ארסנל 2022/23 - She Bangs the Drums

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏5/8/22.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פארטיי היה שחקן הרכב כל העונה, הוא פשוט נפצע להמון זמן ולקח לו הרבה זמן גם לחזור לכשירות.
    הוא פתח בכל המשחקים מתחילת העונה (כן לארטטה היה ניסוי מוזר איתו כמגן ימני, יש לציין) עד לפציעה שלו בתחילת ספטמבר, שממנה התאושש רשמית בתחילת אוקטובר.
    בנקודה הזו אפשר לתהות האם הוא לא קיבל דקות בגלל ענייני כשירות או בגלל שבאמת ארטטה רצה את האברץ בהרכב, אבל חודש אח״כ הוא נפצע שוב עד למרץ. במרץ ארטטה התחיל לתת לו דקות על מנת לשלב אותו בחזרה, ומאפריל הוא שחקן הרכב.
    אבל גם אם נשים את הטענה הזאת בצד - מה שכתבתי על פארטיי רלוונטי עוד מלפני הפציעה או ההוצאה שלו מההרכב. אלו דברים שאני מאמין בהם לגביו עוד מהעונה שעברה.

למה להיות כל כך דרמטי, ״זרקתי אותו לכלבים״? אני כותב בסה״כ שהוא אחרי עונה נוראית ולא ברור מה העתיד שלו בארסנל כרגע. הוא השתלב יפה בסגנון שלנו בעונה שעברה, שהיה הרבה יותר ישיר ומבוסס על transition. בצורה שאנחנו משחקים כעת, הוא לא מצליח להיות אפקטיבי. יכול להיות שבקיץ ימצאו את הנוסחה עבורו, אבל זה שחקן שמרוויח 180 אלף פאונד בשבוע ולא נותן תפוקה ששווה את זה, וכזה שאפשר להוציא עליו המון כסף. זה כן משהו לקחת בחשבון.

שוער שישדרג על ראיה אני לא רואה בשוק כרגע. לגבי חלוץ, לדעתי אם כבר זה צריך לבוא על חשבון ז׳סוס (265 אלף פאונד, המרוויח השני בקבוצה), וזה צריך להיות גיבוי\רוטציה להאברץ שעושה עבודה מצוינת בחוד והוא באנקר בהרכב. משהו כמו אלברז בסיטי, נגיד.

2. k_700 Member

האברץ באנקר בהרכב? עושה עבודה מצוינת בחוד? מה?

הפוך גוטה.
    האברץ יכול אולי להיות מחליף לחלוץ רציני.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

האברץ מאז פברואר אחד השחקנים הכי טובים של ארסנל ומהאחראים הראשיים לריצה המטורפת שלנו.
    פה בפורום הוא פסול כנראה בגלל שהוא היה אכזבה בצ׳לסי, ופתח רע את החצי הראשון של העונה בארסנל, עד שהבנו איך לשחק איתו.
    בעונה הבאה מקווה שימשיך באותה המגמה והסטיגמה עליו תהיה לא רלוונטית, כמו שקרה עם אודגארד, בן ווייט ועוד.

4. cheddar Member

זאת תהיה הצלחה לשמור על המקום הנוכחי עם המכונה ממול וכמות רבה של קבוצות שמרגישות שמגיע להן להידחף לTOP4

5. oranfu Member

לא חושב, ארסנל מקדימה את שאר הקבוצות בלא מעט וגם תוציא שוב הרבה כסף בקיץ בשביל לחזק עוד יותר את הקבוצה.

למאמן החדש ביונייטד תהיה מלא עבודה, פוצ'טינו עוד רחוק וגם יצטרך שוב לנסות לשלב 42 שחקנים חדשים בסגל, אסטון וילה סביר שלא תתמודד מי יודע מה עם הדרישות של ליגה בנוסף לליגת האלופות (והסגל שלה פחות טוב משמעותית), ניוקאסל עדיין רחוקים ולפי הרעשים גם ייאלצו למכור איזה כוכב, טוטנהאם זו טוטנהאם וליברפול סביר שתגלה מחדש את החיים הרעים בלי קלופ.

6. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אומנם הקיץ עוד לא התחיל, אבל חרושת השמועות מיישרת קו עם הדעה הרווחת אצל הקהל; עמדות המגן השמאלי והחלוץ הן נקודות התורפה שצריכות את החיזוק הדחוף ביותר.

בשבוע האחרון עלו המון שמות בנוגע לעמדת החלוץ, ככה שהכל מרגיש מבולגן וכנראה לא מבוסס, אבל דווקא בעמדת המגן השמאלי עולה שם מעניין מאוד; פרדי קדיוגלו מפנרבחצ׳ה. אומנם הקליפ הנל מרשים מאוד, אבל כמובן שזה לא אומר כלום.

מה שכן, נראה שהוא בהחלט עומד בפרופיל הטקטי שארטטה מחפש. מגן שמאל, רגל ימנית, טכני מאוד ו-ורסטילי;

https://x.com/Gunners4forever/status/1793252447030300714

7. k_700 Member

חשבתי שבעמדת החלוץ יש לכם באנקר מארץ הבאנקרים.

מקשרים אתכם לססקו, אני חושב שחימנז יכול להיות dream match לסגנון שלכם.
    למרות שגם ססקו הוא כשרון על.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בצ'לסי היו לו ריצות כאלה. מה אגיד לך, הלוואי שתרוצו איתו כבאנקר בעמדת החלוץ.

9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

תצחקו אבל לארטטה יש נטייה לנסות ולהצדיק בכוח רכישות שלו. אני מאוד מקווה שהשמועות נכונות ובאמת יגיע חלוץ בכיר. שוב אחלה האברץ והכל, אבל אני פשוט לא מחזיק ממנו. הלוואי ואוכל איתו את הכובע, אבל עם כל הכבוד למספרים הבאמת יפים, והתנועה שפותחת המון שטחים, הוא מוגבל מאוד עם הכדור ואסור לפתוח איתו עונה כחלוץ בכיר.

על ז׳סוס, עם כל האהבה שלי לפחות, אי אפשר לבנות. כן אשמח שהוא ישאר ויהיה קלף מהספסל.

הטורקי נראה מעניין מאוד, דיווחים שפנר כבר סירבה להצעה של 20 מיליון וההצעה השנייה בדרך. אין לי מושג עד כמה זה מבוסס.

10. Roma מנהלים

לא רואה שום סיבה שהקישור האחורי יישכח ולא יהיה רכש מוכח על חשבון פארטיי וז'ורז'יניו. רייס מוכיח את עצמו כ-50\50 בצד שמאל על גבול המושלם.

גם מחליף לסאקה לא יזיק, קיצוני מובהק ולא רייס נלסון שלא זוכה לאמון מארטטה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לגמרי צודק לגבי הקישור האחורי, פשוט צריך לעבוד בתיעדוף.

מבחינתי, מגן שמאלי, שוער וחלוץ הן העמדות הדחופות ביותר ושוער בכיר לא יגיע להרכב לצערי.

לא בטוח שיגיע מחליף לסאקה מבחוץ. אשמח שהילדים מהאקדמיה/ויירה יהיו שם במידת הצורך.

אגב אין שום סיבה שנווארי כבר לא יהיה על תקן גיבוי לסאקה/אודגארד.

12. עידן444 Member

רגע לפני שמתחילים לדבר על עונת המלפפונים- אבסולוטית, זו היתה אחת העונות הגדולות ביותר(כנראה שניה רק לעונת הבלתי מנוצחים) של ארסנל בהסטוריה.

מאוד מבאס שזה לא הספיק לאליפות.

בסך הכל עונה מהנה כמעט מתחילתה ועד סופה(מלבד תקופה נוראית דווקא בחג המולד עם הפסדים לווסטהאם ופולהאם ברצף).

