באייר לברקוזן 15/16:: בדרך למקום השלישי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Die Werkself, ‏24/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לא יודע עד כמה זה רציני, מקווה שלא ייעדרו יותר מדי כי שניהם בין השחקנים החשובים של לברקוזן העונה.

אגב, לקאמפל היו בעיות כשירות לקראת דורטמונד, אני לא מבין למה שמיט היה צריך לתת לו לשחק (בהנחה שזה קשור).

2. golding מנהלים

@Die Werkself
    אתם מבקיעים יופי של שערים היום :)

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

העיקר שעלינו, אבל אלמלא השער הנהדר של בלראבי (למרות שאת של צ׳אלנולו אהבתי יותר), שהגיע בדקות טובות של ספורטינג, המשחק היה יכול ללכת לכיוון אחר.

טה ובלראבי מצוינים, ידבאיי פחות. צ׳יצ׳אריטו שיחק טוב, היו כמה מסירות מצוינות שלו, אבל חבל שלא כבש - לא היה קשה לראות שהוא מאוד רוצה את זה.

מקווה ליריבה קלה בשמינית, סטייל ספרטה פראג או יונייטד ;)

golding אוהב/ת את זה.
  4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

קאמפל גמר את העונה.
    Scheiße.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באותו הקשר, יש צפי חזרה לאראנגיס?

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הצפי המקורי היה לסוף מרץ, אני לא יודע אם הכוונה לאימונים מלאים או לכושר משחק. האמת היא שאני לא יודע איך תהליך ההחלמה שלו מתקדם - הוא מתאמן באופן פרטי אבל אין לי מושג באיזה שלב של התהליך הוא נמצא ואם הצפי לחזרה השתנה...

7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

בנדר נפצע שוב ויחזור עוד שלושה שבועות, טה לא ישחק מול ברמן בגלל פציעה קלה (בגללה הוא יצא מול מיינץ) :(

8. golding מנהלים

מי נשאר לכם בקישור?

9. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

קישור אחורי - רמאליו (שכנראה ישחק בכמה משחקים הקרובים כבלם בגלל הפציעות במרכז ההגנה), קראמר, צ׳אלנולו (לא ממש מתאים לשם, אבל אין כל כך ברירה).
    אגפים/חלוץ שני - מחמדי, בראנט, צ׳אלנולו, בלראבי, רובי קרוז שחזר מפציעה ארוכה. שם אין בעיה כל עוד אין פציעות נוספות.

כמובן שאפשר גם להשתמש בשחקנים פחות מוכרים כמו מרלון פריי (קשר אחורי ששיחק מחצית מול דרמשטט), בנג'מין הנריקס (יכול לשחק בכל העמדות בקישור ונחשב לאחד מהכישרונות הגדולים בגרמניה לשנתון שלו) ו-ולאדלן יורצ׳נקו, אבל שלושתם לא מנוסים ולא ברמה גבוהה (עדיין).

בכל מקרה, הבעיה היא לא רק שכמה מהשחקנים החשובים ביותר בלברקוזן פצועים - כמה מהם הם גם ה״מנוסים״ של הקבוצה שהיא ברובה צעירה. בעיקר בנדר וטופראק חשובים בהיבט הזה ומביאים הרבה רוגע למשחקים.

golding אוהב/ת את זה.
  10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אגב, עם הפציעה של הילברט המצב בהגנה נהיה עוד יותר גרוע מהמצב בקישור ובהתקפה (צ'יצ'אריטו מושעה מהמשחק הבא בגלל צהובים).
    רמאליו היה גרוע כבלם בשני המשחקים האחרונים, בהנחה שטה יחזור אני לא פוסל הגנה כזו:
    הנריקס (בן 19), טה (20), ידבאיי (20), וונדל (22). אולי בוניש יפתח, אבל הוא לא שיחק מאז תחילת דצמבר, אז קשה לי לראות את זה קורה.

