באיירן מינכן 2015/2016 :: העונה האחרונה עם פפ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏31/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Eric Cantona Member

הקשר היהודי, העובדה שמשחקים אצלם שחקנים מכל מיני מדינות ויש להם אוהדים בכל העולם, זה מה שאפיין אותם ברגישות גם לפליטים וזה לא כזה פולטי, בסך הכל אנושי וחלק מפילוסופיית המועדון כולה.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

זאת הבעיה עם הגרמנים בכלל,לא רק עם באיירן, בגלל מה שקרה בשואה הם אובר רגישים עם המדוכאים,וכבר לא יכולים להבחין בין ימין ושמאל. לאפשר כניסה חופשי-חודשי לערבים זה לא מחווה הומניטרית,זה איבוד שליטה. במקרה קראתי הודעות שלך בפורום הפוליטי ואתה נמצא באיזור החיוג הפוליטי שלי. אני מניח שלא היית תומל בלשון המעטה בצעד כזה בישראל.

3. golding מנהלים

אני מנתק את זה מפוליטיקה. זו מחווה יפה בין אם אתה בעד לגרש אותם ובין אם לא. כרגע הם כאן וצריך לטפל בהם.

Die Werkself ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

- מסתבר שכבר סיכמנו עם דה ברויינה ואחרי יומיים התחרטנו וביטלנו.
    - רובן פצוע למשחק של נבחרת הולנד (האם זיוף פציעה כדי שינוח ולא יפצעו לנו אותו שם שוב?).
    - הנבחרת תשחק היום מול פולין ושחקני באיירן בהרכב הולכים ומצטמצמים וכנראה שבהתאם לכך תראה הנבחרת בשנים הקרובות (הרחבתי בדיון הנבחרת).

5. Raulito Madridista

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Comp_Matches/02/28/35/27/2283527_w2.Xxx

תומאס מולר מבקיע אפילו בלי להתכוון לכך. מספיק לראות את השער נגד אולימפיאקוס, אחד מתוך שניים. הוא בהחלט ניסה להגביהה ללבאנדובסקי ותראו מה יצא. "אני חייב להיות כנה, ברור שלא ניסיתי לכבוש", אמר הגרמני לאחר המשחק כשהוא לא יכול להוריד את החיוך מהפנים. העונה מולר כבר הגיע ל-8 שערים ב-6 משחקים, מספרים של מפלצות כדורגל כמו כריסטיאנו רונאלדו ולאו מסי. "אני מקווה לשמור על המומנטום ולא להאט". ועכשיו גולת הכותרת - מולר אמנם נותר במקום השישי בטבלת כובשי באיירן מינכן בכל הזמנים ויש לו עוד זמן עד שיעקוף את ג'ובאני אלבר, אבל עם הצמד אמש הוא השתווה לרומינגהה ושניהם יחד מדורגים במקום השני אחרי גרד מולר עם 30 שערים בגביעי אירופה. בדירוג הכובשים של ליגת האלופות מולר כרגע במקום ה-17. הוא התנתק אמש מדויד טרזגה ויש לו אותו מס' שערים כמו פאקו חנטו האגדי ושחקנים גדולים אחרים כמו קאקא וסמואל אטו. המטרה הבאה - מוריינטס שכבש 33 שערים.

Die Werkself ו-Der Kaiser אוהבים את זה.
  6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דור, המדים החדשים גם יפים, לא? ;)

ראוי לציין שפפ נותן המון אמון בקומאן הצעיר בן ה 19 וגם הוא רכש יוצא מן הכלל של המאמן. עדיין לא אומר שצריך לוותר על גוצה, אלא זה רק מגדיל לו את הסיכויים להיות בעמדה שהיא לא באגף עכשיו שהתחזקנו שם בשחקנים חדשים. גוצה צריך לשחק קרוב יותר לשער, הוא לא שכח איך לכבוש ואחד הסקוררים הבודדים שנשארו לנו לצד לבה ומולר.

golding ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

תכל'ס, במחירים של היום מה העסקה של קומאן עוד יכולה להתברר כהברקה. מה שלא מובן לי זה למה לא ניסו להחתים אותו שנה לפני בחינם (וזה לא שהוא פרץ בעונה שעברה).

