בונדסליגה, מחזור ראשון:: פתיחה חלקה לבאיירן בארנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏9/8/13.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הנאחס ההפוך הזה לא היה בכוונה. תאמין לי.

1:3 לברקוזן
    4:0 דורטמונד
    1:6 הרטה
    2:2 הופנהיים-נירנברג
    0:2 האנובר

היא חזרה.

2. OriRR Member

6:1 הרטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx על פרנקפורט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כנראה שהרטה לא צריכה את בן שהר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. AS R Member

משחק די בינוני של דורטמונד נגמר ברביעייה לרשת של אאוגסבורג.

אובמיאנג, שאמרתי כבר שלפי משחקי ההכנה של דורטמונד אני חושש שהוא מחמיצן לא קטן, הראה לי היום את ההפך כשכבש שלושער קליל. מפחיד עד כמה הוא מהיר, יש לו תנועה מצוינת בלי כדור והמגנים של אאוגסבורג פשוט לא יכלו להתמודד איתו. כל שאר השחקנים הייתה במשחק די חלש, הייתה בעיה ברורה בעמדה מתחת לחלוץ, בגלל זה קלופ החליף את גונדוגאן בקובה, במחזורים הבאים כשמחטריאן יחזור אז הבעיה הזו אמורה להיפתר.

בהתחלה כשהחתימו את אובמיאנג חשבתי שהוא חלוץ שמגיע לעמדה של לבנדובסקי, אבל מסתבר שהוא ישחק בתור קיצוני והוא יודע לעשות את זה בצורה טובה, היתרון הגדול שלו הוא שהוא גם יודע לכבוש מהעמדה הזאת בניגוד לקובה שהוא שחקן קצת יותר סולידי ושקט. אני מקווה מאוד לראות העונה את הופמאן מקבל הזדמנויות לשחק כי הוא נראה שחקן כשרוני מאוד.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

היתרון באובימאנג הוא שהוא יכול לשחק גם בימין, גם בשמאל וגם בחוד. ומכל כיוון הוא מאוד יעיל, אבל הפעם הוא הפגין יכולת יוצאת מן הכלל וגם סיומת טובה אחרי שבגביע הוא פספס כמה הזדמנויות קורצות להבקיע. פתיחה מעולה שלו לעונה הקרובה וכשחושבים שיש עוד את מחטריאן בחוץ ושגונדוגאן יחזור לשחק בעמדה הקבועה שלו ולא יאבד את הראש כשהוא משחק יותר מדי קדימה - אפשר לומר שנבנתה בדורטמונד קבוצה מצוינת ולא פחות טובה מזו שלקחה דאבל - לפחות בעיניי.

**

הרטה בתוצאה מאוד, אבל מאוד מפתיעה - ואני אומר את זה בעיקר בגלל שזו פרנקפורט מולה. התעוררתי הבוקר (הצהריים, נו) ונזכרתי שאם אני רוצה לשלוח ווינר אז כדאי שאזדרז. אמרתי יאללה. סימנתי 2 והלכתי על פרנקפורט. חשבתי על המשחק של הרטה בגביע ואמרתי שכמה זה כבר יכול להיות שונה. חוץ מזה שפרנקפורט קבוצה בכלל לא רעה ובגדול כף המאזניים אמורה לנטות לטובת קבוצת החוץ פה. ו-וואלה החבורה של יוס הצליחה להפתיע מאוד, צמד לאלאגוי, צמד לראמוס, הקבוצה נראית מעולה - אבל אולי זו פרנקפורט שתפסה יום חלש (בזה, בעצם, אין ספק) ויכול להיות שכשהרטה תפגוש את האנובר או גלדבאך היא תיתקל ביותר בעיות.

**

ובכלל זה יום של התחלות חדשות בבונדסליגה: סון כבש בלברקוזן, אובמיאנג עם שלושער, האנקה עם שער בפרייבורג, גינצ'ק לנירנברג, מודסטה להופנהיים. נחמד.

6. hai80 Member

איזה כיף שהבונדסליגה חזרה, התגעגענו!

דורטמונד אחרי הגול ובכלל ברוב המחצית הראשונה הציגה יכולת חלשה, במחצית השניה קלופ העיר אותם והם התחילו לשחק כמו שהם יודעים, לא נתנו לאגוסבורג סיכוי לחזור כשבדקות האחרונות של המחצית הם היו קרובים מאוד לשוויון.

