אתם בחרתם - מיגל ויטור הוא שחקן העונה !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏27/5/17.

?

מיהו לדעתכם שחקן העונה?

הסקר סגור ‏1/6/17.
  1. מיגל ויטור

48.9%
  2. מהראן ראדי

25.5%
  3. טוני וואקמה

6.4%
  4. וידאר קיארטנסון

2.1%
  5. איתי שכטר

8.5%
  6. אחר (נמק)

8.5%
  1. Drama2 הסמל מעל הכל

כעיקרון העמדה האידיאלית שלו היא כנף ימין אך קובי רפואה שיחק איתו רחוק מהשער, את הכדור הוא מקבל בסביבות ה45M משער היריבה וזה מקשה עליו להעמיד מספרים מספיק טובים. זה ישתנה שנה הבאה, חלק מה"שכר לימוד".

כמובן שזו לא הבחירה הטרוויאלית וגבות יורמו (ובצדק), אך מי שיקרא את הקריטריונים שציינתי יבין את ההיגיון מאחורי הבחירה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. סיונרה Member

במילה אחת : דן אייבינדר.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו ונניח ואני באותו הראש איתך אני עדיין לא מבין את הבחירה בסולומון.
    אנחנו לא מדברים כאן על אחד שהיה שחקן הרכב לאורך כל העונה, אלא על ילד מוכשר שנכנס לרוטציה רק באמצע העונה בעיקר כמחליף ורוב המשחקים שלו בהרכב היו לקראת סוף העונה. כרגע הוא בגדר פוטנציאל/תגלית ולא יותר. לא משנה איך נהפוך את זה. אתה היית בוחר בעונה שעברה בפלקושצ'נקו לשחקן העונה על סמך ההברקות שלו בכמה משחקים האחרונים של העונה? וד"א העילוי האחרון של הכדורגל הישראלי הבקיע בגיל של סולומון 15 שערי ליגה בקבוצה שירדה ליגה. איפה הוא ואיפה סולומון.

שיעלה ויצליח הלוואי ויהיה לנו שחקן ברמות הגבוהות מבחינת הנבחרת אבל קודם תן לו לקרוע זוג נעליים לפני שאתה כותר לו כתרים.

ואתה יכול לחפש בדיון החדשות לפ כמה שבוע את מה כתבתי על עידן ורד מבחינת מועמדות לשחקן העונה. אין כאן קשר לקבוצה שאני אוהד.

4. DRORIKO Member

אגב בלי קשר ליכולת המקצועית שלו או לתפקיד שלו על המגרש, לדעתי שחקן העונה צריך להיות גם מנהיג,כזה שיודע להרים את שאר השחקנים בתקופות קשות. סולומון לא הראה את זה בתקופת המשבר שלכם,זה שעלה לכם במקום באירופה. כמובן שקשה לבוא אליו בטענות לאור גילו,אבל שחקן העונה הוא לא, תגלית העונה זה משהו שאני כבר יכול יותר לחתום עליו, אבל המנהלים יקדישו לזה שרשור נפרד :)

5. Drama2 הסמל מעל הכל

קובי רפואה העיד על היכולת המקצועית שלו - אותו קובי רפואה שהשחקן האחרון שהוא קידם במכבי פ"ת ככה, היה טל בן חיים.
    עומר גולן העיד על היכולת המנטלית שלו - ומי שמכיר את עומר יודע איזה בן אדם מיוחד הוא, בעל אינטליגנציה ריגשית מאוד גבוהה.
    עבודה פרטנית עם מאמנים אישיים ? כמובן.
    פלופצ'נקו היה שחקן נוער בזמן שמנור סולומון כבש בבוגרים, לא צריך להתלהב מכל להיט רגעי, למרות שפלופצ'נקו שחקן טוב.

כפי שאמרתי הרבה פעמים, הוא בגדר פוט'/תגלית - נכון, כמה כמוהו יש ? עד שיש שחקן כזה פעם בעשור, מבחינתי הוא שחקן העונה.

אני רוצה שחקנים ישראלים בליגות הגדולות ביותר בתור שחקנים משמעותיים, עם כל הכבוד לזהבי כיאל חמד א.כהן וטאלב - איפה הם ואיפה בניון/אוואט מבחינת קו"ח ?
    סולומון מסוגל, לכן הוא שחקן העונה שלי. ואם נחזור אחורה תראה שרשמתי כי יש אדם שמתרגש מזר מעל הליגה, יש כאלו מיכולות כיבוש, אני משחקן עם פוט' לרגש אותי מידי שבוע ולגרום לי לצפות בכדורגל בליגות המובילות בעולם.

