באייר לברקוזן 14/15: לאן פנייך מועדות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

נכון, אבל זה שילוב. גם ניהול טוב לקבוצה בלי כסף, למעט הבלחות, לא תראה הצלחות גדולות והתברגות בצמרת למשך זמן. בלי כסף השחקנים ימכרו ואז צרך לבנות הכל מחדש ולחכות עוד 10 שנים בתחתית ולקוות שיבנה שוב משהו טוב מתישהו. קח לדוגמא את דרמשטט בליגה השניה שמצליחה יפה כרגע, הכל טוב ויפה אבל ברור לכולם שיהיה לזה סוף במקודם או במאוחר. אז בשביל הצלחות צריך כסף ונכון, צריך לדעת גם להתנהל איתו נכון כי אחרת זו גם לא ערובה להצלחה.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד מחמאות ללברקוזן.
    הקבוצה מימשה את האופציה שהייתה לה בחוזה עם בלארבי והאריכה את החוזה שלו עד 2017.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לפי רודי פלר, לברקוזן לא מתכננת רכשים בחלון ההעברות של ינואר.

אני לא מאוכזב, אבל כן קיוויתי שרובי קרוז יעזוב (לא כי אני לא חושב שהוא מספיק טוב לרמה הזאת - אבל הוא צריך לשחק ומגיע לו צ'אנס נוסף במקום אחר) ובכסף שיגיע מהמכירה שלו יגיע שחקן הגנה.

בכל מקרה, בעקבות הארכת החוזה של קראמר - מי שצפוי לעשות את הדרך ההפוכה, מלברקוזן לגלאדבך, הוא שטפן ריינארץ שמסיים חוזה בקיץ.

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הבלם בן ה-26, פיליפ וולשיד, שהושאל למיינץ בסיום חלון ההעברות בקיץ אבל מיעט לקבל דקות בקבוצה של היולמנד - על סף מעבר בהשאלה לסטוק סיטי. לברקוזן לא תצטרך לפצות את מיינץ על ביטול ההשאלה בגלל שהיה סיכום בין לברקוזן למיינץ שלברקוזן תוכל להחזיר אותו בינואר.

וולשיד הגיע ללברקוזן מנירנברג בתחילת עונת 12/13 ולמרות עונה סבירה, איבד את מקומו בהרכב לטובת אמיר ספאחיץ׳ וכעת צפוי לעבור לאנגליה. סטוק התעניינה בו גם בתחילת העונה אבל בסופו של דבר הוא בחר במיינץ.

5. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אנדרה רמאליו, בלם ברזילאי בן 22 שמשחק ברד בול זלצבורג, יעבור ללברקוזן בהעברה חופשית בסיום העונה.

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לברקוזן נמצאת בפלורידה, במחנה אימונים לקראת "גביע פלורידה 2015" שיחל מחר.
    בגביע הידידות ישתתפו שתי גרמניות - לברקוזן ופ.צ. קלן, ושתי ברזילאיות - פלומינזה וקורינתיאס.
    המשחקים:
    יום חמישי - לברקוזן - פלומינזה, קלן - קורינתיאס (שני המשחקים יתקיימו באורלנדו).
    יום שבת - לברקוזן - קורינתיאס, קלן - פלומינזה (המשחקים יתקיימו בג'קסונוויל).

כמה תמונות - Florida Cup 2015: Werkself goes to work | Bundesliga Fanatic

ובנושא (קצת) אחר - קיריאקוס פאפאדופולוס חזר לאימונים, לעומתו טין ידבאיי נפצע וחזר לגרמניה לטיפולים.

7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כמה חדשות:

- לפי הבילד, לברקוזן דחתה את הצעתה של המבורג על יוסיפ דרמיץ׳ בסך 6 מיליון אירו. במידה והמבורג תעלה את ההצעה והשוייצרי יעזוב, מי שמסומן כמחליפו האפשרי הוא רוברטו סולדאדו מטוטנהאם.

אני מקווה שדרמיץ׳ יישאר, שחקן שאני מאמין שיש לו עוד הרבה מה לתת בלברקוזן ויכול להפוך לשחקן חשוב בעתיד או להימכר בסכום גבוה יותר. ולגבי סולדאדו כמחליף אפשרי? להגיד שהוא לא פוגע בטוטנהאם זה אנדרסטייטמנט, אבל בינואר יהיה קשה להביא חלוץ צעיר וטוב, וסולדאדו ינסה לשקם את הקריירה שלו בהזדמנויות שיקבל (במידה ויגיע כמובן). אם הוא יגיע אני מקווה שזה יהיה בהשאלה עם אופציה לקנייה בסוף העונה.

- אם הזכרתי השאלה עם אופציה לקנייה - לפי דיווחים מסוימים (לא זוכר מאיפה :p), לברקוזן סיכמה עם רומא על מעבר קבוע של טין ידבאיי תמורת 7.5 מיליון אירו, והקרואטי יחתום לארבע שנים בלברקוזן.

הלוואי וזה נכון, קודם דובר על 10 מיליון ולעומת זאת 7.5 מיליון זה כבר מחיר טוב מאוד לטעמי יחסית לפוטנציאל שלו.

