באיירן ומכבי ת"א בכדורסל אותה הגברת בשינוי אדרת???

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏20/6/08.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אז באיירן עומדת שוב לקחת כוכב של קבוצה אחרת מהליגה הגרמנית, הפעם הקורבן הוא מריו גומז. מבלי להדליק פה את אוהדי באיירן, חשוב לציין שזה לא נועד כדי לחמם את הרוחות.
    אבל זה כבר מתחיל להיות עסק מסריח, באיירן לוקחת שחקנים, אם היא צריכה אותם או לא זה כבר עסק אחר, העיקר לקחת:
    כך היה שברמן רצתה את שלאודראף, איפה הוא נחת?
    בבאיירן שם חימם את הספסל.

כך היה שבאיירן לקחה את פודולסקי, שלעולם לא הצליח אצלה ואיבד הרבה מהיכולת שלו.

כך היה שבאיירן לקחה את גורליץ מהיריבה העירונית, רק כדי אחרי שנה להשאיל אותו וכך וכך וכך ...

את כולם באיירן לא ממש היתה צריכה, אבל מה העיקר לפגוע ביריבות שלה, העיקר שיהיה לה 20 שחקנים שיאבקו על עמדה, והגרוע מכל זה גם פוגע בנבחרת ( ע"ע פודולסקי, פרינגס ושות).

גם טים בורובסקי מגיע לבאיירן, על מה ולמה ? לא נראה לי שבסבנר שטרסה בכלל נתנו דין וחשבון לנושא..

כמו מכבי ת"א כדורסל שלוקחת שחקנים ליריבות שלה, רובם אחרי זמן קצר עוזבים.

בן אדם שאני מחשיב את דעתו אמר :" זה מה שאני לא אוהב בליגה הגרמנית, פשוט מסריח..."

האם באיירן צריכה את גומז שיש לה בכיס כבר את קלוזה ( בן 29, יכול לשחק בכיף עוד 3-4 שנים), לוקה טוני ולוקאס פודולסקי ( בגיל של מריו)?
    אולי, אבל זה שוב יוצר ריח רע מאד, באיירן רוצה לגמור על התחרותיות בליגה, כנראה שהקבוצה עדיין לא עיקלה את עונת 2007.

2. 100%Bayern Member

לפי דעתי אתה סתם מדבר שטויות...

באיירן אמרה שהיא תביא חלוץ בקיץ.. עוד אחרי שחררו של שלאודרוףף...

חוץ מזה אם טוני או קלוזה פצועים? מה יקח את התפקיד? קלוזה? לקלוזה יש תפקיד חדש בבאיירן והוא קשר התקפתי כמו שנבחרת...

הם צריכים חלוץ חוץ ברמה לא פחות טובה משל טוני וקלוזה... ולמה שהוא ליהיה גרמני?

ואני חושב שהם אם היו מביאים את קוראני (משלאקה) לא היית פותח את האשכול הסתמי הזה וכל הקשר למכבי שאני לא מוצא :S

3. C-J Member

לירן,
    נושא זה נדון כאן בצורה כזו או אחרת, ומה שאני יכול להגיד כאן כבר נכתב ע"י אחרים.

לכן אני ארשום בקצרה, ואשאיר משהו להמשך, אם צריך.

1. באיירן רואה בעצמה כספינת הדגל של הכדורגל הגרמני. ובשביל להצליח בבמה המרכזית, אירופה, היא חייבת להשתמש בכלים הכי טובים שעומדים על הפרק.

2. שים לב שבשנים האחרונות, באיירן "גונבת" שחקנים גרמניים. המטרה של הונס, כפי שהוצהר, היא שגם בזירה האירופית באיירן חייבת להופיע למשחק עם 6 שחקנים גרמניים לפחות בהרכב הראשון. אמנם למחלקת הנוער של באיירן יש תפוקה יפה, אך לא כזו יפה שתתן הספק של 6 שחקנים מהשורה הראשונה באירופה.

3. גם בשביל השחקן עצמו, באיירן היא יעד אטרקטיבי. מה לעשות שקבוצות מובילות באנגליה/ספרד/איטליה לא עטות על השחקנים הגרמניים? לכן השחקן יראה בבאיירן הדרך היחידה להגיע לבמה המרכזית עם סיכוי לזכות בה. (נכון שגומז היה בצ'מפיונס, אבל המטרה שלו היא לא "להתברג" בין 4 הראשונות בבית).

4. תחשוב על זה גם מההיבט שהנבחרת יוצאת נשכרת מזה ששחקניה משתפים פעולה באותה קבוצה.

