בורוסיה דורטמונד 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Yotam, ‏8/7/11.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קיצר, אז מה אתה מציע נדב?
    שנעשה כמו ביורוליג עם מכבי ת"א שתמיד בלי שום קשר אם היא זוכה באליפות היא ביורוליג?
    על אותו עיקרון בא נעשה תמיד עם באיירן מינכן..

לא ברור לי למה הביקורת לדורטמונד, היה להם שנים רעות, והם עכשיו חזרו, תן להם מספר שנים והם יהיו לפחות דרג שני.

על השיטה הביזיונית בכלל אין על מה לדבר...

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מציע כלום. לא כאן בכל אופן.

הביקורת שלי על דורטמונד היא בדיוק על השנים הרעות, לרבות עונה שעברה עם 0 ניצחונות באירופה ועוד כאלופת גרמניה. מילא כשהרטה לא עשו כלום וגם ירדו באותה שנה, אבל אלופת גרמניה.
    והביקורת השניה שלי, שאולי אפילו יותר חמורה מהביקורת על דורטמונד היא על הליגה. זה מאוד עצוב בעיניי (ואני עדין בביטויי) שבליגה שלנו זוכה קבוצה שהיא בדרג הרביעי בליגת האלופות. עצוב מאוד. מראה משהו על מצב הליגה.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מצד אחד זה מראה על חוסר יציבות ואולי גם חולשה, מצד שני זה מראה שהליגה היא מאד לא צפויה.
    אם היינו מדברים על מיינץ בהקשר הזה עוד הייתי מבין, אבל דורטמונד אם תמשיך להתנהל כמו בשנים האחרונות תחזור לימי הזהב שלה משנות ה 90, מה שלא בהכרח אומר זכיה בליגת האלופות עם כל הסכומים שהאוליגרכים והשייחים זורקים שם, אבל זה כן אומר שהיא תקח את מקומה של ברמן.

4. Strawberry Fields Member

ארסנל, מארסיי ואולימפיאקוס. לא בית קל אבל יכל היה להיות הרבה יותר קשה. מקווה לראות את דורטמונד בשמינית.

5. aloneli Member

האמת שמגיע להם וגם לליגת אלופות קבוצה כזאת בשמינית.ואז זה כבר תלוי ברחמים של בארסה/ריאל/יונייטד על כמה היא תקבל.
    זה בית סביר מאוד יחסית למה שיש,דורטמונד צריכה להיות אופטימית לגבי ההמשך..

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לדורטמונד יש את הכלים כדי לסיים בראשות הבית. השאלה היא מה הם יעשו עם אותם כלים. הליגה ואירופה הן תופעות שונות מאוד אחת מהשניה. קלופ, שהוא מאמן עולה ומכוון לטפס הכי גבוה בשנים הקרובות, עדיין לא צבר את ניסיונו בגיזרה. דורטמונד שילמו את שכר הלימוד שלו בעונה שעברה בליגה האירופית ותוך שנה הלימודים לא מתסיימים, זה יקח עוד זמן. נקווה שאני טועה והוא יפתיע, אבל צבירת ניסיון במפעלים הללו לא נוצרים בשרביט קסמים. לא ילך קל לדורטמונד.

7. AS R Member

לא מסכים איתך. את יונייטד היא יכולה לעבור ביום טוב. חוץ מזה שיש לדורטמונד גם סיכוי לא רע לסיים לפני ארסנל בבית שלה.

8. aloneli Member

השורה התחתונה היא שאם הם לא יסיימו לפחות מקום שני זאת תהיה אכזבה מבחינתי.אחרי הכל זאת אלופת גרמניה שלא יעשו בושות.

