בגרויות, פסיכומטרי ואקדמיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שגיא, ‏3/6/03.

1. Ilan Member

מי אמר שאת לא טובה בלשון?
    דיברת בדיבור עקיף (משפט מורכב)- "לא...ליהי"- פסוקית מושא (אומרת את הדבר).
    עזבו אל תתייחסו בדיוק היום התכוננתי על דיבור ישירעקיף, אז אני מתרגל :)

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ליהי את לא טובה בלשון??????? אני מצטער היום לא עמדתי בקצב שלך כל מילה שלך לא הבנתי כמעט למה את מתכוונת.... את משתמשת בשפה גבוהה מדי...

3. ofer16 Member

אילן, זה דיבור ישיר, לא עקיף!

אני בימים אלו ממש לומד למתכונת בלשון שתתקיים ביום ראשון.
    במתכונת בהיסטוריה קיבלתי 88, ואני עדיין לא יודע על כמה מגישים אותי לבגרות.
    במתכונת במתמטיקה קיבלתי 140 (שזה 100 בעיקרון), הגישו אותי על 100, ובבגרות אני אקבל בטוח 100.

4. ליהי Member

הא עופר אני מבינה...לא נורא גם בלי בגרות מלאה מצליחים לפעמים בחיים.

כן כן לירן, אני גרועה בלשון. והשפה שלי גבוהה בערך כמו ההומור של אלי יצפאן (דהינו-מאוד מאוד נמוכה).
    ואילן- אני שמחה שאתה לומד דיבור ישיר/עקיף. אצלי המורה ללשון ממחישה אותו ככה: ישיר : "ליהי,עופי מהכתה"!
    עקיף: "מי הבחורה שיושבת בשורה האחרונה והולכת לעוף מהכתה היום"?

ולסיכום-נסטה, אצלך המורה דלוקה על תלמידים, אצלנו המורה משתפת אותנו בחוויות שלה עם בן זוגה שיזכה לחיים ארוכים (ויסבול אותה),שזה באמת עצוב.

5. Emil Member

ארר..לפחות לכם יש מורים ...

שמעו נא סיפור קצר וחמוד על כיתת יד שיש בה לפחות 12 נכשלים בבחינת הבגרות:
    פעם היתה מורה ללשון. זה היה בכיתה ח'. כולם היו שמחים עד שיום אחד, בערך חודשיים אחרי תחילת השנה, היא נכנסה להיריון ולא חזרה לעולם.
    בכיתה ט' שוב היתה מורה ללשון, אבל היא ידעה לשון בערך כמו ששימפנזה יודע לשחק סנוקר.
    בכיתה י' היתה אחלה מורה, ואחרי חודש וחצי בערך היא ברחה מהעיר. לפני חודשיים באה מורה מחליפה במקומה (טוב שנזכרו) ומאז לומדים 2-5 שעות לשון ביום למרות שזה ידוע שמעל שעתיים לשון זה כבר לא אפקטיבי כי מוח האדם נהיה עיסה.

טוב ארוך מדי, העיקר עברתם את זה. קיצר על לשון בערך יגישו אותי על ... הערכה אופטימית, 40. ולי יהיה ציון הגשה טוב בערך מ10 ילדים אחרים בכיתה שלי.

ולא, לא מוכנים שנלך כל הכיתה לבגרות חורף. מחזור שלם בלי בגרות בלשון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. שגיא Guest

מצבכם על הפנים...
    הבגרות בלשון שעשיתי שנה שעברה הייתה בין הקלות....
    עם ציון סופי בסביבות ה90 (לא זוכר כבר), וזהו, לא רואה יותר את המקצוע הזה...
    זה בכלל לא מקצוע קשה.

המקצוע הקשה עוד לפני - ספרות!
    בעעעעעעעעעעעעעעעעע
    אני כלכך שונא את זה, ואני הולך להיכשל......עוד שבוע ויומיים המתכונת, אין לי חומר, אין לי כלום....
    למה זה מקצוע חובה?!

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לשון אני עברתי ב- 71 ציון סופי.

ספרות עשיתי ב י"א ונכשלתי אז עשיתי מועד חורף בכיתה י"ב ועברתי ב- 84...

המקצוע השחור שלי זה היה תנ"ך, חבר'ה תבינו מכיתה ט' עד המתכונת לא עברתי פעם אחת אפילו את ה-55!!!! פעם אחת!! במתכונת קיבלתי 59 שזה היה אירוע אדיר בשבילי אז המורה עשתה לי טובה והגישה אותי על 56. ואז הגיעה הבגרות... חרשתי כמו שלא חרשתי בחיים שלי והוצאתי 84 בין הגבוהים בשיכבה!!!

איכס.... בית ספר

8. Rossoneri Member

סיפור מצחיק: בלשון שנה שעברה הגישו אותי על 53, וקיבלתי בבגרות 55, ציון-סופי 54, נכשל ושכחתי לערער. טמבל או לא? ולהיסטוריה לא נגשתי שנה שעברה - אם מעניין אותכם..

