בורוסיה דורטמונד 2016/2017 :: העולם שייך לצעירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י VAR, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. VAR Member

לי באופן אישי אין שום דבר נגד המהלך של גצה לפני 3 שנים (עשה טעות, גם הוא יודע את זה). כן יש לי משהו נגד המהלך של צורק.

הקהל לא יכול להכתיב מדיניות רכש אבל הוא כן יכול להכתיב עקרונות. ואם יש קהל אחד בעולם שצריך להתחשב בו אז זה המקרה. גם אם מדובר בקומץ שמתנגד - יש מספיק שחקנים אחרים שאפשר להביא בטווח המחירים הזה (מה גם שאני בכלל לא יודע עד כמה גצה מתאים לשיטה החדשה) שלא יגרמו לתסיסה.

מקווה שהצדדים ישכחו מהכל, בסך הכל הוא היה ילד קטן כשעזב.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא יודע אם זה מהלך טוב, בד"כ וזה אני אומר לצערי מניסיון חזרה של אקסים (לא רק בתחום הספורט) מסתיים רע.

נכון הוא עבר תקופה לא קלה, בה הוא הוכיח שהיה אסור לו לצאת מהביצה הצהובה, אבל קשה עדיין להצדיק את הסכום ששולם עליו.

עד הרכישות של גוצה ושל שורלה התרשמתי מאד מהרכישות החכמות והנבונות, אבל הסכומים ששולמו על מריו ואנדרה נראה לפחות כרגע כהחלטות רעות.

3. Raulito Madridista

הרכישה של שורלה נראית לי קצת יותר מיותרת, שחקן עם פיניש טוב ותנועה לא רעה אבל אני חושב שהוא פחות מלהיב ואולי תג המחיר טיפה גבוה ואפשר היה לשים את הז'וטונים על עוד שחקן צעיר מבטיח, שורלה כבר בן 25 וחצי ואני לא רואה אותו משתפר משמעותית אם כי בדורטמונד ראינו בעונות האחרונות שהשלם גדול מסך חלקיו וזה מקום מאוד נוח.

לגבי מאריו גצה - חלפו שנתיים מאז השער היקר ההוא בגמר המונדיאל נגד ארגנטינה ורציתי לומר שהוא דרך במקום אבל לא - הוא הלך לאחור. את העונה האחרונה הוא ממש צריך למחוק מהארכיון ושלא יישאר כל זכר. התמונה שלו עם מרקו רויס רצה עכשיו ברשת וגם דורטמונד העלה וידאו יפה בטוויטר. אולי חלק ציפו שהמחיר יהיה זול יותר אחרי שנתיים גרועות אבל לבאיירן לא היה אינטרס מזהיר למכור לטעמי בטח עם הפציעות של רובן וריברי והמחירים בכדורגל גבוהים. אני יכול להבין את אלה שעיקמו את הפרצוף כי כדורגל זו לא עבודה פקידותית ומדובר במשחק רווי אמוציות, עקרונות ועוד, אבל זו תהיה טעות לומר שהרוב כן היו בעד המהלך? לסלוח זו מעלה אנושית גדולה ואני מקווה שגצה יכבוש נגד באיירן ויטריף את הקהל. אם הוא המחליף של מחטיריאן זה הרע במיעוטו לטעמי. לא מדברים על זה בכלל אבל גם אובאמיינג נשאר. דורטמונד תמשיך להיות קבוצה מלהיבה.

4. Raulito Madridista

במארקה הקדישו כמה מילים לקבוצה המסקרנת בצהוב-שחור:

"בייבי דורטמונד" מנסה לתת פייט לבאיירן מינכן.
    אף-אחד משבעת שחקני הרכש שהצטרפו הקיץ לא חצה את גיל 25.
    דורטמונד הכניסה 107 מיליון יורו ממכירתם של מחטיריאן, הומלס וגונדוגאן והשתמשה ב-83.75 מיליון יורו לרכש.
    כמובן שהגרף לא כולל את שורלה שאמור להצטרף.

http://e02-marca.uecdn.es/multimedia/graficos/futbol/2016/siete-fichajes-dortmund/desktop.Xxx

"זו התחלה חדשה, הבאנו שחקנים טובים ומעניינים עם הרבה לב ונשמה" אמר המאמן תומאס טוכל. "לא הרמנו ידיים אחרי עזיבה של שחקנים חשובים ויש לנו עתיד מבטיח". הבן האובד מאריו גצה שחזר הביתה אמר - "אני רוצה לחזור ליהנות מכדורגל, לשחק הכי טוב שאני יכול ולזכות בתארים. מקווה שישפטו אותי רק על סמך ההופעות שלי בקבוצה". עוד כתבו על דמבלה שבגיל 19 כבש 12 שערים בצרפת, בישל עוד חמישה ושבר שיא עם דריבל כל 18 דקות - ממוצע של חמישה במשחק. בספרד יעקבו מקרוב אחר מארק בארטרה המוכשר מברצלונה.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  5. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

גם שורלה רשמי.

