באיירן: קמצנים, או עושים בית ספר בניהול לכל העולם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Riki, ‏16/1/06.

1. Meishar84 Member

לקארימי יש בעיה
    הוא לא יציב , וזה עוד בצורה עדינה ...
    אי אפשר לסמוך עליו יותר מיד

2. ASROMA Member

לגבי השאלה עצמה של הדיון , אני חושב שזה שילוב של שניהם :
    אין ספק שבאיירן הוא מועדון שמנוהל מצוין ואף פעם לא משתולל כספית אבל וזה אבל גדול , שם המשחק היום בליגה של הגדולים באמת הוא הרבה כסף שבאיירן לא מוכנה להוציא כרגע , וזה נכון מבחינתה כי אין לה הכנסות כל כך גדולות מזכיות שידור\מענקי מיקום כמו בספרד איטליה ואנגליה.
    העניין הוא שבגרמניה באיירן מתנהגת פחות או יותר כמו מכבי חיפה בארץ , היא לוקחת אליה את כל השחקנים הכי טוב שמשחקים בליגה , ועם 13 שנים של צ'מפיונס ליג היא התעשרה מאוד ועקפה את כל הקבוצות בבונדסליגה , כך שיהיה יכולה גם להרשות לעצמה להתנהג ככה היא היא השליטה בעצם בליגה.
    אם באיירן רוצה לזכות בצ'מפיונס , השנה זו השנה שלה כי אחרי שבאלאק ילך לא בטוח שבשנים הקרובות תהיה לבאיירן היכולת להתמודד מול קבוצות כמו צ'לסי ברצלונה ויובנטוס.

3. Meishar84 Member

אלא אם היא תביא קשר ברמות הגבוהות של אירופה ...
    :aaa031:

4. Legolas Member

באיירן כבר מוכיחה שנים רבות שהיא מהטופ שבמעדונים הגדולים ומופארים באירופה.
    השיטה של באיירן דיי פשוטה,הם לא משתגעים על להביא שחקן בעשרות מילונים כמו מועדון כמו ריאל מדריד בלי שהם בטוחים שלשחקן יש את מה שדרוש והוא לא עבר תשיא שלו ושחקן שהם יכולים לאט לאט להכניס אותו ולהפוך אותו לשחקן גדול.
    אבל עדין באיירן אולי כדי להגיע יותר רחוק בליגת האלופות צריכה להביא לעונה הבאה שחקן או שתיים שכבר הוכיחו את עצמם והם שחקנים סופרסטארים וליצור קבוצה יותר חזקה שיכולה להגיע יותר רחוק בליגת האלופות.

5. SeRgInHo Member

לדעתי דיון קצת מיותר.ברור לכולם שבאיירן היא קלאסה במובן של ניהול קבוצת כדורגל.אין מה לדבר על קמצנות.אין שחקן בעולם ששווה 60 ואפילו 50 מיליון יורו.באיירן אחת מחמש הקבוצות הטובות באירופה כאשר הם קונים שחקנים במחירי מינימום.למה להוציא על שחקן 40-50 מיליון אם הוא שווה מקסימום 20?

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סרגיי לדעתך הדיון מיותר, לדעת רבים וטובים לא..
    אתה אומר שאין שחקנים ששווים 50-60 מיליון, אני מזכיר לך שחוקי המשחק לא נקבעו על ידי באיירן אלא על ידי האריות של אירופה כמו ריאל,בארסה, מנצס'טר וצ'לסי שמשלמות סכומים משוגעים.
    דיברת ש 20 מיליון זה מספיק, על זה בדיוק אנחנו מדברים, הפעם האחרונה שבאיירן הוציאה סכום דומה לזה היתה לפני 3 שנים וחצי 17 מיליון על רוי מקאיי, מאז היא רכשה שחקנים זולים בהרבה!
    המטרה של הדיון היא ההשוואה של הקו הפוליטי של באיירן עם שאר האריות מהאלופות שמפזרות כספים כמו מים , בעוד באיירן חוסכת\מתקמצנת\חושבת אחרת תבחר!
    אנחנו גם לא מדברים על המצב הנוכחי אלא על התקופה של אחרי באלאק, במינכן נשמעות קולות רבים הדורשים מחליף איכותי ולא איזה "עלי קארימי"(שהוא בהחלט שחקן טוב, אבל לא מהשקהל רוצה).
    ועל זה הדיון, פניימייש סרגיי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/1/06
  7. SeRgInHo Member