מבחינתי צמד הבלמים גבריאל וסאליבה, יחד עם רייס וסאקה בעונה פשוט אדירה! ארבעתם שחקני העונה שלי ואם ידחקו אותי ממש לפינה לבחור אחד- אני חושב שאבחר בסאקה.

טיפה מתחת אודגרד(לא יודע למה, בהרבה משחקים הוא מרגיש לי מאוד לא תכליתי ובהפסדים כמו בוילה פארק הוא החמיץ מצבים קריטיים אבל ברור שהוא שחקן סופר משמעותי בקבוצה וההפסד השני מול אסטון וילה דווקא הוכיח כמה בלעדיו הקבוצה הזו עלולה לאבד את הדרך לגמרי) ובן וייט(גם הוא למרות מספרים לא רעים למגן מרגיש לי כמו חיסרון שהמשחק תקוע בהשוואה למגן כמו לאורן בזמנו שפותח על הקו אופציה התקפית אמיתית) והייתי מוסיף גם את השחקן אולי עם ה״אשכים״ הכי גדולים בקבוצה- טרוסר.

אכזבת העונה שלי הוא מי שהגדרתי ״השחקן שמוסיף לנו מימד נוסף״- גבריאל זסוס.

אם מרטינלי(שבסך הכל גם די איכזב העונה) עד הפציעה עוד הרגיש אותו שחקן בלתי ניתן לעצירה ולגמרי מביא לכך שארסנל מסוכנת מצד שמאל לא פחות מאשר בצד ימין שכולל את סאקה ווייט ואודגרד שלרוב מושך יותר ימינה אז זסוס נראה כמי שלא התאושש עוד מהפציעה שמנעה ממנו להופיע במונדיאל ולהוציא כמה הופעות יפות בליגת האלופות לא ראינו ממנו יותר מידי העונה.

ומילה על ארטטה, מאמן שספג גם ממני ומעוד רבים כאן טינופים על גבי טינופים- אי אפשר לפספס את עבודת האימון שלו ואת התהליך הנהדר שעובר על ארסנל תחתיו.

הביקורת העיקרית שנשארה לי עליו היא שאני לא אוהב את ניהול הסגל שלו.

אני לא מבין למה הוא העלים העונה את אדי. אני לא מבין למה הוא העלים את ויירה(למרות שאני לא מחסידיו), והוא גם תקופה מסויימת עשה את זה לפארטי, ולסמית רואו ולאחרים, וברגעים שהוא צריך אותם הם פשוט לא שם וזה הרבה באשמתו ולא באשמתם.

תודה ארסנל על עונה נהדרת.

Clock End Stand ו-alexshw אוהבים את זה.
  13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה רואה באדי?
    הוא חלוץ לבורנמות'. לא יודע לשחק עם הגב לשער, סיומת בינונית, לא מודע לאיפה שאר השחקנים סביבו כשהוא עם הכדור ובנוסף לכל זה גם שחקן מלוכלך שפעם ב2-3 משחקים עושה פאול ברוטאלי שמתקרב לכרטיס אדום בלי שום סיבה.
    חייב לעזוב בקיץ ובתקווה שנעשה כמה עשרות מליונים על הדרכון שלו.
    גם פאביו ויירה בעיני בלוף שלא מתאים מנטלית ופיזית לליגה הזאת או לרמות האלה. מוכשר מאד, כן, אבל נראה כמו סמרטוט חלשלוש ונרפה. שנתיים בקבוצה עם שניים וחצי משחקים טובים.

מסכים איתך שתמוה למה ארטטה מחזיק שחקנים על הספסל שהוא בבירור לא סומך עליהם, מקווה שזה ישתנה בעונה הבאה.

14. k_700 Member

ויירה שיחק מעט מאוד בליגה. גם הוא וגם סמית׳ רואו יכולים להתפתח לשחקנים טובים מאוד, לא הייתי מוותר על אף אחד מהם.

15. alexshw Member

יש לך ספסל של כמה 9? זה לא כמו פעם. ועוד יש פציעות.