בורוסיה דורטמונד 2015/16 :: עונה טובה מסתיימת ללא תארים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏24/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אפנברג Member

מודע לגמרי. ההבדל שזו עונה מטורפת לחלוטין באנגליה. כשפפ יאמן שם את הסיטי הוא יראה כמה קשה שם לעומת הבונדסליגה, שכבודה במקומה מונח. ולגבי הליגה הספרדית: גם שם השנה אין מי יודע מה תחרות אבל זה בגלל שברצלונה על גבול הלא אנושית. בתכלס תבדוק כמה מהזוכות האחרונות בליגה האירופית מספרד. ארבע משש הזוכות האחרונות במפעל מספרד. מהליגה הגרמנית אין זוכה מאז 1997. לדעתי זה אומר משהו.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי דיבר על ספרד. מדברים על אנגליה. על כמה קשה שם לקחת אליפות.ותזכיר לנו בטובך כמה איטלקיות נשארו באירופה בבקשה.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרך אגב כפיר, אתה יודע להגיד לנו כמה קבוצות אנגליות הגיעו לרבע הגמר בארבע השנים האחרונות (כולל השנה וקבוצה שהגיע בשתי עונות שונות נספרת פעמיים) בליגת האלופות? וכמה בארבע השנים האחרונות (ע״פ אותו המפתח) בליגה האירופית?

4. אפנברג Member

אמנם מדובר באותה הקבוצה , צ'לסי, אבל בארבע השנים האחרונות קבוצה אנגלית זכתה גם בליגת האלופות וגם בליגה האירופית. קבוצה גרמנית לא זכתה במפעל המשני בחשיבותו 19 שנה. זה גם אותו פרק הזמן בה אף קבוצה גרמנית מלבד באיירן לא זכתה בשום תואר בינלאומי (בפרק הזמן הזה 2 איטלקיות זכו בצ'מפיונס, 3 אנגליות בצ'מפיונס וחמש קבוצות שונות מספרד באחד משני המפעלים, שלוש מתוכן יותר מפעם אחת). כפי שרשמתי: חומר למחשבה.

5. BVB09 Member

סובוטיץ' גמר את העונה. כנראה גם את דרכו אצלנו

6. אפנברג Member

דורטמונד פשוט נהדרת השנה. אם לא באיירן היא לוקחת את הליגה בהליכה . לא נרתעת מפיגור, עושה מהפכים, כובשת המון - תענוג. אחת המועמדות הבכירות לזכייה בליגה האירופית השנה אם לא המועמדת המובילה. הלוואי ותזכה. אני זוכר את הגמר האחרון שלה במפעל, ב2002 נדמה לי מול פיינורד ברוטרדאם. דווקא לאותו הגמר היא הגיעה פחות טוב ונקלעה לבור שהיה קשה לצאת ממנו. הלוואי והשנה תזכה - מתאים לי סופרקאפ אירופי בין שתי גרמניות...:)

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר כתבנו פה שסטטיסטית דורטמונד העונה היא מקום 2 הכי טובה בכל הזמנים. כל הכבוד לטוכל. אבל המבחן שלו יהיה בעונה הבאה (אלא אם הוא זוכה בליגה האירופית השנה).

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמן צריך להוכיח את עצמו בכל עונה.

חוץ מצמד המשחקים מול באיירן, אני חושב שטוכל עושה עם דורטמונד העונה את המקסימום ויותר מזה אחרי העונה שעברה.

VAR אוהב/ת את זה.
  9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשכתבתי שהמבחן שלו הוא בעונה הבאה הכוונה הייתה ש(לפחות מבחינתי) הוא צריך להראות שמה שקרה העונה זה לא מקרי. כבר ראינו מספיק מאמנים שבאו ועשו עונה יפה ובעונה שאח"כ הכל התחרבן. צריך לזכור שהעונה, שאלקה, וולפסבורג ולברקוזן מאוד חלשות ועוד יותר לא יציבות השנה. אם גם בעונה הבאה הוא ימשיך באותה היכולת פחות או יותר מבחינתי הוא מאמן ראוי מאוד. אם העונה הזו היא כזו ובעונה הבאה הקבוצה תדשדש באמצע הטבלה אז זה היה חד פעמי. ראה מקרה הקינג (למשל).

10. VAR Member

מה זה משנה שX, Y וZ חלשות? בעונה האחרונה של קלופ לא היינו מסוגלים לנצח גם קבוצות הרבה פחות חזקות מאלה שציינת. לנצח 21 משחקים מתוך 28 + מאזן מושלם בגביע + 7 ניצחונות מתוך 10 באירופה ליג זה הישג פנטסטי לכל קבוצה בכל ליגה בלי שום קשר לזהות היריבות. האם צריך המשכיות? ברור. אבל גם אם בעונה הבאה נעשה "רק" 70% הצלחה זה לא אומר שטוכל נכשל.

Lebron אוהב/ת את זה.
  11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מאמין במקריות. לטוכל מגיע קרדיט, ובצדק, בטח אחרי העונה האחרונה של קלופ.

לקראת העונה הבאה אני חושב שהסימן השאלה לא צריך להיות דווקא עליו - אלא על איך הקבוצה תתנהל בקיץ הקרוב. היא לא הביאה שום רכש משמעותי בקיץ שעבר, והיא צפויה לעבור עוד קיץ בו ינסו לקחת לה את הכוכבים הגדולים. כמו כן, היא חוזרת לליגת האלופות וזה תמיד מצריך שדרוג.

אגב, כאוהד ניטראלי אני אשמח אם דורטמונד יזכו בתואר בליגה האירופית (איזה שם מעפן). מגיע להם לסיים את העונה הזו עם גביע.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם להביא שחקנים צריך לדעת וגם לא להביא שחקנים צריך לדעת. טוכל ויתר על כמה שחקנים (רובם מהדרג השני) והביא אחרים (גם הם היו אמורים להיות בדרג השני אבל חלקם קודמו למרכז הבמה) ולכן גם זה יהיה חלק מהמבחן שלו.
    לגבי העונה, אפשר גם להגיד שדווקא העונה הקודמת היא המקרה ולא היה צריך מאמן מיוחד כדי להחזיר את הקבוצה למסלול הרגיל שלה. (ולא זה לא מה שאני חושב). אני חושב שטוכל מאמן מצויין. אני רק רוצה לראות שזה קורה גם בעונה הבאה.

13. אפנברג Member

בהחלט מבחן גדול להנהלה בקיץ. יש מצב ששחקני מפתח, לדוגמא אובמיאינג, יעזבו ואז השאלה איך ימלאו את השורות. אם אכן הוא יימכר בסכום המטורף שדורטמונד מבקשת עליו אזי השאלה את מי יביאו בכסף הזה. נכון שהגדולות האחרות של גרמניה חלשות השנה, וגם זה פקטור, ועדיין דורטמונד נהדרת השנה. יום חמישי חתיכת אירוע כשקלופ יגיע עם המרסיסיידס שלו לסיגנל אידונה פארק.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. VAR Member

אני אוהב את רומן והכל אבל שיעשה לכולם טובה ויפרוש. הוא לא טוב אפילו בתור שוער שני. אפילו מיניולה בצד השני לא היה חוטף כאלה שערים.

לא מבין את הקטע המפגר הזה להעלות את השוער השני למשחק על תואר. ההזוי הוא שאני באמת מאמין שטוכל היה עולה איתו גם אם היה מדובר בליגת האלופות. היהירות השתלטה עליו.

מצב נושא:
הנושא נעול.