לדעתי היא ממש לא מתקמצנת!היתרון שלה שהיא קונה שחקנים שלא נופלים מכל השחקנים של צ'לסי,מילאן,ריאל וכו'.כך לדוגמה את דמיקליס.לדעתי אחד הקשרים הדפנסיבים הטובים באירופה,עושה עבודה ממש גדולה.בכמה באיירן קנו אותו?4.5 מיליון אם אינני טועה.וקח את אסיין..נראה לך שהוא באמת שווה 38 מיליון יורו?לדעתי 15 לא יותר.לדעתי דמיקליס יותר טוב.לוסיו וזה רוברטו,סניול,באלאק ועוד זה עוד דוגמאות מצוינות לניהול הנפלא של באיירן.
    ולמיש דיבר פה שבאיירן צריכה להפסיק להסתפק ברבע הגמר..על מה אתם מדברים?בדיוק עם אותה דרך(בלי שום סופרסטרים)באיירן זכתה ב-2001 וכמעט שזכתה ב-99.פעם אחת הודחה ברבע הגמר על ידי ריאל(שהייתה קבוצה הטובה באירופה אז)ופעם אחת בחצי אם אינני טועה.זאת בושה להיות מודחת ע"י הקבוצה הטובה באירפה של אז?הכישלון היחידי של באיירן באלופות הוא הביזיון של 2003.
    שנה שעברה הודחו ע"י צ'לסי ברבע הגמר(שוב פעם ע"י הקבוצה הטובה באירופה בשנה שעברה)ואם טיפה מזל היו גם עוברים אותה.אני עדיין זוכר את ההחמצות באותו משחק.
    באיירן לא מסתפקת ברבע הגמר.ככה אפשר גם להגיד שהיונייטד וארסנל מסתפקות ברבע הגמר..

8. Meishar84 Member

כל מילה בסלע
    לדעתי השיטה של באיירן זה שיטה של רכש חכם כמו שהוזכר פה למעלה , לקנות שחקנים עפ פוטנציאל ולהפוך אותם ללכוכבים
    דוגמאות מאוד בולטות קאן,שול מקרלסואה
    ירמיס בדינמו דרזדן (קבוצה מזרח גרמנית)
    דייסלר (מהרטה למרות שבהרטה כבר הוא נחשב להבטחה גדולה)
    פטריק אנדרסון (מאלמו אם אני לא טועה)
    סניול (סנט אטיין)

ואל תשכחו את מרטין דמיצ'ליס שלאט לאט מראה לנו מאיזה אבק כוכבים הוא עשוי .
    לא נזכיר פה שמות כמו באלאק ,זה רוברטו וכו' שכבר היו כוכבי ליגה לפני שבאו...

יש עוד רבים וטובים (אלבר,סוני אנדרסון וכו') ממש לא בעיה למצוא

האופי הזה מזכיר מאוד את האופי של מילאן ברכש , רק שמילאן קמצנים ברמה וקונים זקנים בד"כ .... חוץ מג'ילרדינו (20 מיליון) שממש לא הייתי מתנגד לראות אצלנו ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx בוא אלינו אלברטו

אני רק יוסיף שקארימי זה לא שחקן שיכול לקחת מועדון בסדר גודל של באיירן על הכתפיים , מקסימום נירנברג,מנשנגלדבאך וכו' (זוכרים את השמיאן? )
    לא אמרתי שהוא לא מוכשר וטוב , אבל זה לא זה
    אם באלאק עוזב באיירן חייבים להביא למשבצת שלו מגה סטאר בלבד , כל דבר אחר יגרום לכשלון ולהתדרדרות נטו...