לא שיש לי ביקורת רצינית על ההתנהלות של באיירן בחלון ההעברות הזה, המניאקים התחזקו כמו שצריך עם וידאל, קוסטה ועם שני הפרוספקטים קומאן וקימיש ;)
    ועדיין, חשבתי שגאודינו וקורט יושאלו - הם לא יקבלו כמעט דקות בבאיירן והיה עדיף להם לשחק בליגה השנייה במקום בבאיירן ב', במיוחד קורט שנחשב לשחקן מאוד מוכשר ואני מקווה שלא יהפוך למיטצ'ל וייזר 2.

8. אפנברג Member

נצחון נהדר במגרש מאוד ביתי שבשנתיים האחרונות יובנטוס, אתלטיקו ויונייטד הפסידו בו. שליטה מעולה של באיירן, חילופים לא קונבנציונליים של פפ (קומאן במקום לבנדובסקי) שפגעו בול. איך שגצה נכנס היתה לי הרגשה שיכבוש - הגולים שלו יכולים לעשות ההבדל. קוסטה הנפלא עם עוד בישול, הפעם מאגף ימין ומה עוד אפשר לומר על מולר? השחקן הטוב ביותר והחשוב ביותר של באיירן.

אכן מדים יפהפיים ויש אותם בחנויות אדידס בארץ.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך קומאן עד כה? בכלל, זה מעניין איך בקיץ אחד בלי ששמנו יותר מדי לב, באיירן לא רק מצאה מחליפים פוטנציאלים לריברי ורובן, אלא גם הפכה להיות קבוצה הרבה יותר מהירה ואתלטית, וזה משהו שקצת היה חסר לי שראיתי אותם בשלבים האחרונים בליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/9/15
  10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קומאן עלה כמחליף פעמיים עד כה אם אני לא טועה והראה הרבה זריזות ויכולת טכנית. גם יחסית לבן 19 שנזרק לשחק בין שורת כוכבים לכמה דקות הוא הראה המון ביטחון. הוא יצטרך עוד קצת זמן ואולי גם יתחיל לראות הרכב. הוא כמובן לא הגיע לחמם ספסל, פפ ממש רוצה לעצב ולפתח אותו, סוג של תגלית שהוא ממהר לתת לה דקות וביטחון, כך שהכיוון לדעתי הוא ממש לשלב אותו בין שאר שחקני המפתח. הרכישות של פפ מאז שהגיע נהדרות, אנחנו משחקים כל כך אלגנטי וטוב במרבית המשחקים שאני יכול רק לאחל שיצליחו לגרום לו להשאר עוד הרבה זמן אצלנו.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קומאן קיבל כבר הרכב היום וגם כבש. קוסטה שוב כהרגלו מעורב לפחות בשער אחד בכל משחק ורודה הרשים וניצל את ההזדמנות שקיבל. גם גוצה קיבל סוף סוף עמדה קדמית וקרובה לשער אבל לא היה ביום כזה טוב. העיקר שגם נתנו לשחקני העתיד של המועדון הזה הרבה דקות היום וגם נתנו לשחקני מפתח כמו מולר, תיאגו ולבה מנוחה היום לקראת המשחק החשוב בשלישי.

12. אפנברג Member

נוסיף גם שמולר הוא מלך שערי באיירן מינכן בליגת האלופות במתכונתה הנוכחית. היתה לי הזכות לראות את השערים הראשונים שלו במפעל, באצטדיון רמת גן ב2009.