כל הקבוצה גרועה, ההגנה נוראית - אבל אתייחס דווקא לקישור, כי שם עוד יש כמה אופציות אחרות (בניגוד להגנה):
    בראנט מזעזע בזמן האחרון. הוא דוגמה לשחקן שמככב כשהקבוצה טובה וגרוע כשהקבוצה משחקת רע, אבל למרות הכשרון הלא מוטל בספק שיש לו, הוא מאבד יותר מדי וצריך לרדת לספסל לטובת קרוז או יורצ'נקו. אני בספק שהם יתרמו הרבה יותר, אבל בראנט לא יכול להמשיך לפתוח כמו שהוא משחק. עם זאת, אם הוא יראה סימנים שהוא חוזר לעצמו בדקות שהוא יקבל כמחליף, אני יותר מאשמח לראות אותו בחזרה בהרכב.
    מחמדי נעלם כמעט לגמרי, אבל ברוב הפעמים כשהוא עם הכדור יוצא משהו מעניין. וזה לא שיש ברירה אחרת חוץ מלפתוח איתו בחוד במשחק הקרוב, אלא אם רוצים לעשות כמו יונייטד ולהעלות חלוץ מהנוער (פטריק ז'אלטו).
    בלראבי לא מדויק, אבל היחיד בערך שמנסה והוא השחקן הכי טוב בחלק ההתקפי בזמן האחרון. צ'אלנולו נראה רע כמו כולם, אני מקווה שהוא יהיה טוב ביורו, יכבוש חופשית או שתיים וההייפ שיגיע בעקבות היורו יעזור ללברקוזן למכור אותו בסכום יפה (25 מיליון ומעלה). קרוז היה סביר יחסית בשני המשחקים האחרונים (כמחליף), מקווה שיפתח במקום בראנט מול אוגסבורג. קראמר דווקא די סביר בזמן האחרון, אבל אתמול היה גרוע (שוב, כמו כולם).
    אגב, צ'יצ'אריטו ממש לא חף מאשמה. במחצית השנייה הוא היה רע מאוד, בראשונה היה יותר טוב אבל החמיץ הזדמנות לא רעה.

אני לא יודע איך ומתי המשבר הזה יפסק. אני מקווה שכבר מול אוגסבורג, המבורג ושטוטגרט יהיו סימנים של שיפור ונצליח להוציא כמה נקודות, ואחרי פגרת הנבחרות, כשכמה מהפצועים יחזרו (לצערי לא קאמפל, בנדר וכנראה גם לא טופראק אלא "בסך הכל" פאפא, קיסלינג ואולי אראנגיס) הקבוצה תחזור לעצמה ונסיים במקום מכובד. אם המשבר לא יסתיים בקרוב, יש סיכוי לא רע שנסיים מחוץ לאירופה, ואחר כך יהיה קיץ נורא ורוב העבודה של השנתיים-שלוש האחרונות תיהרס.

:(

11. golding מנהלים

באמת לא ציפיתי למשבר כזה. למען הגילוי הנאות לא צפיתי בלברקוזן הרבה בחודשיים האחרונים, ואין לי ספק שלפציעות יש חלק משמעותי בירידה החדה מאוד ביכולת של הקבוצה.

אני תוהה אם שמידט לא צריך לנסות משהו אחר? מה הרקורד שלו עם צעירים, לצורך העניין?

12. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הזכרת לי משהו ששכחתי לציין - יכול להיות שאחת הסיבות המרכזיות למשבר - שבתכלס קיים רק שניים-שלושה משחקים והבעיה איתו היא בעיקר שלא ברור מתי הוא יסתיים - היא ששמיט מורחק. זו אותה שיטת משחק בערך ואני חושב שהוא עדיין מעביר את האימונים, אבל אני מתאר לעצמי שזה פוגע בקבוצה מנטלית.

מבחינת צעירים - לא מעט משחקני לברקוזן הם צעירים, גם אם זה לא מאוד מורגש. וונדל וצ'אלנולו היו שחקני הרכב קבועים בעונה שעברה בגיל 21, טה באנקר בגיל 20, ידבאיי קיבל לא מעט דקות בגיל 19 (ואז נפצע, ועכשיו שוב מקבל הרבה קרדיט), בראנט משחק לא מעט (אם כי הוא שיחק הרבה עוד לפני ששמיט הגיע) וכו'.
    העניין הוא שקניית ושילוב צעירים זה משהו שתמיד קורה בלברקוזן, וכמה מהשחקנים האלו היו "מוכרים" יחסית עוד לפני והגיעו כשהם היו מיועדים להיות שחקני הרכב, לכן אני לא יודע עד כמה קרדיט שמיט צריך לקבל על זה. המקרה יוצא הדופן מאלו הוא של טה, ששמיט הפך לבאנקר על חשבון פאפאדופולוס למרות חוסר הניסיון שלו (מהלך שהוכיח את עצמו).

