באיירן מינכן 2010/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י FC_Bayern, ‏18/7/10.

1. FC_Bayern Member

באיירן מינכן 2010 - 2011
    הדיון הרשמי

http://3.bp.blogspot.com/_mgUQvyyyFC4/R6kBxpspmGI/AAAAAAAAAA0/23rrhysuEpI/S692/fcbayern.Xxx

העונה שהייתה

אין ספק שהתיאור הכי טוב לבאיירן מינכן מודל 2009/10 הוא - סיפור הצלחה. לא בגלל שהמועדון הזה לא רגיל להישגים בזירה המקומית ולשלבים מתקדמים בזירה האירופית, אלא מפאת ציפיותיהם של האוהדים, הפרשנים והעיתונאים.
    העונה נפתחה רע מאוד, עם אזכורים לא נעימים על שיאים שליליים של עשרות שנים אחורה, וכיסאו של המאמן, לואי ואן חאל, רעד יותר מתמיד. היו אף עיתונאים שאמרו שעוד הפסד אחד, וואן חאל יפוטר, עד שהגיעה תקופת ההחלמה.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg891467.Xxx
    ואן חאל ורובן. בהתחלה, לא היו הרבה חיוכים...

באיירן עם שרשרת נצחונות שהתארכה לה אט-אט, הצליחה לקרום עור וגידים, הרבה בזכות מעברו של הקשר ההולנדי המצטיין אריאן רובן, שחולל ניסים ונפלאות בקבוצה, וכמו כן כל 10 השחקנים הפותחים האחרים שלה התחילו להציג כדורגל מצוין, אטרקטיבי ויציב והכי חשוב - משוקם.

את האליפות באיירן השיגה בזכות עבודה קשה של האיש ההולנדי שלה על הקווים, כנגד לברקוזן ושאלקה בעיקר, תוך היוודעות שלנו לשחקנים צעירים מצויינים, כדוגמת קונטנטו המגן השמאלי הנהדר, או הולגר באדשטובר הבלם, שלימים, יחד עם תומאס מולר - הראו לנו עד כמה שחקן צעיר יכול להתקדם בעונה אחת במועדון רווי מתח ועצבים כמו פ.צ. הוליווד, ושום מילה על המונדיאל...

בגביע הגרמני, הדרך הייתה קצת יותר קלה, עם תבוסות בדרך, ואפילו 4-0 בגמר נגד ברמן, במשחק שבו הושלם הדאבל המיוחל.

http://www.fussballzirkel.de/images/stories/pokal.Xxx
    גם החפץ היקר הזה נחת בזבנר-שטרסה. הגביע הגרמני.

אך עם כל זה, הסיפור האמיתי של באיירן השנה הוא ליגת האלופות. באיירן הגיעה לשלב הבתים בידיעה שהיא ככל הנראה תעבור יחד עם יובנטוס לשלב הבא, אבל מסתבר שלא היה לה כ"כ קל. עם 2 הפסדים לבורדו, ועוד תיקו נגד יובנטוס, היא הייתה חייבת לנצח את המשחק השני שלה נגד הגברת הזקנה באיטליה. ניצחון? תבוסה! באיירן לאט לאט טיפסה למעלה, כשבדרך עברה את פיורנטינה בשמינית, ומנצ'סטר יונייטד ברבע. בחצי חיכתה לה ליון, וגם היא חטפה מבאיירן, שפתאום הפכה לקבוצת הכדורגל הכי אטרקטיבית ביבשת (טוב נו, יחד עם ברצלונה). בגמר באיירן הפסידה לאינטר, והסתפקה בסגנות אליפות אירופה.

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01611/ROBB4_1611762c.Xxx
    אין אוהד בווארי אחד שלא יזכור את התמונה הזו. החגיגה המפורסמת באולד טראפורד, רגע מכונן בהצלחה הבווארית העונה.