5. עכשיו בוא נסתכל מבחינת הקבוצה ש"גנבו" לה. שטוטגרט למשל. מינכן 1860. ברמן. לברקוזן... כל אלה קבוצות שקיבלו/יקבלו לכיסם כסף רב שיהווה מנוף כלכלי רציני. עם הכסף הזה אפשר להביא שחקנים אחרים, פחות ידועים, אך לא פחות מוכשרים. ובמחיר אחד שמכרו, הם יביאו שניים, אם לא שלושה.
    .
    .
    .

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב ידידי המטרה כאן היא לא לפגוע באף אחד, אבל הכאב פשוט גדול מנשוא, אני אשקר אם אני אגיד שאני לא מתסוכל. אפילו אם היום הכסף שולט בכדורגל עדיין קשה לי לראות את מריו לובש את מדי החוואים, פשוט קשה לי. לא יודע איך לבלוע את זה ( מה לעשות אני לא סלע) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

ועדיין לא ברורה לי הפוליטיקה של באיירן. מה עם פולדי, קלוזה וטוני?
    אם כבר להביא חלוץ רביעי אפשר להסתפק בחלוץ כמו חריסטאס או קולר, יותר זול ויותר יעיל, למה גומז ?!
    רק בשביל להגיד שהבאתם עוד כישרון גדול סתם בשביל הסיכוי שאולי הוא יתפתח להיות שחקן עולמי???

5. C-J Member

אני כבר הבטאתי נגד הבאתו של גומז לבאיירן, לפחות בשלב הזה כאשר לקלוני יש עוד מה לתת ולפולדי עוד מה להוכיח.

אגב, גם אני הייתי מעדיף שמול באיירן יעמדו יריבות ראויות במהלך 34 מחזורים של הבונדסליגה, ושלא יהיו 28 מתוכם מול דויסבורגים. הווה אומר ששחקנים כמו קלוזה/גומז עדיף לי שיישארו בקבוצותיהם.

שוב, זו דעתי האישית. כנראה שזה לא הרציונל שמנחה את ראשי באיירן, כפי שתיארתי לעיל.

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי לירן, לירן, אתה מזכיר לי את הפרשן ההוא (בגלל שאני מחבב אותו, אז לא אגיד את שמו במפורש) שקודם כל קובע איזה תיאוריה ואחרי זה כל המשחק אונס את כל מה שקורה על המגרש כדי להצדיק אותה. ככה, גם אתה. קודם כל קבעת איזושהי תיאוריה ועכשיו אתה אונס את העובדות.
    אז בוא נעשה סדר בעובדות ותראה שבאיירן לא קונה שחקנים כדי שלא יהיו אצל האחרים, אלא רק שחקנים שהיא חושבת שמתאימים לה.
    שלאודרף - הוחתם ע"י מאגאת באמצע העונה לקראת העונה שלאחר מכן. באותו הזמן מאגאת האמין בשחקנים בינוניים פלוס וגם לא רצה חיזוק בחורף למרות שהיה צריך ושלאודרף שהיה יכול לבוא כבר בחורף ואולי לקנות את מקומו לא בא. מאגאת פוטר (עקב הכישלון) עוד באמצע העונה ובמקומו בא היצפלד שלא ראה את שלאודרף בתוכניות שלו. הוא חשב שהוא צריך שחקנים מהדרג הראשון והביא את קלוזה וטוני. שלאודרף שוחרר מיד ואם התיאוריה שלך הייתה נכונה הוא היה מושאר בבאיירן, כדי שלא יחזק את האחרות.
    פודלסקי - הובא כשחקן הרכב, היה שחקן הרכב, אבל מה לעשות היה חלש באותה העונה (חלק גם לא באשמתו, אלא באשמת הקבוצה שלא הייתה מספיק טובה) ובגלל שהיה חלש כל העונה ההיא ירד לספסל.
    גרליץ - הובא לקבוצה במטרה לשחק בצד ימין. לקח לסניול את המקום בהרכב ושיחק בהרכב הפותח עד שנפצע למשך כשנה וחצי. אם הוא לא היה נפצע, כנראה היה נשאר שחקן הרכב. החלים, הלך לשנתיים התחשלות ובדיקת יכולת בקרלסורהה. גם הוא לא היה משוחרר אם התיאוריה שלך הייתה נכונה.
    כלומר, את כולם באיירן הייתה צריכה ונוצרו נסיבות מסוימות שלא תלויות בה לגמרי. מי שלא התאים שוחרר, מי שמתאים יישאר.
    ככה גם בעניין גומז. באיירן חייבים את גומז. אולי לא לעונה הזו, אבל החל מהבאה מוכרחים שחקן כמוהו. מה גם שאנחנו לא ממש יודעים מה הולך לקרות. אני לגמרי לא בטוח שטוני ישאר העונה בבאיירן ואני ממש משוכנע שאם כן זו העונה האחרונה שלו. אי אפשר להביא את מייק האנקה כמחליף לטוני או לקלוזה שגם הוא לא הופך לצעיר מיום ליום. בנוסף לזה, באיירן הולכת תמיד על גביעי אירופה ושם (כמו שראינו במיוחד אצל מאגאת) חייבים סגל עמוק ואיכותי.