קידום צעירים מהנוער כמעט ולא קרה בעונה שעברה, גם כי לא היו כמעט שחקנים שהיו ברמה מתאימה לבוגרים. העונה מרלון פריי פתח פעם אחת, הנריקס מקבל דקות ולדעתי לפחות אחד מהם יפתח מול אוגסבורג. יש גם את יורצ'נקו, שלמרות שהוא מבוגר יותר מצ'אלנולו, הוא חסר ניסיון והרשים במשחקי הכנה (בעיקר לפני תחילת העונה שעברה), אבל ממעט לקבל דקות.

golding אוהב/ת את זה.
  13. golding מנהלים

כן, הכוונה הייתה לשחקני האקדמיה. הסגל של לברקוזן באמת צעיר באופן יחסי. זה חלק מהאתוס של רודי פולר ולדעתי הוא מנהל את זה בצורה טובה מאוד. לא יודע אם הוא לוקח חלק בבחירה המאמנים, אם כן זאת הגזרה היחידה שבה הוא צריך להשתפר לדעתי.

נפילות מתח ומשברים בכל קבוצה, השאלה היא איך תצאו מזה ומה יקרה בסוף העונה. הבסיס מספיק טוב כדי להוות תחרות לשתי הגדולות.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  14. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

עדכון פציעות: טופראק נפצע שוב. ייעדר משני המשחקים הקרובים (ויאריאל ושטוטגרט), ואמור לחזור אחרי פגרת הנבחרות.
    אגב, גם בוניש נפצע לפני כמה ימים וגמר את העונה. הוא לא שחקן משמעותי, אבל עם הפציעות של הילברט, טופראק והאדומים של ידבאיי (שראויים להתייחסות נפרדת) הוא היה המגן הימני הכי נורמלי של לברקוזן (טה אולי גם יכול לשחק שם, אבל אז יש בעיה - מי הבלמים?). המכירה של דונאטי התגלתה כטעות שעלולה להתברר כרצינית.

קצת סדר על מצב הפציעות (עד כמה שידוע לי):
    טופראק - כתבתי בשורה הראשונה.
    בוניש - גמר את העונה.
    קאמפל - יכול להיות שיחזור במאי אך לא קודם לכן. יש סיכוי שסיים את העונה.
    הילברט - כמו קאמפל, רק שבמקרה שלו הסיכויים לחזרה העונה גבוהים יותר.
    בנדר - להבנתי אמור לחזור לאימונים בפגרת הנבחרות או קצת אחריה.
    אראנגיס - אני לא בטוח לגביו. במקומות מסוימים ראיתי שהתקווה היא שהוא יחזור לשחק העונה, במקומות אחרים שהוא יחזור לשחק בסביבות אמצע אפריל.
    קראמר - בעקבות התנגשות עם שחקן ויאריאל החמיץ את המשחק מול המבורג. לא יודע מה מצבו, משער שהוא יחזור לגומלין מול הספרדים או למשחק מול שטוטגרט.

מצב ההגנה/קישור אחורי לשני המשחקים הקרובים:
    מגן שמאלי: וונדל פייבוריט. אחריו יש סיכוי לאלתור כלשהו של שחקן שבדרך כלל משחק בתפקיד אחר (פריי, טה, קראמר, הנריקס וכו') שמגן הנוער רובין בקר (עוד לא שיחק דקה בבוגרים) ישחק.
    בלמים: טה ופאפא הם הצמד האופטימלי, אבל היעדר המגן הימני עשוי לכפות שימוש בטה כמגן ימני. כמצב כזה מי שיהיו הבלמים הם פאפא ורמאליו. סיכוי קטן לאלתור או שימוש בלוקאס בדר מהנוער.
    מגן ימני: ידבאיי, הילברט ובוניש לא ישחקו. האופציות הכי סבירות לדעתי הן, לפי הסדר הזה: טה, הנריקס (קשר התקפי/אמצעי במקור, אבל שיחק במשחקי ידידות כמגן), בקר, אלתור.
    קשרים אחוריים: אני מהמר על צ'אלנולו ופריי או קראמר (אם יהיה כשיר). יש אפשרות לפריי וקראמר (צ'אלנולו בעמדה קדמית יותר), אולי להנריקס, רמאליו או פאפא (ואז יש בעיה בהגנה).

Rosner ו-Der Kaiser אוהבים את זה.
  15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

ממסיבת העיתונאים היום לקראת ויאריאל:
    - צ׳אלנולו חולה ולא התאמן היום. לא ברור אם ישחק מחר.
    - קראמר יהיה בסגל.
    - בנדר חזר להתאמן עם הקבוצה (חדשות מצוינות) אבל רוב הסיכויים שלא ישחק מחר.

מצב נושא:
הנושא נעול.