לברקוזן נראית מצוין.

הרטה הפתיעו אותי איזה יופי של משחק שלהם.

האנובר למרות הניצחון לא מוכנה עדיין ליגה, וולפסבורג ב10 שחקנים שלטו במשחק ועוד בבית של האנובר. אפרופו האנובר, אני כמעט בטוח שקונאן לא שיחק היום, למה?

7. Echte Liebe Member

משחק מעולה של דורטמונד, לפחות במחצית השנייה. אובאמיינג העלים את כל החששות שלי אליו, ועוד שלושער. כמו שאמרתי בדיון של דורטמונד, אם ייתנו ליונאס הופמן, אפילו קצת קרדיט, הוא יוכיח שהוא ילד מצוין. רק נכנס וכבר "בישל" פנדל. שמלצר גם שלט באגף, רויס כרגיל הרים את ההגבהות, עשה מה שצריך להיעשות. ביכולת הזאת יש מה לצפות השנה, ואל תשכחו שעדיין יש חלודה מהקיץ. גם לבנדובסקי, שממנו בכלל לא ציפיתי שיהיה אדיר, היה מעולה. שחקן שהראש שלו במקומות אחרים (וזה לא צריך להיות כך) אבל הוא מראה שהוא מקצוען והוא בא היום נטו לשחק כדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/13
  8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

משחק טוב מאוד של לברקוזן. הצמד ?SamSon? מככב באגפים יחד עם דונאטי ובונייש, הקישור האמצעי טוב, הבלמים סבירים ולינו עם משחק טוב ועצירת פנדל. מה לגבי קיסלינג? משחק סביר שלו, אבל גם ככה זה נגמר עם שער (שהוביל לשיא מועדון חדש - רצף המשחקים הכי ארוך בהם הוא כבש) ובישול יפה.

כמה רשמים :

:aa1: וולשיד צריך לפתוח בהרכב. טופראק לא הציג יכולת מדהימה מאז שהגיע (יחד עם רובין דוט) ללברקוזן, וכאשר ספאחיץ? עוד לא מתואם כל כך עם שאר ההגנה, למה לא לשחק עם וולשיד?  http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx (אלא אם כן הוא היה פצוע).

:aa1: עוד מוקדם לשפוט, אבל הרכשים ששיחקו הותירו רושם התחלתי טוב. סון לא חד כל כך, אבל אחרי שהוא יצא לברקוזן נרדמה קצת. דונאטי היה טוב, ואם הוא ימשיך ככה - יש מחליף ראוי לקרבחאל. ספאחיץ? היה לא רע, אבל חוסר תיאום שלו עם בונייש וטופראק הוביל לשער של פרייבורג, ויחד עם טעות מסוכנת שעשה - שוב, היה עדיף את וולשיד. גם אוזטונלי בן ה-17 (הגיע מהמבורג) עלה לעשר דקות והראה ניצוצות של כישרון.

:aa1: למה קרוזה והילברט לא נכנסו? מצפה כבר לראות אותם בבונדסליגה במדי לברקוזן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

עכשיו אפשר להתרכז במשחק הבא - מסע לשטוטגרט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לא רק ארנולד המוכשר קיבל כרטיס אדום, אלא גם הרכש מנירנברג טים קלוזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

10. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

נהדר. בשבוע הבא אנחנו מתארחים שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

תודה על הדיווח מהמשחק של לברקוזן. בהחלט הפתעה שוולשייד לא עלה בהרכב, אבל אולי הוא באמת לא כשיר ב100% או שהיפייה מעדיף כרגע את ספאחיץ'. מוקדם מדי לקבוע, ההרכב במחזור הבא ילמד אותנו יותר על הסוגייה הזו.

11. OriRR Member

ראיתי כמה דקות מהמשחק של לברקוזן. בהחלט התרשמתי מהשלישייה ההתקפית סאם-קיסלינג-סון שלפי דעתי בין המוכשרות והמסוכנות בליגה.

מוזר מאוד שספאחיץ' פתח. לא חושב שהוא שווה מקום בהרכב (בתור גיבוי הוא אחלה).

12. OriRR Member

רחמיי על בראונשווייג, במשך 81 דקות מצליחים להחזיק מעמד מול ברמן ואז סופגים שער בגלל טעות מטופשת. מקווה מאוד שיצליחו להשוות בדקות שנותרו (כבר עכשיו בזמן שאני כותב את ההודעה נהדף כדור מהקו ע"י הגנת ברמן). מאוד מאוד מחבב אותם ורוצה שיצליחו, אף על פי שזה לא כ"כ ריאלי.