לא ראיתי כזו צעקה ממך כששטוגרט לקחו את באשטורק או דה סילבה (ממש נחוצים לכם) מקבוצות אחרות. ודוגמאות יש הרבה. ככה זה בכדורגל. שחקנים עוברים ממועדון למועדון.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל נדב, מדובר כאן בשחקנים הגרמנים בלבד!
    אז אל תכניס לי לדיון שני פלופים זרים.

דבר שני לייפות את העובדות כל אחד יפות, אני משער שאתה קורא לזה אונס, אני קורא לזה מציאות, באיירן לוקחת שחקנים בלי חשיבה קדימה, לי אישית היה ברור שפולדי לא יצליח אצלכם, ואני די בטוח שמריו לא יצליח אצלכם. בנתיים העבר עומד לצידי, באיירן חייבת שחקנים מוגמרים בעמדת החלוץ כדי שיצליחו אצלה: אלבר, טוני, קלוזה, מקאיי ושות. שחקנים צעירים בעמדת החלוץ אף פעם לא הצליחו אצלכם, ככה שגם הפעם אני פשוט לא רואה את זה קורה.

ומעניין שקבעת שטוני עוד שנה עוזב, על סמך מה? על סמך העובדה שהוא היה מלך השערים ואולי יהיה שוב? על סמך העובדה שהוא חלוץ הרחבה הכי טוב בעולם? עם כל הכבוד לגומז הוא לא יהיה זה שיגרום לטוני לעזוב את באיירן, אלא אם זה יהיה רצונו של האיטלקי.

המודל הזה שבאיירן בונה לעצמה FC גרמניה נשמע מלהיב, לבטח אם אתה אוהד נבחרת גרמניה, מאחורי אבל מסתתר אפילה גדולה, לא סתם שווייני כבר לא פוגע בבאיירן ( הוא חייב לעזוב, אולי עכשיו מניו יתעוררו אחרי העזיבה של רונאלדו), פולדי מעולם לא פגע, ויאנסן שהוא לא פצוע היה בינוני לא מעבר. על אוטל, שלאודראף וכו אני בכלל לא מדבר. המודל הזה טוב אולי למנויים, רע מאד לכדורגל הגרמני, רע מאד לנבחרת ומותיר ריח מצחין מאחוריו. חבל שלא כולם רואים את זה כמו C-J, חבל...

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

CJ רק מתנגד לגומז, משהו ספציפי ביותר, אבל לא מעבר.
    גם מנצ'סטר מחפשים כמה שיותר שחקנים מקומיים, עם דרכון אנגלי, כדרך העולם כיום. הם מוציאים סכומי עתק מכל הליגה כדי להשיג את האנגלים הטובים ביותר. הם גם אכן מחזיקים ב 4-5 שחקני נבחרת בדיוק כמו באיירן (אתה מתאר את זה כאילו באיירן מחזיקים 23 שחקני סגל נבחרת גרמניה). אפשר באותה נשימה להזכיר את ריאל מדריד, זהה לחלוטין וטבעי, הם רוצים ספרדים וכמה שאפשר יותר, יותר טוב.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עוד פעם שתית?
    ריאל מדריד?!?!

לעומת מסע הקניות של באיירן: קלוזה, יאנסן, בורובסקי, פרינגס, גומז, פודולסקי, באלאק ו....

והדיון הוא על הליגה הגרמנית בלבד. ואתה לא רואה את מניו משתגעת במאבקים נגד קבוצות אחרות בליגה שלה על שחקנים אנגלים ( פרט לקאריק).

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

למה על הליגה הגרמנית בלבד? אני מנסה להראות לך שבאיירן לא המציאו את הגלגל, כך הדבר בכל מקום כדרך הטבע.

הלכתי עכשיו לראות את הקאדר של ריאל מדריד, מצאתי שם לפחות 10 שחקנים ספרדים (אולי יש יותר). בבאיירן אחרי עזיבת שלאודרף יש בסך הכל 7 גרמנים כולל שחקני בית כמו שוויני וטוני קרוז.

תמיד, בכל מקום בהסטוריה של הענף, את שחקני הנבחרות אנחנו מוצאים בקבוצות המובילות של הליגות. בקור טוב לירן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, כמה מתוכם רכשה ריאל?
    סלגאדו שכבר שנים ארוכות משחק שם, סרג'יו ארמוס, חוויאר בלבואה ( שהוא שחקן משני בלבד)
    וזהו! 2.5 שחקנים ספרדים שהם לא שחקני בית. אתה כרגיל מדבר באוויר.

http://www.transfermarkt.de/de/verein/418/...startseite.html

כמה מתוכם רכשה באיירן?
    יאנסן, קלוזה, פודולסקי, בורובסקי, גומז ...
    ואתם שיחררתם כבר העונה את שלאודרף, השאלתם את גורליץ ככה שאפשר הגיד 6.5 ...

