ארסנל 2022/23 - She Bangs the Drums

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏5/8/22.

1. k_700 Member

בגלל זה מביאים חלוץ ומורידים את האברץ לספסל.

אני לא אתפלא אם תמכרו את ג׳סוס. לא מספיק טוב.

2. MaxAaRons Member

ארסנל בעיניי בשביל להשתדרג צריכה חלוץ,קשר 5050,מגן,ווינגר לשמאל.
    את כל זה היא יכולה גם לעשות ולעמוד בפייר פליי כי יש לה הרבה נכסים שאפשר למכור.

ואגב אחד מסמית רואו\ויירה יכול אולי לשחק על העמדה של אןדגארד כגיבוי.
    אין לו מה לשחוט את הנורבגי.
    גם סאקה יכול לקבל מנוחה.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי שנביא חלוץ ברמה שתצדיק ספסול של האברץ... וכן, ז'סוס צריך ללכת. בשוק כזה גרוע של חלוצים, אפשר לצאת עליו ברווח מבחינת פייר פליי. קצת יותר קשה עם ויירה. סמית' רואו זה סימן שאלה בגלל פציעות, אבל אני כן רוצה שיקבל עוד צ'אנס.

קשר לצד רייס במקום פארטיי זה הרכש הכי חשוב בעיני.

4. Lebron Member

זה די ברור שארטטה מאוד מחזיק מהאברץ וקשה לי לראות אותו מוריד אותו לספסל קבוע. אם צריך הוא יוריד אותו לקישור, למרות שראינו כבר שזה פחות עובד.

אני הייתי ממבקריו הגדולים ועדיין יש לי המון סייגים לגביו.
    ברגקאמפ הוא לא, אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שהמספרים שלו בעמדת החלוץ מצוינים.
    הוא פתח בעמדה הזאת בליגה רק ב-13 משחקים, וניפק 7 שערים ו-8 בישולים.

במקרה הזה דניס צודק, האברץ תרם המון כשעבר לשחק בעמדת החלוץ.

האם זה יספיק לטווח הארוך? לא בטוח.
    לדעתי שווה להביא את חלוץ כשרוני וצעיר כמו ססקו ולשלב אותו ברוטציה עם האברץ עד שיביה מספיק בשל להיות החלוץ הפותח.

5. עידן444 Member

יש פרמטר אחד משמעותי שבו סיטי התעלתה העונה על ארסנל וליברפול וזה שיש לה חלוץ שנותן גול כל משחק ולהן לא.
    זה לא מספיק טוב שהשחקן הכי פורא הוא סאקה. עובדתית סאקה בעונה שנראית די קרוב לתקרה שלו(אולי אפילו ממש התקרה שלו) וזה לא הספיק מול סיטי.
    ובעיני גם טרוסר, האברץ, מרטינלי, וזסוס, ובטח שאדי- לא שחקנים של 20+ שערים בעונה ואני חושב שבשביל להיאבק בסיטי צריך סקורר ברמה גבוהה.
    אני חושב שבסך הכל יש לארסנל הגנה עם סאליבה וקישור עם רייס ואודגרד שלא נופלים משל סיטי.
    וגם סאקה מוכיח שהוא לגמרי ברמות הגבוהות ביותר, וגם מרטינלי\טרוסר(בעיקר מרטינלי) יכולים לעשות את העבודה.
    ארסנל נופלת מסיטי באופן מובהק בשפיץ וזה שהאברץ נתן מספרים יפים- זה LEVEL או שניים מתחת לויקינג.

6. alexshw Member

לא מסכים לגבי ליברפול. כבר נכתב שזו אחת העונות היותר טובות שלהם מבחינה התקפית. ההגנה שלהם הייתה בינונית מדי בשביל אליפות.
    לא פעם הם נכנסו לפיגור ובכלל קיבלו גולים קלים מתוך מרכז השדה.

וכן הולנד מכונת שערים. אבל תבדקו כמה מן השערים שלו מהשדה העלו את סיטי ליתרון.

7. Lebron Member

בעיני סיטי הייתה קבוצה יותר מרשימה לפני שהאלאנד הגיע.
    נכון שהוא סקורר אדיר וחלוץ טופ, אבל המשחק שלהם פחות שוטף מהעונות של עם ה-100, 98 נק' וכו' בלי איזה סקורר יוצא דופן כמו האלאנד.

oranfu ו-MaxAaRons אוהבים את זה.
  8. Esomech Member

עונה התקפית טובה, כבשנו הרבה, אבל כמות המצבים שהגענו אליהם הייתה חסרת תקדים.

רק בשביל ההמחשה. ואני לא אוהב להשתמש בנתון הזה, כי מאוד קשה לעמוד איכות מצב.
    גם סיטי וגם ארסנל כבשו יותר מxG העונתי שלהם.
    סיטי כבשו 10 שערים יותר
    ארסנל כבשו גם באזור ה10 שערים יותר.

אנחנו כבשנו 10 פחות לעומת ה xG שלנו.

לא שאני בא להשתמש בנתון הזה כדי להגיד שהגיע לנו לזכות באליפות. ממש לא עם איך שההגנה שלנו עמדה.
    אבל כמות המצבים שהגענו אליה לעומת הניצול שלהם, מראה מספרים של התקפה סבבה, לא יותר
    גם ניצול המצבים היו מזעזעים, וגם הספיגות והרכות ההגנתית.