13. Raulito Madridista

אותו משחק היה ניצחון 3:0 קשה של באיירן מינכן. ואן-חאל הניח חלק מהיסודות לקבוצה הגדולה של יופ היינקס כשהחליט להמר על אריאן רובן, העביר את שוונשטייגר לאמצע וגם כמובן נתן את הבמה למולר. לא רבים זוכרים, אבל פתיחת העונה הייתה קטסטרופלית. רוצה לומר: זו לא הייתה התקופה הכי נוחה לבלוט בבאיירן מינכן, לפחות על הנייר, אבל מולר הוכיח כבר מהמשחקים הראשונים מה הוא שווה. אני חושב שהוא ונוייר למשל הם השחקנים היחידים מנבחרת גרמניה הנוכחית שמזכירים קצת את 'גרמניה הרעה' זו שהייתה מנצחת בשיניים וזוכה בתארים, הנבחרת שעליה נאמר 'כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת', טונות של אופי. לדעתי כמובן הוא בטופ של השחקנים בעולם. לא חושב שניימאר טוב ממנו למשל. מולר הוא כמו ראול - הוא לא 10 בשום דבר אבל הוא 8 בהכל. שחקנים כאלה שלא 'נולדו' עם כישרון בלתי-נתפס אני מעריך אפילו יותר. וכמובן שגם לדעת לעמוד במקום הנכון ובזמן הנכון ולנוע לעומק כמו שצריך ולכבוש במאני-טיים זה סוג של כישרון..

Uli Hoeness ו-Lebron אוהבים את זה.
  14. אפנברג Member

מה נאמר? מי שראה המשחק הערב זכה לראות תצוגה נדירה של שחקן התקפה, אולי החלוץ הטהור הטוב ביבשת, עם חמישיה בתשע דקות. וולפסבורג לא הבינה מאיפה זה נחת עליה-שיחקה סופר מאורגן מחצית ראשונה ובמזל לא קבלנו גול נ-60 מטר. רוברט לבנדובסקי בחוד שווה תארים. נקודה.

15. Raulito Madridista

ההצגה של לבאנדובסקי מול וולפסבורג במהלכה כבש חמישייה - בוודאי ששווה הודעה נפרדת. באתר Uefa כבר מצאו כינוי חדש:

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/DomesticLeague/02/28/56/28/2285628_w2.Xxx

8 דקות ו-51 שניות, זה פרק הזמן המצומצם שנדרש לחלוץ הפולני לכבוש חמישייה: 51', 52', 55', 57' ו-60'. מי זוכר שוולפסבורג בכלל הובילה?

הנה השיאים שלבאנדובסקי שבר:
    - השלושער שלו הובקע תוך 3 דקות ו-22 שניות - הכי מהיר בהיסטוריה של הבונדסליגה כאשר הוא עוקף את מיכאל טוניס שכבש שלושער בשש דקות בשנת 1991 כאשר היה שחקן דואיסבורג והכניע את אוליבר קאן, שוער קרלסרוהה.
    ארבעה שערים הוא כבש תוך 5 דקות ו-42 שניות, באופן טבעי הרביעייה הכי מהירה בהיסטוריה של הבונדסליגה וכך גם החמישייה שלקחה לו 8 דקות ו-51 שניות.
    - לבאנדובסקי הוא המחליף הראשון בהיסטוריה של הבונדסליגה שכובש חמישייה.והוא גם הראשון שכבש חמישייה מאז טוניס שהוזכר קודם.
    - החלוץ הפולני הוא השחקן ה-14 בתולדות הכדורגל הגרמני שכובש חמישייה. רק גרד מולר עשה זאת יותר מפעם אחת.
    - בדקה ה-69 לבאנדובסקי כמעט כבש את השישי שלו אך הכדור נהדף מהקו לרוע מזלו. ובכך התעכב שערו ה-100 בבונדסליגה והוא החמיץ הזדמנות להשוות את שיאו של דייטו מולר מ-1977.
    - זה היה השלושער הראשון של לבאנדובסקי במדי באיירן מינכן. הזכרונות מהרביעייה שלו במדי דורטמונד נגד ריאל מדריד בחצי גמר ליגת האלופות - צפו.
    - לבאנדובסקי מוליך את טבלת השערים בבונדסליגה עם 8 כיבושים לאחר שישה מחזורים. רק ארבעה שחקנים בהיסטוריה כבשו יותר ממנו בשלב כה מוקדם של העונה, האחרון היה יופ היינקס האגדי שגם הוליך את באיירן לטרבל כמאמן. הוא כבש תשעה שערים ב-6 מחזורים בעונת 1973/74.

