באיירן מינכן 2016/2017 :: לה פסטה די דון קארלו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DUGRI Member

אבל גם אם ריאל הייתה מוכרת את חאמס בשווי השוק שלו (גבוה בהרבה מה35-45 מליון יורו שבאיירן ישלמו עליו) לדוגמה ליונייטד, לצ'לסי או לפריז (אני משוכנע שכל אחת מהשלוש הייתה משלמת לריאל משמעותית יותר) היא הייתה בנוסף חוסכת את השכר שלו מן הסתם. כך שריאל עדיין הפסידה עשרות מליונים כפי שאני מבין את המצב.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DUGRI,

השאלה אם בכלל היה בו עניין קונקרטי מקבוצות שהזכרת. אני מהמר שלא, אם היא היא הסכימה להצעה הזו.

כמו שמישהו רשם כאן בצדק: מדובר בשחקן שמזכיר את הכדורגל הרומנטי של שנות ה-90׳. הכדורגל כבר לא שם. הקבוצות החזקות באירופה לא במקרה הן אלה שלא רק יש להן מרכז שדה טכני, אלא כזה שגם מספק בנוסף לכך במשחק לחץ, עבודה קשה, קילומטראז׳ אדיר וכו׳.

אה, וכמובן שיש גם את רצון השחקן וזה. לך תדע מה באמת קורה מאחורי הקלעים.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/17
  3. DUGRI Member

אני מאוד אופתע אם ריאל לא קיבלה עליו הצעה גבוהה יותר מקבוצה בכירה ביבשת. רצון השחקן משחק תפקיד, נכון, אבל נדיר שזה גורם למועדון למכור את השחקן בהפסד של עשרות מליונים (לעומת הצעות מקבילות). בקיצור כל העסקה נראית לי מאוד תמוהה.

4. golding מנהלים

אני בכלל לא אופתע, למען האמת. והמחיר שבאיירן משלמת עליו הוא הוכחה די טובה לכך.

5. DUGRI Member

נו באמת. ריאל לא יכלה למצוא קבוצה שתשלם 60 מליון up front על סופרסטאר כמו חאמס, עם הסכומים של היום? כשריאל בעצמה שילמה על איזה ילד בן 16 מברזיל 50 מליון?

6. golding מנהלים

לא, אחרת היא הייתה מוכרת אותו.

7. Bayern Straße nach sechs

חשוב לציין גם את שמו של הסוכן, חורחה מנדס. עבר עשיר עם המועדון ממדריד, מייצג את השחקן מספר אחד שלהם - רונאלדו. כמו כן, מייצג שחקן שהם לכאורה מאוד מעוניינים בו - דה חאה.
    זה לא סוד שלסוכנים יש יותר ויותר כוח בכדורגל המודרני, ומנדס הוא אחד מאותם סוכני-על בעידן שלנו. אני בטוח שיש לו השפעה רבה מאוד על העסקה הזאת.
    אחרי שחאמס לא היה אפילו בסגל לגמר ליגת האלופות זה היה כבר ברור לחלוטין שהוא לא ישאר בריאל. הוא נזרק לרשימת ההעברות וזה שם את ריאל בעמדת נחיתות ברורה - כן היא יכולה לזרוק אותו ל(עוד) שנה ביציע, ומה עוד שנתיים? עוד שנה ביציע? וככה עד סוף החוזה? לכן, אני חושב שלא היו הצעות של 60-70 מיליון.
    אופציית הקנייה ב-2019 יכולה להיות קצת טריקית, האם לריאל יש זכות וטו? האם לבאיירן יש זכות ראשונים? ועוד תתי-סעיפים שעשוים לצוץ עוד שנתיים.

