באייר לברקוזן 14/15: לאן פנייך מועדות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

golding אוהב/ת את זה.
  2. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=974994952525357&substory_index=0&id=504354712922719&refid=17&_ft_=top_level_post_id.974994952525357&__tn__=*s

גונזלו קסטרו פרסם בפייסבוק פוסט פרידה מלברקוזן.
    הוא הודה לאוהדים ולאנשי הקבוצה על 16 שנים ואמר שהוא מחפש אתגר חדש ולכן עזב את הקבוצה.

למרות שיש כל מיני אוהדים שלא אהבו את זה שהוא עזב לדורטמונד (אחרי שאמר בעבר שאם הוא יעזוב את לברקוזן, זה כנראה יהיה לספרד), צריך לכבד את ההחלטה שלו ולאחל לו המון בהצלחה בדורטמונד!
    danke Gonzo!

golding אוהב/ת את זה.
  3. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

עידו,

אני חושב ובטוח אפילו שהשחקנים זורקים אמירות כאלה לאוויר על מנת להתחבב עוד על קהל האוהדים כאשר הוא אמר שאם יעזוב את לברקוזן זה יהיה לספרד. ראה דוגמת מריו גוצה ואני בטוח שיש עוד המון כאלה.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

או בקיצור גם ההצהרות שלו היו לגיטימיות והמעבר שלו לגיטימי.
    שחקן מצויין, שהיו שמועות שהוא יעבור לבאיירן.

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

נדב, אם אשים בצד רגע את היותי אוהד בורוסיה דורטמונד ושההחתמה הזאת מבחינתי מעולה וכמובן עבור המועדון גם כן. קסטרו בעונה הבאה לא ישחק בליגת האלופות מה שכן היה קורה במידה ונשאר בבאייר לברקוזן אז לגבי העונה הקרובה אין כאן שום התקדמות עבור השחקן כי את הסכומים שהוא ירוויח בדורטמונד הוא ירוויח גם בלברקוזן.

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שדורטמונד עשו עסקה טובה. מבחינת השחקן עצמו. אין לי מושג מה השיקולים שלו. מה שבטוח שהוא לא ציפה לזכות עם לברקוזן בליגת האלופות. כנראה שגם לא עם דורטמונד בעונה שאחרי הבאה. ככה שאולי ליגת האלופות זה לא כזה שיקול מרכזי. אני לא חושב ששחקן שכבר שיחק בליגת האלופות ויודע שלא יזכה בה בוחר קבוצה רק בשביל לשחק בליגת האלופות. הוא מחפש דברים אחרים. אז יכול להיות שגם לקסטרו נמאס קצת והוא רוצה להחליף אווירה ויכול להיות שהוא הסתכסך עם מישהו ויכול להיות שהוא כן מקבל יותר כסף. ובעצם מה זה משנה.
    הוא עובר ודורטמונד הרוויחו שחקן מצויין.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קאסטרו אכן שחקן מצויין, אבל מזה שנים עומד במקום ולא עושה את הצעד הבא.
    טוכל דירבן אותו לשנות אווירה ולהתחיל לכוון לצעד הבא איתו בדורטמונד.
    החלטה טובה מאד של שני הצדדים.

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אני דווקא לא מסכים שהוא 'עומד במקום'.
    העונה הוא היה אחד מהשחקנים הטובים ביותר של לברקוזן וזה היה אחרי עונה בינונית מבחינתו (13/14). אני בהחלט מבין את הרצון שלו לשנות אווירה וחושב שהוא יכול לתרום הרבה לדורטמונד, אבל אני לא בטוח שהוא יוכל לעשות את הצעד הבא - אם עד עכשיו הוא היה שחקן חשוב בקבוצת צמרת ואחד הקשרים הטובים בליגה (הקיקר, למשל, הציב אותו במקום השלישי בדירוג הקשרים הטובים בליגה העונה - 1. Bundesliga: Topspieler nach kicker-Noten in der Saison 2014/15).

מה אתה מגדיר כ'צעד הבא'?

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הצעד הבא זה זה לשפר את עצמו. אני לא חושב שהוא נתן עונה גדולה, לפני שלוש שנים לדוגמא היתה כתבה עליו שהוא יהיה היורש של באלאק, זה הצעד הבא.
    והדירוגים של הקיקר זה אחד הדברים הכי שנויים במחלוקת שאפשר לקרא בעיתונות הספורט בגרמניה.
    אם קאסטרו יעשה את ה"צעד הבא" הוא יהיה באנקר גם בנבחרת וגם בדורטמונד. פוטנצייאל עדיין יש לו.

