באיירן מינכן 2010/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י FC_Bayern, ‏18/7/10.

1. אפנברג Member

אין מה להשוות: בוט הגיע פעמיים כשוער ראשון בקבוצה לגמר האלופות, פעם עם לברקוזן ופעם עם באיירן כך שמדובר בשוער עתיר נסיון. אני מסכים איתך שפה ושם הצלות עוד לא הופכות שוער לגדול אלא היציבות אבל לטעמי בוט היה אחד המצטיינים העונה והוא נראה גם טוב מאוד בגמר הצ'מפיונס, מעמד שגורם לשחקנים לפעמים לעשות במכנסיים-זה היתרון של הוותק והנסיון שלו.

ונדב, אם רצית משחק שבוט ניצח עבורנו אתה מוזמן להסתכל במשחק מול גלאדבך במינכן העונה. הם נתנו מחצית ראשונה נהדרת ובוט בתצוגת-על מנע מהם שערים. גם באולד טראפורד, לא במשחק שהוא ירצה לזכור, היתה פריצה של נני במחצית השנייה כשישבנו על היונייטד ב-1:3 ובוט באינסטינקט נהדר אגרף עם יד ימין כדור שיכל לסגור את ההתמודדות לרעתנו.

אין שום מניעה בעולם שבוט ימשוך עוד עונה ונבדוק מה אפשר להביא לעונה שאחרי.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת תודה רבה לו. אחרי שהוא הצחיק את גיבסון (לדעתי עד היום גיבסון מתעורר בלילה וצוחק) ואחרי שבישל לעוד מישהו (נאני אם אני לא טועה) מצב מצויין עם יציאה הזויה שלו, אז הוא הציל גול. באמת תודה רבה. הרי אם הוא לא היה מביא אותנו במו ידיו עם הבדיחה מול גיבסון לא היינו מגיעים למצב שהעצירה נגד נאני (שגם היא לא הייתה איזה משהו יוצא דופן - ואן דר סאר בשני המשחקים עצר לפחות 6 מצבים יותר קשים) בכלל היתה נזכרת.

ושוב אף אחד לא אומר שהוא לא עצר כמה עצירות טובות במהלך העונה ושאין מניעה שהוא ימשיך. רק מה, אם מחפשים לחזק עדיף להתחיל בנקודה הכי חלשה שלנו. מה לעשות, בוט הוא הכי פחות מתאים לרמה מכל שאר השחקנים שיש.

3. אפנברג Member

הנקודה החלשה שלנו היא דמיקליס, לא בוט. ולכן קודם כל צריך להביא בלם. גם ואן בויטן לא הטופ של הטופ אבל דמיקליס פשוט בושה. לפני שמחפשים מחליף לבוט שמופקר פעם אחר פעם ע"י "בלם נבחרת ארגנטינה" עדיף להחליף את הבלם המהולל ואם באמת הקולות הם שהוא יורד לספסל אז שהחיינו- לפעמים לוקח לאמת זמן לחלחל אבל בסוף היא מחלחלת.

4. yossi170271 Member

ונגיד דמיכליס ירד לספסל,ואז אתם בטוחים שבאדשטובר יהיה בין רגע לפיקה או ראמוס או וידיץ?יש לבאיירן מאמן מספיק חכם כדי לדעת מה חסר לנו השנה,במידה והיה רוצה שוער הם היו מביאים לו,סופסוף יש מאמן שמשלב בין צעירים לותיקים וזה מצליח,תסמכו על ואן חאל הוא יודע בדיוק מה חסר לו,

5. yossi170271 Member

עכשיו אתם ברובכם צוחקים מגומז,הוא ייתן כמה גולים בתחילת העונה ואז תגידו איזה חלוץ תותח,אי אפשר לשפוט חלוץ אחרי עונה,ומה עוד שפתאום צץ לנו מולר ואוליץ נתן 120 אחוז

