ארסנל:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י dror_khayat, ‏24/9/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליהי ממש לא התיחסת לעניין. באירן לא בכושר טוב וארסנל תנצח אותם, יופי, אבל מה עם קבוצות חזקות? ארסנל עוד לא ברמה שלהן, ואני מתכוון לריאל (כן כן) בארסה מילאן יובה אינטר וראינו בעונה שעברה שאפילו צ'לסי שאכלה מארסנל את כל החצץ בליגה, זרקה אותה מהאלופות.

2. ליהי Member

גל,אני אמרתי בפירוש שארסנל עדיין לא אימפריה למעלה, ושאי אפשר לקרוא לה ככה עד שישתנו כמה דברים, כולל המצב המנטאלי של השחקנים והמאמן באירופה ועד שהם יסמנו הישג בליגת האלופות.

אבל לקרוא לארסנל קבוצה עלובה?- אני אאלץ לירות בחזרה על כזה פוסט, מצטערת, כי דבר כזה יכול להגיד או אוהד מנצ'סטר יונייטד/ספ*רס, או בנאדם שהידע שלו בכדורגל מינימלי עד אפסי.
    או במילים אחרות, אם הגרמני לא אוהד את 2 האנגליות מלמעלה, יש סיכוי טוב שהוא נקבה.

3. sela1 Member

יש לא מעט קבוצות באירופה שלא בכושר טוב, באיירן היא מועדון מפואר מילאן גם עם כמה גביעי אירופה וארסנל... נו טוב ארסנל היא כלום בכדורגל העולמי, ארסנל היא הרפתקאה של כמה שנים... תתייחסי אך ורק לעבודות מתוקה, וכמובן למחסום הרבע גמר עם האפס אליפויות אירופה שיש לה לאומת באיירן עם 4 בארון ומילאן עם 6, מי זאת ארנסל שוב? החוגגת באנגליה, מה זה אנגליה? ליגה סבירה ברמתה ביחס לתוצאות של קבוצותיה בדבר האמיתי, נבחרת אנגליה? חושך על פני תהום... 66? :aaarofl: שנה טובה :aaa031:

4. ליהי Member

חגיגית שרפת את עצמך ברגע שקראת לליגה האנגלית ליגה סבירה , ועוד ביחס לליגה הגרמנית (ואז הכנסת את שנת 66, מה הקשר בין ליגה לנבחרת? אתה מוצא את הקשר הזה בצרפת? באיטליה? איפה,איפה נמצא הקשר? לא ברור, אתה מנסה להצדיק את השטויות שדחסת לפוסט המסכן ביותר שקראתי מאז חזרתי הנה).

"ליגה סבירה", או, מצאתי אותך, בהחלט מצאתי אותך...
    "קונוס הפורום", באמת תהיתי מי זכה בתואר הזה מאז שהלכתי....
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/haha.Xxx

אל תטרח,אני לא אענה להודעה הבאה שלך, אדון "הפרמיירשיפ ליגה סבירה".

5. sela1 Member

אין מרכז טבלה באנגליה, הקבוצות מאוד חלשות ותמיד נדרסות עלידי 2-3 "גדולות" שבאירופה לא בדיוק מנצחות, תגידי מה שאת רוצה, וגם תנסי לרדת לרמה האישית, אבל את עושה את זה כי את יודעת את האמת והיא כואבת לך. אני לא אומר שום דבר אישי עליך, אני לא מכיר אותך... בכל מקרה שנה טובה לך עלמה צעירה

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאוהד ארסנל אני נאלץ בצער רב להסכים עם כל הביקורות שנמתחו על הקבוצה שלי כאן, למעט הביקורות של דר קייזר שכולן נוטפות שנאה עיוורת לכל דבר שקשור לאנגליה (אם עוד אפשר לקרוא לארסנל קבוצה אנגלית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ).

