באיירן מינכן 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏27/6/09.

1. דנידין Member

ברמן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

2. johnnie walker Member

שאלקה :aaarofl: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/haha.Xxx

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כפיר, אני מציע שתבדוק מה אתה ואחרים כתבתם כאן לפני בערך חצי שנה כשהיו דיבורים מאוד רציניים על מעבר שלו (שוויני) למילאן.

4. דנידין Member

מנסה להצדיק כאן את זה שיש למילאן סקאטוניג חרא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי עלינו סקאוטינג כזה חרא. להזכיר לך כמה גמרים בעשור האחרון?

פשוט מנסה להראות לאנשים כמה הזיכרון שלהם קצר ואיך הדיעה משתנה עם כיוון הרוח. כי כשדיברו על זה שמילאן בעניין כולם כעסו עליו, "עד ששחקן בית טוב אז הוא רוצה לעזוב "וכאלה.

6. dudi Member

שווייני זה לא באסלר או אפנברג,ובטח שלא באלאק,והחסרון הגדול שלו זה שהוא נעלם ולא משנה אם הוא הכוכב הבלעדי(לפני 3 עונות),או שהקבוצה רצה לדאבל קל(לפני שנתיים),או בשנה כמו שנה שעברה שכולם מביישים את הסמל הוא לא עושה שום דבר מעבר למינימום כדי להשיב לאוהדים צבע ללחיים.

ובכל זאת יותר טוב מכל מה שמסתובב לנו בין הרגליים,ועם העובדה שהוא שחקן בית שכמו בנבחרת זקוק לרגל מכוונת על המגרש שתומכת בו ובכולם במשך כל ה-90 דקות מה שבאלאק עושה הכי הכי טוב שאפשר שלבאיירן כרגע אין את האיש הזה.

7. 100%Bayern Member

שוויני לא מתאים למיאלן... מילאן בכלל לא משחקים עם שחקני כנף.

חוץ מזה אני מחזיק מאיתנו יותר ממילאן...
    אז היא הגיעה יותר רחוק באירופה והביאה יותר גמרים... אבל שחכתם שלה היו כל מיני פרשיות.. שזה רק מביש אותה ואת הכדורגל שהיא מייצגת.

חוץ מזה קבוצה זקנה שלא יכולה למכור יותר מדי שחושבת רק על כסף...

שוויני רוצה ללכת? שילך... כמו שכבר אמרו פה הוא שחקן שאולי לא מיצא את הפוטנציאל שלו... רצו ממנו יותר קבלו פחות.

חוץ מזה אי אפשר להשוות אותו לאפנברג או באלאק באמת... מספיק שאחד מהשניים רק עומד על המגרש והם כבר יותר טובים ממנו.

8. אפנברג Member

אף פעם לא נפלתי מהכסא משווייני. הוא קבל המון קרדיט בקבוצה כשחקן בית אבל צר לי מאוד-לא הצדיק עצמו כטופ-קלאס. לא ברור לי מה מילאן מצאה בו אז וגם היום לא ירוצו כ"כ מהר לקחת אותו. גם להנס די נשבר ממנו והוא אמר באחד הראיונות בתום העונה שגם מקומו של שווייני בקבוצה כבר לא מובטח. אין לי בעיה להפרד ממנו, עם כל הצער על אבדן שחקן בית. לצערי כבר שנים לא יוצא משהו מזהיר מהנוער שלנו למעט לאהם: לא שווייני, לא אוטל ולא לל. אולי מולר הצעיר יצליח יותר. דווקא את טרוכובסקי אני מאוד אוהב ודווקא אותו מכרו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/09
  9. Raulito Madridista

לפי הסטטיסטיקה בויקיפדיה, שוונשטייגר אומנם הבקיע מספר עלוב של שערים, למרות הבעיטה המעולה שלו(הוא פשוט לא מנסה מספיק ובכלל הוא דיי בורח מהכדור לפעמים וזו בעייה) - 29 שערים ב254 משחקים, אבל יש לו ממוצע של בישול אחד בקצת יותר מארבעה משחקים, ובפן הזה הוא לא רע(לא האמנתי שראיתי שהוא בישל השנה 12 שערים), מה גם שהתרומה של שוונשטייגר לא נמדדת אך ורק על דפי הסטטיסטיקה, הוא רץ ומכסה המון שטחים וגם תורם בהגנה. באיירן לא צריכה לוותר על שוונשטייגר, אלא לא להתייחס אליו כשחקן מועדף, בשל היותו אחד שגדל בקבוצה. אם הוא שוב מאכזב - מקומו על הספסל. עדיף להנמיך ציפיות ולא לבנות עליו כשחקן הרכב. אני לא חושב שבאמת יש לו הצעות כאלו אטרקטיביות כרגע, ולדעתי הוא כן יהיה מוכן להישאר גם במחיר של להיות שחקן רוטצייה(אסור לשכוח שהוא מקבל בבאיירן תמיכה רחבה), ובשביל באיירן הוא יהיה לא רע כגיבוי. לדעתי מוסר העבודה שלו גדול מאוד והוא יאכל את הדשא בכל דקה שייקבל ויוכל להכניס אנרגיות בכל פעם שייכנס כמחליף. אם דווקא בעונה הבאה הוא ישדרג את יכולתו - מה טוב.

