באייר לברקוזן 14/15: לאן פנייך מועדות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

איך אתם מסכמים את העונה של ידבאיי?
    מהקצת שאני ראיתי ממש התרשמתי.
    שהגיע לרומא דיברו עליו בתור אחד מ"ילדי הפלא" של שחקני ההגנה.

2. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אני מרוצה ממנו.
    בסיבוב הראשון הוא שיחק בעיקר כמגן ימני והיה לא רע מבחינה התקפית אבל בעייתי יחסית הגנתית, וכבלם הוא היה סולידי - אבל אז נפצע בפגרה. כשהוא חזר הוא היה טוב יותר, גם כי הוא שיחק במרכז ההגנה שם הוא לדעתי עדיף. בסך הכל עונה טובה של הקרואטי הצעיר, שלדעתי יכול להפוך לשחקן הגנה מהשורה הראשונה בעתיד.
    אני מניח שבעונה הקרובה הוא ישחק כבלם בעיקר, אבל זה תלוי גם אם לברקוזן תקנה עוד בלם (ואז הוא ישחק הרבה בימין) או עוד מגן ימני (ואז סביר להניח שישחק רק כבלם).

Roma אוהב/ת את זה.
  3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

דניאל דידאבי לא יגיע לקבוצה הקיץ, אחרי שבחר להישאר בשטוטגרט עוד עונה.
    יש סיכוי לא רע שעוד שנה הוא יחתום בלברקוזן בהעברה חופשית (מסיים חוזה), אבל בינתיים לברקוזן תחפש רכש חדש לקישור.

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כנראה שיש מחליף לגונזלו קסטרו:

צ׳ארלס אראנגוויס! קשרה של אינטרנסיונל הברזילאית היה אחד השחקנים שהיו מועמדים להחליף את קסטרו, ולאחר הכשלון בשיחות עם דידאבי יונאס בולט (הסקאוט הראשי של הקבוצה) נסע לצפות בצ׳ילאני אתמול במשחק של נבחרתו בו הוא כבש צמד, ולברקוזן כנראה תתחיל להאיץ את המגעים עם קבוצתו בקרוב.
    עוד לא רשמי ולדעתי לא יהיה רשמי עד סיום הקופה אמריקה, אבל העברה שנראית לי הגיונית..

אם כבר מסעות בולט בצ׳ילה: לברקוזן סימנה את קרלוס סלסאדו המקסיקני כמטרת רכש והגישה הצעה בסך 7.5 מיליון, אבל קבוצתו של סלסאדו צ׳יבאס דורשת 10 מיליון וכנראה שלברקוזן ויתרה עליו.
    מי שצפוי להגיע במקומו למרכז ההגנה הוא ג׳ונתן טה מהמבורג שדובר עליו קצת בדיון ההעברות. כנראה שיש עוד פערים קטנים בין לברקוזן להמבורג, אבל כמו שזה נראה לברקוזן תרכוש בקרוב את טה ואת אראנגוויס.

חוץ משניהם, נשאר רק מגן ימני במקום דונאטי אם האיטלקי יעזוב וקשר התקפי/חלוץ מחליף אם רובי קרוזה יעזוב ונסיים עם חלון ההעברות מוקדם.

golding אוהב/ת את זה.
  5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

לפי הקיקר, העברתו של טה ללברקוזן מסתמנת כקרובה לסיום אך המבורג רוצה את רובי קרוזה על מנת לסגור את הדיל סופית.

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

- מארק בראסניץ' הושאל לשנתיים לפאדרבורן. מהלך טוב של פלר, מאחל לו בהצלחה שם.
    - כמו שיוני כתב, העסקה של טה (כל שנה חייב להיות סיפור בין לברקוזן להמבורג על שחקן כלשהו?) מתקרבת ומה שלדעתי יהיה בסוף זה, נגיד, 5 מיליון + השאלה של קרוז, או משהו דומה.
    - לברקוזן מעוניינת בקיצוני קוריאני מסט. פאולי בשם קיון רוק-צ'וי שכבש העונה צמד בהופעת הבכורה שלו בפאולי. המחיר המדובר הוא באיזור השני מיליון אירו - לא שראיתי אותו, אבל נשמע לי די הרבה בשביל שחקן עם שלוש הופעות בקבוצת בוגרים, מה גם שאני בספק שהוא יזכה לזמן משחק אם לא יושאל. לא יהיה אכפת לי אם הוא יגיע, אני סומך על פלר, אבל שבינתיים יושאל חזרה לפאולי כדי שישחק (ואולי זה גם יוזיל קצת את המחיר).

golding ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

בנתיים אתם רק מרוויחים מהעסקות האלו עם המבורג, קאלאנוגלו וכל מילה נוספת מיותרת :sm_eusa_clap:

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא יודע, הוא פתח חזק ונחלש מאד בהמשך. והאופי שלו מאד בעייתי, לא מחזיק ממנו.

9. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הוא שחקן מאוד מוכשר שיכול להיות לדעתי שחקן מהטופ, אבל לא יציב וכמו שרוזנר אמר עם אופי בעייתי.
    אני מקווה ומאמין שהוא ישתפר בעונה הקרובה ותוך שנה או שנתיים ימכר ברווח כלשהו.

והדבר שאני הכי נהנה ממנו בקשר אליו זה כמובן החופשיות. לפני שהגיע לברקוזן כמעט ולא היתה מבקיעה מחופשיות ישירות..

10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כלי תקשורת בצ'ילה גם מדווחים על התעניינות של לברקוזן באראנגיס, אבל צפויה תחרות קשה עליו כשגם מנצ'סטר סיטי רוצה אותו.
    @golding (או כל אחד אחר), בתור אחד שלא ממש עוקב אחרי הסיטי, שאלה - הגיוני שהם יקנו שחקן שלא ישדרג אותם בהרבה (לא וורלד קלאס) שהוא לא HG וגם בלי ניסיון באירופה, או שיותר סביר שמנסים להשיג יותר כסף?

11. golding מנהלים

מצד אחד, אני בדעה שסיטי רק תחתים שחקנים עם ניסיון אירופי מהשורה הראשונה במידה והם לא HG, מה גם שאין להם היסטוריה של רכישת שחקנים דרום אמריקאים מהליגות המקומיות שם. מצד שני, הוא צ׳ילאני (כמו פלגריני), והם כן צריכים ״מציאות״ הקיץ מהסיבה הפשוטה שיש להם הרבה מאוד אזורים לשפר בסגל.

בקיצור, אני לא מאמין שהם רוצים אותו.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הם דווקא קנו את סוקוליני בעונה שעברה (רק בשביל להשאיל אמנם) ואראנגיס אמנם לא מגיע מאירופה אבל הוא פרץ בגדול במונדיאל וממשיך להצטיין מאז בליגה הכי טובה בדרום אמריקה. לא הייתי פוסל על הסף התעניינות כזו.

golding אוהב/ת את זה.
  13. golding מנהלים

מה דעתך עליו?

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב בכל לא מצוין בכלום.

באמת, חוץ מאולי משחק הראש הוא יודע לעשות הכל בצורה טובה. הוא יודע לשבור קווי הגנה במסירה או תנועה, הוא משחק חכם ולא מאבד יותר מדי כדורים, הוא מאיים על השער (עשה פה קפיצת מדרגה יפה), הוא לא מוותר בהגנה ועושה אותה טוב טכנית (אחד על אחד) וטקטית. ראיתי אותו בעמדות קדמיות יותר ופחות בקישור וגם באגף, כל פעם זה נראה כאילו הוא בעמדה הטבעית שלו.

הוא שחקן שמאמנים אוהבים, אבל לא כוכב גדול, כי הוא עושה את כל הדברים האלו טוב אבל לא מצוין. הוא יעבור בדריבל מגן בינוני או קשרים שמאבדים ריכוז אבל לא שחקני טופ, הוא יחסית מהיר ומשחק מאוד אגרסיבי אבל לא בטוח שמספיק למאבקי הצמרת הגבוהה באנגליה/ספרד וכו'... טכניקה לא רעה גם תחת לחץ, אבל אולי שהלחץ יהיה טיפה יותר מלחיץ וחזק זה לא יספיק. נראה לי שהכיוון ברור. לכן גם אני מבין את הפקפוק במעבר לסיטי.

Die Werkself ו-golding אוהבים את זה.
  15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כלי תקשורת בגרמניה מדווחים שלברקוזן מעוניינת במיכאל גרגוריטש (21), הקיצוני האוסטרי של בוכום.
    הקבוצה שנראית כמועמדת הבכירה לרכוש אותו היא המבורג - אז אני לא אופתע אם ההתעניינות בו תתברר בסוף כניסיון להשיג קלף מיקוח או להפעיל לחץ על המבורג כדי לסגור את עסקת ג'ונתן טה שעדיין רחוקה מסיום (לברקוזן הציעה 5 מיליון, המבורג רוצה 10).

ג'יליו דונאטי בדרך חזרה לאיטליה, כשכנראה פיורנטינה תשלם עליו שלושה מיליון אירו.

מצב נושא:
הנושא נעול.