לא נכון להגיד שזה אחת העונות ההתקפיות הטובות שלנו בעיניי, לפחות לא תחת קלופ. אפילו שהמספרים מראים משהו מסויים. לא לפי מבחן העין כשאתה רואה כל משחק.

היתרון של סיטי זה לא החלוץ שכובש כל משחק.
    זה בעיקר העומק הפסיכוטי מהספסל.

גם אני חושב שהיא הייתה יותר איכותית בין 2017-2022.
    ושהסטטיות היחסית של האלאנד קצת פגעה בשטף שלהם. אבל עדיין יש להם מספיק ניסיון בסגל, מספיק איכות מהספסל. וקווין דה בריינה אחד. ולא סתם מאז שחזר הם כמעט לא הפסידו נקודות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

יכול להיות שהסגנון של האלאנד עושה את סיטי פחות טובה מאשר לפני כן- אייל ברקוביץ לדעתי אמר את זה כבר בעונה הראשונה של הויקינג שם ויש עוד שחושבים כך אבל זה פחות העניין.
    העניין הוא שקבוצה כדי לקחת אליפות צריכה סקורר רציני וזו העמדה הכי מובהקת שארסנל צריכה להתחזק בה.
    עם ראייה אפשר לחיות, עם גבריאל אחרי עונה כזו בודאי, גם עם פארטי ומרטינלי.
    עם זסוס\האברץ קשה יהיה לעשות קפיצת מדרגה.

10. Lebron Member

בוא נלך אחורה עונה לפני שהאלאנד הגיע. (21-22)
    מלך השערים באותה העונה של סיטי בליגה היה דה ברוויינה עם 15 שערים.
    עונה לפהי זה, סיטי גם זכו באליפות כשגונדואן (!) עם 13 שערים הוא מלך השערים שלהם בליגה.

אז זה קצת סותר את התזה שלך שאתה צריך בהכרח סקורר אימתני כדי לזכות באליפות. הייתם קרובים גם השנה לזכות בלי סקורר וואו, לא חושב שרק זה מה שעשה את ההבדל. בכל זאת, הפסדתם אליפות על 2 נק' בלבד ומאזן השערים שלכם היה זהה לזה של סיטי.

אני עדיין בדעהשעדיף להביא חלוץ צעיר מוכשר לטווח ארוך כמו ססקו מאשר לשבור את שיא ההעברות על איזה אוסימן.

11. עידן444 Member

אז באיזו עמדה לדעתך ארסנל צריכה הכי להתחזק אחרי שבעמדת הסקורר ההצעה שלך היא לשחות לרוחב?

12. Lebron Member

למה לשחות לרוחב? ססקו חלוץ בעליה עם תכונות מתאימות לסגנון של ארסנל, אם יבוא מאמין שהוא ישתלב מצוין ויהיה בסופו של דבר החלוץ הפותח.

אני חושב שארסנל לא צריכה הרבה. אולי כדאי להביא קשר אחורי במקום אחד מפארטיי או ז'ורז'יניו כדי לנצל יותר את האיכויות של רייס כ-8.

אולי עוד ווינגר מחליף לסאקה, לא יודע.

אני חושב שהסגל מצוין, חסר כמובן עוד חלוץ ולכן אני חושב שבמצב השוק הנוכחי ססקו הוא האופציה המעניינת ביותר.
    אם יש לך רעיונות לחלוצים אחרים, אשמח לשמוע. אולי אשתכנע.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באמת לא חושב שיש פה מקום לפרשנות. אם שמים את עמדת החלוץ בצד, והעובדה שארטטה לא יוותר על ראיה ממנו אני אישית לא מחזיק, עמדת המגן השמאלי היא סימן שאלה רציני, רק כי לא היה לנו מספיק זמן לראות את טימבר, ועמדת הקשר האחורי לצד רייס אחרי העונה האחרונה של פארטיי. וזה לא משנה אם הסיבה לירידה ביכולת היא ארטטה/אונס/פציעות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Lebron Member

טומיאסו, קיוויור וזינצ'נקו לא מספיק טובים?

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיוויור לא צריך להיות בדיון הזה בכלל. כל פעם שפתח בעמדה הזו הוא נשחט. אבל לגמרי נעשה לו עוול וזו לא אשמתו. מגן הוא לא בשום קונסטלציה, שישאר גיבוי לגבריאל. אבל גם על איכויותיו כבלם אני לא יכול לפרט יותר מדי מהסיבה שבקושי ראינו אותו בעמדה הטבעית שלו.

אני אישית מת על טומיאסו, חושב שהוא שחקן סופר אינטליגנט, אבל גם לו עמדת האינברטד לא מחמיאה כלכך.

כרגע יש לנו את המגנים הבאים בסגל;

וייט, טימבר, זיני, טומי, טירני.

האחרון פחות רלוונטי ובדרך החוצה כנראה. טומי צריך להישאר הגיבוי לימין, וכפי שכתבתי, את טימבר לא ראינו וזיני אחרי עונת בלהות.