יחי ההבדל הגדול. עובדה היא שבעוד באיירן רוצה לשפוך מיליונים על גומז, ריאל עושה את זה על רונאלדו וזה עוד שבשוק אולי החלוץ הספרדי הטוב ביותר דוויד ויילה.
    בחייאת סלע, עזוב אותך ממקומות שלא אני ולא אתה ממש מכירים

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם יאנסן ישחק שנים רבות בבאיירן, זה לא עושה את הרכישה של סלגדו לכשרה יותר מרכישות של באיירן.
    שחקני הנבחרות היו ונשארו בקבוצות המובילות של הליגות, לכן ההשוואה של באיירן וההצצה לשאר הליגות יותר מלגיטימית. זה דיון שאולי טוב לעולמי תחת הכותרת: "שחקני הנבחרות בידם של המועדונים העשירים?" והתשובה היא ברורה כבר שנים, כן.

לרשום שבאיירן גונבים, זה סתם שנאה (הסיבה שגם קם הדיון הזה) כאילו באיירן לוקחים אותם בלי לשלם. או כאילו אנחנו מחזיקים את כל הסגל הגרמני בקבוצה. אתה מקצין ולשנאה אין גבולות עד כדי שיבוש תאים אפורים בראש. זה כבר עיוורן מוחלט שאתה לא יודע כבר מתי להפסיק ואיפה הגבול.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  14. FC_Bayern Member

באיירן מינכן היא קבוצה שתמיד חושבת לא רק על הליגה אלא גם על אירופה, והיא שייכת למועדונים הגדולים של אירופה, מה שאומר שגם שחקני הספסל ראויים להיות שחקני הרכב ראשון. ראה דוג' ברצלונה- חצי מהספסל שלה יכול להיות מורכב בכל 11 ראשונים של 90%מקבוצות הצ'מפיונס. כך גם באיירן צריכה לעשות, בדיוק מה שרציתי- להתחזק, גם אם זה אומר ששחקנים טובים+ יישבו על הספסל. כך מתנהגת קבוצה גדולה, אימפריה. (וסלח לי לירן, אבל לא שטוטגארט, לא שאלקה ובטח שלא ברמן יהיו אריות אירופה בעשור הקרוב לפחות. אז מי נשארה כנציגה הבכירה של הבונדסליגה? ניחשת נכון...)

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, אתה מציג את שווייני ככוכב העל בבאיירן, שלמעשה בשלוש שנים האחרונות רק בנבחרת הוא הראה מה הוא שווה, אתה מנסה לגמד את הכישלון עם שלאודרף, שלמעשה הוא היה צריך בכלל ללכת לברמן שגם רצתה אותו, ואתה מכניס לי כאן שני זרים, שהם מהקלאסה הבינונית של הכדורגל כדי להוכיח את הטענות שלך.

ציקלר ויאנקר הם שחקנים מגיל צעיר אצלכם! אני דיברתי על שחקני רכש אחרי גיל הנוער!

לי נשמע כאילו אתה יושב עם הונס כל יום לפאולנר ( מאחל לך מכל הלב, כן?) ושקיבלת אינפורמציה שטוני ירזיק בבאיירן עוד שנה.

עובדה היא שאם הכל בסדר, גם קלוזה וגם טוני יכולים לשחק בשקט ברמה הגבוהה לפחות עוד שנתיים אם לא 3, אז איפה נכנס גומז בקטגוריה הזאת?
    הוא לא.

סלע,
    יאנסן שנים רבות? שנה ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx
    אני מקצין? אני עיוור?
    אני מביא עובדות בעוד אתה מראה שוב כמה אתה מדבר באווויר ואז מנסה ללכת לפן הקנאי שלי כדי לסדר את החווה שלכם, אז כן אני קנאי, SO?
    מזה קשור לדיון הזה שמעמיד את הדברים כמו שהם, באתם ראיתם, גנבתם עם העליונות הכלכלית העצומה שיש לכם בליגה. תנצלו את זה יותר בשוק הבן לאומי ותעזבו לנו את הליגה תחרותית.
    את לברקוזן פירקתם, מברמן, שאלקה והמבורג אתם לוקחים כל פעם את השחקנים הבולטים, זה לא קנאותזה חכמים על חלשים, מה שאתם לא מבינים שמעבר לזה שאתם לא מוסיפים לכם, אתם פוגעים לנו בליגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/08