6. Trnado Member

נדב, אני חושב שאתה קצת מגזים בביקורת שלך כלפי בוט. הוא עשה כמה טעויות, נכון. אבל איזה שוער לא טועה אף פעם? בוט לדעתי שוער בתקופה טובה והוא סה"כ יציב. ביכולת הנוכחית שלו יש לו מקום אפילו כשוער ראשון של באיירן. זקפו כאן לזכותו את ההופעה הסולידית בגמר האלופות, ואני מצטרף לפרגן לו. הוא לא עשה יותר כמו לעצור את האחד על אחד מול מיליטו, וזה בדיוק ההבדל שאתה מדבר עליו. ההבדל בין עצירות שפותחות מחדש את המשחק לבין לקבל גולים שבמצבים מסוימים אפשר לקבל ואף אחד לא מתלונן. זה ההבדל בין בוט לשוערים בטופ של הטופ של המשחק היום. מסכים לגמרי.

אבל- אף אחד במועדון לא בונה עליו שיחזיק אותנו יותר מעוד עונה - מקסימום 2. לא מדובר פה על שוער לבנות עליו קבוצה, וזאת גם לא הכוונה. כבר הרבה זמן אני אומר שבלם טוב יקח אותנו עוד צעד בדרך לקבוצה שמגיעה לא במקרה לגמר, אלא לקבוצה שיכולה להתמודד כשווה מול ברצלונה וצ'לסי שהיו בצד השני של ההגרלה אשתקד.
    בוא נגיד ככה. אם היה לנו בלם ברמה שאני מחשיב את בוט כשוער לא היינו מקבלים כל כך הרבה שערים בעונה הקודמת. הבעיה היא עם בלם ארגנטינאי מסוים שפשוט לא מתאים להרכב הראשון.
    לא הבנתי גם למה מדברים על באדשטרובר כאופציה אידיאלית לעמדה. הוא לא מהיר בעמדת המגן, למה שיהיה מהיר בעמדת הבלם? למה ששחקנים מהירים כמו דוד וייה לא יסובבו אותו כמו שולנסיה סובב אותו במנצ'סטר? יותר טוב מדמיקליס כן, הפתרון למה שהולך ברחבה שלנו לא. ההגנה תמשיך להיות נקודת התורפה שלנו העונה, וחבל כי הקישור וההתקפה שלנו לא פחות טובים היום משל כל קבוצה אחרת ביבשת.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מילים אחרונות שלי בעניין בוט. מעבר לזה, גם אם הוא יבקיע 2 גולים עצמיים מגוחכים וגם אם הוא יקח במו ידיו את ליגת האלופות אני לא אגיד עליו יותר כלום. אין לי שום ביקורת עליו. הוא שוער בינוני, הוא בא ככזה והיה כזה. איך ניסחת את זה? הוא היה יציב. או במילים אחרות פרווה, לא בשר ולא חלב. לא הפסדנו שום דבר בגללו וגם לא הרווחנו שום דבר בזכותו. מבחינתי, אנחנו לא צריכים להביא אפילו לא שחקן אחד לסגל שלנ ואני אהיה מאוד מרוצהו. אבל, אם כבר מדברים על החלפת איזה מבין שחקני ההרכב שלנו בשחקנים שאין לנו בסגל הראשון שצריך לעשות את זה איתו זה בוט.