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/06
  9. רפאל Member

הבעיה היא שרוב השחקנים מהטופ כמו לדוגמא אדריאנו, קאקא, רונאלדו ורונאלדיניו לא יגיעו לבאיירן כיהם כבר נמצאים במועדונים גדולים ובליגות עם יותר פרסום ובמיוחד שאותם קבוצות נותנות להם חוזה כל כך שמן שמה לעשות צריך להודות בבאיירן לא יכולים להרשות לעצמם (מקסימום לשחקן אחד או שניים).
    ולכן באיירן מינכן קונים שחקנים מקבוצות וליגות לא מהטופ.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/06
  10. Meishar84 Member

הגיע המן לפתוח את הארנק
    הם צריכים לחפש שחקן בעלות של באלאק ...

11. רפאל Member

לא כל כך בטוח כי גם כשבאלאק לא משחק באיירן מסתדרים לא רע ואולי אפילו יותר טוב.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתה מדבר על הליגה הגרמנית, והדיון שלנו הוא על ליגת האלופות שזה מטרת העל של באיירן.
    בלי מחליף הולם למיכאל אולי תזכה באיירן באליפות המקומית אבל לאלופות זה עלול לא להספיק!

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

המטרה של באיירן ליגת האלופות הסתיימה בכישלון צורב, מול יריבה שככל הנראה הרבה יותר טובה ממנה.
    שוב עולה השאלה, האם הסגל של באיירן בכלל טוב בשביל להיאבק באריות של אירופה, מה עוד שבאלאק אמור לעזוב בתום העונה.
    באיירן חייבת שינוי קיצוני אם אתם שואלים אותי , אני לא הולך לזרוק כאן שמות , זה בטח לא התפקיד שלי, אבל באיירן יהיו חייבים להפסיק להיות קמצנים, מה לעשות בכדורגל המודרני הכסף מדבר.

באיירן חייבת בדחיפות מחליף לבאלאק , בלם נורמאלי אחד לפחות , ו 2 חלוצים.

שחקנים כמו דוס סנטוס (שעוד לא קיבל הזדמנות אחת מאז הגיע) זה בטח לא התשובה.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כל מחליף לבאלאק יהיה פחות טוב על החלשות בליגה, ויותר טוב באירופה, כי באלאק נותן שנה רביעית ביזיונית באירופה למרות הגול הפוקסי שלו במשחק הקודם.

אני חושב שמגאת' צריך לשלם ת'מחיר גם הוא, ההנהלה של באיירן לא טיפשים, שנה הבאה יגיע מאמן חדש.

15. אפנברג Member

נו, איפה חברי הפורום שאמרו שבאלאק ענק? שיסמעאל בלם טוב? שאיך אני לא אוהב את מקאיי ופיזארו? שלא צריך להחליף חלק ענק מהסגל? כמו ששרים ב"אינטרנציונל": "עולם ישן עדי יסוד נחריבה"! לשחרר בסיטונות! את ליזארזו שפשוט לא טוב כבר לרמות האלו, את יסמעאל שלא היה ולא יהיה בלם, את באלאק שהוא כלום ושום דבר, את מקאיי שסתם תופס מקום של שחקן על המגרש, את פיזארו שאני רוצה לראות איזו קבוצה באירופה תשים אותו על הספסל. היחידי שניסה היה שווייני והוא צריך להיות המנהיג הבא של הקבוצה. גם דייסלר מוזמן להתחיל לחפש לעצמו קבוצה אחרת. מי שלא חושב שצריך לנקוט במדיניות זו דן את הקבוצה לעוד כמה עונות של מקסימום אליפות וגביע בגרמניה. כבר הסברתי כמה פעמים ושוב אני אסביר: זה כמו בלוגיקה:

הנחה 1: רוצים לחזור להיות שם דבר באירופה
    הנחה 2: הסגל הנוכחי לא מספיק טוב לכך

מסקנה: לשנות את הסגל, ולא שינויים קוסמטיים אלא שינוי מהותי.