9. Yotam Member

קודם כל, לפני שאני מגיב לתגובה שלך אני חייב לשתף את רגשותיי בעקבות ההגרלה. לדעתי ההגרלה היא מאוד קלה ביחס לאחרות, ושאני מתכוון לזה אני בטוח במאבקי עלייה לשמינית. רוב הסיכויים היו לטובת קבוצה גדולה בדר הראשון שמרסקת כמעט כל קבוצה בבית, כמו ברצלונה וריאל, אך ההגרלה הביאה לנו את ארסנל המתחלשת, מבלי לפגוע באוהדים פה אני חושב שאחרי עזיבתם של שני כוכבים בכירים לא נותר ברירה ואפשר לפגוע בחסרונות שלהם. מארסיי כדרג שני זה סביר ביחס לאחרות באותו דרג, אולימפיאקוס חלשה מדורטמונד והמאבק על שני מקומות יהיה בין שלושה מועדונים, מזכיר לי משהו מאשתקד. בעניין התגובה שלך אלון, דורטמונד משחקת בשיטה שלה עם כמה שינויים פה ושם, הרצון לחזור לליגת האלופות הוא גדול ובא עם מוטיבציה וכמו כן הרצון להמשיך לשמינית הגמר הוא דומה. אתה לא יכול לפסול את דורטמונד כיריבה מול בכירות באירופה, דורטמונד היא עוקצנית והשליטה בכדור יכולה לשנות משחקים מול היריבות. תומאש רוזיצקי יחזור לביתו הקודם, דורטמונד תקבל 7.5 מיליון יורו לאור ההשתתפות בשלב הבתים, 800 אלף יורו לניצחון, 400 אלף יורו לתיקו ועוד זכויות שידור שמוערכות ב12.5 מיליון יורו. אני שמח שלפחות חלק מהסכום הזה הולך להחזר ההלוואה.
    סדר המשחקים

13.09.11 בורוסיה דורטמונד - ארסנל
    28.09.11 מארסיי - בורוסיה דורטמונד
    19.10.11 אולימפיאקוס - דורטמונד
    01.11.11 דורטמונד - אולימפיאקוס
    23.11.11 ארסנל - דורטמונד
    06.12.11 דורטמונד - מארסיי

האצטדיון של דורטמונד יכול להכיל כ65,000 לפי חוקי אופ"א שבהם מותר לאכלס רק מקומות ישיבה, באצטדיון עצמו יש בערך 57,000 אבל בסידורים של יומיים אפשר להגדיל.

10. Leoforos Member

כאחד שחווה את הוושטפאלן שטדיום בגיל 10 במשחק פתיחה נגד האנזה רוסטוק עם גול של הייקו הרליך(נשמה!) דורטמונד תמיד הקבוצה שלי בגרמניה במיוחד עכשיו נגד המאפיה האדומה מפיראוס.
    אולימפיאקוס בנתה השנה קבוצה מאוד מעניינת עם חלק התקפי מאוד טכני ויצירתי,בביקור האחרון שלקבוצה גרמנית ברמן של לפני 3 שנים התפרקה פעמיים מול אולימפיאקוס במיוחד בפיראוס אז אין מה לזלזל...הבית לדעתי די שקול מי שתצליח להוציא ניצחון חוץ תהיה עם מקדמה רצינית.

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/11
  11. Yotam Member

המשחק האחרון היה מאוד טקטי ושליטה במרכז הייתה בולטת משני הצדדים. לא ארחיב על הנעשה במשחק אבל אני חושב שהפסימיות משתלמת. השיטה השתנתה, היריבות מכירות את הדרך הרגילה של דורטמונד שהיא משחקת איתה בכל משחק ושחקנים חסרי סבלנות שלא מצליחים לכבוש. נראה כי המצבים לשער ירדו בממוצע ואם להיות אופטימי אז אני יחכה לחזרתו של באריוס, האיש שישים את הכדור בשער מהכשרון של הקישור. כי לבנדובסקי אפור והוא לא הוכיח את עצמו אפילו במשחק אחד העונה. המשחק הבא יהיה מול העולה החדשה - חרטה ברלין. אני מקווה שכל השבעים ומשהו אלף יהנו מתצוגה חד צדדית מהאלופה כי אני לא רוצה שתהיה פה רכבת של כשלונות עוד בתחילת העונה. דרך אגב, בעקבות המשחק האחרון בה גוצה קיבל כרטיס אדום וקל הציק לשופט הרביעי, שני השחקנים קיבלו עונש הרחקה לשני משחקים. ההזמדנות של דה סילבה להכנס כמחליף ושל קובה שבשבילו אני רוצה שיצליח. דו"ח כספי מהעונה שעברה מראה שדורטמונד עשתה רווחים של 136 מיליון יורו, 100 מיליון יורו היו שנה שעברה. 120,000 חולצות צהובות-שחורות נמכרו במהלך העונה. החוב כנראה עומד על 40 מיליון דולר. חלק מההכנסה הייתה 34 מיליון יורו מזכייה באליפות, ולחלק מההכנסה לעונה הקרובה תהיה ההכנסה מליגת האלופות שתעמוד בסביבות ה-20 מיליון יורו במקרה הנורמלי. התקציב - 40.5 מיליון יורו.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דורטמונד לא עשתה רווחים של 136 מיליון, אלא הכנסות של 136 מיליון.