13. Doctor Bremen Member

ברמן ניצחו! וואי אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שברמן ניצחה במחזור ראשון. איזה כיף! ועוד גם שמרו על שער נקי מאורע נדיר בשנתיים האחרונות. לא משחק מדהים של ברמן בעיקר במחצית השנייה שבה בראוונשוויג הייתה טובה יותר אבל המון נחישות וצרון לנצח הספיקו.

לוקה קלדירולה הרכש החדש היה מצוין והציל בצורה מדהימה מהקו שער בטוח. שבוע הבא אאוגסבורג והזדמנות להיות עם שני ניצחונות משני משחקים!

14. Echte Liebe Member

מחזור פתיחה נפלא. הרטה ברלין מדהימה עם 6:1 בבית נגד פרנקפורט. קצת קשה לומר את זה, אבל בן חאטירה פשוט משאיר אבק לבן שהר. בן שהר ככל הנראה יעזוב בינואר אם לא יקבל קרדיט, ועד אז כנראה יישחק בהרטה ב' מהליגה הרביעית.

את המשחק המעניין שאני מאמין שהיה בין בראונשוויג לברמן אני לא ראיתי, אבל בהחלט אם בראונשוויג הצליחה להחזיק מעמד 80 דקות, אז זה מאכזב מאוד מבחינתה לקבל שער בדקה ה82. בסה"כ אפשר לסכם מחזור נפלא, מחר יהיה משחק מעולה בין שאלקה להמבורג.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרטה - פרנקפורט 1:6
    כבר ב - 12 הדקות הראשונות הרטה פגעו במשקוף פעמיים והוסיפו עוד אחד עד המחצית. הרטה נראתה נהדר בעוד שאיינטרכט לא היו במשחק בכלל. לרמוס שהבקיע צמד עוד נפסל שער חוקי בטענת נבדל. הרטה ברלין, מהליגה השניה לראשות הטבלה. וגם ניצחון על אחת מהנציגות שלנו באירופה.

הופנהיים - נירנברג 2:2
    הופנהיים יכולים להרגיש מקופחים מהשיפוט. פנדל שלא נשרק לטובתם (יד, כן או לא מכוונת אבל הסיטה את הכדור והקלה על השוער לעצור) וכדור שעבר את הקו במטר והקוון לא ראה וזה במצב של 0:1 להופנהיים. הופנהיים כבר הוליכו 0:2 ובסוף עוד יכולים לשמוח שלא הפסידו כי נירנברג החמיצה מהלך נהדר בדקה האחרונה. גינצקה מנירנברג עם משחק בכורה בליגה הראשונה אי פעם וגם שער ראשון.

האנובר - וולפסבורג 0:2
    מאז בואו של אלופס נפטרה וולפסבורג בדרך זו או אחרת מ - 19 שחקנים. ימי פליקס העליזים. במשחק וולפסבורג הפסידה שני שחקנים. ארנלוד עם אדום מטופש כבר בדקה ה - 30 וטימו קלוזה עם צהוב שני במחצית השניה. הגול הראשון מאיבוד כדור מטופש של דייגו באמצע המגרש. וולפסבורג יכולים להתנחם שלמרות הנחיתות המספרית הם פגשו במשקוף פעמים.

לברקוזן - פרייבורג 1:3
    פרייבורג עלו עם 3 שחקנים שלא שיחקו בשבילם בליגה מעולם. מנגד הופייה בפעם הראשונה שלו כמאמן סולו בבונדסליגה. קסטרו עם הופעה 253 בגיל 26, שזה שיא (שאני מניח שמולר ישבור בקלות). האנקה עם שער בכורה לפרייבורג ומצד שני סון עם שער בכורה ללברקוזן. פרייבורג קיבלו פנדל במתנה אבל גם פספסו אותו.

אאוגסבורג - דורטמנוד 4:0
    אובומויאנג עם שער בכורה ועוד שניים אח"כ. ווידנפלר היה מושעה (האדום מהמשחק האחרון בעונה שעברה נגד הופנהיים). במקומו בשער לנגראק שזה משחק הליגה האחד עשר שלו. את כולם הקבוצה ניצחה.