בורוסיה דורטמונד 13/14 :: יש על מי לסמוך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Echte Liebe, ‏19/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Echte Liebe Member

יובל, זה לא כל כך דומה למה שצ'לסי עשתה עם האחים הזאר כי את הזאר הפחות מוכר הם השאילו לזולטה וורחם כדי שישחק.

בנוגע לבורוסיה דורטמונד II. זה ממש לא U23. ע"פ מה שהבנתי, יש שם גם שחקן בן 30. הקבוצה הזאת היא קבוצה שנייה שבה נותנים לשחקני נוער עם פוטנציאל שהם מעל גיל 19 לשחק ולשמור על כושר במקום להשאיל סגל שלם לקבוצות אחרות.

2. Raulito Madridista

עקבתי אחרי הבעות הפנים של לבאנדובסקי במהלך המשחק מול באיירן ולא ראיתי משהו חריג. הוא לא הבקיע אבל שיחק טוב כרגיל. בכל-מקרה, אני משכונע שדורטמונד לא הבטיחה לו שהוא יימכר, בטח לא הקיץ, והוא קצת יורק לבאר ממנה הוא שותה או יותר נכון שתה. לגיטימי שדורטמונד לא רוצה למכור עוד שחקן מצוין ליריבה מס' 1 שלה. מה שכן, נוצר מצב מסובך, כי שחקן שלא רוצה להישאר לא יכול לתרום במאה אחוז. דורטמונד צריכה לחתוך עניינים בהקדם וכנראה למכור עם כל הצער שבדבר. אם זה יקרה בימים הקרובים היא תוכל להתארגן על מחליף. שבוע לפני סיום מועד ההעברות - זו תהיה משימה קשה יותר. כשכולם מדברים על בייל - אני בכלל הייתי רוצה שלבאנדובסקי יהיה הרכש 'הגלאקטי' לקיץ, ועל חלוץ ריאל צריכה כן 'להתפרע'. העניין שריאל לא התעניינה בו יותר מדי. אבל אני משוכנע שגם צ'לסי הייתה שמחה לרכוש אותו.

3. Echte Liebe Member

גם אני לא מבין את הקטע הזה. לא רוצה לשחק פה, שלום. שלא יעשה לנו טובות ושיימכרו אותו מצדי מחר לבאיירן ב30 - 35 מיליון אירו ונעשה גם על זה כסף. דורטמונד קידמה אותו מהתחלה מאז שהוא שיחק אי שם בפולין, כשהוא הגיע לדורטמונד ב-4 מיליון אירו בלבד הוא לא היה כזה כוכב.

אני גם בטוח שצ'לסי תרצה לקנות אותו, אבל השחקן עצמו כבר רוצה לבאיירן. הסכומים שהם מציעים לו שם והפיתוי לשחק בכביכול הטראבליסטית מגרים אותו.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא אמר את הדבר במפורש. אבל ווצקה החליט שהוא לא מוכן למכור אותו ושהוא ימלא את החוזה.

דור כנראה שלא עקבת. לבה אמר בצורה הכי גלויה ומפורשת שההנהלה הבטיחה לו שיימכר לבאיירן העונה. מעבר לזה ריאל וצ?לסי לא ממש פקטור כי לבה מעוניין אך ורק בבאיירן.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

גם לשאלקה יש U-23, ועדיין שחקנים היו הולכים לשחק איתם כדי לחזור לכושר אחרי פציעות ארוכות וכדומה. ראלף פאהרמן הוא דוגמא לכך.

וכן יש דימיון מסוים. אתה מאמין שאחיו של אדן היה מגיע לצ'לסי לולא הגעתו של אדן?

נערך לאחרונה ב: ‏1/8/13
  6. Echte Liebe Member

השחקן בן ה-30 שנמצא בדורטמונד II הוא למעשה הקפטן שלהם. ובדורטמונד זה פחות קבוצת מילואים, כי הקבוצה הזאת מקצוענית לגמרי ומשחקת בליגה השלישית למרות שהיא נלחמת על הירידה כל עונה מחדש.

ברור שצ'לסי לא היה מביאים את ת'אורגן סתם ככה, אבל כל הטריק זה לעזור לאדן להתאקלם אז לא הבנתי מה החוכמה שעומדת מאחורי להשאיל את ת'אורגן לבלגיה.

7. OriRR Member

כנראה שאח שלו גם כן פוטנציאל. במקרה של אובמאינג אני לא חושב שזה משהו מקצועי אלא נטו לעזור להתאקלם במדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/8/13
  8. Lars Ricken Member

מסקנות מהמחצית הראשונה מהמשחק מול וילהלמשאבן:
    -דורטמונד לא יודעת לשחק במגרשים קטנים.
    -דורטמונד כבר שלושה משחקים ברצף משחקת על כדורים ארוכים בעיקר של שהאין וגונדוגאן דבר טיפשי בהחלט כאשר אתה משחק עם חלוץ בודד ולא עם שתיים.
    -עדיף לשחק עם עשרה שחקנים מאשר עם לבנדובסקי,גם פטריץ' לא היה נראה ככה שלא נתנו לו לעזוב לוולפסבורג.
    -יש להחתים את השוער של וילהלםשאבן תצוגת שוערות מצוינת.אחת הטובות שראיתי מאז אותו משחק במנצ'סטר של ג'ו הארט.
    -דורטמונד כבר חמישה משחקים ברצף מאז המשחק מול בורסאספור משמיעה את השיר get lucky במחצית.אם כבר החליטו להנעים את זמננו אז למה לא את של אוהד הקבוצה Sido -bilder im kopf שגם ככה הולך לו עכשיו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx
    לסיכום,אני מקווה מאוד שדורטמונד תתקע רביעיה במחצית השניה לקבוצה כי כבר נמאס.שאובמיאנג ייתן כבר פצצה לרשת.די עם החלביות הזאת.