העונה החדשה

באיירן מינכן מודל 2010/11 היא בדיוק, או כמעט בדיוק, אותה באיירן מינכן מהעונה הקודמת. ההנהלה אומרת מפורשות שהיא מרוצה מסגל השחקנים הנוכחי, ולא מתכוונת לעשות שינויים מרחיקי לכת באף אחת מהעמדות על המגרש. ואן חאל מציין מפורשות שאצלו אין שחקנים בטוחים בהרכב, ובכל מחזור, בכל סיבוב, בכל עונה - הוא מצפה משחקניו להרשים אותו כל פעם מחדש כדי לזכות במקום שלהם בהרכב באופן קבוע. עם זאת, העונה עוד לא התחילה וכבר יש בעיות. ההולנדי הזועם פנה לתקשורת ולשחקניו ואמר שעליהם להחרים את משחקי הידידות של נבחרת גרמניה על-מנת להגיע לאימוני טרום-העונה כמה שיותר רעננים. כידוע, באיירן מינכן היא הקבוצה הכי "עייפה" מכל המועדונים בעולם, כשלמעשה הכי הרבה שחקני סגל שלה השתתפו בהכי הרבה משחקים מהעונה שעברה, והכי הרבה משחקי מונדיאל. בהחלט לא ידיעה משמחת רגע לפני פתיחת עונה חדשה...

הגיעו

http://www.fcbayern.t-com.de/media/images/spieler_07_08/portraits/toni_200.Xxx

כן, עד כמה שזה נשמע מוזר, באיירן מינכן היא אחד המועדונים הכי שקטים בעונת המלפפונים החמה בחוץ.
    טוני קרוס - גם הוא לא רכש, בסה"כ חזר הביתה מתקופת השאלה בלברקוזן, לאחר עונה פנטסטית בנורדריין וסטפליה, עונה שלא משה מעיניהם הבוחנות של הסקאוטים הבווארים.
    קרוס הוא קשר בן 20.5. מגוון, בד"כ משחק בעמדה התקפית יותר, בעל בעיטות מצויינות מרחוק, ואל תופתעו אם תראו אותו כובש העונה לא מעט ממצבים נייחים - הבחור יודע מה זה מסגרת.

http://www.blogdozanquetta.com/wp-content/uploads/2009/10/Breno.Xxx --- http://u.goal.com/38700/38761_news.Xxx --- http://www.alexkristiane.de/SCHULE/2007kl9a/websitera/Bilder/ottl.Xxx --- http://u.goal.com/45800/45891_news.Xxx

מימין: ברנו (בלם), בראפהייד (מגן שמאלי), אוטל (קשר דפנסיבי) וסוסה (קשר התקפי). כולם חוזרים מהשאלה לספסל הבווארי, בשבועות הקרובים נקבל עדכון - האם מישהו מהם יושאל שוב או שמא יקבל צ'אנס נוסף מ-ואן חאל.

מתנדנדים

http://u.goal.com/34500/34516_news.Xxx

מוריניו וריאל מעוניינים בבאסטיאן שווינשטייגר. הפרסומים אומרים שהספרדים מוכנים להציע 55 מיליון יורו. האם הוא יעזוב? בשלב זה נראה שלא, אבל זו ריאל. לכו תדעו...

http://img.skysports.com/08/10/218x298/MarioGomez_1426637.Xxx

הפנים העצובות האלה אומרות הכל על העונה של הרכש ה"מבטיח" של הבווארים. נרכש בסכום שמוערך ב-40 מיליון יורו, התוצאה? כשלון טוטאלי.
    ריאל מדריד מתעניינת בשירותיו על הספסל שלה במקום ראול, שאולי יעזוב לשאלקה. בעסקה צפוי להיכלל גם רפאל ואן דר וארט, שיעשה ככל הנראה את הדרך ההפוכה אם הכל יתממש...

http://images.askmen.com/men/celeb_profiles_sports/41_miroslav_klose.Xxx

המונדיאל המצוין של קלוזה, שכמעט כמעט הציב אותו במקום הראשון בטבלת מלכות השערים בכל היסטוריית המונדיאלים - גרם לשמועות על מעבר של קלוזה אולי לליגה האנגלית, שם מס' קבוצות מעוניינות בחלוץ המזדקן. מעמדו בבאיירן מינכן בעונה החולפת רק הגבירה את ההערכות שקלוזה יעבור, יחד עם זאת ואן חאל אמר שהוא יתן עוד צ'אנס לשחקנים שלא שיחקו אצלו השנה...

