באלאק חזר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏12/10/07.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יניב, ממה שלי ידוע, מילאן מאד רוצה אותו. אין לי מושג למה, אבל הם רוצים או לפחות עוד לפני פתיחת העונה מאד רצו.

לדעתי אגב אין לו מקום במילאן היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, מה קשור סובייקטיביות. הכל עובדות. בעונה אחת באלאק הגיע לשני גמרים (גביע ואלופות) הפסיד בשניהם והפסיד את אליפות הליגה מחזור לפני הסוף. בעונה אחרת הוא הגיע לגמר הגביע העולמי ולא שיחק. בעונה אחרת הוא הגיע לחצי גמר הגביע העולמי והפסיד 2 דקות לסוף ההארכה (ועוד שהגול היה באשמתו). בעונה נוספת הוא הגיע למשחק האחרון בליגה כשמספיק לו תיקו נגד קבוצה מהקטנות ביותר אי פעם ששיחקה בליגה והוא הבקיע שער עצמי בדרך להפסד ולהפסד האליפות. במשחקים החשובים של באיירן בליגת האלופות הוא נעלם על המגרש.
    אז כן, אני חושב שאתה צריך לעדכן את המילון שלך.
    ולאיזה קבוצה רוצה אותו או לא אין קשר להישגים שלו. ווינר הוא מי שמנצח תארים. לוזר הוא מי שתמיד כמעט מגיע ומפסיד אותם בדקה ה - 90.

3. Olli Member

אני לא חושב שאני צריך להרחיב בנושא הקבוצה. אני מביע את הסכמתי עם מה שנאמר מעל- הוא חייב לברוח מצ'לסי אחרת הוא יכנס לקטגוריה העגומה של השחקנים הגדולים שהיו ונעלמו. אבל עדיין אי אפשר להגדיר אותו כ'גמור'.

כנראה שכחתם בדרך גם את נושא הנבחרת: מהמשחקים האחרונים (אלו שהוא כן שיחק בהם) הוא גם לא היה על המגרש. פשוט חוסר חדות ולא אותו באלאק שאהבנו לראות. והייתי מרשה לעצמי להקצין ולומר שהנבחרת מסתדרת מעולה גם בלעדיו- ובזה כולנו צפינו. באלאק של היום, כמו שאני רואה את זה, כבר לא נראה אותו המנהיג. יש שחקנים ראויים יותר ממנו להגדרה הזו. אולי זו תקופת שפל זמנית, עד למעבר לקבוצה אחרת, אבל בנתיים זה המצב.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/07
  4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב נדב, הוא לא ווינר, אבל הוא גם לא לוזר. ישנם שחקנים הרבה יותר ווינרים ממנו שלא הגיעו לחצי ממה שבאלאק הגיע. הכוונה כאן מבחינת סכומים שהוא מרוויח, שם שהוא עשה לעצמו, ליגה אליה הוא הגיע וכו.
    אז ווינר לא, אבל לוזר? בהחלט לא.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

עוד דיון על האפס הזה... אני הולך לחפש ת'סמיילי המקיא.

אה וכן, הוא לוזר עם קבלות. כוכב שלא מצליח לקחת תארים. מזכיר לי את צ'ארלס בארקלי. עם באיירן כל אחד יכול לקחת, אבל בכל מקום אחר שהיה תחרות הוא הפסיד.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

א.לך תקיא
    ב. מדובר בשחקן הגרמני הגדול ביותר בעשור האחרון, אז בטח שזה ראוי לדיון
    ג. לוזר עם קבלות, שוב השקפת העולם המעוותת שלך. שוב נסביר לך כמו שמסבירים לילדים בגן, ווינר לא, לוזר לא, יש מבינה?
    ד. בא לך להקיא אז אל תיכנס לדיון
    ה. לפחות זה משך אותך לרשום בגרמני אחרי תקופה שנעלמת, אז או שאתה סוטה ואתה אוהב לקבל אותה בקינקי, או שאתה פשוט חולה לדבר עליו.

7. xavi6 Member

לא לוזר? אז מה הוא? כי ווינר הוא רחוק מלהיות. שחקן שמגיע לכל גמר אפשרי, ומפסיד כל פעם מחדש-זה לוזר, פשוט מאוד. אין הסבר אחר ללוזר, אם לא-תגדירו לנו מה זה לוזר.

דנידין, למה ישפיל את עצמו להגיע לקבוצות כאלה? מדובר בקבוצות עם שם עולמי ובטח קבוצות עם שם בגרמניה, אל תשכח שבאלאק בכלל פרץ בלברקוזן שכמעט זכתה בטריפל(שוב, כמעט, לוזר כבר אמרנו?)

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

וככה אתה מרחיק אותי מלבוא... השקפת העולם המעוותת שלך על שחקן שתמיד נעלם במשחקים המכריעים ותמיד מפסיד גמרים. הוא היה גיבור רק עם באיירן על הליגה המקומית, מעבר לכך הוא כמו מחזור נשי.. מביא לי בחילות על הבוקר

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מביא לך בחילות אז תישאר בחוץ, כי הדברים שלך לא מוסיפים.

10. Mehmet Member

אני דווקא הייתי מקבל את באלאק בזרועות פתוחות.

אולי לא כמנהיג הקבוצה, אבל בהחלט הוא יכול לעבות את הסגל, במיוחד כשיש מכת פציעות. אפילו תהיה לו תחרות על המקום בהרכב (מה שממש לא היה לו כששיחק בביירן), מה שאמור להפוך אותו להרבה יותר טוב...