עריכה:
    דורטמונד מנצחת בסופו של דבר 3-0.
    מסקנות:
    -אובמיאנג מחמיצן לא קטן.חמש החמצות של גולים בטוחים,פשוט להסתכל ולא להאמין.אפשר להגיד לזכותו שלשוער היה יום מהסרטים.אולי לאובמיאנג יהיה יותר נוח לשחק בהמשך בתפקידו,בתור חלוץ.
    -הופמן כאילו תפור לצד ימין של ההתקפה.רק נכנס וכבר שתי בישולים. מזכיר את גצה של סוף 2010.צומח לנו כשרון ענק.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/13
  9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מחצית שניה טובה של דורטמונד. אהבתי:

- שיתוף הפעולה בין הופמאן לדוקש שהוביל לשער השני
    - את גונדוגאן משחק יותר קדימה והרבה יותר חופשי. יעיל מאוד.
    - רויס פשוט שחקן ענק עם כישרון בלתי נגמר.
    - גרוסקרויץ מתפקד לא רע כמגן.
    - דורטמונד משחקת יוצא מן הכלל בנגיעה אחת ובקצב מהיר.

פחות אהבתי - התמסרות לרוחב קרוב לשער, חוסר דיוק בהגבהות לרחבה. לגבי לבנדובסקי - לא משחק חייו אבל טוב לקבוצה שהוא כבש (וגם כבש אחלה שער).

איפה קובה? ואגב, היה חסר היום לדורטמונד מחץ משמעותי בהתקפה. כאילו מנסים, מנסים וזה לא הולך. בסוף זה הצליח כי ההגנה המארחת לא יכולה לעמוד כל כך איתנה מול כזו התקפה שלוחצת, אבל אני חושב שהניסיונות האלה שכשלו הגיעו בעיקר בגלל שמישהו ספציפי היה חסר - וקוראים לו הנריך מחיטריאן. הוא זה שיביא את הערך המוסף שאבד עם עזיבתו של גצה, לפחות כך אני רואה את זה.

10. AS R Member

אובמיאנג מתחיל לאמת את החששות שלי בנוגע להיותו מחמיצן.
    הופמן ודוקש נראים טוב. נראה שהעונה סוף סוף יהיו שחקני בית שיוכלו להשתלב בקבוצה הבוגרת.
    השוער של היריבה היה מצוין.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/13
  11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

תכלס, שתי החמצות קורצות בעלייה לנגיחה ובכדור הענק שסידר לו (כמדומני, תקן אותי אם לא) גונדוגאן. אבל בסדר, טוב שהוא החמיץ את זה כאן ולא מול באיירן.

12. Echte Liebe Member

ניצחון די בסדר של דורטמונד, רק שיש עוד איפה לשפר. כמו שאמר ASR, אובאמיינג לא חלוץ ענק אבל הוא קיצוני נפלא. בסה"כ אין ממה לחשוש, זה היה משחק אימון בסדר גמור ולא ציפיתי שניתן שביעייה כמו שאר הקבוצות. אני מאוד מתרשם מיונס הופמן, לדעתי הוא שחקן גדול שיורגן קלופ הולך להפוך אותו לשווה ערך. הופמן הרשים גם במשחקי הידידות, וזה לא משנה אם הרשים מול באיירן או הרשים מול הפועל ג'לג'וליה, הוא נראה שחקן טוב ולא סתם הוא חביב הקהל (במשחק האימון מול באזל הקהל צעק לקלופ להכניס אותו). הופמן נכנס בדקה ה-77 במקום אובמיינג ועם 13 דקות בלבד במשחק הוא סיים עם 2 בישולים.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אובמייאנג מהיר ברמות מפחידות. לדורטמונד יש אגפים מעולים העונה. אבל מה יעלה בגורלו של קובה?

14. OriRR Member

:aa1: באיטליה מדווח שיורגן קלופ מעוניין בקשר מילאן קווין פרינס בואטנג. הגנאי מבוקש גם בשאלקה כאשר מילאן תדרוש תמורתו 10 מיליון אירו.

15. Echte Liebe Member

קלופ היה צריך לחשוב על זה כשהביא את אובמיינג. בכל מקרה, אובמיינג פחות מנוסה מקובה ולכן אני לא מצפה ממנו (אלא אם לבנדובסקי יעזוב כבר העונה) לפתוח בהרכב. אני די בטוח שקלופ לא יפסול ישירות את אובמיינג/קובה מהרכב, הוא בטוח יעשה ביניהם תחרות על חולצת ההרכב באימונים וייעשה רוטציה ביניהם, בדיוק כמו שהוא עשה בסופר קאפ.

-------

בעוד 4 ימים מתחילה הבונדסליגה במחזור ה-1. דורטמונד תצא לאוגוסבורג, אני מאוד אשמח אם במשחק הזה קלופ ייתן לסוקראטיס לשחק כמגן ימני לפחות מחצית. צריך לנצל את זה שהיווני משחק בעמדה הזאת, בזמן שפישצ'ק עדיין מחלים מהניתוח. הייתי שמח אם גם במשחק הפתיחה ייתנו ליונס הופמן לשחק מחצית. אני יודע שזה נשמע הזוי ומזלזל, אבל הוא שחקן נפלא והוא הוכיח את זה מספיק פעמים. בסה"כ ילד טוב בן 20, משחק נפלא והוא ילד ברמה. אני מאמין שאם נהיה ביתרון בדקה 60, קלופ יכניס אותו לדשא.

מצב נושא:
הנושא נעול.