תחזית

אין ספק שבאיירן מינכן היא אחת מהקבוצות הטובות ביותר שיש ליבשת אירופה להציע. עם סגל שחקנים מרשים, ואפילו נוצץ, ועם שחקנים כמו רובן, ריברי, מולר, שווינשטייגר ולאהם - צריכה לקחת דאבל, ולהגיע רחוק ב'צמפיונס.
    אבל, נייר לחוד, ומציאות לחוד. כולנו יודעים שהבונדסליגה היא ליגה קשה, מאתגרת, וגם כשנראה שיש לך ניצחון בכיס, מגיעה קבוצה מהתחתית ומתאבדת על המגרש, רק כי קוראים לך "באיירן מינכן".

אם באיירן תדע לשמור על היציבות שלה מהעונה שעברה, וכל אחד יתן מעצמו 100% לאורך רוב שלבי העונה, באיירן לא תעצור בדרך לדאבל נוסף. אם היא שוב תיקלע לתקופות טובות וגרועות, היא תצטרך שאלילת המזל תהיה איתה.

http://bayern.theoffside.com/files/2010/02/home-trikot.Xxx
    המדים החדשים\ישנים של האימפריה הבווארית. יזכירו את הימים ההם?

שתהיה לנו עונה פורייה ומהנה, מוצלחת ושקטה!

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/10
  2. yonmu Member

אנשים מנפחים את באירן מינכן של העונה שעברה יותר מדי.
    אין ספק שיש בבאירן שיטה והקבוצה בנויה ועובדת נכון, כשסגל השחקנים מותאם לסגנון המשחק, ובצדק באירן זכתה בדאבל בגרמניה. אבל לקחת את ההגעה לגמר ליגת האלופות כראיה לכך שמדובר בקבוצה מה2\3 הטובות בעולם זה לא חכם לדעתי. את פיורנטינה, שעברה עונה מאכזבת, עברתם בזכות שער מנבדל ברור של קלוזה אחרי שער משום מקום של רובן. את היונייטד עברתם בזכות שטות של אברה (לגיטימי וקורה, ועוד יותר קורה לשחקנים שאוליץ' לוחץ עליהם כל המשחק), בגומלין נראיתם זוועה במשך מחצית שלמה ועוד שטות של מגן, עוד הברקה של רובן ושוב עליתם. את חצי הגמר, אין מה להגיד, עברתם בסטייל והרשמתם, אבל זו רק ליון. מול אינטר בגמר נראתים טוב, אבל 2 מהלכים של מיליטו הראו כמה שבלם הרכב שלכם לא שייך לרמה הזאת.
    אני לא אומר שכשרובן כובש משלושים מטר או כשאוליץ' גונב לבלם כדור ברחבה זה לא כדורגל, כי זה כן וכל הכבוד לשחקנים שיכולים לעשות את זה. אני רק אומר שאם בדרך הייתם פוגשים את צ'לסי וברצלונה, או פשוט אם היה לכם קצת פחות מזל (ושופט מול פיורנטינה) כנראה שלא הייתם מגיעים לגמר, שגם בו לא נראתם טוב.

סיקור מצוין.

3. eran levy Member

ואם המטוס של באיירן היה מתרסק בדרך לאצטדיון ר"ג אז "תינוקות ואן חאל" לא היו זוכים בכלום.
    כשבאיירן זוכה בדאבל ומפסידה בגמר האלופות, כנראה שיש מה "לנפח".
    אבל אפילו כשהיא משיגה את ההשגים האלה זה לא מספיק. נבדל של קלוזה, שטות של מגן, הברקה של רובן, היה לבאיירן מזל, - בבאיירן בכלל משחקים פקידי ממשלה, לא שחקני כדורגל.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת מצחיק לקרוא לשוויני מתנדנד.