ומה היה 'לחתן בר המצווה' להגיד? לבאנדובסקי: "זה היה פשוט מטורף, לילה קסום שלא אשכח. הכל הצליח לי. פשוט בעטתי בכל הזדמנות שהייתה, לא חשבתי יותר מדי. אחרי השער השלישי וגם אחרי השער הרביעי הסתכלתי על מסך הוידאו וראיתי את המאמן פפ עושה 'ווואו', ולא היו צריכים להגיד לי שום דבר מעבר. הייתי רעב כדי לכבוש. מעולם לא כבשתי חמישייה. הקבוצה עובדת בשבילי ואני שמח, זה הישג שלא היה קורה ללא החברים שלי. אני לא יוצא לחגוג, אני נשאר בבית. יש לנו משחקים חשובים ממש בקרוב".

פפ גוארדיולה - "אתם שואלים אותי 'מה קרה?' ואני אומר - 'אין לי מושג'. לפעמים מילים לא יכולות לתאר מה שקורה. מעולם לא חוויתי דבר כזה כשחקן וכמאמן(מסי כבש חמישייה נגד לברקוזן כשפפ אימן את בארסה, אך כמובן שלא עשה זאת ב-8 דקות). אני מאוד שמח בשבילו. הוא שחקן גדול ואולי עכשיו יזכה להכרה הראויה לו גם מחוץ לגרמניה. מוסר העבודה שלו נפלא בעיניי. יש שחקנים שלא צריך לומר להם יותר מדי, פשוט לתת להם להראות את מה שהם יודעים. לבאנדובסקי אחד כזה ויש עוד הרבה כאלה כל-כך מוכשרים בבאיירן".

השוער מנואל נוייר פירגן גם, הוא היה קצר במילים - "זו הייתה חוויה נהדרת, הייתה לנו צמרמורת. 'לבה' כותב את ההיסטוריה של הכדורגל".
    פיליפ להאם היה קצת ציני - "אני משחק כדורגל הרבה שנים ולא ראיתי דבר כזה. אבל צריך לזכור - הוא היה יכול לכבוש שביעייה אז נראה לי שהוא קצת מאוכזב".
    גם בצד המפסיד היו תגובות. וולפסבורג זכתה בהצגה הטובה ביותר מטווח אפס, מבלי לשלם - אבל זה היה על חשבונה. הבלם כריסטיאן טראח אמר - "כשהוא השווה ל-1:1 זה לא היה קריטי, וגם לא ה-2:1, זה טבעי. אבל אז הגיע ה-3:1, ה-4:1 וגם ה-5:1, לא הספקנו להגיב או לעכל. הוא היה גדול, אבל היינו חובבנים". דניאל קליגוורי הקשר אמר - "זו הייתה הפגנת כוח של באיירן. אחרי ה-3:1 איבדנו את הראש, לא היינו על המגרש יותר. אני לא ממש יודע להגיד מה קרה באותו הזמן". המאמן המפסיד דיטר האקינג - "מה אני יכול להגיד? ראינו תצוגה של חלוץ ברמה עולמית שעשה שער מכל הזדמנות. ולמרות כל האיכויות שלו, זה לא היה צריך לקרות לנו, אני מאוכזב. חמישה שערים ב-9 דקות! מה יש להגיד, זה לא אמור לקרות!".
    הומלס חברו לשעבר בדורטמונד - "חה-חה-חה, אני מצטער, אני לא יודע מה להגיד, זה מטורף, בחיים לא ראיתי דבר כזה לפני".

https://pbs.twimg.com/media/CPkkNx9WoAA0mi-.Xxx

- למי שפספס: נסיים עם התקציר. ערב בסימן לבאנדובסקי, ערב למזכרת.

Die Werkself ו-Rosner אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.