10. T0XiN Member

שכחת את רנזינג שכרגע עתידו לא ידוע.

11. Bayern Straße nach sechs

שווינשטייגר שחקן מצויין והזלזול בו פשוט מגעיל לדעתי.
    יכולותיו השנה לא הרקיעו לשחקים, זה ברור. אבל כך גם היכולת של כל הקבוצה.
    שוויני צריך להבין שמקומו בהרכב ובסגל לא מובן מאליו. תרומה הגנתית וספרינטים הלוך חזור, כמה איכותיים ורבים שלא יהיו זה לא מספיק לשחקן שחייב להיות פקטור מאוד מאוד משמעותי גם בהתקפה. יהיו כאלה שיגידו שריברי באגף שמאל לוקח את כל תשומת הלב ואת כל הכדורים, ייתכן. יהיו כאלו שיגידו ששוויני יותר אפקטיבי התקפית במיקום אחר על המגרש, במרכז השדה או בעמדה השמאלית של הקישור, ייתכן גם כן. יש שיגידו שהעזרה מהאגף הימני כלל ולא הייתה קיימת. אודו ולל הם לא שחקני ההתקפה האולטימטיביים ושוויני לבדו באגף מתקשה מאוד, ייתכן גם כן. יש עוד הרבה תירוצים משובחים, אבל לדעתי הבעיה היא פשוטה. שוויני פשוט מפחד מהכדור, לא דורש אותו ומשאיר את המאלכה לידי ריברי. הוא לא נכנס לרחבה, וכאשר הוא כן נכנס הוא כובש. אם תסתכלו על השערים שהוא כבש השנה את רובם הוא כבש מכניסה שלו אל תוך הרחבה. למרות בעיטה מצויינת שיש לו מטווחים ארוכים אי אפשר להפציץ כל התקפה מ-30 מטר, צריך גיוון, במיוחד כאשר אתה משחק בטופ האירופאי. ההיקבעות באגף, החוסר תנועה לאמצע, אי-הרצון לקבל את הכדור לשלוט בקצב המשחק גורמת לו להיות אנמי. האוהדים תמיד יסתכלו קודם כל התרומה ההתקפית. אין סטטיסטיקה להגנה, לפחות לא כזאת שמעניינת את האוהד הממוצע, ולכן שוויני נתפס כשחקן חלש ולא יעיל, דבר שאיננו נכון לחלוטין.
    הפתרון לבעיה לטעמי: ואן חאל חייב לתת לשוויני צ'אנס אמיתי. הוא צריך לתת לו את הביטחון שהוא צריך וראוי לו, הוא צריך להוציא את הקבוצה מהבור ששנתיים שלמות חפרו 2 מאמנים, הוא צריך להוציא את הקבוצה מהתלות המוחלטת בריברי. ובכך לא רק שוויני אמור להשתנות אלא סגנון, צורת ואיכות המשחק של הקבוצה.

אחרי בדיקה קטנה מצאתי כמה וכמה נתונים מעניינים.
    :aa1: שווינשטייגר בישל העונה בליגה לא פחות מ-12 בישולים שזה 1 יותר מריברי שמחזיק בכדור פי 10 יותר ממנו במשחק. זאת העונה הטובה ביותר של שוויני התקפית (מבחינת הסטטיסטיקה).
    :aa1: בכל המשחקים שבהם שווינשטייגר היה מעורב בשער (כבש או בישל) הקבוצה לא הפסידה, יותר מכך רק פעמיים הקבוצה סיימה בתיקו וב-13 פעמים הקבוצה ניצחה. כאשר שוויני טוב הקבוצה טובה, הקבוצה יעילה.

שווינשטייגר שחקן בית, שחקן מפתח ומאוד יעיל. אז בלי יותר מידי בלבולי שכל, שוויני שחקן מצויין והוא צריך וחייב להישאר. הוא צריך לקבל את המפתחות, לפחות את הרזרבים בשתי הידיים.