כשפיורנטינה מבקיעה שני שערים לא חוקיים. אחד מנבדל ואחד תוך כדי עבירה. אבל מי סופר.

כשאת השער הראשון היחיד שלה במשחק יונייטד מבקיעה בזכות החלקה על הריצפה של דמיקליס. אבל למה להתפס לזוטות.

עם שער ראשון ליונייטד שכולו השוער שלנו עם בעיטה שמרוב שהיתה חלשה עד היום הכדור עוד מתגלגל ולא הגיע מקו השער לרשת. וכשאחוזי האחזקה בכדור עומדים על כ - 65% לבאיירן (וזה במנצ'סטר) כשמנצ'סטר אחרי שכבר היתה חייבת להבקיע שער בכלל לא עברה את החצי.אבל מה משנות העובדות.

5. yonmu Member

אני לא בא לקבוע אם עברתם בצדק או לא, אבל בשורה התחתונה לא הרשמתם. אני גם לא בא להגיד מה היה קורה אם (בסופו של דבר גם לא זכיתם אז זה בכלל לא משנה), אלא רק אומר שלא נראיתם טוב כמו אינטר בעונה האחרונה, או כמו ברצלונה והיונייטד בעונה שלפניה.
    באירן מינכן קבוצה חזקה, כן, אבל לדעתי היא ממש רחוקה מלהיות מושלמת כמו שמאבק שווה כוחות (פחות או יותר) מול פיורנטינה (קבוצה שסיימה במרכז הטבלה) מראה, כמו שהמפגשים מול היונייטד מראים (החזקה בכדור מול 10 שחקנים זה לא משהו מדהים), ובעיקר כמו שהגמר הראה.

6. Raulito Madridista

העונה שעברה הייתה פנטסטית עבור באיירן. היא לקחה את הדאבל בגרמניה בקלות בסופו של דבר והצליחה להחזיר לעצמה את היוקרה באירופה עם הגעה לגמר, השחקנים הצעירים סיפקו את הסחורה, שוונשטייגר צלח את מעברו למרכז השדה והיה אחד מהבולטים בשורות הקבוצה, וגם שחקני הרכש היו טובים פרט לגומז. אני חושב שהשאיפה של באיירן השנה היא לעשות את אותו הדבר - ליצור רצף והמשכיות בליגת האלופות ושהגמר אשתקד לא יהיה אירוע ריגעי. באיירן אולי צריכה לחשוב גם על תוכנית ב', מה קורה כשמשחקים נגד קבוצה כמו אינטר. באיירן צריכה לשמור על הסגל הקיים(לא לשחרר את קלוסה) ובתוספת לעוד בלם המצב יהיה טוב יותר. דמיקליס הוכיח גם במונדיאל שהשנים היפות מאחוריו. קשר אחורי נוסף זו גם אפשרות בהנחה שתחול נסיגה ביכולת של ואן-בומל.
    אני רוצה להתעכב על תומאס מולר. לדעתי הוא חוזר מהמונדיאל כשחקן אחד לגמריי - שחקן שעל-אף גילו הצעיר, בשנה הבאה במעמד של גמר ליגת האלופות - הציפיות ממנו יהיו גבוהות מאוד. שייקח את הכדור וינהל את המשחק, שהכל יעבור דרכו, כמו בנבחרת גרמניה. אי-אפשר להתעלם מהמונדיאל הענק של מולר. בשנה שעברה הוא לא היה במיטבו מול יונייטד פעם וגם לא מול אינטר, והשנה זה צריך להיות אחרת. כמובן שאני מתחשב בעניין הגיל. מולר יהיה אחד השחקנים הטובים ביותר בעולם בעשור הזה. מולר עשוי לקחת מרובן את תפקיד שחקן המפתח במקרה של פציעות חוזרות של ההולנדי, אך אני מחזיק אצבעות שהגאון הזה לא יושבת יותר מידי ושיפצע ברגעים הנכונים, אם יש דבר כזה בכלל.
    הדילמה של באיירן לדעתי נעוצה במריו גומז, שבעונת הבכורה שלו בקבוצה היה מתחת לכל ביקורת. אני מלכתכילה לא התלהבתי מהרכש הזה כי מדובר בשחקן קצת מגושם ולא טכני, ובכדורגל של היום חשובה מאוד מהירות. קלוסה טוב ממנו למרות גילו, אין לי ספק בכך.