8. Raulito Madridista

מנדס הוא עוד ילד טוב בהשוואה לראיולה שהוא באמת מביא נזק לענף. אגב, היום בדיוק במארקה כתבו שריאל מדריד 'נפטרה' מכל חביבי מנדס בקבוצה לאורך השנים, חוץ מכריסטיאנו. זה היה די במקרה כי קונטראו לא שחקן, פפה היה בדרך החוצה ממזמן ועוד.
    מה שאתה אומר נכון, אבל חלקית. באנגליה כן הביעו עניין בחאמס וכסף לא חסר. אני חושב שהמועדון יצא איתו לארג' מאוד והבינו את הרצון העז שלו לעזוב. צריך לקחת בחשבון שאנחנו בסה"כ בחודש יולי ואפשר היה לגרור את העיסקה הזו לפרק זמן ארוך ומאוחר יותר ולנסות אפילו 'לחלוב' את באיירן. העיסקה נסגרה חיש-מהר, חאמס עלה בהקשר באיירן בדיוק פעם אחת לפני אתמול.
    אף-אחד לא דיבר במונחים של להושיב אותו ביציע, זה לא היה קורה(ריאל מדריד לא מתנהגת ככה), חאמס מקצוען למופת ושחקן שתרם הרבה על המגרש. מודה שהייתי מהביקורתיים הגדולים ביותר כלפיו אבל לא רק בהתאם לעסקה עצמה שהיא לא מספיק טובה עבורינו - עצוב לי.

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריאל מדריד היא קונצרן, אם היא מכרה אותו במחיר מסוים,(גם אם החובת רכישה היא לעוד שנה או שנתיים) זה בגלל שזה המחיר המירבי שיכלה למכור אותו,בהתחשב בעסקה הטובה ביותר שיכלה להוציא.
    לגרור את באיירן עד הקיץ? למה לריאל להסתכן בלאבד את העסקה(משא ומתן זה דו כיווני אתם יודעים) או בלהרוס יחסים עם באיירן(מחר ריאל ירצו את לבנדובסקי או סאנצ'ז או השד יודע מה)? אני בטוח שהיו לריאל שיקולים מלבד 'לצאת לארג'ים' - כי עסקים לא מתנהלים בצורה הזו. גם התנהגות ארגונית מסויימת(כמו לשחרר בקלות יחסית) נשענת על הנחה שזה תורם לתמונה של התנהלות שפויה,מסודרת ומכובדת - כזו שתעזור למשוך שחקנים או לסגור עסקאות אחרות בעתיד.
    כמו שאמרו פה - יש פה הרבה גורמים בשחק, קשה לי להאמין שריאל מכרה אותו 'בזול' מתוך רצון טוב או כדאי לצאת לארג'ית.

10. yonmu Member

אם לריאל יש וטו על אופציית המכירה - זו עסקה הגיונית מצידה. תנו לשחקן שנה-שנתיים לפרוח בבאיירן ואח"כ תמכרו בהרבה.
    כולם יודעים שלחאמס יש מה למכור ואם הוא יקבל במה מתאימה הערך שלו יקפוץ חזרה ל80מ' ויותר.

אם אופציית המכירה קיימת בלי שלריאל יש מה לעשות פה - זו עסקה תמוהה.
    ההיגיון היחיד האפשרי זה אם ההצעות הגבוהות יותר היו מקבוצות שחאמס לא הסכים לעבור אליהן (מילאן נניח).
    אם פסז'\יונייטד\סיטי\צ'לסי היו בעניין, זה ממש מוזר.

11. Raulito Madridista

אין כאן 'יחסים חמים' יותר מדי עם באיירן מינכן. כשקרוס עבר לריאל - הם היו בבעייה, כי נותרה לו עוד עונה לחוזה והוא היה עלול לעזוב בחינם. כשצ'אבי אלונסו הגיע לבאיירן - המועדון הלך לקראתו אחרי שחש תחושת מיצוי לאחר הדסימה. יש שמועות שונות לגבי מתווה המכירה, אבל אף פעם בעסקה לא מדברים על חיסכון במשכורת, אחרת חאמס עלה יותר מ-75 מיליון ואם נתייחס למשכורת שלו בסה"כ(6 מיליון יורו) זה מגיע עד לרף של למעלה מ-90 מיליון יורו.
    השאלה ב-10 מיליון יורו לשנתיים זה בדיחה עבור האיכות של חאמס, תראה בכמה לוקאקו נמכר ושחקנים נוספים, וגם סעיף רכישה של 35 מיליון יורו הוא מגוחך, הכל עניין של מסביב. גם אם לא היה צריך 'למשוך' את באיירן עד לדקה ה-90, אנחנו בסה"כ בחודש יולי ואני חושב שככה לא מנהלים משא-ומתן. אגב, אני מניח שכן רצינו את לבאנדובסקי או דויד אלבה וזה לא הסתדר.

ריאל מדריד עושה כמעט הכל נכון בשנים האחרונות. העסקה הזו לטעמי שגויה. חאמס ממש לא בקטגוריה של 'לפרוץ', הוא לא ילד שעלה מהנוער. אנצ'לוטי מכיר אותו וכנראה אובססיבי לגביו ובעונה הראשונה הוא הוכיח את הכדורגל שלו.

12. JohnTerry26 Member

די נו זה הכל חרטא, הרי ברור לכם שיונייטד וצ'לסי לא היו מקבלות את חאמס בעסקה כזאת. באותו זמן ריאל דורשת משני המועדונים האלו 80 מ' יורו על חלוץ עם פחות כריזמה מיו"ר מפלגת העבודה.

זה כאילו שיש איזה סיכום בין כל המועדונים הגדולים באירופה להשאיר את באיירן בטופ למרות שהיא לא משלמת מעל 40 מ' יורו לשחקן.

סחטיין אבל, אחלה קומבינות.

אלעד, muller, Gianzola ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

https://img.fcbayern.com/image/fetch/f_auto,h_768,q_auto:good,w_1366/https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-17-18/galerien/james-erster-tag/12-james_ima_120717.Xxx/12-james_ima_120717.Xxx/fcbhippo%253Axtralargesixteentonine%3Fv%3D1499866701045

חאמס הוצג רשמית במדי באיירן. יומיים מטורפים עברו על הקשר הקולומביאני: אמש נסגרה העברתו המפתיעה לבאיירן מינכן והיום הוצג רשמית במדי קבוצתו החדשה בדיוק ביום-הולדתו ה-26 וקיבל עוגה מגניבה. חאמס שמתאחד עם אנצ'לוטי שהאמין בו בגדול בעונת הבכורה שלו בלבן, קיבל את חולצה מס' 11. "יש לי אתגר חדש, שפה חדשה, תרבות חדשה וחיים חדשים", אמר חאמס שחזר לחייך. "אני שמח וגאה להיות כאן", אמר חאמס כשהוא לבוש כבר במדים החדשים שהולמים אותו. אני בא לכאן רעב מאוד עם רצון לזכות בכל התארים. באיירן היא קבוצה גדולה עם מסורת של ניצחונות. אני רוצה לכתוב כאן את ההיסטוריה". באתר של באיירן כתבו שצלמים וכתבים רבים היו באירוע שסוקר בהרחבה ע"י התקשורת, אף בספרד. כוכב השמחה ישב בין קרל היינץ רומינגה לבין קרלו אנצ'לוטי. "אנחנו מאוד גאים להציג כאן את חאמס, זה רגע מיוחד שהוא כאן. הוא ספורטאי גדול, אדם חכם וגם שחקן יוצא דופן", החמיא המאמן והוסיף שהוא ימצא מקום לשלב את חאמס עם כל האיכויות שלו(הוא עוד יכול להשתפר), בעוד רומינגהה אמר שבאיירן שמה את ידה על כוכב גדול תוך שמירה על מדיניות שפויה".