13. Yotam Member

12 שחקנים ייצגו את דורטמונד במשחקי הנבחרות שייערכו בתחילת ספטמבר

מאטס הומלס, מרסל שמלצר, מריו גוצה וסוון בנדר - גרמניה:
    2 בספטמבר - אוסטריה (מוקדמות היורו)
    6 בספטמבר - פולין (ידידות)

קובה בלשיקובסקי ורוברט לבנדובסקי - פולין:
    2 בספטמבר - מכסיקו (ידידות)
    6 בספטמבר - גרמניה (ידידות)

נבן סובוטיץ' - סרביה:
    2 בספטמבר - צפון אירלנד (מוקדמות היורו)
    6 בספטמבר - איי פארו (מוקדמות היורו)

איבן פריסיץ' - קרואטיה:
    2 בספטמבר - מלטה (מוקדמות היורו)
    6 בספטמבר - ישראל (מוקדמות היורו)

שינג'י קגווה - יפן:
    2 בספטמבר - צפון קוריאה (מוקדמות אליפות אסיה)
    6 בספטמבר - אוזבקיסטן (מוקדמות אליפות אסיה)

אילקאיי גונדוגאן, מארק הורנסצ'ו ומוריץ ליינר - נבחרת גרמניה הצעירה:
    1 בספטמבר - סן מרינו הצעירה (מוקדמות אליפות אירופה לצעירות בישראל)
    6 בספטמבר - בלארוס הצעירה (מוקדמות אליפות אירופה לצעירות בישראל)

נערך לאחרונה ב: ‏31/8/11
  14. Strawberry Fields Member

כמה חבל. 22 בעיטות לשער ובכל זאת דורטמונד רק "מחלצת" תיקו. אילו באריוס היה כשיר אני מאמין שזה היה נגמר בניצחון קל.

כמה מגיע לקהל הנפלא הזה לחזור לליגת האלופות, כמה הגיע לו היום ניצחון...
    http://cache.daylife.com/imageserve/0eQibPN5OQ3M8/610x.Xxx

15. Yotam Member

וזאת הטענה שלי כלפי ההתקפה חסרת ניצול מצבים, בדרך כלל כל מצב שלישי של דורטמונד היה מיועד לגול. לבנדובסקי מנצל את הטכניקה שלו כשהוא משחק בחופשיות בלי לחץ וריכוז גבוה של שחקנים באותו מקום, בסופו של משחק התרשמתי לטובה מרוב השחקנים - ווידנפלר שנתן ביטחון לשחקני ההגנה והדף כמה כדורים בודדים, פישצ'ק שרץ ללא הפסקה והיו לו כמה הזדמנויות ברחבה, שמלצר כנ"ל, הומלס וסובוטיץ' שניצלו כל רגע כדי לעלות קדימה ולתת את הפס האחרון, בנדר לא בלט אבל סגר טוב, קל היה יותר דומיננטי ולכן הטעויות נגרמו על ידי חוסר ריכוז, גרוסקרויץ היה חלש עם מהלכים צפוים, קגווה בלט יותר מכולם ושיחק יצירתי, גוצה הביא כמה הברקות שהראו את כמה הילד כוכב. אני מאוד מרוצה מהמשחק היום, המשחק הבא יהיה נגד מארסיי בחוץ, קרב צמוד ייתכן.