7. אפנברג Member

אני חושב שאתה אומר דברים חשובים שצריך לתת עליהם את הדעת: באיירן לא שכנעה בהצלבות הצ'מפיונס אשתקד, למעט מול ליון שבאמת נראתה חרפה מולנו, כאשר הפסדנו פעמיים 2:3 בחוץ ואחת הפעמים לפיורנטינה שכולנו ברכנו על טוב מזלנו כשקבלנו אותה בהגרלה. גם בשלב הבתים לא בדיוק גרמנו לכל אירופה לרעוד מאתנו. כפי שכתבתי בדיון העונה שעברה: אני רוצה לראות מי היה מהמר שנגיע לגמר אם היה לנו לעבור את צ'לסי ובארסה, כמו שהיה לאינטר. לכן מחד היתה באמת עונה קסומה ובאיירן היא עדיין שם ענק באירופה. מאידך העונה הנוכחית חשובה מאוד ובה נדע האם חזרנו סופית לטופ או ששוב נחזור להדחות בשמינית וברבע הגמר. יש לנו לא מעט נק' תורפה, בעיקר בהגנה, ואני לא חושב שאנו פייבוריטים לזכות בצ'מפיונס בעונה שתבוא כך שיש עוד על מה לעבוד. מה שכן ההגעה לגמר אשתקד החזירה אותנו לתודעה כמועדון מוביל ביבשת (ושנים היינו מחוץ לעניינים, יש גבול לכמה אפשר להתרפק על הישגי העבר) וזה דבר ששווענו לו ממש (וגם ואן חאל שווע לזה מבחינה אישית). עכשיו המטרה היא להראות שבאנו כדי להשאר והלוואי ונחווה בשנים הקרובות עוד רגעי פיסגה כמו השנה.

8. FC_Bayern Member

רכישה של בלם אחד ברמה גבוהה, תוכל לשדרג את ההגנה פלאים. אם אתם שואלים אותי, אנחנו לא צריכים כלום מעבר לזה. קונטנטו מספיק טוב כדי לפתוח יחד עם באדשטובר (היורש של ואן בויטן) בכל משחק, ואת חוליית ההגנה צריכים להשלים פיליפ לאם ושחקן רכש נוסף במקום דמיקליס. באיירן לא יכולה להרשות לעצמה שוב פעם בעיות במרכז ההגנה, לפחות בלם אחד צריך להיות מהיר, וכרגע לאף אחד משני הבלמים אין את זה.

בימים האחרונים קראתי שמעמדו של נמנייה וידיץ' במנצ'סטר יונייטד מעורער. זה הזמן לחשוב על השקעה של סביבות 20-25 מיליון יורו בשחקן רכש אדיר להגנה, במקום השקעה זהה על ואן דר ויל, בעמדה שכבר יכולה להיות מאויישת ע"י הילד בעל השם הארגנטינאי...

נקודה למחשבה.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן חאל אומר בראיון שלא יבוא מגן שמאלי ב - 30 מליון יורו, גם לא ב - 15.

הוא גם אומר שסוסה, אוטל ובארפהיד רשאים ללכת.

והוא עוד מוסיף שריברי עולה הרבה מאוד כסף ושהוא עוד לא ראה ממנו שהוא שווה את הכסף הזה.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סוף סוף הוא חזר למקצועיות נטו ועזב את הפלירט שלו עם התיקשורת.

סה"כ החלטות נבונות של ואן חאל, לכל השלושה אין מקום בבאיירן. שלושתם הושאלו ושלושתם לא השכילו לנצל את ההשאלה בשביל להשיג מקום בבאיירן.
    מה שכן ואן חאל לא מדבר על ברנו ולא מדבר על טימושצ'וק. במילים אחרות הם צפויים להשאר.