בהחלט אחד השחקנים האדירים ששיחקו בביירן...

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

למה מה הוא עשה שאחרים לא עשו? לקח אליפויות? כבש 10 שערים בעונה? בישל בכלל?

ידוע לך כמה הוא תרם לבאיירן בבמה המרכזית של הכדורגל - ליגת האלופות? מספרים מבישים.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

טוב חברים, הדיון קצת סטה מהנושא,
    הטופיק כאן הוא האם הקריירה של באלאק עומדת על המאזניים, ומה יהיה איתו בכלל.
    לגבי השאלה לוזר או ווינר, את הטופיק הזה נשאיר לפורומים כמו נענע וקוצים.

אני כמו שאמרתי הייתי מאד רוצה לראות אותו במדריד, אבל אני כבר לא בטוח במהלך הזה. כמובן שהוא קודם כל צריך לצאת מהפציעה ההזוייה שלו.

13. Raulito Madridista

אני חושב שבאלאק סיים את הסיפור מבחינת הרמות הגבוהות של הכדורגל העולמי. קשה לי לראות אותו תופס מקום בהרכב של צ'לסי, למרות שישנן שמועות שלאמפרד בדרך לריאל מדריד(רוב הסיכויים שהתקשורת כרגיל מחרטטת, אבל לאמפרד היה אחד מהשחקנים שהכי אהבו את מוריניו וחידוש החוזה שלו תקוע כרגע) ובמידה ולאמפרד יעזוב אולי באלאק ייכנס למשבצת שלו בהרכב.
    באלאק התנהג בצורה מגעילה כלפיי אוהדי באיירן, לא היה מוכן להגיד תשובה האם הוא נשאר או לא, סירב בקלות מידיי להצעה נדיבה מאוד של באיירן עם משכורת שיא.
    בכל אופן, אני חושב שיש קבוצות טובות באירופה שהיו קולטות אליהן את באלאק, אבל לדעתי השחקן כבר גמור, הוא מתאים אולי לדרג השני של הקבוצות החזקות באירופה, לא לבאיירן, ריאל, מנצ'סטר, ברצלונה או אינטר לדוגמא.
    אני לא אוהב להתעסק ב'ווינר או לוזר', גם על הנרי אמרו כמה שהוא לוזר כי הוא הפסיד בגמר ליגת האלופות וגם בגמר המונדיאל, אבל העובדות בשטח הן שהוא הביא את ארסנל כמעט לבד לגמר. אל תשכח נדב ואל תשכחו כל השאר, באלאק לא משחק לבד בלברקוזן והוא לא האשם העיקרי שהקבוצה הפסידה את כל התארים, להיפך, הוא היה זה שקירב אותה מרחק נגיעה מכל דבר. אם ריאל מדריד ובאייר לברקוזן יישחקו ביניהן 20 פעם ריאל מדריד תנצח למעלה מעשר, לא היו הרבה שהימרו על לברקוזן באותו גמר וגם במשחק לא טוב של ריאל מדריד ולמרות הרבה הזדמנויות שלהם(תודה לסאן איקר), הם לא הצליחו לנצח.
    לא שיחק בגמר המונדיאל בגלל צהובים? טיפשות אולי על כך שהוא ספג צהוב בחצי הגמר, אבל זה גם מזל רע.
    בקשר למונדיאל, במשחק נגד איטליה היה משחק שקול מאוד, גול אחד בא בגללו, קורה. הוא תרם יותר משער אחד לנבחרת גרמניה.
    בקשר לליגת האלופות עם באיירן מינכן, אל תאשימו רק אותו, תעשו לי טובה. מעבר למקאיי לא היו יותר מדיי שחקנים בבאיירן שסיפקו את הסחורה בשנים האחרונות.

מיכאל באלאק הוא שחקן טוב, אבל הוא אוברייטד. יש המון שחקנים שעושה הגנה יותר טובה ממנו והרבה שחקנים שעושים התקפה יותר טוב ממנו. בבאיירן מינכן הוא היה בסדר, קשרים שכובשים עשרה שערים בבונדסליגה יש, זה לא כל-כך נדיר. באלאק לא נכשל בבאיירן ולא היה מדהים בא.
    נקודה אחרונה שלי: שחקן לא מנצח או מפסיד לבדו.

14. Mehmet Member

מספרים זה לא הכל.

הוא היה מנהיג מצוין, והקבוצה נראתה יותר טוב איתו מאשר בלעדיו. בעונה שעברה הוא היה ממש חסר וראו את זה...

15. Raulito Madridista

באלאק הוא שחקן טוב והוא תרם לבאיירן, לא הביאו לו מחליף וזה יצר מצב ששחקן קישור אחד הלך והאופציות הצטמצמו. דייסלר שוב מיעט לשחק כדורגל, שול הזדקן וההגנה של באיירן הייתה מחוררת. אולי עם מיכאל באלאק זה היה נראה טוב יותר, אבל אני לא חושב שהעזיבה שלו זה הגורם המרכזי לכישלון של באיירן שנה שעברה. סניול ולהאם היו בכושר גרוע מאוד(הצרפתי אולי בעונה החלשה בקריירה שלו), ואן-בומל לא היה יעיל וטוב כמו בהמבורג.
    אוליבר קאן הוא הקפטן והמנהיג של באיירן מינכן.
    לא היו יותר מדיי משחקנים בבאיירן שהאוהדים לדוגמא חשבו:"וואו, מזל שיש לנו את באלאק, לא הייתי מחליף אותו באף-אחד אחר".