12. אפנברג Member

היו לו הזדמנויות והוא לא לקח אותן. הוא יכל מזמן להיות המנהיג של באיירן אבל הוא לא עשוי מהחומר הזה והעובדה שמפליא לגלות שיש לו 12 בישולים העונה מראה שלמרות תרומתו משהו בו לא מורגש על המגרש. אם הוא היה עושה את המצופה ממנו הוא היה הופך לקפטן ולא ואן בומל האנמי הזה אבל הוא לא עמד בציפיות, שייתכן והיו גבוהות מדי מלכתחילה. הוא שחקן לא רע, רחוק מלהיות באנקר בהרכב ועדיין לא טופ-קלאס.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בעיות של עשירים:

http://www.kicker.de/news/fussball/bundesl...artikel/510761/

נרלינגר מתחיל לעבוד בתור הבובה של UH...

ופה אני רוצה ואף דורש מנדב הסבר לסיפור בורובסקי. אני זוכר טוב, טוב את המילים שלי שהמעבר הזה הוא טיפשי לשני הצדדים.
    שנה חלפה ומשהו צריך להוריד את הכובע (בפעם הראשון ולא האחרונה אני מקווה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

קיצקץ הבחורצ'יק בדרך חזרה לברמן (איזה השפלה!) על זה נאמר LIFE IS BEACH http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/haha.Xxx

14. Bayern Straße nach sechs

אף אחד לא מבקש או מצפה ממנו להיות קפטן. הנהגה זה כנראה לא באופי שלו, ואין מה לעשות עם זה.
    אני מצפה ממנו להיות שחקן פעיל במשחק, התקפי, מסוכן ושהגנות יפחדו ממנו לפחות כמו שהן מפחדות מריברי.
    למרבית ההגנות יש מולנו את הפריבילגיה לשמור פחות בימין (שלנו) ולתת יותר עזרה מול ריברי. שוויני לא מאוד פעיל ולדעתי הוא לא אשם בזה. שני המאמנים שהיו (אני לא מחשיב את היינקס) לא מצאו או חיפשו פיתרון ל'בעיית ריברי'. כמעט כל התקפה הכדורים הולכים אליו, וקשה לי להאמין שזה בגלל שריברי איים על השחקנים. לקבוצה לא היה (ועדיין אין) מגן ימני מספיק איכותי שישחק עם שוויני באגף, אז קשה להפיק מהלכים מימין והכדורים הולכים שמאלה ושוויני נשאר אנמי.
    אין צורך להיות מופתע מהסטטיסטיקה, שוויני שחקן מספיק איכותי ואפילו כשהוא לא משותף הרבה במשחק ולא מאוד פעיל הוא עושה דברים טובים. לדעתי אם ואן חאל יעשה את ההתאמות והשינויים המתאימים והנכונים כדי לתת לשוויני את הכדור יותר זמן ברגליים אז הסטטיסטיקה לא תפתיע אף אחד.

15. johnnie walker Member

קלאוס אלופס צריך להיות ממש ממש מטומטם בשביל לעשות מהלך כזה,
    מאז המונדיאל בפאקינג 2006 טימבו לא פוגע בחולדה מעופשת ונראה כמו זומבי על המגרש,
    ברמן עוד עשו לו טובה שנתנו לו לשחק והוא הלך בשנייה הראשונה שהוא יכל לבאירן למרות
    שהיה ברור לחלוטין לכל מי שעיניים בראשו שאין לו מה לחפש שם והוא לא יראה דשא.

צריך גם לזכור שמדובר בשחקן בית אמיתי של ברמן ששיחק שם כל הקריירה שלו,
    כשנזכרים בשריקות הבוז הצורמות שהוא קיבל מיושבי הווסר שטאדיון בכל פעם שהוא עלה
    לשחק מאז שנודע על המעבר שלו אני פשוט לא מבין מה יש לו לחפש יותר יותר בברמן,
    האוהדים מחקו אותו ואת הפולני ברגע שנודע שהם עוברים לבאיירן למרות שהם עדיין שיחקו חצי שנה
    נוספת בקבוצה,איכשהוא אני מתקשה להאמין שהאוהדים ישבו בשקט לנוכח מהלך כה הזוי של אלופס.

זה מהצד המקצועי והצד של האוהדים,כמובן שיש גם את האספקט הכלכלי שטימבו הלך בחינם מהקבוצה
    שגידלה ועשתה אותו ליריבה הכי גדולה ועכשיו אנחנו צריכים לשלם 5 מיליון יורו בשביל הקונדום המשומש הזה?

לא תודה :aaaprot: