצוני בימין ובשמאל. המהירות שלו אדירה, יש לו ראיית משחק טובה ולמרות גילו הצעיר הוא מפגין קור רוח מרשים מול השער. בניצחון 0:6 על דרמשטאד בשבת אפשר היה לראות עד כמה גדול הפוטנציאל של הילד, שכבש, בישל פעמיים והיה מעורב בשער נוסף.
    ארה"ב לא צריכה יותר מזה כדי להיכנס לטירוף פוליסיץ'. ביום ההולדת שלו ESPN פתחו אולפן עם שחקני הנבחרת הנוכחית שדיסקסו על ילד הפלא. "יש לו את זה", העיד הקפטן מייקל ברדלי. "הוא בחור צנוע ושחקן מעולה", הוסיף קלין אקוסטה וחשף: "הוא גם בחור ממש מצחיק". לנדון דונובן, שבדיוק חזר מפרישה צייץ: "הוא מדהים, הילד הזה לוהט". בתוך הבלאגן, נדמה שהיחיד שלא מתרגש מהסיפור הוא פוליסיץ' עצמו. "יש לי עוד המון מה לשפר במשחק שלי", הרגיע הקשר והסביר מה הכי חשוב לו בנקודת הזמן הזאת של חייו. "לכבוד יום ההולדת שלי קניתי כרטיסים להופעה של ג'סטין ביבר, ואני מצפה לזה בקוצר רוח".

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לא יכלתי לראות את המשחקים האחרונים של דורטמונד.. איך גצה בינתיים? ואת מי רויס ושורלה יחליפו לדעתכם כשיחזרו?

7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גצה, רויס ושורלה כבר מבוגרים מדי בשביל להיות בהרכב של דורטמונד.

אז כן, לפי השאלה בכותרת: אכן, העולם שייך לצעירים.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  8. VAR Member

גצה מתרגל לתפקיד הלא מתאים עבורו טייק #4938. טוכל מנסה לעשות ממנו את מה שאנצ'לוטי/יואכים לב עשו עם טוני קרוס (להזיז אחורה) שזה המהלך המתבקש בסך הכל. הוא מנווט יפה את המשחק לאגפים אבל הוא הרבה פחות מסוכן מאשר בתקופת קלופ ואפשר להפיק ממנו הרבה פחות. אני אשמח אם קגאווה יהיה זה שישחק ב4-3-3 וגצה יאפשר גמישות טקטית ומעבר יעיל ל4-2-3-1 המסורתי של קלופ.

טוכל בטח ירכב על המשחק הלא טוב הראשון של פוליסיץ'/דמבלה כדי להחזיר את רויס/שורלה להרכב. אין לי בעיה עם זה כל עוד הם ימשיכו לקבל את הדקות שלהם.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  9. AS R Member

אני חושב שקיבלנו היום תשובה מוחצת לשאלה למה טוכל התעקש כל כך להביא את שורלה. זה פשוט - הוא סקורר, ודורטמונד חייבת שחקן כזה בין כל הצעירים שמרבים להחטיא או לקבל החלטות לא טובות (אהמ דמבלה).

10. BVB09 Member

לא יכול להגיד שאני לא מרוצה מהתוצאה. שלטנו ברוב המשחק בפוזשן עם ממוצע של 60-70 אחוז מהזמן
    כמה קבוצות מסוגלות לעשות את זה נגד ריאל מדריד? יעילות זה שם המשחק, וזה הבעיה העיקרית שלנו
    שורלה סופר סאב מטורף, היה חסר לנו אחד כזה, כריסטיאן פלוישיץ' - הילד ענק

11. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

עם איך שגוצה נראה אולי עדיף ששורלה יפתח והוא יעלה כסופרסאב.

12. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

קסטרו נפצע וייעדר כחודש. לא הפציעה הכי גרועה שיכלה ליפול על דורטמונד, אבל עדיין שחקן די חשוב שטוכל ייאלץ להסתדר בלעדיו. אולי גצה יזכה ליותר דקות, אולי שמלצר (וגריירו ישחק באופן קבוע בקישור) ואולי מישהו אחר (קגאווה, שהאין וכו׳).

13. VAR Member

קשה לי להאמין ששאהין ייכנס לרוטציה. נותר רק לקוות שלא נראה יותר מידי את רודה ו-וייגל ביחד, זו האופציה שהכי פחות מוצאת חן בעיני.

14. VAR Member

נשאר רק שבורקי ייפצע ואפשר להרכיב מהם מועמדת לאליפות.

העונה עוד לא התחילה וכבר מתפרקת הקבוצה.

15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

@יענקלך שחרר תקן אותי אם אני טועה, אבל למיטב ידיעתי רובם פצועים לתקופה קצרה יחסית.

עם כל הפציעות, הגיל הממוצע בהרכב מול הרטה כנראה יהיה נמוך באופן די קיצוני. ההרכב הצפוי לפי הקיקר:
    Bürki - Passlack, Ginter, Bartra, Schmelzer - Weigl - Pulisic, Rode, M. Götze, Dembelé - Aubameyang
    נבחרת צעירה עם חיזוקים.

עריכה: סליחה על כל הלינקים בשמות של השחקנים ;)

מצב נושא:
הנושא נעול.