"רציתי שוב לשחק תחת אנצ'לוטי, אני אשחק היכן שהמאמן יבחר. יש לנו מערכת יחסים מדהימה וזה חשוב מאוד בתור שחקן. כשהבנתי שהוא רוצה אותי לא חשבתי פעמיים. באיירן אחת משלוש הקבוצות הטובות בעולם וזה יהיה אתגר גדול להפוך לשחק הרכב", אמר. אנצ'לוטי החמיא "הוא יכול לשחק בכל מקום. באגפים, באמצע, בעמדה אחורית יותר. הוא שחקן נהדר". חאמס שכבר עלה לאימון ראשון במדי באיירן, יכול לשחק כבר בשבת במשחק ידידות לא רשמי. חאמס הוא הקולומביאני השני שמשחק בבאיירן אגב, כשקודם לכן עשה זאת אדולפו ולנסיה בין 1993 עד 1995. חאמס הוסיף שהליגה הגרמנית מאוד אטרקטיבית. חאמס סיפר לקראת הסיום שהתייעץ עם טוני קרוס לגבי המעבר, וכמובן שקרוס הציע לו ללכת.

14. Raulito Madridista

אגב, כתבה נוספת בעיתונות הספרדית הפעם - 'היציאה הספרדית - ערובה להצלחה':

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/12/14998805325491.Xxx

במארקה הזכירו לא פחות משבעה שחקנים שהגיעו לבאיירן מינכן מהליגה הספרדית והשתלבו בצורה יוצאת דופן. הראשון היה ביצ'נטה ליזארזו שהגיע מאתלטיק בילבאו ב-1997 ושיחק בקבוצה עשור שלם. ב-2003 באיירן מינכן הפציצה עם רכישתו של הפ'יצ'יצ'י רוי מקאיי שהיה שחקן חשוב בדרך לזכייה בשני דאבלים רצופים וגם כבש את השער הזכור ההוא נגד ריאל מדריד. כעבור שלוש שנים באיירן שמה את ידה על מארק ואן-בומל שלא היה מרוצה ממעמדו בברצלונה. ואן-בומל לימים הפך לקפטן שני אחרי קאן והיה נק' אור בקבוצה בעונות הפחות טובות באירופה. ב-2009 באיירן מינכן אחרי עונה נוראית עשתה את דרכה חזרה לטופ. אריאן רובן שהגיע בתמורה ל-25 מיליון יורו למרות היסטוריית הפציעות שלו - היה בעל חלק נכבד. לגבי האחרים אפשר מעט להתווכח. חאבי מארטינז היה הרכש הבולט של באיירן בקיץ שלפני הטרבל, השחקן היקר ביותר בתולדות המועדון ולא כולם בטוחים שעמד בציפיות, גם בשל הפציעות הרבות. כעבור שנה פפ גוארדיולה שנכנס למשבצת המאמן צירף את חביבו תיאגו אלקנטרה בתמורה ל-25 מיליון יורו. הרכש האחרון היה צ'אבי אלונסו ששוכנע ע"י פפ להצטרף בקיץ 2014 אחרי שמיצה את עצמו בריאל מדריד והיה לא רע במרבית הזמן.

15. אפנברג Member

לא שיש המון ללמוד מזה אבל התחלה טובה בטורניר טלקום. ב0:1 על הופנהיים שיחקנו מצוין (כל משחק בטורניר בן 45 דקות), לבנדובסקי כבש שער יפה והשוער של הופנהיים לקח עוד שני גולים בטוחים. בגמר נגד ברמן היה גול נהדר של מולר (שהיה גם הקפטן) ועוד בישול יפה שלו (וגם פנדל מוחמץ שלו, מה יהיה...). חאמס וטוליסו גם שיחקו והראו ניצוצות. הלוואי ומולר חוזר, הוא כל כך חשוב לקבוצה.

ויאם ו-muller אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.