ראשית כל -
    על המעמד של אנגליה ביחס לאיטליה וספרד יש ויכוח, אבל לרדת על הליגה האנגלית (שבה יש להזכירך את ארסנל, צ'לסי, מנ. יונייטד וליברפול) כשאתה מתגאה בליגה שבה קבוצה שתלטנית אחת (ודווקא יש לי סימפטיה לא ברורה לבאיירן מאז שחר ילדותי, אבל זו האמת) קונה כל כשרון מקומי שזז כדי להרוס כל אמצעים של תחרות זה צביעות לשמה. הליגה האנגלית חזקה בהרבה מהליגה הגרמנית, כל שחקן בגרמניה חולם לשחק בפרמיירשיפ וכל בנאדם נייטראלי יסכים עם הקביעה שלי.

בקשר ליופי המשחק - על טעם ועל ריח אין להתווכח.

בקשר למה שחסר לארסנל כדי להצליח לאירופה - הרבה מזל, וגם הרבה יציבות בהגנה. ארסנל תקום ותיפול על הקפריזות של ינס להמן (או דייויד סימן שהיה ליצן בשנותיו המאוחרות אם ללכת קצת אחורה) ועל היציבות המעורערת של שחקני ההגנה שלה. כשהכל מתקתק כמו שצריך ארסנל היא אחת הקבוצות הקטלניות באירופה אם לא הקטלנית שבהן, וההתקפה שלה מסוגלת להכניס גול מתי שהיא רוצה (אם היא משחקת פרקטי ולא משחקת עם הראש בקיר).
    בארסה, ריאל, מילאן ויובה עדיין יותר גדולות מארסנל, וכנראה גם יותר חזקות ממנה, אבל להגיע לחצי-גמר ומעלה העונה בצ'מפיונס בהחלט אפשרי, בייחוד לאור תקדימי העונה שעברה.

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה של ארסנל היא לא "שאין לה ווינר" (איזה שטויות, שלושה גביעים ושלוש אליפויות, אבל אין לה שחקנים ווינרים) או "מנטליות" (לא מדובר כאן על נבחרת ישראל). ארסנל כמעט תמיד מוגרלת נגד קבוצות נחותות ממנה - מתי ארסנל הוגרלה נגד בארסה או ריאל?

כשקבוצה נחותה מארסנל באה להייבורי היא תתגונן. היא תנצל את העובדה שהייבורי פצפון והיא תעיף כל כדור ליציע כיאה לכדורגל איטלקי מסורתי. כשקבוצה איטלקית באה להייבורי זה בכלל סיפור - אינטר נתנה בונקר מהסרטים וכבשה שלושה שערים משלוש הזדמנויות. כשהם היו בסן סירו הענק והיו צריכים את הנקודות ויצאו קדימה, ארסנל והנרי קרעו להם את הצורה.

עוד דוגמאות? רומא מגיעה להייבורי, בונקר איטלקי מסורתי (גועל נפש, צריך לאסור על איטליה לשלוח קבוצות לצ'מפיונז ליג), מוציאה 1:1. ארסנל (לפני כן) הגיעה לאולימפיקו הענק, רומא הלכו על ניצחון, הנרי סגר את הסיפור עם שלושער. פ.ס.וו בהולנד תוקפת נגד ארסנל ומפסידה 4:0. ולנסיה, אייאקס הבונקריסטית של קומאן, פ.ס.וו גם לפני שנתיים וגם לפני שבועיים, אוקזר וכל חברותיהם התגוננו והוציאו נקודות מהייבורי. גם בגלל המגרש, גם בגלל שלארסנל יש בעיה בקטע הזה ואני כבר אחזור לזה.

בליגה האנגלית, בניגוד לליגת הקטאנציו, משחקים כדורגל התקפי לאורך והרוב המוחלט של הקבוצות יתקפו וינסו להוציא נקודות מארסנל - באנגליה אם קבוצה כמו פולהאם תפסיד לארסנל הם יהיו מאוכזבים. אם קבוצה כמו אנקונה (או פרוג'יה או כל הקבוצות הקטנות מאיטליה) או סנטאנדר יפסידו לקבוצות צמרת בליגות שלהן זה יתקבל בהבנה. הם בכלל לא באו לנצח. קבוצות אנגליות פותחות את המשחק, ברגע שהן עושות את זה יום טוב של ארסנל מחסל להם את כל הסיכויים לנצח. כשבונקריסט פחדן כמו רונאלד קומאן מגיע להייבורי הוא יכול לנטרל את ארסנל ולהוציא נקודה בכיף.

