בורוסיה דורטמונד 14/15: תם עידן קלופ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושאיתה הוא יכול להגיע להשיגים באופן ריאלי. במיוחג באירופה.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מכבד, לא אותך ולא את הפורום. (לתשומת לב מי שצריך).

3. bvb_fan Kevin Großkreutz

אני יודע מצוין שרויס יעזוב, רק לדעתי לא לבאיירן.

4. bvb_fan Kevin Großkreutz

אוקיי, מצטער, אשתדל לבחור מילים מתאימות יותר. אבל בכל מקרה זה מה שאני חושב על באיירן.

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קודם כל הזלזול הזה במה שנבנה בדורטמונד, לא מכבד אתכם כלל. אנחנו מודעים למצב היטב וכמובן חולמים חלום רטוב שרויס ישאר ושהוא סמל וכו' וכו' ... בדיוק במידה שווה שאתם תאבדו שחקן יקר לליבכם. ואני מבין באיזה שהוא מקום את bvb_fan, בבורוסיה דורטמונד יש משהו אינטימי שקשה להסביר אותו, נכון אני יודע שתגידו עם אינטימיות לא הולכים למכולת ולא זוכים בתארים, אבל כן וכן ענק, בדורטמונד יש משפחתיות שאין ולא תהיה בבאיירן, משהו שבאמת לא ניתן להסבר. נכון להיום לא יצאה שום הודעה רשמית בנוגע לעתידו של רויס, בדורטמונד כן מנסים להשאיר אותו ולהמשיך במשא ומתן. שאתם מדברים על הישגים ריאלים על מה אתם מדברים ? דורטמונד מבססת את מעמדה באירופה בין הגדולות, היא מצליחה ליצור את מה שלא הצליחו רבים. מה מנצ'סטר סיטי, מנצ'סטר יונייטד יכולים לעשות יותר מדורטמונד ? בנתיים דורטמונד עם רוייס זכתה בתארים, הגיע לשלב הגבוה ביותר בליגת האלופות. וכן אפשר לזכות בליגת האלופות עם דורטמונד.

bvb_fan אוהב/ת את זה.
  6. golding מנהלים

בתור צופה מן הצד, שלא אוהד את באיירן או את דורטמונד, אני מרגיש לא בנוח עם הדעה הרווחת שדורטמונד הוא מועדון יותר ביתי מבאיירן. ברור שבתור אוהד אתה תרגיש שבמועדון שלך יש ביתיות בלתי מוסברת; גם אני מרגיש ככה בכל הנוגע לצ'לסי ואני מניח שאנשים מסוימים יגחכו על האימרה הזאת.

לדורטמונד יש דברים שמייחדים אותה, בין אם זה החומה הצהובה או המנטליות העממית והאולדסקולית של המועדון. מנגד, בבאיירן אתה יכול למצוא יוקרה ייחודית ומעין בועה שיכולה לקרוץ לשחקנים ולאוהדים כאחד. מיותר לציין שלכל אחד יש את הזכות לאהוב את מה שמתאים לו יותר, אבל זה לא אומר שבמועדון האחר אין תחושה של ביתיות.

Die Werkself, אלעד ו-Der Kaiser אוהבים את זה.
  7. bvb_fan Kevin Großkreutz

אני חושב שאתה פשוט לא מכיר את הסיפור מקרוב ולא שולט בפרטים וזו הסיבה שאתה חושב שזה מגוחך להגיד שדורטמונד לא יותר ביתית או אני יודע.

8. golding מנהלים

אני לא מתיימר להכיר את ההיסטוריה של דורטמונד על בוריה, אבל אני חושב שאני יודע די והותר על המועדון.

אגב, אני לא חושב שזה מגוחך - אני פשוט לא מסכים עם זה.

9. Bon Argumentum Ad Hóminem

מייד אחרי פציעה קשה של ריברי, כזו שלא היה בטוח אם יחזור לעצמו אחריה, באיירן הציעה לו חוזה ארוך-טווח; העובדה שזה מועדון עשיר לא עושה אותו פחות 'ביתי', מספיק לשמוע ראיונות של שחקני עבר פעילים ולא פעילים כאחד ולהבין כמה החוויה שלהם שם הייתה מיוחדת; איפשהו צריך גם איזון בפרופורציות. דורטמונד היא הבאיירן של גלדבאך ומיינץ, גם רוייס נרכש ב-17 מיליון יורו ממועדון שאולץ למכור את השחקן תמורת הכסף הגדול. עם זאת, אני די בטוח שרויס לא יעבור לבאיירן. את התשוקה והרצון של גצה להיות בפרוייקט גדול ויוקרתי תחת מאמן כמו פפ הוא רמז עוד בימיו בדורטמונד, שהיא עצמה תעדיף למכור, גם בפחות כסף, את רויס לקבוצה מחוץ לגרמניה.

אלעד ו-Der Kaiser אוהבים את זה.
  10. bvb_fan Kevin Großkreutz

אבל בסך הכל יש לו קשר גדול למועדון למרות ששיחק בגלדבאך, איזה קשר יש ללבנדובסקי חוץ מקשרים עסקיים?

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק פציעה קשה הייתה לו, אלא משבר קשה בחיים האישיים, עם אישתו, עם פרשת הזונה הקטינה וגם הכדורגל שלו מטבע הדברים לא היה משהו. וכמו שאמרת בכל זאת האריכו לו את החוזה (למרות שהוא לא היה בשנה האחרונה). ריברי אמר יותר מפעם אחת שהמועדון הוא כמו בית בשבילו ושהוא כבר גם לא צריך חוזה כתוב כדי להמשיך במועדון.
    דברים דומים קרו גם עם באדשטובר ועוד.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

משפחתיות או לא, קצת קשה להתדיין על זה ברמה אובייקטיבית, אם כי אין ספק שיש משהו מיוחד בקשר של קלופ עם שחקניו. עם זאת, אני חושב שדורטמונד קודם כל צריכה ללמוד כמו כל הקבוצות באירופה מבאיירן מינכן שלפני הכדורגל הנהדר על הדשא היא קודם כל אימפריה ברמה הניהולית; אין אצלה רכישות פופוליסטיות (ראה ערך: ריאל מדריד וחאמס או ברצלונה וסוארז), היא לא תקרע את עצמה מבחינה כלכלית עבור אף אחד, גם אם מדובר בשחקן בית ברמה של טוני קרוס, ובשקט תעשייתי למופת היא מחתימה דמויות מפתח בסכומים שפויים יחסית לשוק מדי עונה. אגב, אני חושב שזו גם תיהיה הסיבה המרכזית לרצון אפשרי בהחתמתו של מרקו רויס.

13. golding מנהלים

מסכים, וכמה מועדונים מעסיקים כל כך הרבה שחקנים לשעבר הן בהנהלה והן בצוות האימון?

14. bvb_fan Kevin Großkreutz

ו....
    אם אתה מזכיר את זה, זאמר שחקן עבר, אבל.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע שלפני שהוא הגיע אליכם הוא שיחק בשלוש קבוצות שונות?

מצב נושא:
הנושא נעול.