- לברקוזן סיימה שנייה בגביע פלורידה אחרי ניצחון 0:3 על פלומיננזה (קיסלינג, רולפס ודרמיץ׳) והפסד 2:1 לקורינתיאס (שער של יורצ׳נקו). קלן סיימה במקום הראשון אחרי שני ניצחונות על הברזילאיות ולכן גרמניה ניצחה את ברזיל בסיום הטורניר! רק חבל שלא 1:7 ;)
    בתואר השחקן המצטיין, שנקרא ״מיקי מאוס הזהב״ (אמיתי לגמרי), זכה חלוץ קורינתיאס ואקס המבורג פאולו גווררו בזכות הצמד שלו מול לברקוזן.

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

ידבאיי חתם רשמית בלברקוזן עד יוני 2020, לפי הTM סכום ההעברה הוא 7 מיליון אירו.

9. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

גונזלו קסטרו, שמסיים חוזה בסיום העונה הבאה התראיין לקיקר ואמר שהוא לא פוסל אפשרותשל עזיבה אם לא יוצע לו חוזה חדש. כשנשאל אם ירצה לשחק בספרד, משם אביו מגיע, הוא אמר שזאת תהיה אופציה נחמדה מבחינתו אם יעזוב, אבל הוא יודע שקשה מאוד להגיע לאחת מהקבוצות הגדולות שם.

למרות שאני לא מאמין שהוא יעזוב והוא מנסה ללחוץ על ההנהלה להציע לו חוזה חדש - מה שלדעתי יקרה בסוף העונה, אבל גם תלוי בהתקדמות הצעירים של לברקוזן שיוכלו להחליף אותו בעתיד (אוזטונלי שמושאל לברמן, קוהר שמושאל לאוגסבורג, הנריקס מהנוער) - אני חייב להודות שזה יהיה גדול אם הוא יעבור לסוסיאדד וישחק שם עם... גונזלו קסטרו (האורוגוואי) :D

10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

רוברטו הילברט האריך את חוזהו בלברקוזן עד 2017.
    מהמשחק מחר מול המבורג הילברט ייעדר בגלל צבירת כרטיסים צהובים, ומי שעשוי להחליפו בעמדת המגן הימני הוא טין ידבאיי שחוזר מפציעה ארוכה יחסית (לא שיחק מאז הסיבוב הראשון). המועמדים האחרים לפתוח בעמדת המגן הימני הם ג׳יליו דונאטי וגונזלו קסטרו.

11. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אמיר ספאחיץ׳ סיים את העונה בגלל פציעה (לפי דיווחים הוא ייעדר כחודש וחצי). במקביל הוא גם הספיק להסתבך בשערורייה כאשר רב עם המאבטחים אחרי המשחק מול באיירן ואפילו נגח באחד מהם.. כנראה שהוא יקבל עונש השעיה מסוים, אבל הוא לא ישנה כלום כי הוא בכל מקרה לא ישחק במשחקים הקרובים.
    במשחק מול מיינץ ספאחיץ׳ כמובן לא ישחק וכמוהו גם פאפאדופולוס שמושעה בגלל צבירת צהובים. לכן אני מאמין שידבאיי ישחק עם טופראק במרכז ההגנה והילברט (או אולי דונאטי) יפתח כמגן ימני.

12. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מחמאות ללברקוזן על המשחק בגביע. היו כמה קבוצות השנה שהצליחו להקשות עלינו להגיע למצבים דרך ציפוף אבל לברקוזן עשו את זה ממש במרכז המגרש דרך לחץ טוב ולא ירדו עמוק מיד לאחור, לכן גם יצרו כמה התקפות מאוד מסוכנות. עמדו כמעט אפילו אפשר לומר כשווים מול שווים, קבוצה נהדרת!

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר ספהיץ' נזרק מלברקוזן בעקבות התקרית בה תקף פיזית ואף נגח באחד הסדרנים אחרי משחק הגביע נגד באיירן.

לא הספקתי לכתוב, אבל באמת התרשמתי לטובה מלברקוזן במשחק הגביע נגדנו. עמידה יפה ונכונה. סגירה נהדרת של מרכז המגרש. מלוא המחמאות לקבוצה הזו.

14. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

עכשיו ראיתי שספאחיץ' שוחרר. אני מאוד מופתע כי לא חשבתי שזה יגיע עד לשחרור מהחוזה..
    הוא כדורגלן נהדר ונהניתי ממנו בלברקוזן, אבל אישיות בעייתית מאוד (אוף. מי עכשיו יהיה שיאן הצהובים של הבונדסליגה? ידבאיי, לטיפולך).
    התקיפה שלו לחלוטין לא מתקבלת על הדעת והוא היה ראוי לעונש, ולמרות שאני אתגעגע אליו כשחקן - אני מניח שההחלטה של ההנהלה צודקת. אני אמנם לא יודע לגמרי מה קרה שם שהוביל את ספאחיץ' לנגוח בסדרן, אבל אם הוא שוחרר כנראה שבהנהלה יודעים יותר טוב.

* לפי ההודעה שלברקוזן פרסמה, ההחלטה היתה משותפת עם ספאחיץ'.

15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

גונזלו קסטרו סיים את העונה עקב קרע ברצועה. במקביל השמועות על מעבר אפשרי שלו לדורטמונד בקיץ מתחזקות.

חדשות טובות יותר - מלך שערי ליגת הנוער, החלוץ הקרואטי/גרמני מארק בראסניץ' - חתם על חוזה מקצועני ראשון שיימשך עד 2018. בראסניץ' נחשב לחלוץ מאוד מבטיח שגרר התעניינות בעונה האחרונה מקבוצות אנגליות שונות.

מצב נושא:
הנושא נעול.