לא אמרתי את זה בהתייחסות אישית אלייך, אלא זה השחקן הראשון שעלה לי בתור שחקן לגיטימי לתואר שחקן העונה אף על פי שהוא לא השחקן הכי טוב העונה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם כבר באווירה הזו, שחקן העונה שלי הוא ללא ספק יובל שפונגין.
    היה מעולה בכל אחת מהדקות ששיחק.

7. Raulito Madridista

אתחיל במי לא שחקן העונה - לא איתי שכטר שלא היה השחקן הכי טוב ויציב העונה בבית"ר - 'התואר הזה' שייך לעידן ורד. לא קיארטנסון כי הוא לא זכה בכלום, איכזב בגמר הגביע ואני חושב שלא הנהיג כמו שציפו ממנו ומחוץ לרחבה הוא לא היה מספיק טוב.

שחקן העונה שלי הוא מאור בוזגלו, עם כל המסביב. אני כמובן מתייחס גם למשחקים באירופה - השער נגד אינטר, השער נגד האנגלים ועוד. כשהוא היה על המגרש הרגשת שהיריבות מפחדות מבאר-שבע, שהיא כביכול מתחילה את המשחק ב-1:0. היה מסוכן בכנף ובישל שערים, ידע להצטרף להתקפה ולכבוש. לא מפעם מאור עלה מהספסל והוסיף לתנופה גדולה במשחק. הוא היה טוב לאין שיעור ממליקסון למשל ולעתים נעשה לו קצת עוול מברק בכר.

לגבי יתר המועמדים: מיגל ויטור הציג סטט' מדהימה. גם הבחירה בו ראויה, אם כי הוא נעדר להרבה משחקים| טוני נאווקמה - התחושה היא שאם הוא נשאר הוא מסוגל להיות שחקן העונה גם בחמש השנים הבאות. אי-אפשר להוציא לו את הכדור מהרגל| מהראן ראדי - ספורטאי על, תענוג. באר-שבע הייתה זוכה באליפות גם בלעדיו ולכן לא בוחר בו למרות שבמכבי אוכלים את הלב.

סולומון הוא אולי הגימיק של העונה, תגיד, חבר, אתה הסוכן שלו?

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. סיונרה Member

אני חושב שיש קצר בהבנה של המושג שחקן העונה, @Drama2 בוחר ב"שחקן שעשה לו את העונה" ואילו הכוונה של השאר היא שמדובר בשחקן המצטיין של העונה. היה אפשר לדייק יותר.
    אם אני צריך לבחור את השחקן ש"עשה לי את העונה", הייתי בוחר בטוטו תמוז שגרם לי להנאה בכל דקה ששיחק על המגרש, ואפילו כאשר המשחקים נגמרו המשיך לבדר.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני בחרתי באיתי שכטר, מכיוון שלדעתי בחירה בכל שחקן ברשימה תהיה ראויה, לא היה אחד שהתבלט בצורה מיוחדת מעל השאר סטייל זהבי בשנים האחרונות. שכטר היה הטוב ביותר בבית"ר בעונה האחרונה, לקח אחריות והוביל אותנו לתקופה נהדרת, ולכן הוא מקבל את הקול שלי, וכן הבחירה סובייקטיבית.

בלי קשר, יש מספר שמות שלדעתי ראויים גם הם להיות מוזכרים ברשימת השחקנים הטובים של ליגת העל 16/17 (גם אם לא מועמדים לטוב ביותר):
    - אריאל הרוש הוא לדעתי שוער העונה בליגה. היו מספר מועמדים טובים, כמו זובאס של בני יהודה, חיימוב, עמוס בעונת שיא ועמרי גלזר, אבל הרוש נתן במו ידיו נקודות להפועל ת"א ובכל משחק שראיתי אותו נתן מספר הצלות נהדרות שעזרו לקבוצה להישאר בחיים עד השנייה האחרונה. הרוש נמצא בשנים האחרונות בשיפור מתמיד והיה היחידי העונה במדי הפועל ת"א שהיה שווה הישארות.

- אלי אלבז אמנם שיחק בקבוצה החלשה ביותר בליגה ולא בלט לאורך תקופה, אך כבש 9 שערים במדי קבוצה שכבשה בסה"כ 23 שערים ויש לציין שחלק ניכר מהשערים הגיעו ברגעים קריטיים של העונה, וכמו הרוש, גם אלבז אחראי לא קטן על כך שהקבוצה שלו הייתה במאבק ההישארות עד השנייה האחרונה. כבש שערי ניצחון מאוד חשובים נגד אשקלון וק"ש, בתוספת צמד נגד אותה ק"ש, שהחיו את התקוות של אנשי כפ"ס. בהחלט מגיע לו שדרוג לקבוצה עם שאיפות יותר גבוהות.