לגבי ריברי, דההההההההההההה, ולמרות זאת באיירן מיהרה להאריך איתו את החוזה.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאני ידוע כאחד הראשונים שישמח שריברי ילך (ואוזיל יבוא). אבל אני חושב שבנסיבות שנוצרו לא היתה למועדון הרבה ברירה. היה כאן עניין של מעבר לעסק. היה כאן עניין של להוכיח שבאיירן הוא משפחה שתומכת ברגעים הקשים, שבאיירן הוא מועדון גדול של מעבר לשיקולים הקרים של עוד יורו פחות יורו.
    בכל מקרה, הרי גם אם ריברי יציג בעונה הקרובה את היכולת של העונה הקודמת (שלא היתה משהו) עדיין אפשר יהיה למכור אותו באותו הסכום שאפשר היה לקבל עליו בזמן בו הוא חתם על הארכת החוזה. כך שכאן אין נזק (חוץ מהפרש השכר - שבמונחים של מועדון כמו באיירן זה לא כזה נורא). מצד שני המועדון הרוויח את ריברי לשנים הבאות ואולי הוא יחזור להיות מה שהיה (או מה שנחשב להיות) ואז אפשר יהיה להנות ממנו על המגרש או במכירה.
    אני חושב שכאן, ההנהלה כופפה את ואן חאל לשיקולים שמעבר למגרש עצמו בזמן ששני הצדדים יודעים שואן חאל לא ידפוק לאף אחד חשבון ואם ריברי לא יהיה טוב תמיד יש תחליפים (כולל את טוני קרוס שחזר).

12. אפנברג Member

ואן חאל מדבר על היום שאחרי באיירן:
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3922058,00.html

אני מציע שיתרכז בקבוצה ולא בשאיפות לאמן נבחרת בעתיד. כולה סיים שנה אחת אצלנו (מוצלחת מאוד כמובן) וכמו שהוא החזיר אותנו לטופ הארופאי גם אנו נתנו לו במה שקבוצות גדולות אחרות לא נתנו כך שיש פה מחויבות הדדית ולא אוהב את הדיבורים האלו, כמו שלא אהבתי שאמר לפני גמר הצ'מפיונס שאם נזכה הוא שוקל לעזוב. המטרה בהבאתו, אחרי הפלופ עם קלינסמן, היתה משהו יציב לאורך זמן.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כפיר תירגע. ואן חאל אמר את הדברים האלה כבר לפני הרבה זמן, קצת אחרי אמצע העונה הקודמת וזכותו להגיד מה הפנטזיות והמשאלות שלו. והוא גם לא אמר לפני הגמר שהוא שוקל לעזוב אם נזכה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/10
  14. אפנברג Member

אעפ"כ אני מוצא בדברים טעם לפגם. בסה"כ עבר רק שליש מהחוזה ואנו רוצים לבנות איתו משהו יציב. בעונה הקרובה יש לו מטרה להשאיר אותנו בטופ הארופאי ועונה אח"כ גמר הצ'מפיונס במינכן, על כל המשתמע מזה-אין עכשיו מקום לפנטזיות לאחרי.

15. yossi170271 Member

לא התעייפתם לנתח כל מילה שמישהו מוציא מהפה שלו?שבוע שעבר זה היה שוויני עכשיו ואן חאל,מחר זה יהיה רובן או ריברי,נהפכתם לאתר one'ועדיין יש כאן כמה שטוענים שאוזיל יותר טוב מריברי,מה שריברי שכח אדון אוזיל לא ילמד עוד הרבה שנים,אני שומע כאן אנשים מזלזלים בריברי,כל הבלאגן שהיה שנה שעברה איתו נגמר כולל כמה פציעות,אתם תראו השנה מי זה ריברי האמיתי,הוא יתן לכם תזכורת לא פחות מהעונה הראשונה שלו ואפילו יותר,ותפסיקו כבר לנתח כל פלוץ שכתוב באיזה אתר או צהובון בשקל וחצי,