בעניין באדשטובר. אני חושב שאתה טועה לחלוטין. קודם כל, אין כמעט בלמים מהירים. טרי מהיר? פויול מהיר? מתיאוס היה מהיר? גם את המהירות של וידיץ' מול אוליץ' ראינו. בלם צריך ראיית משחק, אומץ ולא לפחד מתיקולים כשהתכונה הראשונה היא החשובה (כאחד שמכיר את התפקיד מצויין). אם לבלם יש ראיית משחק הוא יעשה את העבודה שלו מצויין. נכון, כמו כל שחקן אחר הוא עלול לטעות ואצל בלם טעות נראית באופן יותר מורגש מאשר בתפקיד אחר אבל זה לא נכון. (רמז קטן. מי טעה טעות יותר קריטית? טוני קרוס בחצי של המונדיאל נגד ספרד או ואן בויטן בגמר ליגת האלופות נגד מיליטו? שניהם טעו באופן קריטי אבל באופן טבעי יאשימו את ואן בויטן באובדן התואר ההוא ולא את קרוס בתואר האחר). יותר מזה, בלם לא אמור לעצור באחד על אחד חלוצים. כמובן שכשמצב כזה מגיע אז זה נדרש ממנו, אבל לא זו הגדרת התפקיד המרכזית שלו. כאשר בלם מגיע למצב של אחד מול אחד הבעיה היא במקום אחר בקבוצה ולא אצל הבלם.
    כך, שהמגבלה המהירותית של באדשטובר כמגן שמאלי לא כל כך משמעותית בעמדת הבלם. בנוסף לזאת, באדשטובר היה מגן מאוד אחראי בכל העונה וגם במונדיאל ועשה את עבודתו נאמנה. אסור גם לשכוח שבאותו המשחק שציינת שיחק לפני באדשטובר קשר שעזרתו להגנה היא מהפחות מוצלחות שיש ולכן לולנסיה היה קל להתמודד (שוב) באחד על אחד עם באדשטובר. אם ויה יגיע ליותר מפעם אחת במשחק שהוא מול באדשטובר כשבאדשטובר בלם, אז סימן שיש לנו בעיה קשה עם הקישור האחורי.

8. FC_Bayern Member

צודק נדב באומרו שמהירות אינה התכונה האופיינית אצל רוב רובם של הבלמים בכדורגל העולמי, אנחנו עדים לכך גם בדוגמאות לבלמים מהטופ העולמי.
    באדשטובר הוא אכן שחקן לא מהיר, יחד עם זאת עמדת הבלם היא העמדה המושלמת עבורו, כיוון שברוב המקרים בעמדה הזו ניתן לכפר על חוסר מהירות ע"י קריאת מהלך בצורה נבונה, זינוק ומשחק ראש טוב, תיאום עם שאר שחקני ההגנה וקור רוח.
    לטעמי יש לבאדשטובר את רוב התכונות הנ"ל, וגם אם לאו - אין זה אומר שלא מתפתח לנו כאן בלם מצטיין. אם בעונתו הראשונה בבוגרים הוא מציג יכולת כ"כ מפתיעה לטובה, מכאן הדרך סלולה להצלחה גדולה אף יותר.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שזה אכן מה שמסתמן גם מדברים שאומר נרלינגר לבילד. אכן, נראה שדמיצ'ליס יצטרך להיאבק על המקום עם ואן בויטן.
    http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bun...van-buyten.html

10. Trnado Member

באדשטרובר לא מהיר כמו אחרים, אבל גם מעולם לא ציפיתי ממנו להיות כזה ולכן אין לי שום תלונה על העניין.
    נדב, דווקא כשכתבתי את ההודעה חשבתי במיוחד על טרי ופויול. האחרון אולי לא מה שהיה בכמה שנים האחרונות אבל איכשהו תמיד היצור הזה מצליח גם אחרי שעוברים אותו להדביק את החלוץ, ועם גליץ' מחושב מצליח להסיט את הבעיטה. זה תמיד קורה, אבל פויול הוא בלם מנוסה ובאדשטרובר לא כזה.
    תראה, כדורגל זה לא מה שהיה לפני 30 שנה. נגמרה התקופה שמספיק לבלם להיות רק חזק, רק גבוה, רק גולש טוב, רק מהיר. הוא צריך להיות בעל כל התכונות האלה על פי כל הדרישות של המשחק היום על מנת להפוך לשחקן לגיטימי. אני מאוד שמח מהעובדה שרוצים לקדם אותו, זה סה"כ טוב למועדון ועדיף ששחקן בית יהפוך לשחקן הרכב, מברנו שמחכה על הספסל ונקנה בסכום עצום כשלא הוכיח את עצמו באף זירה מרכזית.
    האם אדון הולגר יכול לפצות על תכונה אחת בעזרת אחרת? ודאי שכן, אבל הבחור צריך לעבוד בלי הפסקה ולהתאמן כאילו החיים שלו על המגרש תלויים בזה, מפני שזהו המצב כרגע. פשלה אחת קטנה והוא עלול לאבד את מקומו ואת האמון של המאמן כמו שקרה לאלבה. מצד אחד הוא מגיע לקבוצה בזמן אידיאלי מבחינתו, בגלל שההגנה במצב רע ויהיו כל מיני נסיונות בהמשך הדרך בתקופה הקרובה. הזדמנות להוכיח את עצמו תהיה לו. מצד שני אף אחד לא יתן לו גב כמו שדמיקליס קיבל. הסיפור הזה נגמר, והחבר'ה ברחוב סבנר יהיו פחות סבלניים בוודאות. ברנו רק מחכה לטעות שלו.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://images.spox.com/userfiles/t/B/S/V/v/PEsN1LgZZHTqJUrMPQISKz.Xxx