הבעיה בשיטה של ארסנל היא שאין דבר כזה כדורי גובה. נדיר לראות את ארסנל כובשת שערים בנגיחה, בעונה שעברה מתוך יותר מ-90 שערים שכבשה הקבוצה רק שלושה היו מנגיחה, שזה פשוט מדהים גם בגלל ההגבלה במשחק הגובה וגם בגלל שזה מראה באיזו כשרוניות מטפלת הקבוצה של ונגר בכדור ברגל. כעשרה שחקנים מתגוננים נגד ארסנל או נגד כל קבוצה אחרת אם אתה לא משתמש בהגבהות לרחבה ואתה לא יכול לנצל את המצבים הנייחים שלך אז כמעט בלתי אפשרי להבקיע.

בעונה שעברה ארסנל עפה ברבע הגמר בגלל שהשחקנים כבר נפלו מהרגליים במחצית בעוד שחקניה של צ'לסי שמלבד למפארד רובם לא שיחקו יותר מ-25 משחקים עד לאותו שלב בגלל הרוטציה של ראניירי המשיכו לרוץ וניצלו את טמטומו של להמן.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/04
  8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אין לך כבר מה לומר? אין לך על מה לברבר אז אתה ממשיך עם הפנטזיה והסטריאוטיפים המעוותים שלך?. אתה לא יודע שום דבר על הכדורגל האיטלקי, מה אתה חושב שאתה יודע על קבוצות התחתית של איטליה ועוד נותן לי דוגמאות של הקבוצה הכי גרועה שהייתה בסריה א' זה עשרות שנים.

נמאס כבר לראות אנשים כמוך שחיים עדיין בחלום שבאיטליה אין שערים, כל משחק זה רק ניטרול היריב ובכך מסתיים המשחק.
    באמת? תעשה לי טובה ותצא מהסטריאוטיפים הטיפשים שלך, ממצוע השערים בעונה שעברה היה גבוה יותר מהליגה האנגלית, מאיפה לך כל הנתונים הסטטיסטיים שאתה משוויץ בהם?

שוב אתה מדבר סטריאוטיפים ושטויות..מעניין אותי לדעת מאיפה אתה מביא את כל זה?
    ותמשיך להתפאר מהיום ועד מחר על נצחונות על אינטר ורומא שהן היו שבורות מנטלית לחלוטין ונשברו על ידי שחקן אחד.

תמשיך לכעוס ולשנוא כמו ילד קטן והאיטלקיות ימשיכו להצליח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx .

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/04
  9. robson Member

הדיון פה הוא לא על השוואה בין הליגות השונות אלא על ארסנל.
    אז מר דניס ברגקאמפ הנכבד, ההבדל הוא בין הרמה ההגנתית שמפגינה אינדהובן למשל לבין הרמה ההגנתית שמפגינה פולהאם....
    שתי הקבוצות מגיעות להייבורי על מנת להפריע לארסנל ולנסות לכבוש שער במתפרצת, ההבדל הוא שהמשחק ההגנתי והטקטי של איינדהובן
    הוא חכ ם יותר משל פולהאם ולכן ארסנל מתקשה ולא בגלל הייבורי הקטן.
    אתה רוצה להגיד לי שפולהאם באה להייבורי לנצח?...נו באמת, היא באה להפריע וכבר הסברתי למה קל יותר לארסנל לפצח אותה מאשר את איינדהובן.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיבה היחידה ששחקנים בגרמניה מעוניינים להגיע לאנגליה היא הכסף. אם זאת שאיפה של השחקן הגרמניה זה דווקא באיירן מינכן שהיא יכולה לשלם משכורות כמו באנגליה. אם שחקן לא מספיק טוב לבאיירן, אז הוא בוודאי יעדיף לשחק בפרמירליג תמור משכורת הרבה יותר גבוהה ממה שהוא מקבל בכל קבוצה (שהיא לא באיירן) בגרמניה.