10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

דיווחים בגרמניה שקיריאקוס פאפאדופולוס יחתום על חוזה ארוך טווח בלברקוזן בימים הקרובים. לברקוזן תשלם לשאלקה 5.5 מיליון אירו תמורתו במידה והעסקה תצא לפועל.
    הוא הושאל ללברקוזן בעונה האחרונה וכששיחק היה טוב מאוד. הבעיה איתו, שגורמת לי לחשוש קצת מההעברה הזו, היא שיש לו בעיית פציעות - אני אהיה די מרוצה אם הוא ישחק ביותר מ-20 משחקי ליגה בעונה הבאה.
    בגלל בעיית הפציעות שלו אני חושב שצריך עוד שחקן הגנה - בלם, אם ידבאיי יתחרה עם הילברט על עמדת המגן הימני, ומגן ימני אם ידבאיי ישחק במרכז ההגנה (דונאטי כנראה יעזוב).

11. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

חדשות רעות (לדעתי) מלברקוזן: אדידס תיפרד מלברקוזן בסיום העונה הבאה :(

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

עידו,

לא חסר מותגים שיאמצו את באייר לברקוזן ... למרות שאדידס הוא חלק בלתי נפרד מהנוף של באייר.

13. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

באייר לברקוזן תחל את עונת 2015/16 באופן רשמי בתאריך 3.7.2015

מחנה אימונים :
    16-25.7 - קאפרון, אוסטריה.

משחקי הכנה :
    5.7, 11.7, 15.7, 21.7, 29.7

14. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

קיריאקוס פאפאדופולוס עובר רשמית ללברקוזן.

15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

חלוץ נבחרת שוייץ הגיע, חלוץ אחר מנבחרת שוייץ בדרך החוצה:

אחרי החתמתו של פאפאדופולוס, לברקוזן הודיעה היום על רכישתו של חלוץ נבחרת שוייץ אדמיר מחמדי, שהגיע מפרייבורג תמורת שישה מיליון אירו.

אני חייב להודות שאני די מופתע, הוא הוזכר כמועמד ללברקוזן אבל אחר כך היו שמועות שדרמיץ׳ החליט להישאר, מה שלא כל כך מסתדר עם הגעתו של מחמדי - ולכן סביר להניח שדרמיץ׳ יעזוב, כנראה לגלאדבך שתשלם עליו כ-10 מיליון אירו (מחיר לא רע בכלל מבחינתנו).

מחמדי לדעתי שחקן די טוב שיכול לתרום ללברקוזן, יתרון משמעותי שלו על גבי דרמיץ׳ הוא היכולת שלו לשחק היטב גם באגף ולא רק בחוד (שמיט ניסה כמה פעמים את דרמיץ׳ באגף אבל זה לא כל כך עבד). עם זאת לדעתי דרמיץ׳ טוב יותר ממחמדי, אבל הוא לא השתלב כמו שקיוו בלברקוזן - ולמרות זאת לדעתי יכול להצליח ביעד הבא שלו - ולכן כל עוד נרוויח סכום נחמד על דרמיץ׳ אני לא אתלונן.

אני מאוד מקווה שזה לא הרכש האחרון של לברקוזן כי צריך עוד קשר אחורי (הלוואי גאייס!), קשר התקפי (לא חובה, אלא אם קרוז יעזוב) ובלם או מגן ימני (בהתאם לתפקיד בו ידבאיי ישחק העונה).

בינתיים חלון ההעברות של לברקוזן לא רע:

הגיעו:
    פאפאדופולוס (6.5 מיליון)
    מחמדי (6 מיליון)
    רמאליו (העברה חופשית)
    קראמר (חזר מהשאלה)
    סטאפילידיס (חזר מהשאלה)

עזבו:
    קסטרו (11 מיליון)
    וולשיד (4 מיליון בערך)
    רולפס (פרש)
    ריינארץ (העברה חופשית)
    - דרמיץ׳, דונאטי ובוניש בדרך החוצה ואני מעריך ששלושתם יימכרו ב12-14 מיליון סה״כ.

מצב נושא:
הנושא נעול.