השנה פרשתי ממחשבים (אין לי כח) במתמטיקה 3 יחידות לא הייתי עוד בשיעור אחד מתחילת שנה, והגישו אותי איכשהו על 75, כשבמגן הוצאתי 80.5, הבגרות הייתה פצצה, ולפי התשובות יש לי 100

בתנך במגן קיבלתי 41, והגישו אותי על 55. עוד נתון סטטיסטי מעניין זה שאף אחד במשפחה שלי חוץ מאבא שלי לא עבר בתנך (אחי ואחותי השלימו אחרי צבא, ואמא שלי לא יודע, בטח קנתה תעודת בגרות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx )

יאללה כולם לצחוק עלייי

9. Asaf Member

תגיד נסטה, אתה ידויק הלא כן, אחרת הייתי שמח לדעת איזה בגרות תיהיה לי שנה הבאה בתקשורת..
    למזלי אני עושה את המגנים/בגרויות בעל"פ ככה שעד עכשיו בהיסטוריה ותקשטרת זאת לא הייתה בעיה גדולה, תקשורת מגן (הציון השנתי, עבודות הרצאות-75), הבגרות בבדיקה...
    היסטוריה, בדיחה על ביאליק וקיבלתי 80 במגן, עד לבגרות אני יכין כמה בדיחות עסיסיות על המחזאות של הרצל....
    :wink: בלשון עוד לא עשינו את המתכונת, אני יודע טוב את כל הקישקוש הזה של התחביר,
    אבל לדידי הם יכולים לנגב את הטוסיק של המורה של להיסטוריה עם הבגרות בתקשורת, לנגב חומוס עם הבגרות בהיסטוריה ( למרות שלא נראה לי שהמורה אוהב קטניות) ואת הבגרות בתקשורת הם יכולים... (תרגיל השלמה)

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

היום הכריזו בביצפר שלי על יום "דפקו את יניב"...יום מיוחד בו נוהגים המורים לדפוק אותי מכל הכיוונים ומכל המקצועות...
    תוצאות עגומות במגנים..רק 72 בהיסטוריה ו76 בתקשורת...לפחות תשמחו בשבילי..קיבלתי על עבודת הגמר שלי 100!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    בהיסטוריה אני הולך לערער בגלל שהמורה שלי הורידה לי נקודות בגלל שלא כתבתי לה במילים שלה..כלבה...בתקשורת זה עוד איכשהו מובן כי בגלל משחק הגמר לא למדתי..לא נורא נשפר בבגרות..
    ואסף לא ממש הבנתי אותך..אבל אני ביא' ושנה שעברה הייתה לי בגרות נורא קלה השנה שמעתי שליודניקים היה ממש קשה...

בכל מקרה השנה משרד החינוך החליט להקשות וכולם אומרים שהשנה הבגרויות קשות יותר משנים קודמות..ראו הוזהרתם!! :evil:

11. ליהי Member

חחחח
    נשמע כמו יום משעשע במיוחד
    מרשים לתלמידים לזרוק עליך ביצים באותו יום?

בכל אופן
    אם כבר תנכ- הנה עוד מקצוע שאני הולכת להיכשל בו בבגרות
    ואתה יכול להוסיף לזה גם את מתמטיקה אם בא לך

או במילים פשוטות:
    דרוש- בחור עשיר בלי הרבה דרישות אינטלקטואליות מבחורה, למטרת חתונה וחלוקה כספית שווה. למעוניינים יש לפנות אליי לבירורים.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא....התכוונתי שזה יום מיוחד של מורים

13. Julian Joachim Member

חחח נסטה קרעת אותי...

וליהי ממש אכזבת...

עבדכם הנאמן דווקא היה ממש טוב בלשון וסיים עם איזה 92-94 ציון סופי (עד היום אני לא מצליח להיזכר). גם בהסטוריה היה לי מגן טוב (94) ובעבודה שהיוותה 30 אחוז מהציון קיבלתי 92, הבעיה היא שאת העבודה השנייה לא הגשתי עד עכשיו (היא ידועה בשמה - 70 אחוז). עברה שנה נראה לי ממתי שנתנו לנו אותה. גם דאייר ובנצור איתי על אותה סירה. אני העבודה הזאת.

השנה ממש לא השקעתי. בתנ"ך (אני עושה חמש וזה יחסית מעניין) המורה תעשה לי טובה אני חושב ותתן לי 65-70 (כדאי לה אחרי מה שהגשתי לה השבוע), אבל זה עדיין קקה ואני מתלבט מה לעשות. הסטוריה אני בטח אקבל מעל 85. השאלה היא כמה... מתמטיקה אני בחמש והגישו אותי על 70 ודי בחסד אגב, הבגרות הייתה רצח יחסית אבל הלך בסדר ואני מקווה שמועד ב' יהיה יותר קל. והכי חשוב -אזרחות. המקצוע הכי אדיר בעולם עם המורה הכי ענקית בעולם!!!! אני זהבה אנוש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אין לי מושג כמה היא תתן לי אבל למי אכפת? בכל מקרה אני אגיד שאני רוצה לשפר ציון שנה הבאה רק כדי לשבת בכיתה שלה!

אני היא!!!

14. Fernando Cavenaghi Member

לספר לכולם כמה באמת קיבלת במגן בתנ"ך? ראיתי היום אצל ברוריה...

15. Julian Joachim Member

אני בנצור

כמובן שה65-70 היה בתקווה שהמורה תתעלם מהאי-אהבה שלה אליי. אבל אני עדיין מקווה שהיא תעלה...