באירן מינכן- לראות ולקנא.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י לירן, ‏9/8/02.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה לעשות שאנחנו הישראלים שונאים את הגרמנים אבל אני מעריץ את הכדורגל שלהם במיוחד את באירן מינכן. כי זה כיף לאהוב קבוצה שאתה יודע שאפשר לסמוך עליהם גם בדקה האחרונה של המשחק. אנחנו אומרים שנבחרת גרמניה משחקת כדורגל מגעיל, אולי זה נכון אבל מה לעשות שאין להם שחקנים כמו רונאלדיניו, ריבאלדו, טוטי וכו' פשוט אין להם כאלו שחקנים אז הם משתמשים במה שיש להם- הגנה. וזה מצליח.
    אנחנו אומרים תסתכלו איזה כדורגל לא יפה יש להם אולי הוא לא יפה אבל הכי יעיל בעולם וכולנו היינו מתים שישראל היתה כזאת.

תחשבו על זה.

2. Julian Joachim Member

מסכים עם כל מילה.

הגרמנים, כמה שהם דוחים אותי, כעם וכפרט, הם אנשים מאורגים להפליא וחכמים לא פחות.

הכדורגל שלהם הוא המסודר ביותר, והשחקנים שם הכי ממושמעים.

הלוואי עלינו.

3. devil figo Member

אולי ביירן מינכן משחקת יפה אבל גרמניה.. במשחק שלהם אפשר להירדם

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע אני מעדיף את הנבחרת שלנו על הנבחרת הגרמנית מסיבה פשוטה שם אין שמחת חים בנבחרת אן כדורגל יפה.

5. Julian Joachim Member

אני חושב שהוא התכוון יותר לכדורגל הגרמני... פחות לנבחרת, יותר לליגה.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני התכוונתי יותר לבאירן מינכן.
    ותגיד לי אוחיון, אתה מדבר פה על נבחרת שסיימה 2 במונדיאל מאיפה השטויות שאין להם שמחת החיים אחרי כל ניצחון הם שמחים בדיוק כמו כל נבחרת אחרת, והסגנון משחק שלהם הוא כזה שהם לא עושים דברים יפים בהתקפה אבל תאמין לי שהם נהנים להרוס את המשחק של הקבוצה השניה.

תסתכלו על השמות של הנבחרת וחוץ מבאלאק לא עולה שום שחקן סופרסטאר במה של זידאן, ריבאלדו וורון אז הם בכל זאת הגיעו לאן שהם הגיעו? הם פשוט חכמים יותר מכולם.

ואתה רוצה להגיד לי שאתה לא רוצה שנהיה כמוהם? בולשיט. לא סתם מפחדים מנבחרת גרמניה ומבאירן מינכן.

7. Uli Uli Member

באיירן מינכן נראית מצוין והיא תיקח את האליפות השנה...
    שוער נהדר-אליבר קאן
    הגנה קשוחה ומנוסה-תומאס לינקה, סמואל קופור
    קישור מבריק-ממהט שול, מיכאל באלאק, זה רוברטו, יאנס ירמיס
    חוד שעולה על כל הליגה הגרמנית- אלבר, סנטה קרוז ופיזארו

8. לידס בנשמה Member

באיירן מינכן היא אחת מהקבוצות הטובות באירופה וסך הכל גם הטובה בגרמניה (למרות רק מקום שלישי בעונה הקודמת). לבאיירן היה השנה הרבה קניות ועזיבות, אז הנה מה שאני חושב גל ההרכב או הסגל שקיימים עכשיו:

אין ספק (לפי דעתי בלבד) שהסגל הנוכחי של באיירן מינכן הוא אחד החזקים ביותר שהעמידה לרשותה קבוצת כדורגל בעשור האחרון.

השאלה הגדולה שמעסיקה תמיד את כל הסובבים במועדון הבווארי הוא איך מסתדרים עם האגו הגדול שמחייב כזה סגל. דייסלר הצעיר והכישרוני (שרק לא יפצע יותר), באלאק המבריק, זה רוברטו הטכני וממט שול המחונן - זו שורה של כוכבים.

הכישלון של באיירן מינכן בשנות ה90 נבע מהחוסר התמודדות עם אותם כוכבים. עד שהגיע אוטמאר היצפלד, סילק את באסלר וזכה באליפות אירופה עם סגל של שחקנים אפורים יחסית למה שעומד לרשותו היום.

איך יסתדר היצפלד עם הכוכבים החדשים השנה ? קשה לדעת. אבל המאמן הטוב באירופה הוכיח כבר בעבר שלא רק טקטיקה הוא יודע. אני מעריך שהוא יבחר בשיטה של 4-5-1. ציקלר כבר זקן, יאנקר עזב. מה שמשאיר את המאבק של חלוץ בודד עם קרוז-אלבר-פיזארו (מאבק לטיני לכל דבר).

הקישור של בארסה הוא כמובן לא ריאלי. בלי קשר אחורי אי אפשר לשחק בכדורגל המודרני ולכן נראה את הארגריבס/ירמיס/קובאץ מאיישים את העמדה הזאת.

ההגנה של באיירן היתה החלק החזק ביותר שלה בעונה שעברה ואין סיבה לעשות בה שינויים.

אני לא חושב שאפשר להספיד כבר בשלב הזה את יתר היריבות של באיירן בצמרת ובמיוחד לא את דורטמונד (המחוזקת בפרינגס).

הנה ההרכב המשוער שלי(לא ההרכב החלומות שלי לבאיירן..):
    שוער:אוליבר קאן-אם באיירן תיתן עונה טובה זה תלוי הרבה גם בו.
    מגן ימני:ווילי סאניול-מהיר,מצוין,מסייע להתקפות ויורד להגנה בזמן...
    מגן שמאלי:ביצ'נטה ליזרזו
    בלם:סמואל קופור
    בלם:תומס לינקהקובאץ'

קשר אחורי:אואן הארגריבס
    קשר אחורי:יינס ירמיס

קשר התקפי ימין:סבסטיאן דייזלר
    קשר התקפי אמצע:מיכאל באלאק
    קשר התקפי שמאל:זה רוברטו

חלוץ:ג'ובאני אלבר

מהמט שול יהיה ה'אס' של באיירן מהספסל לדעתי,כל פעם שהיא תיתקע במצב הפסד או תיקו יעלה מהמט ויתן את השערבישול שלו.
    אין סיכוי שהיצפלד יעלה לשחק עם הרכב התקפי כ'כ ובלי שני קשרים אחוריים שישלטו במרכז המגרש.
    לגבי ההגנה,סניול,ליזרזו וגם קופור שלושתם בסדר גמור,אפשר להגיד גם מצוינים.
    הבעיה היא עמדת הבלם השני,שבאיירן חייבת לחזק אותה דחוף:לינקה וקובאץ' שניהם קשישא לא מספיק חזקים לקבוצה שתלך על כל המפעלים.עם הנפילה שלהם ביכולת לא תבוא השנה,היא תבוא שנה הבאה.

מה לדעתכם לא יזיק לבאיירן ואת מי היא צריכה לקנות או לשחרר? איך לדעתכם תתפת העונה בליגה וגם באירופה לבאיירן? ומה לדעתכם על הקבוצה בכלליות?