זה רק נראה ככה, כי פשוט אין הגנות. משום שבאנגליה (לא כולל צ'לסי, ארסנל ומנצ'סטר יונייטד) ההגנות מאוד חלשות ביחס לאיטלקיות ולכן נראה לך שהקבוצות כל הזמן תוקפות, מכיוון שהן כל הזמן מגיעות למצבים ויש המון הזדמנויות. באיטליה מנגד תוקפים לא פחות, אך ההגנות המאוד חזקות אינן מאפשרות להגיעה להרבה מצבים ולהזדמנויות טובות לכיבוש. אם היית רואה כדורגל איטלקי ולא רק מדבר על משהו שאתה בכלל לא מבין בו, היית מתייחס להכל בצורה אחרת. אם היית רואה למשל את המשחק של יובה נגד פאלרמו היית רואה שיובנטוס תקפה במשך רוב המשחק ובכל מני שיטות התקפיות שונות, אם זאת ההגנה הנפלאה של פאלרמו במשחק הזה מנעה מיובנטוס כל הזדמנות לסכן את השער. טעות אחת (האמת שדווקא של הקוון) ופאלרמו נענשה בשער.

אתה יכול לא לאהוב את המשחק האיטלקי, אבל לומר כאלה שטויות כשאתה בכלל לא צופה במשחקים ולא מכיר את הכדורגל האיטלקי, זה כבר מיותר לגמרי מצידך (ברגקמפ).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/9/04
  11. ליהי Member

דניס ברגקאמפ, אתה מדבר שטויות

לארסנל אין בעיה מנטאלית באירופה?
    אני לא מבינה איך לא עושים פה מבחני קבלה לפורום הזה....

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליהי אם היית יודעת שדניס ברגקאמפ הוא לא אחר מאשר בני (AFC, וידוקה לשעבר) יקירך לשעבר אולי היית כותבת הודעה אחרת...

13. John Barnes Member

זה כבר חוסר מובהק של ידע. קבוצות קטנות בספרד לא באות כדי לנצח?!. אם היית קצת מתעניין צופה בליגה הזאת היית מבין כמה שטויות אתה מדבר. אתה יודע כמה "הפתעות" יש בליגה הספרדית? רק התקשורת בארץ עושה מזה "סנסציות" בעוד שבספרד לא כ"כ מתפלאים, זה ההבדל בין הליגה הספרדית לאנגלית ובגלל זה הספרדית יותר איכותית ממנה.

14. ליהי Member

למה לשעבר? -הוא אהובי, נקודה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אמרת אין בעיה מנטאלית?- טוב נו. בעצם אין בעיה מנטאלית...

סתם. תקשיבו, הלחץ שונגר מפעיל במודע או לא במודע על השחקנים שלו בליגת האלופות נותן את אותותיו, ואני זוכרת שג'ילברטו גם אמר שהם תמיד מתמקדים בליגה, אבל משנים צורה כשזה מגיע לליגת האלופות,כי זה משהו אחר מבחינתם. הם פשוט לא יודעים איך לאכול את המפעל הזה עדיין.

15. robson Member

נו באמת....באירופה אכן משחקים משחק אחר מאשר כדורגל.....צריך להתכונן לכך בצורה שונה....
    אם אתם מאמינים בזה סופכם להשאר תמיד על סף ליגת הגדולות באמת ולא להכנס פנימה.
    העובדה היא פשוטה, עד היום ארסנל לא זכו בכתר האירופי מכיוון שלא היו מספיק טובים על מנת לזכות בו, כל השאר הם דיונים פלספניים ופסיכולוגיה בגרוש....
    ביום שארסנל יבינו שהם צריכים לשחק כדורגל ולא לז**ן בשכל אז הם יזכו בכתר הנחשק....יכול להיות שזה יקרה כבר השנה ויכול להיות שלא
    אבל כל הדיבורים על מנטליות הם שטויות.