6. AS R Member

אובמיאנג
    שורלה - גצה - רויס

אגב, על שורלה שולמו בהעברות כבר כמעט 100 מיליון אירו במהלך הקריירה.

7. VAR Member

לא חושב שאי פעם הייתה בדורטמונד קבוצה כל כך עמוקה. מההגנה עד הקישור ההתקפי יש לפחות שלושה שחקנים לגיטימיים על כל עמדה. השאלה אם הקבוצה מספיק טובה בנוסף.

לגבי שורלה - אני די מאמין בו, למרות שהסכום נראה מוגזם. יש סיבה למה צ'לסי רכשה אותו בכסף גדול. כמו גצה לא הצליח למצוא את המקום שלו, מאמין שבדורטמונד הוא יהיה יותר טוב כי הוא שחקן שיכול לשחק בשני האגפים שזה מאסט אצל טוכל. כך או כך, זו תהיה ההזדמנות האחרונה שלו להוכיח שהוא שחקן לרמות הגבוהות.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/16
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

על שורלה לא רק שולם כמעט 100 מיליון אירו - הוא למעשה הגרמני ששולם עליו הכי הרבה כסף בהיסטוריה.

דורטמונד שילמו עליו יותר מדי, אבל הוא בהחלט יכול להוסיף להם עוד תכליתיות במשחק המעבר, כמו גם לחפות על לא מעט משחקים צפויים בהם רויס לא יהיה כשיר (כמו שכבר צויין כאן). יש בו משהו שמזכיר לי את פדרו, קרי, לצד יותר כישרון מסביבו הוא כן יכול לפרוח ולהועיל. ששאר ההגנות יתרכזו בכשרונות הגדולים יותר של דורטמונד הוא יוכל להסתנן עם התנועה שלו ללא כדור ולהבקיע לא מעט שערים במהלך העונה.

עלה לי בטוויטר ונזכרתי בתגובה שלך כאן (אפשר עכשיו להוסיף את שורלה לתמונות).

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  9. South Boy Member

משחק אימון והכול, אבל דמבלה חתיכת פרוספקט. זריזות טכניקה ובעיטה כזאת מילד בן 19 זה לא דבר נפוץ. נראה גם שהוא מאוד בוגר במשחק שלו לגילו ולא מחפש את האובר דריבל ונתקע עם הכדור יותר מדי.
    דורטמונד התחזקה בצורה מרשימה מאוד והעובדה שהצליחה להביא שני צעירים כמו דמבלה וגררו שהיו מבוקשים מאוד ביבשת מעידה שהיא עדיין וורלד קלאס קלאב והתאוששה מהר מאוד מעונת הנפל שהיו לא מעט שאמרו שהיא כבר לא תצליח לחזור ממנה.
    איך ההתקפה של דורטמונד תראה עם חלק קדמי עמוס כל כך? דמבלה אמור לקבל מספיק דקות או להיות על תקן שחקן רוטציה באופן כללי והרכב בגארבג' טיים?

Franco אוהב/ת את זה.
  10. VAR Member

את זה טוכל יקבע. הוא לא היסס לייבש את סוון בנדר שהיה עמוד התווך בקישור במשך הרבה מאוד זמן בשביל ילד בן 19 שהאמין שיכול לתת לו יותר. לא פוסל אפשרות שדמבלה יהיה שחקן הרכב אם הוא ימשיך להראות כמו במשחק היום.

11. Yiftach Member

דמבלה יהיה מסקרן השנה, דורטמונד על הנייר מסתמנת כיריבה הרבה יותר עיקשת לבאיירן השנה, תענוג.

12. Fabio Junior Member

אובמאינג טגצה לא אמורים להתחלף במקומות בהרכב כזה?
    ולכמה זמן חתם דמבלה?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

13. Lebron Member

https://s32.postimg.org/pmlnsznj9/image.Xxx

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל מה שכתוב בעיתונים בארץ או שנאמר ע״י ה״פרשנים״ (בכל אופן רובם) בארץ משקף באמת את מה שקורה בגרמניה או את הלך הרוחות בגרמניה.
    כמה פעמים קראתי עיתון או אתר ישראלי בענייני הכדורגל הגרמני שהיה לגמרי הפוך ממה שקראתי בארבעת העיתונים מגרמניהשאני קורא באופן קבוע וממה שנאמר בתוכניות הספורט שם.

15. VAR Member

נראה לי שהפאנץ' בכתבה הזו הוא הבלבול המביך הזה בין רויס וגצה... שים לב שגם בתמונה בצד שמאל הם חוזרים על הטעות.

חובבנות לשמה.

Lebron ו-אלעד אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.