- סכנין לא הייתה משהו מיוחד העונה, ולדעתי המקום שלה בפלייאוף העליון לא היה ראוי בכלל, אבל אברהם פאס, במשחקים ששיחק, הוכיח שוב שהוא אחד מהבלמים הטובים ביותר שנחתו כאן בשנים האחרונות ואנדרייטד רציני. עושה עבודה שקטה, מחזיק את ההגנה ונותן בונוס עצום בצורת סיומת מצוינת מול השער (יחסית לבלם). אפשר להזכיר גם את חסוס רואדה, אבל לדעתי הספרדי שלנו לא היה במיטבו במהלך כל העונה, וביחס לעונה שעברה הוא היה פחות טוב. החיסרון הבולט אצל פאס הוא תכיפות הפציעות.

חייל שוקולד ו-Drama2 אוהבים את זה.
  10. DRORIKO Member

אלי אלבז הוא מה ששלומי ארביטמן היה שנה שעברה. אחד שנעלם כל העונה,אבל במאני טיים הוא נזכר להופיע, רק שבניגוד לשלומי זה לא הספיק בשביל להשאיר את הקבוצה שלו בליגה. יש לו מקום בליגת העל,אבל קבוצות עם שאיפות צריכות חלוץ "קצת" יותר יציב.

פס אכן אנדרייטד. עוד כששחררו אותו מחיפה אמרתי שעשו טעות חמורה. הגאון רוני לוי אמר שהוא "זקן מדי". מאז ה"זקן" הזה נתן עוד שנתיים גדולות.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  11. Drama2 הסמל מעל הכל

התשובה לשאלה "מי השחקן הכי טוב העונה" הייתה ברורה עוד לפני שריקת הפתיחה של המחזור הראשון.

איך ידעת שאני סוכן מורשה* ?
    טוב כי עלית עליי, אני חייב להתוודאות. אני מנסה למכור את מנור סולומון, מנסה מנסה מנסה, בן אדם מנסה, אבל לא מצליח. ישבתי וחשבתי מה לעשות, בזכות סרטון מוטיבציה עם כתוביות בעברית - הגעתי למסקנה כי אני חייב לעבור לפימפום דרך הרשת.
    אז כמו שאמר הוגה הדעות, אסי כהן בתור וטרינר ב"ארץ נהדרת", לפרסם דרך הדלפות/כתבות בערוצי הספורט/פיברוק הצעות זה האובייס, אני אומר, בואו נעלה את ערכו בפורום אוהדים.
    ואיזו דרך יותר גאונית, בומבסטית, הדליין מיטיראל, מאשר לבחור בו לשחקן העונה ? גאונות!
    לא סתם אני מייצג אותו.

*סוכן מורשה מס' 007.

הכל נאמר בהומור אין לקחת את דבריי ברצינות.
    מוזר שכ"כ הרבה משתמשים טוענים כאן שאני סוכן, רק מפני שהנני משבח שחקנים פחות מתוקשרים במקום לשבח את אותם 15 שחקנים.

12. hbs7 Member

ויטור. חייזר, מסי של הבלמים במונחי ליגת העל.
    אתר מסוים אפילו הכניס אותו להרכב העונה של הליגה האירופית.

את הסגנות אני נותן לשכטר.
    העלה את הרמה שלו בצורה מרשימה לאחר עונות כושלות והוביל את בית"ר לאחלה עונה כשהוא חסר תחליף לחלוטין.
    חבל מבחינת בית"ר שהפסידה את הגביע בחצי הגמר, הייתה ראויה לו.

אוגו לא היה מספיק יציב ורק לקראת הסוף נהיה מפלצת, ראדי היה יציב מאוד ועבד קשה לאורך כל העונה. גם לו מגיע ח"ח גדול.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא רואה הבדל בין אלבז למקסים פלקצ'ונקו בעונה שעברה, וכולם זוכרים איך עפו על פלקוצ'נקו. אני רואה מקום לאלבז ברוטציה של בית"ר.

14. DRORIKO Member

עפו על פלקוצ'נו בגלל שהוא ילד. אלבז בן 25

Sir Alex Ferguson, Drama2 ו-EO11 אוהבים את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יש המון במה שאתה אומר, אבל בסופו של דבר מקסים נתן סיום עונה נהדר והיה ראוי לסופרלטיבים עליו (אם כי לא לתואר תגלית העונה או משהו כזה). אלבז ראוי לצ'אנס, בטח כשאתה רואה איזה זבל שיחק בבית"ר בשנים האחרונות.