אם האמצעית זאת חולצת החוץ של באיירן אז יש לברמן מתמודדת רצינית לתואר החולצה המכוערת.
    מעבר לזה שהיא מזכירה את הצבעים של הקבוצה האמיתית של מינכן, כנראה בבאיירן מחפשים אוהדים בווארים אמיתים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר לפני יומיים קרה משהו שכולם כאן, משום מה מתעלמים ממנו. ואן חאל הצהיר שהוא מעוניין באדין דז'קו. נכון, הספקולציות כבר עלו מזמן, אפילו עוד בעונה שעברה. אבל אף פעם לא שמענו את ואן חאל אומר דברים בעניין. ואני חושב שאנחנו כבר צריכים לדעת שאם ואן חאל אומר משהו הוא לא אומר את זה סתם. לכן, צריך לייחס לזה משמעות.
    השמועות דיברו על חילופים בין דז'קו לגומז בתוספת תשלום של באיירן.
    לכך מתווסת היום הידיעה שהזאבים (שאצלם דז'קו הנ"ל). מעוניינים באנטולי טימושצ'וק שלנו, שכבר לפני כשבועיים קיבל את בירכת הדרך של ואן חאל שאמר לו שהוא יכול למצוא לו קבוצה.
    1+1?

13. FC_Bayern Member

אישית, קשה לי להגיד שאני אתאכזב מעסקה כזו, יחד עם זאת - גם היינו כ"כ בטוחים שגומז יתרום המון לבאיירן, ובפועל התפוקה שלו הייתה נמוכה בהרבה. גומז גם שיחק בבאיירן רק עונה אחת, אולי מגיע לו עוד צ'אנס, אני די בטוח שהוא חלוץ לא פחות טוב מדז'קו, יחד עם זאת לאור היכולת הכ"כ חלשה (ואני מודע לכך שהוא היה פצוע בחלק מהעונה) מתבקש פה שינוי כלשהו.

נחכה ונראה, אני מקווה שמה שיוחלט ישרת בעיקר את האינטרסים הבווארים ושנזכה לצפות בחלוץ חוד שלנו מחורר רשתות.

14. Ze German Member

אני חושב שצריך לתת עוד צ'אנס לגומז, הוא רק צריך לחזור לכושר שלו מלפני כמה שנים כשהוא היה החלוץ הכי טוב בגרמניה, ועם קצת עבודה קשה הוא יכול לעשות את זה ואז באיירן תוכל להשאיר אותו ולא להוציא כסף על עוד חלוץ במקום לשפר את ההגנה שהיא הצד החלש של באיירן.

15. אפנברג Member

העניין הוא שלא בהכרח מה שטוב לליגה טוב גם לאירופה: חלוץ יכול לחורר רשתות בשטוטגרט ואז להגיע לצ'מפיונס ולהתקל בהגנות שהוא לא מורגל אליהן והדברים נראים אחרת. אני בעד להחליף את גומז בדז'קו-אני חושב שלגרמני יש גם בעיה מנטלית, בנוסף לחוסר החדות שלו, וברגע שהוא הבין שהוא לא באנקר בהרכב הוא התחיל להתלונן ויצא מאיפוס. אין לו הגישה של אוליץ' לפיה אני בא להילחם על מקומי ונותן הכל ולכן הוא הפסיד המקום בהרכב.
    כל זה לא גורע כמובן מכך שאתה צודק שההגנה היא הנק' החלשה בקבוצה ונקווה שיהיה שיפור בחלק הזה.